لیپوساکشن با کمک لیزر مزایا و نحوه انجام آن

 1. Home
 2. /
 3. لیپوساکشن
 4. /
 5. لیپوساکشن با کمک لیزر...
فهرست مطالب

جهت کمک به لاغر کردن و شکل دادن به بدن، گزینه‌های لیپوساکشن متعددی وجود دارد. لیپوساکشن با لیزر تکنیک پیچیده لیپوساکشن است که از انرژی لیزر جهت هدف قرار دادن اختیاری چربی ناخواسته برای دستیابی به نتیجه عالی و دقیق با ریکاوری سریع و نقاهت کوتاه استفاده می‌کند. با لیپوساکشن با لیزر که برای درمان حساس‌ترین نقاط به اندازه کافی دقیق است می‌توان بدون آسیب به سایر بافت‌ها چربی را از بسیاری از نقاط حذف کرد. این موضوع ناراحتی و کبودی را به حداقل می‌رساند. این روش برای سفت کردن پوست نیز بسیار عالی است. عمل لیپوساکشن با لیزر باید توسط یک پزشک حرفه‌ای انجام شود.

مزایا


مزایای لیپوساکشن با لیزر عبارتند از:

 • تکنیک پیشرفته
 • درمان تهاجمی حداقلی
 • حذف مؤثر چربی
 • فعال‌سازی تولید کلاژن پروتئینی و الاستین
 • سفت‌تر کردن پوست
 • نتایج با ماندگاری طولانی
 • عمل ایمن و قابل اطمینان
 • درمان آسان
 • عدم آسیب زدن به بافت‌های نرم اطراف
 • کاهش خطرات و پیچیدگی‌های مرتبط با داروهای بی‌حسی
 • انجام‌ به صورت سرپایی
 • دوره نقاهت کوتاه و ریکاوری سریع
 • عمل با اضطراب کمتر

کاندیدهای لیپوساکشن با لیزر


کاندیدهای لیپوساکشن با لیزر

بهترین کاندیدها برای عمل لیپوساکشن با لیزر افرادی هستند که با سلامتی عمومی خوب، و نزدیک به وزن ایده‌آل خود به دنبال اصلاح شکل بدنشان هستند. این نوع لیپوساکشن برای برداشتن میزان زیاد چربی مناسب نیست. شایان ذکر است که این عمل، درمان کاهش وزن نیست، پس اگر وزنتان بسیار بالا باشد، این عمل برای شما مناسب نخواهد بود. در صورتی که در دوران بارداری، شیردهی، قاعدگی هستید یا شرایط زیر در موردتان صادق است از انجام لیپوساکشن با لیزر پرهیز کنید:

 • استفاده از دستگاه تنظیم‌کننده ضربان قلب یا شوک الکتریکی قلبی
 • رشد غیرعادی بافت، مانند مستعد بودن برای اسکار کلوئید
 • لختگی خون
 • سرطان
 • بیماری یا سایر مشکلات قلبی
 • دیابت وابسته به انسولین
 • بیماری یا سایر مشکلات کبدی
 • تصلب بافت‌ها
 • داشتن ایمپلنت
 • مشکل عروقی

همچنین اگر اخیرا جراحی داشته‌اید یا داروی ضدانعقادی یا داروهایی مصرف کرده‌اید که حساسیت به نور ایجاد می‌کنند، از انجام لیپوساکشن با لیزر بپرهیزید.

نواحی که می‌توان روی آنها لیپوساکشن با لیزر انجام داد


نواحی که می‌توان روی آنها لیپوساکشن با لیزر انجام داد

لیپوساکشن با لیزر را می‌توان روی غبغب، بخش درونی بازوها، شکم، کمر، باسن، پشت، لگن، ناحیه شرمگاهی، بخش پشتی و خارجی ران، کفل، بخش داخلی زانو و بخش داخلی، خارجی و پشتی پاها انجام داد.

آماده‌سازی


کارهایی که باید پیش از جراحی انجام دهید عبارتند از:

 • برخورداری از روتین ورزشی مشخص جهت دستیابی به وزن ایده‌آل
 • عدم مصرف الکل
 • عدم استعمال هرگونه محصولات تنباکویی
 • نوشیدن آب بیشتر
 • مصرف سبزیجات و میوه جهت کسب مواد معدنی مورد نیاز برای کمک در طی دوره ریکاوری

عمل جراحی


عمل جراحی

لیپوساکشن با لیزر را می‌توان تحت بی‌حسی موضعی در مطب پزشک انجام داد و نیازی به بیهوشی عمومی نیست. شما در طی جراحی هوشیار خواهید بود. پزشکتان ناحیه را با سوزن و بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌کند تا احساس درد و ناراحتی نکنید. پزشک برش کوچکی ایجاد کرده و لیزر کوچکی را به زیر پوست هدایت می‌کند که چربی را آب می‌کند. سپس، پزشک یک لوله کوچک، به نام کانولا، را وارد می‌کند که چربی آب‌شده را از زیر پوست به بیرون می‌کشد. جلسات لیپوساکشن با لیزر به صورت میانگین یک ساعت برای هر ناحیه طول می‌کشند که بر اساس ناحیه جراحی این زمان می‌تواند کمی طولانی‌تر باشد.

ریکاوری


ریکاوری

اکثر پزشکان توضیه می‌کنند فرد استراحت کرده و از فعالیت‌هایی که به ناحیه جراحی فشار وارد می‌کنند بپرهیزند. این موضوع از پیچیدگی‌هایی مانند پاره شدن بخیه‌ها جلوگیری می‌کند که زمان ریکاوری را طولانی‌تر خواهند کرد. باید طبق دستور پزشکتان از لباس‌ها یا باند کشی به مدت 3 هفته استفاده کنید. لباس یا باند کشی را می‌توانید از کلینیک تهیه کنید. زمانی که از باند استفاده می‌کنید، حداقل 24 ساعت پس از جراحی باید آن را تعویض کنید.

پس از حدود یک هفته می‌توانید نتیجه را ببینید، ولی نتایج اصلی به تدریج در طی 2 الی 6 ماه پدیدار می‌شوند. برای دستیابی به نتیجه کامل فقط به یک عمل جراحی نیاز دارید. بسیاری از افرادی که لیپوساکشن با لیزر را انتخاب می‌کنند، به ویژه در صورت کوچک بودن ناحیه جراحی، دوره نقاهت طولانی را طی نمی‌کنند. اکثر پزشکان 4 روز استراحت پیش از بازگشت به سر کار و حدود 3 هفته استراحت پیش از شرکت در فعالیت‌های قدرتی را توصیه می‌کنند.

توصیه می‌شود از حمام آفتاب مستقیم برای حداقل یک ماه نخست پس از جراحی اجتناب کنید زیرا تابش مستقیم آفتاب می‌تواند ورم ناحیه جراحی‌شده را بدتر کند.

خطرات و عوارض جانبی


خطرات و عوارض جانبی

افرادی که به لیپوساکشن با لیزر فکر می‌کنند باید نسبت به عوارض جانبی و آثار نامطلوب آن آگاهی داشته باشند. اکثر افراد عوارض جانبی زیر را تجربه می‌کنند:

 • بی‌حسی در ناحیه جراحی‌شده
 • تورم و ناراحتی حداقلی
 • کبودی و درد در بافت. تورم، کبودی، درد و ناراحتی معمولا طی چند روز پس از جراحی کاهش می‌یابد.
 • پوست شل یا تغییر‌ رنگ داده
 • فرورفتگی یا برجستگی بافت در ناحیه جراحی‌شده
 • بافت اسکار زیر پوست، عفونت، لختگی خون، هماتووم و نکروز پوست (مرگ بافت) در محل برش که خطراتی نادر هستند.

شما می‌توانید با مصرف دارو‌های آنتی‌بیوتیک و ضد تورم آثار منفی را کاهش دهید. با این حال، پیدا کردن یک جراح باتجربه و پیروی از دستورالعمل‌ها بهترین راه برای داشتن تقریبا هیچ عوارض جانبی پس از جراحی است.

هزینه‌ها


هزینه‌ها

هزینه عمل لیپوساکشن با لیزر به عوامل متعددی بستگی داشته و بر اساس تجربه پزشک، تکنیک مورد استفاده، ناحیه مورد جراحی، تعداد ناحیه‌های مورد جراحی، کلینیک‌ها و کشورهای ارائه‌کننده این نوع جراحی متغیر است. جراحی‌های زیبایی تحت پوشش شرکت‌های بیمه قرار نمی‌گیرند. بسیاری از پزشکان در برنامه‌هایی شرکت می‌کنند که پرداخت اقساطی را امکان‌پذیر می‌کنند. از پزشک خود در مورد جزئیات تمهیدات پرداخت سؤال کنید.

سؤالات متداول


بی‌حسی در لیپوساکشن با لیزر چگونه انجام می‌شود؟

بی‌حسی در ناحیه‌های بسیار کوچک با بی‌حسی موضعی و ناحیه‌های بزرگ با بی‌حسی موضعی آرام‌بخش انجام می‌شود. در نتیجه، بیمار می‌تواند بلافاصله پس از جراحی به زندگی عادی خود بازگردد.

پس از لیپوساکشن با لیزر شاهد چه مواردی هستیم؟

درد پس از جراحی به صورت کلی بسیار کم و نادر و با مسکن‌ها قابل تسکین است. کبودی به ندرت اتفاق می‌افتد. احتمال تورم پس از جراحی لیپوساکشن با لیزر وجود دارد و خودبخود طی 15 الی 20 روز از بین می‌رود. شکل بدن پس از یک هفته خود را نشان داده، در ماه سوم بهتر می‌شود و رسیدن به شکل نهایی تا 6 ماه طول می‌کشد.

آیا باید دارو مصرف کنم؟

برای چند روز نخست باید داروهای آنتی‌بیوتیک و ضد تورم را طبق تجویز دکتر مصرف کنید.

آیا نتایج قطعی هستند؟

نتیجه لیپوساکشن با لیزر قطعی بوده و چربی در ناحیه جراحی‌شده بازنمی‌گردد، ولی باید گفته شود که این تکنیک یک روش لاغری نیست، پس بیمار باید سعی کند سبک زندگی سالم و رژیم غذایی متعادلی داشته باشد.

آیا می‌توان با لیپوساکشن با لیزر از سلولیت خلاص شد؟

درمان سلولیت با لیزر قادر به بهبود 70 درصدی سلولیت است.

برای دیدن نتایج به چند جلسه لیپوساکشن با لیزر نیاز است؟

برای دستیابی به بهترین نتیجه معمولا به 8 عمل نیاز است.

چه مقدار چربی را می‌توان با لیپوساکشن با لیزر از بین برد؟

در طی جراحی‌های لپوساکشن با لیزر تا 5 لیتر چربی را می‌توان از بدن خارج کرد. بر اساس هدف زیبایی بیماران، برداشتن مقدار کمتر چربی نیز امکان‌پذیر است.

آیا لیپوساکشن با لیزر ارزش هزینه کردن دارد؟

یک بررسی نشان داده است که لیپوساکشن با لیزر نتایج بهتر و رضایت بیشتر بیماران را نسبت به لیپوساکشن سنتی در بر دارد. با این حال، اگر فرد تغییرات سالمی در رژیم غذایی و سبک زندگی خود ایجاد نکند، وزن از دست‌رفته به سادگی بازمی‌گردد.

آیا می‌توان پس از لیپوساکشن با لیزر مدفوع کرد؟

لیپوساکشن با لیزر می‌تواند باعث تغییر رنگ و بافت مدفوع شما در طی یک هفته نخست پس از جراحی شود زیرا بدن شما در حال دفع چربی آب‌شده است. به جز این مورد، این روش عوارض جانبی دیگری ندارد.

هر چند وقت باید لیپوساکشن با لیزر انجام داد؟

توصیه می‌شود جلسات خود را هر دو هفته یک بار انجام دهید. باید حداقل یک روز بین جلسات فاصله باشد. باید دوره درمان خود را طی بازه زمانی مناسب انجام دهید.

پس از لیپوساکشن با لیزر چه چیزهایی می‌توان خورد؟

جهت حفظ نتایج مناسب پس از لیپوساکشن باید میوه، سبزیجات، غلات کامل و پروتئین بدون چربی بیشتری را در رژیم غذایی خود گنجانده و مصرف قند، کربوهیدرات‌های ساده و چربی‌های اشباع را کاهش دهید.

آیا لیپوساکشن با لیزر بهتر از لیپوساکشن معمولی است؟

بیمارانی که تحت جراحی لیپوساکشن با لیزر قرار می‌گیرند با تورم پس از عمل کمتر، عدم نیاز به بیهوشی عمومی و روند مؤثرتر از دوره نقاهت کوتاه‌تر و راحت‌تری نسبت به بیمارانی برخوردار هستند که لیپوساکشن معمولی را انتخاب می‌کنند.

پیش از لیپوساکشن با لیزر باید چه کارهای انجام داد؟

باید حدود 30 دقیقه و به مدت حداقل 3 بار هفته ورزشی مشخص را انجام دهید. مجددا می‌گوییم ورزش، همانند یک رژیم غذایی سالم، یک عادت است.

چه مدت پس از لیپوساکشن با لیزر می‌توانم غذا بخورم؟

1 ساعت پیش از عمل و 3 ساعت پس از عمل چیزی نخورید. این کار به سوزاندن چربی آزادشده از سلول‌های چربی به عنوان انرژی کمک می‌کند.

آیا می‌توان پس از لیپوساکشن با لیزر حمام کرد؟

اکثر بیماران می‌توانند 48 ساعت پس از عمل دوش بپیرند ولی نباید تا دو هفته حمام یا شنا کنید.

آیا آب در حین لیپوساکشن با لیزر مهم است؟

لیپوساکشن با لیزر باعث آزاد کردن چربی به جریان خون توسط سلول‌های بدن می‌شود. هدف ما خارج کردن این چربی تازه آزادشده از بدن از طریق ادرار و حرکات روده است.

آیا پس از لیپوساکشن با لیزر می‌توان رانندگی کرد؟

رانندگی پس از لیپوساکشن با لیزر امن نیست. اکثر افراد می‌توانند طی چند روز به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.