هزینه پیکرتراشی کل بدن در تهران

  1. خانه
  2. /
  3. پیکرتراشی
  4. /
  5. هزینه پیکرتراشی کل بدن...
فهرست مطالب

در جراحی‌های زیبایی، هزینه‌ها یکی از مهم‌ترین فاکتورها هستند و معمولاً اولین چیزی که اکثر افراد بررسی می‌کنند هزینه‌های جراحی است. هزینه این نوع جراحی‌ها، بسیار متنوع هستند و عوامل زیادی در قیمت جراحی تأثیر می‌گذارند. در این مقاله با عواملی که ممکن است در هزینه عمل پیکرتراشی مؤثر باشند؛ بیشتر آشنا می‌شوید. برای انجام عمل جراحی پیکرتراشی، باید حتماً به یک پزشک ماهر و مجرب مراجعه کنید؛ زیرا یک پزشک با تجربه از انواع روش‌های درمانی آگاهی دارد و می‌تواند خطرات و عوارض احتمالی را مدیریت کند. همچنین یک پزشک ماهر می‌تواند؛ خطرات، عوارض جانبی و مدت زمان دوره نقاهت را به حداقل برساند.

عوامل مؤثر بر هزینه‌های عمل پیکرتراشی


عواملی زیادی وجود دارند که می‌توانند روی هزینه‌های عمل پیکرتراشی تأثیر بگذارند. در ادامه به برخی از این عوامل اشاره می‌شود.

نوع روش و دستگاهی که برای پیکرتراشی از آن استفاده می‌شود

دستگاه پیکرتراشی

برای پیکرتراشی، دو راه وجود دارد و این عمل می‌تواند با جراحی یا بدون جراحی انجام شود. لیپوساکشن و لیفت از روش‌های متداول جراحی هستند و خودشان به دسته‌های زیادی قابل تقسیم می‌باشند. برای لیپوساکشن، روش‌هایی مثل: لیپوساکشن تامسنت، لیپوساکشن لیزری، لیپوساکشن VASER و لیپوساکشن لیپوماتیک وجود دارند. دستگاه‌های لیپوساکشن VASER معمولاً نسبت به سایر روش‌ها و دستگاه‌های لیپوساکشن، هزینه بیشتری دارد. اما این روش نتایج بهتری را بدست می‌آورد. از بین روش‌های پیکرتراشی، لیپوساکشن نسبت به لیفت، ساده‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود؛ در نتیجه هزینه‌های لیفت حدوداً دو برابر لیپوساکشن است.

هزینه‌های پیکرتراشی، با توجه به نوع دستگاه مورد استفاده، متفاوت خواهند بود. در روش‌های غیر جراحی پیکرتراشی، پزشک می‌تواند از فراصوت یا امواج اولتراسونیک، امواج رادیویی یا حتی پرتو‌های لیزر استفاده کند. هر یک از این روش‌ها، نقاط ضعف و نقاط قوت خاص خود را دارند. لازم به ذکر است که، از بین روش‌های غیر جراحی پیکر تراشی روش استفاده از امواج رادیو، نسبت به سایر روش‌ها ارزان تر بوده و روش‌های اولتراسونیک و کرایولیپولیز از بقیه گران‌تر هستند.

موقعیت جغرافیایی

محل زندگی شما نقش مهمی در هزینه‌های عمل پیکرتراشی ایفا می‌کند. در واقع، تمام هزینه‌ها در شهر‌های بزرگ بیشتر است و جراحی‌های زیبایی هم از این قاعده مستثنا نیستند. در ضمن انجام این جراحی‌ها توسط پزشک‌های با تجربه‌تر، هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.

میزان تخصص جراح یا پزشک زیبایی

تخصص جراح

دستمزد پزشکان و جراحان معمولاً به میزان مهارت و تجربه آن‌ها بستگی دارد. اگر می‌خواهید از روش‌های جراحی برای پیکرتراشی استفاده کنید، باید حتماً برای کاهش عوارض به یک پزشک یا جراح پلاستیک ماهر و با تجربه مراجعه کنید. برای انتخاب بهترین جراح برای پیکرتراشی، باید سابقه جراح و نیز عکس‌ نمونه‌های کار جراح را بررسی کنید. نوع دستگاه‌هایی که جراحان پلاستیک از آن استفاده می‌کنند هم در میزان هزینه‌ها تأثیر گذار است.

هزینه‌های مربوط به بی‌هوشی

میزان تخصص و مهارت متخصص بی‌هوشی هم در میزان هزینه‌ها مؤثر است. متخصصان بی‌هوشی در طی جراحی‌هایی مثل پیکرتراشی با روش لیپوساکشن، در اتاق عمل و در کنار جراح حضور دارند. زیرا باید برای هر بیمار، از نوع و مقدار خاصی داروی بی‌هوشی استفاده شود که این امر نیز به میزان هزینه‌ها اضافه خواهد کرد. اکثر بیماران روش‌های پیکرتراشی غیر جراحی را ترجیح می‌دهند.

مقدار چربی که باید از بدن خارج شود

مقدار چربی بدن

میزان اقداماتی که باید در حین عمل برای شما انجام شود هم در میزان هزینه‌ها مؤثرند. پزشک یا جراح پلاستیک ممکن است به یکسری از این موارد اشاره کند. قبل از عمل، پزشک یا جراح درباره اقدامات لازم مثل: حذف چربی‌ها، برداشتن پوست اضافه، سفت کردن پوست و لیفت و بالا کشیدن پوست، با شما صحبت می‌کند. و هر چه خدمات ارائه شده در طی جراحی بیشتر باشند؛ هزینه‌های شما هم بیشتر خواهند شد. اما شما نباید فقط تعداد خدمات را درنظر بگیرید، بلکه باید حجم کاری که در حین عمل انجام شده را هم در نظر داشته باشید. به طور مثال؛ اگر پزشک مجبور به برداشتن مقدار خیلی زیادی چربی در طول عمل لیپوساکشن باشد؛ هزینه‌های شما بیشتر می‌شود. چون در این صورت، مثلاً نسبت به لیپوساکشن زیر چانه یا غبغب، چربی خیلی بیشتری باید تخلیه شود. پس طبیعی است که در این شرایط هزینه‌ها بیشتر شوند. از سوی دیگر، تخلیه چربی از ناحیه‌ای مثل شکم، با روش لیپوکرایولیز مدت زمان زیادی طول می‌کشد؛ در حالی که انجام این عمل برای بازو، زمان خیلی کمتری می‌برد.

بیمارستان یا محل انجام عمل

محل انجام عمل پیکرتراشی

جراحی‌هایی مانند لیپوساکشن با بی‌هوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی قابل انجام هستند. همچنین می‌توان این جراحی‌ها را در بیمارستان یا مراکز جراحی انجام داد. انجام جراحی در بیمارستان معمولاً نسبت به جراحی در مراکز جراحی، پر هزینه‌تر است. به افرادی که دارای مشکلات قلبی یا تنفسی هستند، بیماری زمینه‌ای دارند و یا مسن هستند؛ توصیه می‌شود که این جراحی را در بیمارستان انجام دهند.

تفاوت بیمارستان با کلینیک جراحی این است که، در بیمارستان متخصصین قلب و سایر پزشکان هم حضور دارند و در صورت لزوم می‌توانند به وضعیت بیمار رسیدگی کنند. اما افرادی که مشکلات خونی یا بیماری‌های زمینه‌ای ندارند به راحتی می‌توانند این عمل را کلینیک‌های جراحی انجام دهند. عمل پیکرتراشی معمولاً یک جراحی سرپایی محسوب می‌شود؛ اما بیمار می‌تواند با خواست خود یک شب را در بیمارستان سپری کند.

روش‌های غیرجراحی مثل لیزر لیپولیز، معمولاً در مطب پزشک انجام می‌شوند و نسبت به روش‌های جراحی و بیمارستانی، هزینه‌های کمتری دارند. این عامل یکی از دلایلی است که بیماران ترجیح می‌دهند از روش‌های غیر جراحی استفاده کنند.

هزینه‌های آزمایشات قبل از عمل

هزینه‌های آزمایشات

اگر از بیماری خاصی رنج می‌برید، باید حتماً قبل از عمل و در هنگام ویزیت اولیه به پزشک خود اطلاع دهید. در این صورت پزشک آزمایش‌هایی را برای شما تجویز می‌کند تا بتواند وضعیت  بیماری قلبی، فشار خون، دیابت، تیروئید و بیماری‌های خونی شما را بررسی کند و در صورت لزوم برای کنترل آنها اقدام کند.

مشاوره با متخصص قلب و عروق

افراد بالای ۴۰ سال باید حتماً قبل از انجام عمل پیکرتراشی به یک متخصص قبل و عروق مراجعه کنند زیرا توصیه‌های یک متخصص قلب برای انجام عمل پیکرتراشی، حیاتی است. اگر از قبل بیماری قلبی نداشته باشید؛ هزینه‌های مراجعه به متخصص قلب، شامل ویزیت پزشک و نوار قلب می‌شود. اما در صورتی که مشکل قلبی داشته باشید؛ باید اول مشکل را رفع کنید و در این شرایط، هزینه‌های درمان بیماری قلبی هم به هزینه‌های پیکرتراشی اضافه خواهد شد.

آزمایش خون

قبل از انجام عمل، آزمایش خون ضروری است. آزمایشات مورد نیاز معمولاً آزمایشات زیر هستند: CBC، FBS، BUN، کراتینین، SGOT، SGPT، ALK.P، T4، T3، TSH، PT، PTT، HCV Ab، HIV Ab، HBs Ab، Hbs Ag. نتیجه آزمایش معمولاً در مدت ۲۴ ساعت آماده می‌‌شود. اگر برای شما مشکل خونی تشخیص داده شود، باید اول برای رفع مشکل خون خود اقدام کنید و در این صورت هزینه‌های درمان هم به هزینه‌های عمل پیکرتراشی اضافه می‌شود.

ناحیه هدف برای انجام عمل پیکرتراشی

ناحیه هدف برای انجام عمل پیکرتراشی

روش‌های کانتورینگ بدن، چه از طریق جراحی چه روش غیر جراحی، می‌تواند برای مناطقی از بدن که چربی‌های مقاوم دارند؛ مفید باشد. مثل:

  1. بازو‌ها
  2. ران‌ها
  3. شکم
  4. غبغب
  5. باسن و پهلو

همیشه انجام عمل پیکرتراشی در یک ناحیه کوچک از بدن، نسبت به یک ناحیه بزرگ، هزینه کمتری به همراه دارد. به عنوان مثال، کانتور کردن چربی شکم بسیار گران‌تر از کانتور چربی گردن که روی خط فک قراردارد؛ خواهد بود.

همچنین انجام عمل پیکرتراشی در چند ناحیه از بدن، نسبت به پیکرتراشی یک ناحیه هزینه‌های بیشتری دارد. به طور مثال پیکرتراشی همزمان بازو‌ها و ران‌ها نسبت به پیکر‌تراشی بازو هزینه بیشتری دارد. همچنین پیکرتراشی کامل ران نسبت به پیکرتراشی بخش داخلی ران هزینه‌های بیشتری خواهد داشت.

تعداد جلسات درمان

جلسات درمان

اگر روش‌های غیر جراحی را انتخاب می‌کنید؛ باید بدانید که ممکن است یک جلسه درمان برای رسیدن به نتیجه دلخواه شما، کافی نباشد. و اگر می‌خواهید مقدار چربی بیشتری را از بین ببرید؛ به تعداد جلسات درمانی بیشتری هم نیاز دارید. اکثر متخصصان برای کاهش چربی با روش‌های غیر جراحی، حدود ۴ جلسه درمان را توصیه می‌کنند.

هر چه به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشید، هزینه‌ها بیشتر می‌شود. اما نگران نباشید. چون اکثر متخصصان به افرادی که به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند؛ تخفیفات ویژه‌ای ارائه می‌دهند. پس بهتر است که درباره شرایط پرداخت و تخفیف‌های احتمالی با پزشک خود صحبت کنید.

پس از انجام عمل جراحی، احتمالاً لازم است چند روزی را در بیمارستان سپری کنید و سپس می‌توانید به منزل بروید. اما احتمالاً بعد از ترخیص از بیمارستان باید برای مراقبت‌های بعد از عمل هم هزینه پرداخت کنید.

هزینه‌های مراقبت‌های بعد از عمل

هزینه‌های مراقبت‌های بعد از عمل

موارد مهمی که ممکن است در دوران نقاهت برای بیماران هزینه بر باشند؛ عبارتند از:

خرید گن

پس از انجام عمل پیکرتراشی، برای اینکه بهترین نتیجه حاصل شود؛ باید برای مدتی از گن استفاده کنید. گن‌ها انواع و برند‌های مختلفی دارند و معمولاً برند‌های خارجی گران‌تر هستند. گن باید به گونه‌ای باشد که تمام نواحی عمل رو بپوشاند؛ تا نتیجه مطلوب حاصل شود. پزشک معمولاً نوع لباس طبی لیپوماتیک و سایز آن را برای شما مشخص می‌کند.

استفاده از گن یکی از عوامل تأثیر گذار در روند درمان بوده و در نتیجه نهایی عمل پیکرتراشی مؤثر است. معمولاً لازم است به مدت یک تا دو ماه بعد از عمل و در بیشتر ساعات شبانه‌روز از گن استفاده کنید. قیمت این گن‌ها نیز بر میزان‌ هزینه‌های عمل پیکرتراشی مؤثر است.

داروها

پس از عمل معمولاً پزشک، دارو‌های آنتی‌بیوتیک‌، پماد‌های ضدعفونی کننده و ترمیم کننده و نیز مسکن برایتان تجویز می‌کند. استفاده صحیح و به موقع از این دارو‌ها، عوارض جانبی عمل پیکرتراشی را به حداقل می‌رساند. در نتیجه مصرف دارو‌ها بعد از عمل بسیار مهم است.

از کار افتادگی

از کار افتادگی

زمانی که هزینه‌های عمل پیکرتراشی را محاسبه می‌کنید؛ باید در نظر داشته باشید که تا مدتی بعد از انجام عمل، قادر به کار کردن نخواهید بود. به عبارت دیگر شما باید، بخشی از زمانی را که به کار کردن اختصاص می‌دادید؛ صرف استراحت بعد از عمل کنید.

متخصصان توصیه می‌کنند که بین جلسات کاهش چربی به روش غیر جراحی، حداقل ۳ روز فاصله باشد. یعنی شما می‌توانید در عرض دو هفته، ۲ تا ۳ جلسه درمانی را پشت سر بگذارید.

هر جلسه کاهش چربی، حدوداً بین ۱۵ دقیقه تا یک ساعت زمان می‌برد. شما در روش‌های غیر جراحی می‌توانید؛ صبح برای درمان به مطب پزشک رفته و بعد از ظهر به سر کار خود برگردید.

اما اگر روش‌های جراحی را انتخاب می‌کنید، باید زمان زیادی را برای بهبودی و دستیابی به نتیجه ایده‌آل صرف کنید. در اکثر روش‌های جراحی، شما باید بیش از دو هفته را صرف استراحت بعد از عمل کرده و به سر کار نروید. شاید استراحت کردن خوب به نظر برسد؛ اما وقتی سر کار نمی‌روید به شما ضرر مالی وارد می‌شود. و شما باید برای این شرایط آمادگی داشته باشید.

میزان پوشش‌دهی بیمه درمانی

پوشش‌دهی بیمه درمانی

هیچ کدام از شرکت‌های بیمه، هزینه‌های مربوط به عمل پیکرتراشی، چه از نوع جراحی و چه از نوع غیرجراحی، را پرداخت نمی‌کنند و از آنجایی که این یک عمل زیبایی محسوب می‌شود؛ شما باید تمام هزینه‌های آن را خودتان پرداخت کنید. اما برخی جراحان و پزشکان پکیج‌ها و شرایط مالی خاصی را برای بیماران فراهم می‌کنند. پس بهتر است که خجالت نکشید و در این باره از پزشک خود بپرسید.

سؤالات متداول


هزینه عمل پیکرتراشی شکم و پهلو چقدر است و آیا بیمه آن را پوشش می‌دهد؟

این یک عمل پرطرفدار در میان خانم‌ها و آقایان است. این عمل زمانی انجام می‌شود که عمده چربی در دو ناحیه شکم و پهلو جمع شده باشد. هزینه این عمل در محدود قیمتی 30-20 میلیون تومان است. چون این عمل جراحی زیبایی می شود، بیمه آن را پوشش نمی دهد.

هزینه عمل لیپوساکشن سینه برای آقایان چقدر است؟

این عمل جراحی برای مردان لازم است که سینه برزگی داشته باشند و آنها را دچار مشکل کرده باشد. هزینه این عمل در محدود 20-10 میلیون تومان است.

قیمت لیپوساکشن باسن چقدر است؟

یکی دیگر از لیپوساکشن‌های معروف، لیپوساکشن باسن است که قیمت آن از 15 میلیون تومان شروع می‌شود و تا 30 میلیون تومان نیز می‌رود. این قیمت به عوامل گفته شده در بالا بستگی دارد. افرادی که دارای باسن بزرگی هستند و برای آنها مشکل پیش آمده است، باید از این روش استفاده کنند. در این روش حجم زیادی از این ناحیه خارج می شود که باعث افزایش قیمت می شود.

عمل جراحی لیپوسکشن به روش لیپوماتیک چقدر است؟

جراحی لیپوماتیک از حدود 12 تا 40 میلیون تومان متفاوت است. نتیجه این عمل به گونه ای است که می تواند برای همیشه باقی بماند. این در صورتی است که بتوانید تعادلی در مصرف غذا و انجام ورزش داشته باشید.

آیا لیپوساکشن با کمک لیزر هم انجام میدهید؟ هزینه آن چقدر است؟

این عمل جراحی می تواند با کمک لیزر انجام شود. در این روش، یک سوارخ کوچک در ناحیه ای که این عمل می تواند ایجاد شود ایجاد میگردد؛ سپس با ورود لوله نازک کانولا و لیزر این عمل انجام می شود. هزینه این عمل در محدود 20-10 میلیون تومان است. هزینه این عمل را بیمه پوشش نمی دهد.