روش های کوچک کردن، لیفت و لاغر کردن ران

 1. خانه
 2. /
 3. لاغری
 4. /
 5. روش های کوچک کردن،...
فهرست مطالب

پاها مخصوصا کشاله ران ها نقاط مشکل سازی برای بسیاری از خانم ها می باشد. حتی با ورزش و رژیم غذایی سالم، چربی این ناحیه باز هم می تواند تمامی تلاش شما را بی اثر کند. این درماندگی بسیاری از بانوان را مجاب به جستجوی راه حل دیگری برای رفع چربی سر سخت ران کرده است. خوشبختانه، چند روش زیبایی وجود دارد که چربی، پوست و فرورفتگی بالای ران که ناخواسته اند را از بین می برد.

در این مقاله، در مورد راه های لاغر کردن ران ها، ویژگی ها و روش های آنها خواهید خواند. باید بدانید که هر زمان که بخواهید ران های خود را لاغر کنید، باید به یک پزشک ماهر و مجرب که در مورد درمان ها و کنترل عوارض آنها می داند، مراجعه کنید. این کار احتمال بروز عوارض جانبی و دوران نقاهت پس از درمان را کاهش می دهد.

روش های مورد استفاده برای کوچک کردن ران ها 


راه های زیادی برای لاغر کردن ران ها وجود دارند که شامل راه های خانگی، روش های طبیعی و تکنیک های جراحی می شوند. در میان این موارد، روش های جراحی نتایج امیدوار کننده ای را داشته اند و دوام آنها بیشتر از سایر روش ها بوده است. سه روش اصلی برای جراحی وجود دارند که عبارتند از:

لیپوساکشن ران 

لیپوساکشن ران

در بانوان، ران ها نقاط رایج ایجاد و تجمع چربی ناخواسته می باشند. لیپوساکشن از طریق جراحی چربی اضافه ای که به رژیم مقاوم است را از بین برده و خطوط لاغرتری از پا را ایجاد می کند. این روش یک فرایند چند مرحله ای است که در ابتدا محلولی برای شل شدن چربی ها و کم کردن خونریزی تزریق می شود و سپس از ساکشن برای مکیدن سلول های چربی به خارج از برش استفاده می شود. از آنجایی که تعداد سلول های چربی بدن ثابت می ماند (افزایش وزن باعث افزایش اندازه آنها می شود)، لیپوساکشن نتایج طولانی مدتی خواهد داشت. این روش بهترین گزینه برای بانوانی است که به دنبال راهی سریع برای کوچک کردن پاها و ران ها می باشند.

مزایا

این روش تکنیکی پیشرو برای حذف چربی ها برای خانم ها و آقایان است. روشی نوین و کم تهاجمی برای هدف گیری، ذوب کردن و حذف چربی های اضافی با دقت بسیار بالا می باشد. بهترین راه حل لیپوساکشن HD (Hi Def) می باشد و می توان آن را حتی برای نواحی حساس داخل ران نیز استفاده کرد.

این درمان فقط سلول های چربی را هدف می گیرد و باعث آسیب کمتری به بافت های اطراف، مانند رگ های خونی و اعصاب، می شود. این روش امکان بهبودی سریعتر و دوره نقاهت کمتری را می دهد و به خاطر تحریک کلاژن سازی اثر سفت کنندگی پوست را نیز دارد.

افراد مناسب برای انجام این روش 

بهترین افراد برای لیپوساکشن ران کسانی هستند که چربی اضافی در بخش داخل، خارج و جلوی ران دارند. باید سلامت عمومی خوبی داشته و در مورد طبیعت این روش واقع نگر باشد. مثلا، بیماران باید بدانند که لیپوساکشن برای کاهش وزن نیست اما برای حذف چربی ها به منظور زیبایی استفاده می شود. هر چند بیماران در طی جراحی وزن از دست می دهند، اما نباید این روش را فقط برای کاهش وزن در نظر گرفت.

روش درمان 

روش درمان لیپوساکشن ران

در روز جراحی، پزشک نقاط برش را علامت گذاری می کند تا جراحی را برنامه ریزی کند. بسته به مورد، لیپوساکشن ران تحت بی حسی موضعی یا بی هوشی کامل انجام می شود. به طور متوسط بین 1 تا 2 ساعت زمان می برد و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارید.

در روز جراحی، جراح محلولی را به زیر پوست ران ها تزریق می کند که حاوی محلول سالین، اپی نفرین (به منظور منقبض کردن رگ ها) و بی حسی موضعی می باشد. این محلول به ذوب شدن چربی انباشته شده و آسان شدن خروج آنها کمک می کند.

جراح برش های کوچکی ایجاد می کند تا کانولاهای طویلی (لوله های توخالی) را قرار دهد. این لوله ها با نوک منفذ دار خود امکان خروج چربی ها را از طریق حرکات جلو عقب خود فراهم می کنند.

برش ها ممکن است داخل ران، خارج ران یا نزدیک زانوها ایجاد شوند.

وقتی جراح سلول های چربی را خارج کرد، تمامی برش ها را با نخ بخیه جذبی می بندد. سپس، ناحیه تحت درمان را با گن فشاری می پوشاند.

ماندگاری 

تاثیر لیپوساکشن ران ها در پایان درمان قطعی و مشهود است. ران ها لاغرتر به نظر رسیده و طبق خواسته ی بیمار شکل دهی می شوند. این روش، درمانی طولانی مدت است.

عوارض جانبی

همانند هر جراحی بزرگی، لیپوساکشن ران عوارضی مانند خونریزی و حساسیت به بی حسی را به همراه دارد.

عوارض احتمالی مختص لیپوساکشن عبارتند از:

 • کانتورینگ نامنظم
 • تجمع مایعات
 • بی حسی
 • عفونت
 • فرو رفتگی
 • انسداد چربی
 • مشکلات قلبی و کلیوی
 • مسمومیت با لیدوکائین

جراحی لیفت ران 

جراحی لیفت ران

اغلب بانوانی که وزن کم کرده اند یا لیپوساکشن ران انجام داده اند و پوست شل شده دارند از این روش استفاده می کنند. هرچند لیپوساکشن برای حذف چربی های اضافی مناسب است، اما روی کشسانی پوست تاثیری نمی گذارد. جراحی لیفت ران پوست شل در بالای ران را با استفاده از حذف بافت اضافی داخل ران از بین می برد. زخم لیفت ران به خوبی ترمیم می شود و در هنگام نشستن و ایستادن به صورت طبیعی قابل رویت نیستند. ترکیب جراحی لیفت ران و لیپوساکشن عالی می باشد، زیرا امکان کوچک تر شدن و تراشیدن ران ها را می دهد.

مزایا 

برخی از مزایای لیفت ران عبارتند از:

 • علاوه بر کاهش وزن، ران های یکنواختی خواهید داشت.
 • اعتماد به نفس را افزایش می دهد.
 • جوش های زیر سطح ران ها را رفع می کند.
 • فرو رفتگی یا ظاهر سلولیتی در ران ها را از بین می برد.

افراد مناسب 

بهترین افراد برای انجام لیفت ران ها، بانوان و آقایانی هستند که ظاهر نسبتا مناسبی دارند، اما به خاطر پوست اضافی و شل ران ها که با ورزش و رژیم غذایی اصلاح نمی گردند، اذیت می شوند. این جراحی به طور ویژه برای افرادی که وزن قابل توجهی از دست داده اند و پوست آنها افتاده است مفید می باشد. از دست دادن کشسانی پوست در بیماران مسن تر که مکررا با اضافه وزن جزئی روی می دهد را نیز می توان با این روش درمان کرد.

روش درمان 

روش درمان جراحی لیفت ران

قبل از جراحی لیفت ران، از شما خواسته می شود که مصرف داروهایی که خون ریزی را افزایش می دهند را قطع کنید. این داروها شامل آسپرین، مکمل های خاص و داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن می باشند. جراح ممکن است از شما ارزیابی پزشکی بخواهد تا مطمئن شود که جراحی برای شما مناسب است.

در طی درمان تحت بیهوشی کامل خواهید بود. جراح برش های مناسبی بر اساس نوع روش لیفت رانی که انتخاب کرده اید، ایجاد می کند. سپس، قبل از بخیه زدن و بستن زخم ها، پوست و سلول های چربی اضافی را بر می دارد.

کل درمان به طور متوسط 2 ساعت زمان می برد. از آنجایی که چندین ساعت را در بخش پیش از جراحی و پس از آن می گذرانید، باید انتظار این را داشته باشید که بیشتر روز درگیر این روش درمانی باشید.

بهتر است شخصی شما را به محل جراحی رسانده و برگرداند و برای جلوگیری از بروز عوارض، تمام شب پیش شما بماند.

عوارض جانبی 

جدا از انتظار کبودی، ورم و حساس شدن به لمس بعد از جراحی، عوارض جانبی لیفت ران ممکن است شامل ترمیم نامناسب زخم، تجمع مایعات زیر پوستی، باز شدن زخم، عدم تقارن، درد مداوم، تغییر رنگ پوست و جای زخم نامطلوب گردد. با این حال، با رعایت دستورات پزشک قبل و بعد از جراحی، می توان از این عوارض جانبی پیشگیری کرد.

عوارض جانبی جدی که باید در مورد آنها قبل از جراحی بدانیم شامل ترومبوز / لختگی خون عمیق در ورید، عواض قلبی ریوی، نکروز چربی، عود مجدد شلی پوست، شلی پوست و انجام مجدد جراحی می شود.

سلفینا

سلفینا

بدون در نظر گرفتن وزن، سلولیت ممکن است در هر خانمی ایجاد شود. سلولیت به خاطر اضافه وزن یا کم تحرکی نمی باشد. سلولیت زمانی ایجاد می شود که سلول های چربی به بافت پیوندی فشار بیاورند و بین بافت و پوست گیر کنند. بافت های بانوان همانند آقایان به صورت متقاطع نیستند. در نتیجه، احتمال بیشتری وجود دارد که بانوان دچار سلولیت شوند.

سلفینا روشی کم تهاجمی می باشد که سلولیت ران ها را کاهش می دهد. این درمان به وسیله سوزن های ظریفی به منظور بریدن بافت پیوندی زیر پوست و آزادی چربی انباشته انجام می شود. سلفینا به تنهایی می تواند به عنوان درمان سلولیت یا ادامه لیپوساکشن و یا جراحی لیفت ران انجام شود.

مزایا 

اینجا پنج مزیت در مورد این درمان استثنایی، با شما به اشتراک گذاشته می شود.

 • روش تایید شده FDA برای رهایی از سلولیت

سلفینا به عنوان درمان سلولیت توسط FDA تایید شده است . یعنی ثابت شده است که این روش مبتکرانه و فناوری انحصاری ساختار های اولیه مسبب بروز سلولیت را درمان می کند. بافت های پیوندی به صورت مارپیچ بین چربی ران ها و باسن قرار گرفته اند و چین و چروکی که می بینید را ایجاد می کنند،  زمانی سلولیت توسط سلفینا از بین می رود که روی این بافت های پیوندی تاثیر بگذارد.

 • کم تهاجمی

سلفینا نیاز به برش ها و شکاف های زیاد یا استفاده از بی هوشی کامل ندارد.  در عوض، قبل از سلفینا، به شما یک بی حسی موضعی تزریق می شود که درد را کنترل می کند. بعد از درمان، می توانید بلافاصله فعالیت های روزمره خود را ادامه دهید. اگرچه امکان دارد مقداری درد و کبودی داشته باشید، اما عوارض جانبی این درمان خفیف بوده و بعد از چند هفته ی کوتاه فروکش می کند.

 • روش درمانی سریع

اگر به دنبال روشی سریع برای رفع سلولیت هستید، چیزی بهتر از سلفینا وجود ندارد. درمان سلولیت به روش سلفینا کمتر از یک ساعت زمان می برد و نتایج در عرض سه روز بعد از درمان قابل مشاهده هستند. نیاز به درمانی بیشتر از سلفینا برای داشتن پوستی صاف و بدون چین ندارید.

 • نتایج طولانی مدت

نه تنها نتایج سلفینا در عرض سه روز مشهود هستند، بلکه اثر نتایج حداقل تا سه سال بعد از درمان باقی می مانند. حتی در بسیاری از بیماران نتایج بیش از سه سال ماندگار خواهند بود. با 96 درصد رضایت بین بیماران، شکی نیست که درمان سلولیت با سلفینا گزینه ای محبوب است.

 • نتایج تضمینی

با سلفینا قویا معتقدیم که نتایج دلخواه خود را می گیرید. بنابراین، این درمان با یک سال ضمانت پشتیبانی می شود. اگر در سال اول درمان، سلولیت های درمان شده به طور چشم گیری بهتر نشدند، هزینه کامل درمان دوباره به عهده مرکز می باشد. تا جایی که روش سلفینا می گوید، تنها چیزی که باید از دست بدهید آن چین ها می باشند.

افراد مناسب 

سلفینا روشی بدون جراحی و کم تهاجمی است، اما برای همه مناسب نمی باشد. افراد مناسب برای انجام این روش باید موارد زیر را داشته باشند:

 • سن بین 20 تا 60 سال
 • وزن ثابت
 • کم بودن شلی در پوست
 • داشتن سلولیت در ران ها و باسن

اگر موارد زیر را دارید سلفینا برای شما مناسب نیست:

 • باردار هستید.
 • سیگار می کشید.
 • در باسن و ران های خود عفونت دارید.
 • واریس یا بیماری عروقی دیگری در ران ها و باسن دارید.
 • دیابت کنترل نشده دارید.
 • بیماری ای دارید یا قرص هایی می خورید که روی لخته شدن خون تاثیر می گذارد.
 • سرطان فعال دارید.
 • چاقی مفرط درجه 3 (بیمارگونه) دارید.
 • به لیدوکائین یا اپی نفرین حساسیت دارید.
 • می خواهید سلولیت هر ناحیه ای به جز ران ها و باسن را درمان کنید.
 • می خواهید لیپادم را درمان کنید.

روش درمان 

روش درمان سلفینا

چندین مرحله در درمان سلفینا وجود دارد. به طور متوسط، برای رفع هر 25 چین سلولیت یک ساعت وقت لازم است. این اتفاقی است که در طی درمان سلفینا روی می دهد:

1.فرورفتگی ها با ماژیک نشانه گذاری شده و مایع بی حسی در پوست تزریق می شود.

2.دستگاه سلفینا روی هر فرورفتگی / چین قرار می گیرد و سوزن ریزی به داخل آن وارد می شود.

3.فرورفتگی به سمت بالا و داخل دستگاه کشیده می شود و به پوست اجازه سفت شدن می دهد.

4.دستگاه چربی را در عمق انتخاب شده پوست رها می کند.

5.سپس پزشک به سراغ سلولیت بعدی می رود.

در طی درمان ممکن است حس مکش و فشار داشته باشید. اما نباید دردی حس شود.

ماندگاری 

سلفینا درمانی یک جلسه ای می باشد. بیشتر بیمارانی که با سلفینا درمان شده اند، بعد از درمان، 1 تا 3 هفته ورم داشته اند. این موضوع می تواند مشاهده نتایج را دشوار کند، اما بعد از حدود 1 ماه، اکثر بیماران کاهش چشمگیری در سلولیت ها مشاهده می کنند. نتایج سلفینا به مدت 3 سال ماندگار است.

عوارض جانبی 

به طور کلی سلفینا بی خطر است. با این حال، برخی عوارض جانبی وجود دارند که باید در مورد آنها بدانید. بیشتر عوارض جانبی جزئی هستند و خود به خود بعد از چند روز رفع می شوند. برای تسکین درد می توانید از داروهای مسکن بدون نسخه استفاده کنید. عوارض جانبی رایج عبارتند از:

 • درد جزئی
 • کبودی
 • حساسیت به لمس و فشار
 • ورم
 • خون ریزی
 • سفتی

اگرچه نادر است اما عوارض جدی نیز می تواند روی دهد. اگر هر کدام از موارد زیر را داشتید، باید فورا با متخصص تماس بگیرید:

 • حساسیت به لیدوکائین یا اپی نفرین
 • عفونت
 • زخم
 • هماتوم / لختگی خون در خارج از رگ ها
 • تجمع مایعات در زیر پوست (سروما)
 • التهاب پوستی
 • تغییر رنگ پوست
 • مرگ سلول پوستی
 • ناهنجاری در سطح پوست

سوالات پر تکرار 


آیا لیپوساکشن برای ران ها موثر است؟ 

لیپوساکشن روشی عالی برای ران های چاق و ضخیم است. لیپوساکشنی که چربی برجسته خارج ران ها را حذف می کند و کشاله ی ران را لاغر می کند، روی ظاهر کلی شما تاثییر می گذارد.

آیا لیپوساکشن ران دردناک است؟

در چند روز اول بعد از درمان، انتظار مقداری درد در ران ها را داشته باشید. ممکن است عوارض جانبی موقت مانند کبودی را داشته باشید، اما در عرض 3 تا 5 روز بعد از درمان ناپدید می شوند. در طی دوره بهبودی، تشویق به داشتن فعالیت های سبک مانند راه رفتن به مدت 15 تا 30 دقیقه می شوید.

آیا لیپوساکشن ران باعث شلی پوست می شود؟ 

لیپوساکشن باعث افتادگی پوست نمی شود. کاری که لیپوساکشن انجام می دهد رفع حجم زیر پوست توسط حذف بافت چربی اضافی می باشد. اما وقتی این کار انجام شود، پوستی که کشسانی خوبی ندارد نمی تواند جمع شده و به جای اول خود باز گردد.

لیفت ران چقدر طول می کشد؟ 

در طی درمان تحت بی هوشی کامل قرار می گیرید. جراح بر اساس نوع لیفت رانی که انتخاب کرده اید، برش های مناسبی را ایجاد می کند. سپس پوست و سلول های چربی اضافی را بریده و برای بستن زخم از بخیه استفاده می کند. کل درمان، به طور متوسط، 2 ساعت طول می کشد.

آیا لیفت ران کار مناسبی است؟ 

لیفت ران رضایت بخش می باشد، زیرا زیبایی پوست را بهبود می بخشد. عوارض همیشه وجود دارند، اما عوارض خطرسازی گزارش نشده است. استفاده از برش عمودی (عریض تر از برش افقی) خطر بروز عوارض را بالاتر میبرد.

آیا سلفینای ران دائمی است؟ 

سلفینا درمانی موقت برای سلولیت می باشد. نسبتا ساده و تک جلسه ای است، تحت بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند بهبود قابل توجهی را در رفع سلولیت، به ویژه در باسن، ایجاد کند. این درمان بهتر است در زمستان انجام شود، زیرا نسبت به تابستان پوست صافت تر و یکنواخت تر است.

سلفینا چقدر سریع روی ران ها تاثیر می گذارد؟ 

شروع تاثیر نتایج به شدت سلولیت بستگی دارد، اما بیماران اغلب در هفته اول بعد از درمان بهبودی را مشاهده می کنند. مشاهده نتایج کامل حدود 4 تا 8 هفته زمان می برد.

انجام سلفینا برای ران ها چقدر موثر است؟ 

از آنجایی که این روش نسبتا جدید می باشد، تحقیقات هنوز در مورد مشخص کردن مدت زمان ماندگاری آن در حال انجام است، اما تحقیقات اخیر مشخص کرده اند که این روش در کاهش چروک پوستی به مدت سه سال تاثیر دارد. به علاوه، بیمارانی که این درمان را دریافت می کنند، رضایت بالایی را از نتایج خود بیان کرده اند.