لیپوساکشن باسن و ران: مزایا و مراقبت های لازم

 1. خانه
 2. /
 3. لیپوساکشن
 4. /
 5. لیپوساکشن باسن و ران: مزایا و...
فهرست مطالب

باسن نسبت به بالاتنه بزرگتر است و این به لحاظ زیبایی زیاد خوشایند نیست. بسیار مهم است که تعادل بین چربی هایی که در قسمت بالای ران و زیر زانو است با سایر قسمت های بدن متناسب باشد. چربی در ناحیه ران بیشتر از سایر قسمت های بدن است، لیپوساکشن باسن باید به صورت مکرر انجام شود؛ اما چون ساکشن چربی ها از باسن و ران به صورت یکنواخت ممکن است شکل آن را تغییر دهد باید حتماً به پزشک متخصص و حرفه ای در این زمینه مراجعه کنید.

مزایای لیپوساکشن


 • زمان بهبودی کوتاه و نتایج با دوام و چشمگیر
 • کمک به برطرف کردن چربی نواحی از بدن که نسبت به کاهش وزن مقاومت دارند.
 • بازیابی تناسب اندام و زیبایی بدن
 • به دست آوردن اعتماد به نفس
 • جراحی غیرتهاجمی
 • عوارض جانبی کم

چه کسی برای انجام لیپوساکشن باسن مناسب است؟


چه کسی برای انجام لیپوساکشن باسن مناسب است؟

خانم هایی (جوان یا مسن) که همیشه از برآمده بودن ران های خودشان در شلوار جین یا باسن مکعبی شکل نگران هستند می‌توانند از این جراحی استفاده کنند. خانم هایی که ران های آنها زیاد به سمت بیرون برآمدگی دارد، برای این جراحی کاندید مناسبی هستند؛ اندام این خانم ها به صورت وی انگلیسی دیده می شود و باعث می شود زنان کوتاه تر و چاق تر به نظر برسند. حالت اندام آنها در قسمت باسن مثل هشت انگلیسی است و ممکن است لیپوساکشن برای آنها گزینه مناسبی باشد. اگر ران ها از داخل به یکدیگر ساییده می شوند و ایجاد ناراحتی می‌کند، لیپوساکشن می تواند به آنها کمک کند. اگر قسمت بیرونی ران برآمده باشد، اطراف زانوها چربی داشته باشد و یا جلوی ران ها چربی جمع شده باشد می‌توان آن را با لیپوساکشن برطرف کرد.

مراقبت های قبل از عمل


قبل از هر چیز شما باید با یک پزشک متخصص و با مهارت مشاوره انجام دهید. این مشاوره به شما کمک می‌کنند نگرانی های خود را بیان کنید و سوالات خود را بپرسید سپس در مورد سلامتی شما بحث و گفتگو می کنند. هرگونه هماهنگی لازم انجام می‌شود، اگر لیپوساکشن ران به شما پیشنهاد شود پزشک برنامه درمانی را طرح ریزی میکند که شامل تجویز نسخه و موارد لازم برای جلسه درمان شما میشود تا چند روز باید از کار مرخصی بگیرید داروها را قبل از جراحی مصرف کنید و هیچ گونه دارویی را خودسرانه مصرف نکنید چون ممکن است روی جراحی و بهبودی پس از آن تاثیر بگذارد. صبح روز جلسه درمان دوش بگیرید و یک لباس گشاد و راحت بپوشید.

روش جراحی


روش جراحی

جراحی لیپوساکشن به صورت سرپایی انجام می شود یک تا دو ساعت طول می کشد، وقتی شما وارد اتاق جراحی می شوید، باسن و ران ها تمیز می شود و برای جراحی علامت گذاری می شوند. مایع تومسنت و بی هوشی به شما تزریق می شود و پزشک پس از چند دقیقه جراحی را شروع می کند. با روش جراحی ران و باسن خیلی هنرمندانه تراشیده می شود، پزشک به جزئیات توجه می کند تا بین باسن، ران و بقیه اندام شما تناسب لازم ایجاد شود. وقتی که شما به نتایج زیبا و دلخواه خود دست پیدا کردید، برش های جراحی را می بندند و باند پیچی می‌کنند. نیازی به بستری شدن بیمار در بیمارستان ندارید و می‌توانید پس از چند ساعت فعالیت های روزانه خود را انجام دهید.

مراقبت های بعد از جراحی


مراقبت های بعد از جراحی

بعد از انجام عمل لیپوساکشن ران و باسن تغییر همیشه به صورت فوری و قابل توجه قابل مشاهده است و بهبودی به تدریج در طی سه ماه آینده اتفاق می افتد. ظاهر جدید را می توان به طور دائمی حفظ کرد، البته نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

 • بهتر است پس از جراحی کمی استراحت کنید و کارهای سنگین یا حرکات شدید انجام ندهید احتمالاً نیاز دارید تا چند روز از کار خود مرخصی بگیرید که معمولاً کمتر از یک هفته است.
 • یک تا سه روز بعد از جراحی ممکن است از ناحیه ای که جراحی انجام داده اید مایع خارج شود بنابراین از یک لوله برای خارج شدن این مایع ها استفاده میکنند تا ورم کاهش پیدا کند.
 • درد کبودی و ورم تا چند روز بعد از جراحی ادامه دارد داروهای مسکن می توانند این درد و ناراحتی را کنترل کنند.
 • روز بعد از جراحی یا بعد از برداشتن پانسمان باید لباس اصلاحی پوشیده شود.
 • بعد از گذشت هفت روز دوش بگیرید تا زخم هابه سرعت و به درستی بهبود پیدا کنند وقتی که دوش گرفتن تمام شد. لطفاً از مالیدن ناحیه جراحی شده و همچنین فشار آب زیاد خودداری کنید.
 • نوشیدن مشروبات الکلی و سیگار کشیدن باید تا ۴ هفته بعد از جراحی متوقف شود.
 • ورزش های سنگین مثل باشگاه رفتن باید ۲ تا ۳ هفته بعد از جراحی انجام نشوند.
 • پیاده روی کوتاه بروید و برای کاهش ورم پاهای خود را بالا نگه دارید.

عوارض جانبی


عوارض جانبی

 • از عوارض جانبی لیپوساکشن خصوصا در قسمت باسن و ران میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
 • کبودی و ورم
 • جای زخم
 • تجمع مایع
 • بی حسی
 • عفونت
 • برش داخلی
 • آمبولی چربی
 • مشکلات قلب و کلیه
 • مسمومیت با لیدوکائین

خطرات


در رابطه با انجام جراحی لیپوساکشن ران و باسن خطراتی نیز وجود دارد البته این مشکلات خفیف و نادر هستند:

 • شل شدن پوست یا ترک های پوستی یا صاف نبودن این قسمت ها
 • رنگدانه های نامتناسب
 • خارشهای گهگاه
 • پوست غیر یکنواخت

هزینه ها


این هزینه ها بستگی به سایز و مقدار چربی دارد که باید برداشته شود لازم به ذکر است که قیمت هایی که به شما پیشنهاد می شود شامل همه موارد می باشد و هیچ گونه هزینه پنهانی وجود ندارد. اکثر شرکت های بیمه سلامتی هزینه های لیپوساکشن  را پوشش نمی دهند. چون این یک عمل زیبایی محسوب می شود اما بسیاری از پزشکان جراحی پلاستیک به بیمار تسهیلات مالی ارائه می کنند. حتماً در این مورد از پزشک خود سوال کنید.

برداشتن چربی


برداشتن چربی

چربی های قسمت ران و باسن یکی از سخت ترین قسمت ها برای برداشتن چربی است. چربی این قسمت ها معمولاً نسبت به رژیم و ورزش مقاوم هستند. خوشبختانه روش لیپوساکشن این چربی‌های ناخواسته را برمی دارد و شکل این قسمت ها را تغییر می دهد. بسیار مهم است که یک پزشک ماهر و با تجربه را برای انجام این روش انتخاب کنید.

سوالات متداول


آیا لیپوساکشن باسن و ران ارزش انجام دادن دارد؟

لیپوساکشن درمان عالی باسن و ران چاق است. درمان لیپوساکشن برجستگی های چربی را از ناحیه باسن و قسمت بیرونی ران ها و همینطور داخل ران ها برمی‌دارد و روی ظاهر شما تاثیر می گذارد و به لاغری باسن و پاها کمک می کند که بدن شما تناسب پیدا کند و شما به بهترین ظاهر خود دست پیدا کنید.

آیا لیپوساکشن باسن و ران درد دارد؟

در چند روز اول پس از درمان ممکن است در قسمت ران و باسن درد داشته باشید همچنین ممکن است عوارض جانبی موقتی مثل کبودی تجربه کنید اما بعد از گذشت سه تا پنج روز بعد از درمان از بین می رود.

آیا لیپوساکشن ران و باسن بی خطر است؟

لیپوساکشن چربی را از بین می‌برد و باسن و ران را به روشی ایمن و راحت می تراشد. روش لیپوساکشن هدفمند و ملایم است. فقط برای انجام این عمل باید بی حسی موضعی برای آنها استفاده کرد و از آرامبخش های خوراکی مانند والیوم مصرف کنید تا در طول این عمل درد نداشته باشند وقتی این جراحی توسط یک پزشک با بورد تخصصی انجام می شود این روش خطرناک نیست.

چه مدت بعد از لیپوساکشن ران و باسن می توانم نتایج را مشاهده کنم؟

با توجه به اینکه چه مقدار چربی برداشته می شود شما باید نتایج نهایی را بعد از ۱ تا ۳ ماه از جراحی مشاهده کنید.

عمل جراحی لیپوساکشن ران و باسن چقدر طول می کشد؟

اکثر افراد فقط یک جراحی لیپوساکشن نیاز دارند. جراحی حدود ۳ تا ۴ ساعت طول می‌کشد که البته با توجه به سایز و ناحیه تحت درمان این زمان متفاوت است.

آیا جراحی لیپوساکشن باسن و ران موجب بروز سلولیت می شود؟

هرچند لیپوساکشن چربی های ناخواسته را به شکل موثری از بین می‌برد اما برای رهایی از شر سلولیت این جراحی توصیه نمی شود چون فرورفتگی ها را بیشتر آشکار می سازد افزودن لیزر درمانی به درمان لیپوساکشن برای رهایی از سلولیت به شما کمک می کند.

با انجام لیپوساکشن باسن و ران چند سانتیمتر چربی کم می کنید؟

اکثر افراد حدود دو و نیم سانت از از چربی های خود را از طریق جراحی لیپوساکشن ران و باسن برطرف می کنند؛ اما برخی افراد بیشتر چربی کم می کنند هر چقدر توده بدنی شما پرتر باشد مقدار چربی بیشتری کم می شود.

اگر بعد از لیپوساکشن ران و باسن لباس فشرده نپوشیم چه اتفاقی می‌افتد؟

بدون استفاده از از این لباس ها بدن شما دوباره مایع جذب می کند و ممکن است ورم پس از جراحی بیشتر از زمان عادی باقی بماند. نتایج شما به طور کلی بهتر می شود فشار به پوست شما کمک می کند منقبض شود تا تناسب لازم ایجاد شود چون این موارد برای نتایج مطلوب لیپوساکشن بسیار مهم است.

جراحی زیبایی

لیپوساکشن در مردان

یکی از رایج ترین تصورات غلطی که درباره جراحی زیبایی وجود دارد، اینست که مردان لیپوساکشن انجام نمی دهند، اما این درست نیست. اگر بخش

مطالعه کنید