بهترین روش‌های لاغری سریع

 1. خانه
 2. /
 3. لاغری
 4. /
 5. بهترین روش‌های لاغری سریع
فهرست مطالب

لاغر شدن یکی از اهداف مهم مردم سراسر دنیا است و روشهای مختلفی برای آن وجود دارند که اتفاقاً خیلی از آنها هم می‌توانند موثر باشند. طی کردن فرایند طبیعی لاغر شدن صبر زیادی می‌خواهد، اما همه این صبر را ندارند و اکثراً به دنبال لاغری هرچه سریعتر هستند.

شاید لاغری سریع تا چند سال پیش فقط در حد یک رویا بود و یا تنها با رژیم‌های اشتباه و ورزش سنگین ممکن می‌شد؛ اما مداخلات پزشکی، لاغری سریع را ممکن کرده و با استفاده از آن می توانید خیلی سریع به نتیجه دلخواهتان برسید و از آن لذت ببرید.

اگر به دنبال روشهای لاغر شدن سریع هستید، باید ابتدا هر یک از آنها را با پزشکتان در میان بگذارید. هر روشی با محدودیت‌هایی همراه است و برخورداری از تمامی امتیازات یک رویکرد، به شرایط شما بستگی دارد.

لاغر شدن به کمک ورزش و رژیم غذایی

لاغر شدن به کمک ورزش و رژیم غذایی

قبل از آنکه به روشهای لاغری سریع بپردازیم، باید بگوییم که ایمن ترین و مطمئن ترین راه لاغری سریع، ترکیب ورزش و یک رژیم غذایی است. اگرچه شاید نتایج این روشها خیلی سریع نباشند، اما ماندگاری بالایی دارند و اگر آن را ادامه دهید، می تواند همیشگی باشد.

ترکیب ورزش و رژیم می‌تواند زندگی فرد را تغییر دهد، اما صبر و مداومت برای دستیابی به آن ضروری است. راههای سریعتری هم برای لاغر شدن وجود دارند که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

تمرینات هوازی و استقامتی

ترکیبی از حرکات هوازی و استقامتی می‌تواند در لاغر شدن و کاهش سایز ماندگار موثر باشد. یک مطالعه در سال 2017 گفت که ترکیب این دو با رژیم غذایی می‌تواند به کاهش ضعف، بهبود عملکرد بدن و حفظ توده عضلانی بزرگسالان کمک میکند. تمرینات هوازی که به آن کاردیو نیز گفته می‌شود، شامل دوچرخه سواری، شنا، دویدن و پیاده روی سریع می‌شود.

تمرینات استقامتی شامل وزنه برداری و حرکات تقویتی می‌شود و الزاماً نباید از وزنه‌های سنگین برای این منظور استفاده کنید. فرد می‌تواند حرکات را با وزنه‌های سبک شروع کند و به تدریج و با افزایش حجم عضلات، این مقدار را افزایش دهد. بهتر است که قبل از شروع حرکات استقامتی، نظر پزشکتان را در این باره جویا شوید، زیرا ورزش زیاد و اشتباه می‌تواند منجر به مصدومیت فرد شود.

رژیم غذایی برای لاغری سریع

نمی‌توان یک رژیم مشخص را به عنوان بهترین رژیم برای لاغر شدن معرفی کرد و موثرترین روش، انتخاب عادات سالم است. شاید بعضی از رژیم‌های غذایی تجاری موثر هم باشند، اما ادامه دادن آن می‌تواند خیلی گران باشد. بعد از توقف رژیم غذایی ممکن است با بازگشت وزن کاهش یافته مواجه شوید. از رژیم‌های مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات
 • رژیم غذایی پر پروتئین
 • یک رژیم غذایی کم چرب
 • رژیم حاوی سبزیجات
 • رژیم غذایی مدیترانه‌ای

روش‌های لاغر شدن سریع

تنها راه لاغری سریع و داشتن اندامی جدید از طریق مداخلات پزشکی است، که البته تنها بعد از تایید پزشک مبنی بر این که این روش مناسب شما خواهد بود. در اینجا قرار است که به بهترین روشهای لاغری موضعی سریع و تخلیه چربی بپردازیم. در ادامه بیشتر به جزئیات روش‌های درمان چاقی شدید هم اشاره خواهیم کرد.

لیپوساکشن

لیپوساکشن

لیپوساکشن به روش تخلیه چربی‌های ناخواسته بدن گفته می‌شود که چربی‌های مقاوم در برابر ورزش و رژیم‌های غذایی را بیرون می‌کشد. این روش معمولاً بر روی نقاطی که چربی تجمع می‌کند مثل باسن، ران، ساق و شکم اجرا می‌شود. هدف از این کار، اصلاح شکل بدن است و نتایج نسبتاً ماندگار آن به حفظ  یک وزن مناسب کمک می‌کند. این روش در کسانی که وزن نرمال و پوست کشسانی داشته باشند، با بهترین نتایج همراه خواهد بود.

یادتان باشد که لیپوساکشن، یک روش درمان چاقی نیست و هدف آن رفع مشکلات و چاقی‌های موضعی است و نهایتاً می‌تواند به کاهش وزن منجر شود. افتادگی شدید پوست در میان افراد مبتلا به چاقی شدید که تحت لیپوساکشن قرار می‌گیرند، رایج است و رفع آن نیز خودش به مراقبت‌های پزشکی نیاز دارد. مدل‌های دیگر این روش درمانی نیز وجود دارند.

لیپوساکشن با لیزر

لیپوساکشن با لیزر

استفاده از انرژی لیزر برای امولسیون کردن چربی در لیپوساکشن با لیزر، به تخلیه ساده تر آن و صدمات کمتر پوست کمک می‌کند. انرژی لیزر همچنین باعث کوتاه شدن دوره ریکاوری و صدمات کمتر بافت‌های اطراف در مقایسه با روش‌های سنتی لیپوساکشن می‌شود.

لیپوساکشن با لیزر برای کسانی که وزن ناپایدار و زیاد، یا پوست شل و آویزانی دارند، توصیه نمی‌شود. نتایج لیپوساکشن با لیزر را می‌توان بلافاصله بعد از جلسه مشاهده کرد، اما کاهش تورم و بهبود نتایج، چهار الی شش هفته ادامه پیدا می‌کند. نتایج کامل لیپوساکشن با لیزر را می‌توان از سه تا شش ماه بعد از جراحی مشاهده کرد.

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک هم به شکل مشخصی از مایع سازی سلولهای چربی، قبل از تخلیه آن گفته می‌شود. این کار با استفاده از ترکیب امواج اولتراسوند و ارتعاش متمرکز بر سلولهای چربی انجام می‌شود. لیپوماتیک یک روش درمان زیبایی محبوب در سراسر دنیا محسوب می‌شود. اگرچه لیپوماتیک روش موثری در تخریب چربی و پیکرتراشی است، اما عملکرد خیلی خوبی در کاهش وزن ندارد. در عوض می‌توان از آن برای تخلیه چربی نقاطی استفاده کرد که توسط رژیم و ورزش سخت از بین می‌روند.

گاهی اوقات می‌توان از لیپوماتیک به جای لیپوساکشن سنتی استفاده کرد. لیپوساکشن سنتی، قدیمی ترین و مورد اعتمادترین گزینه است، اما محدودیت‌هایی دارند که لیپوماتیک می‌تواند آنها را پوشش دهد. از مزایای دیگر این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دقت بیشتر در تخلیه چربی
 • راحت شدن از شر چربی‌های مقاوم
 • کمک به کشسانی بیشتر پوست
 • عدم آسیب به اعصاب اطراف

لیپوساکشن ویزر (VASER)

لیپوساکشن ویزر (Vaser)

لیپوساکشن ویزر به شکلی از لیپوساکشن گفته می‌شود که سلولهای چربی را می‌شکند و عملکرد موفق‌تری در شل کردن چربی‌های بافت عمیق از خود نشان می‌دهد. این فناوری از یک کانولای مرتعش برای کمک به افزایش تخلیه چربی استفاده می‌کند.

یک محلول نمکی به همراه ماده بی‌حسی به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود و سپس کانولای مرتعش از طریق یک برش کوچک وارد بافت چربی می‌شود.

فرایند تخریب بافت‌های چربی آغاز می‌شود و چربی‌های آب شده به کمک مکش کانولا تخلیه خواهند شد. بخشی از مایع تزریق شده، تخلیه نمی‌شود تا جلوی قسمتی از درد بعد از جراحی گرفته شود؛ سپس طی چند روز توسط بدن جذب و دفع می شود. VASER یک روش زیبایی منتخب است که می تواند با نتایج خیره کننده‌ای برای بیماران همراه شود.

روش‌های پزشکی برای رفع چاقی

روش های پزشکی برای رفع چاقی

این روش‌ها برای افراد دارای شاخص BMI، حداقل بیش از 35 (و در مواردی بیش از 40) مفید خواهد بود. این روش‌ها اگرچه شاید با کاهش وزن زیادی همراه شوند، اما می‌توانند با مشکلات و عوارض جانبی زیادی همراه شوند و به همین دلیل باید به عنوان آخرین گزینه مد نظر قرار بگیرند.

شایان ذکر است که نباید انتظار مشاهده فوری نتایج را از این روشها داشته باشید و دستیابی به نتایج نهایی می‌تواند چند ماه و حتی تا دو سال طول بکشد. در عین حال این روش‌ها بهترین گزینه برای کسانی است که خیلی چاق شده باشند. روش‌های جراحی لاغری عبارتند از:

بای پس معده

سابقه اجرای جراحی بای پس معده به مدتها قبل و بیش از 20 سال می‌رسد. جراح در این روش، بخشی از بالای معده را می‌بُرد و یک کیسه به اندازه گردو ایجاد می‌کند. او سپس این کیسه کوچک را به روده کوچک متصل می‌کند تا غذا از معده عبور نموده و مستقیماً وارد روده کوچک شود. جراحی بای پس معده یک روش ترکیبی است، یعنی وعده مصرفی را کوچک و جذب غذا را محدود می‌کند.

باندینگ یا حلقه معده

جراح در باندینگ معده، یک نوار سیلیکونی قابل تنظیم را در اطراف قسمت بالایی معده می‌بندد. مقدار ظرفیت معده فرد را می‌توان در یک جلسه سرپایی و با تنظیم این بند، تغییر داد.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

احتمال شل شدگی و آویزان شدن پوست بعد از کاهش وزن شدید، بالا است. در چنین مواردی احتمالاً بعد از رسیدن به وزن ایده ال با پوست آویزان (به احتمال زیاد در اطراف کمر) مواجه خواهید شد. این موضوع به خصوص بعد از درمانی از خانواده لیپو (یکی از انواع لیپوساکشن) یا جراحی‌های بزرگتری مثل جرای معده محتمل است.

از افراد دیگری که از مزایای این روش بهره‌مند می‌شوند، می‌توان به مادران بعد از زایمان اشاره کرد. فرقی نمی کند که چقدر تلاش کنند و چقدر خود را وقت ورزش و رژیم غذایی کنند، احتمالاً نمی‌توانند از شر پوست شل و چربی‌های مقاوم اطراف ناف خلاص شوند.

گزینه‌های غیرتهاجمی مختلفی نیز برای کمک به افتادگی پوست وجود دارند، اما موثرترین راه از بین بردن پوست آویزان و شل، ابدومینوپلاستی است که با بریدن پوست اضافی، شکل بهتری به شکم بیمار می‌دهد. با استفاده از روش ابدومینوپلاستی می‌توان پوست اضافه و آویزان و چربی اضافه را از بین برد و بافت‌های ضعیف را نیز سفت کرد. اما ابدومینوپلاستی در رفع ترک‌های پوستی موثر نیست.

می توان ابدومینوپلاستی را همزمان با روشهای کانتورینگ بدن مثل جراحی سینه انجام داد. در صورت اجرای جراحی تخلیه چربی شکم (لیپوساکشن) و بیرون کشیدن بافت چربی زیر پوست، شاید بهتر باشد تا از ابدومینوپلاستی برای بریدن پوست‌های اضافه استفاده کرد.

نکات پایانی

نکات پایانی بهترین روش‌های لاغری سریع

لاغر شدن به صورت همزمان می تواند به اهداف زیبایی و سلامتی کمک کرده و هم برای کسانی که به دنبال زندگی سالم تر هستند و هم کسانی که شکل بهتری را برای بدنشان می خواهند، مفید باشد. اگر می خواهید که یک روند طبیعی را برای لاغر شدن پیش بگیرید، نباید از تدریجی بودن آن شکایتی داشته باشید. اما اگر به دنبال لاغری سریع هستید، می توانید از روشهای پزشکی مختلف به این منظور استفاده کنید.

سوالات متداول

آیا لاغر شدن سریع ممکن است؟

لاغری سریع به کمک روشهای طبیعی مثل رژیم غذایی و ورزش ممکن نیست، اما به کمک علم می‌توان راه حل‌هایی برای کاهش سریع وزن پیدا کرد.

چه غذاهایی به لاغر شدن کمک می‌کند؟

میوه و سبزیجات، فیبرهای محلول، ویتامین دی و پروبیوتیک بهترین مؤلفه‌های یک رژیم غذایی مناسب برای لاغر شدن و سلامت حداکثری هستند و با حفظ سلامت و تنوع غذایی به این روند کمک می‌کند.

آیا روشهای لاغری سریع مطمئن و سالم هستند؟

روشهای لاغری سریع، تاییدیه سازمان غذا و داروی امریکا را دارند، اما این به معنای بی خطر بودن آن نیست. هرچه روش جراحی، تهاجمی تر باشد (و وزنتان بیشتر باشد)، خطر موجود در این روش بیشتر خواهد بود.

آیا هر کسی می‌تواند تحت روشهای لاغری قرار بگیرد؟

خیر، اگرچه این روش‌ها طیف گسترده‌ای از متقاضیان را پوشش می‌دهند، اما اینکه پزشکتان شما را از انجام یک درمان منع کند، نیز وجود دارد.

آیا لیپوساکشن در لاغری موثر است؟

لیپوساکشن به کاهش مقدار متعادلی از چربی بدن و دستیابی به ظاهری لاغرتر کمک می‌کند، اما گزینه خوبی برای درمان چاقی نیست؛ روشهای درمانی خانواده لیپو، گزینه‌های خوبی برای اصلاحات موضعی هستند.

ماندگاری نتایج روش‌های پزشکی لاغری چقدر است؟

نتایج روش‌های درمانی و پزشکی تا زمانی که عادات سالمتان را ادامه دهید، باقی می‌ماند. اگرچه سلول‌های چربی تخلیه شده دوباره تولید نمی‌شود، اما سلولهای باقی مانده در بدن رشد می‌کنند و نتیجه کارتان را خراب می‌کنند.