لاغری با لیپوماتیک: مزایا، نحوه انجام و مراقبت‌های بعد از آن + هزینه

 1. خانه
 2. /
 3. لیپوماتیک
 4. /
 5. لاغری با لیپوماتیک: مزایا،...
فهرست مطالب

افراد زیادی هستند که نمی‌توانند ظاهر چاق و اضافه وزن خود را تحمل کنند و می‌خواهند لاغر شوند. آن‌ها راه‌های زیادی را برای رسیدن به نتایج مورد نظر خود امتحان کرده‌اند و همیشه در تلاش هستند تا راه جدیدی را برای خلاص شدن از شر این چربی‌ها بیابند. یکی از بهترین روش‌ها، لیپوساکشن است که می‌تواند چربی را به طور دائمی از بین ببرد. با این حال، یک مشکل وجود دارد. روش سنتی لیپوساکشن نیاز به تلاش فیزیکی قابل توجهی توسط جراح دارد. این امر می‌تواند منجر به کبودی، تورم و در نهایت بهبودی طولانی مدت برای بیمار شود. درنهایت، راه‌حل برای این کار، روش لیپوماتیک است. تکنیک لیپوماتیک یک لرزش ملایم به لوله کانولا اضافه می‌کند، اگرچه این ارتعاش به سختی برای چشم انسان قابل مشاهده است، ولی تفاوت قابل توجهی در اثربخشی آن ایجاد می‌کند. جراح شما قادر است هنگام انجام لیپوساکشن از نیروی کمتری استفاده کند که به معنای کبودی کمتر، تورم کمتر و بهبودی سریع‌تر است. در اینجا در مورد اینکه چه کسانی واجد شرایط این روش هستند، چگونه می‌توان آن را انجام داد و عوارض جانبی احتمالی، صحبت خواهیم کرد.

لاغری با تکنیک لیپوماتیک چیست؟

لاغری باتکنیک لیپوماتیک چیست؟

تکنیک لیپوماتیک یک روش جراحی است که برای حذف چربی از بدن استفاده می‎‌‌شود. برداشتن چربی در طی عمل لیپوساکشن، آسان نیست و ممکن است حذف همه آنها ممکن نباشد. بنابراین، روش جدیدی ایجاد شده‌است که این مشکل را حل می‌کند. تکنیک لیپوماتیک نه تنها چربی‌های سرسخت را به طور کامل از بین می‌برد، بلکه به زیبا کردن ظاهر قسمت‌هایی از بدن مانند شکم نیز کمک می‌کند. هچنین به شکم بیماران، ظاهری ورزشی و متناسب خواهد داد. در حالی که در لیپوساکشن معمولی، از یک کانولای سنتی (یک لوله نازک با انتهای تیز) استفاده می‌شود، در روش لیپوماتیک، از یک کانولا ارتعاشی ویژه استفاده می‌شود. ارتعاشاتی که کانولا ایجاد می‌کند قادر است چربی را به طور موثرتری تجزیه کند تا به راحتی از بدن خارج شود.

مزایای روش لیپوماتیک برای لاغری چیست؟

مزایای روش لیپوماتیک برای لاغری چیست؟

 1. دقت و کنترل جراحی بهتر برای پیکرتراشی و لاغری بدن
 2. آسیب بافتی، تورم و کبودی کمتر
 3. ایمنی بیشتر و راحتی بیمار
 4. زیست‌پذیری سلولی بالاتر برای انتقال موثر چربی
 5. طول دوره نقاهت سریع‌تر
 6. قابلیت انجام در مطب
 7. نتایج دائمی حذف چربی
 8. سرعت و کارایی آن، زمان بیهوشی و همچنین آسیب به بافت اطراف را کاهش می‌دهد.
 9. در این روش در مقابل لیپوساکشن لیزری، خطر آسیب حرارتی وجود ندارد. این روش به مراتب ایمن‌تر بوده و سلول‌های چربی را از بین می‌برد.
 10. عوارض جانبی کمتر، مانند سروماها
 11. با این روش، می‌توان برش‌های کوچکتری ایجاد کرد، زیرا نیازی به قرار دادن چیز دیگری نیست. برش فقط باید در حد قطر کانولا باشد.

تکنیک لیپوماتیک چه مشکلات زیبایی را درمان می‌کند؟

 1. کانتور شکم: چربی‌های سرسخت شکم را می‌توان با لیپوماتیک کاهش داد.
 2. شکل و اندازه بازو: لیپوماتیک رسوبات چربی سرسخت بالای بازو را کاهش می‌دهد.
 3. شکل و اندازه باسن: از بین بردن سلول‌های چربی سرسخت می‌تواند باسن را زیباتر کند.
 4. چربی اضافی بدن: حذف هدفمند سلول‌های چربی اضافی، اجازه می‌دهد تا بدن زیباتر شود.
 5. شکل و اندازه ساق پا: روش لیپوماتیک می‌تواند تجمع چربی در قسمت بالای ران را کاهش دهد.
 6. ظاهر شکم و سینه‌ها: روش لیپوماتیک می‌تواند با حذف مجموعه‌ای از چربی‌های مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش، به زیبا کردن شکم و سینه‌های خانم‌ها کمک کند.
 7. گردن و فک: کاهش سلول‌های چربی در گردن و فک می‌تواند صورت را زیباتر کند.

کاندیدای مناسب برای لاغری با لیپوماتیک

کاندیدای مناسب برای لاغری با لیپوماتیک

کاندیداهای خوب برای تکنیک لیپوماتیک، معمولا شامل زنان و مردانی می‌شوند که دارای چربی‌های قدیمی و سفت در شکم، باسن، ران‌ها، کمر، بازوها، سینه و یا گردن هستند و به طور کلی در هر نقطه از بدن که کیفیت خوب پوستی و خاصیت ارتجاعی مناسبی دارند، برای انجام لیپوماتیک مناسب می‌باشند.

جراحی لیپوماتیک همچنین می‌تواند گزینه‌ای عالی برای افرادی باشد که به درمان‌های «نقطه‌ای» یا «موضعی» قبلی پاسخ مناسب نداده‌اند. درک این نکته مهم است که لیپوساکشن لیپوماتیک، یک روش کاهش وزن نیست، بلکه یک درمان زیبایی است که به شما کمک می‌کند تا به لاغری مورد نظر خود برسید. در نتیجه، جراحان ممکن است قبل از انجام این جراحی، رسیدن به وزن ایده‌آل یا نزدیک شدن به آن را توصیه کنند. کاندیدای ایده‌آل برای روش لیپوماتیک، مرد یا زن با رسوبات چربی مقاوم به ورزش و رژیم غذایی است. این روش برای کسانی که وزن ناسالم یا ناپایدار دارند یا افرادی که پوستی شل دارند توصیه نمی‌شود.

روش لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟

روش لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

پزشکان به طور کلی روش لیپوماتیک را در مطب خود با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌دهند. این باعث می‌شود که این روش برای بیماران بسیار راحت باشد و اساساً بیمار را از دردسر بیمارستان، امکانات جراحی و هزینه‌های مرتبط با آن‌ها رها می‌کند. اما در برخی موارد، بیماران ترجیح می‌دهند همان لیپوماتیک را تحت بیهوشی انجام دهند، زیرا محدودیت‌های ایمنی که باید در مطب رعایت شود، نیاز به رعایت شدن در اتاق جراحی نمی‌باشد.

برای شروع عمل لیپوماتیک، پزشک معمولا ابتدا از یک بی‌حس‌کننده موضعی برای بی‌حس کردن ناحیه مورد نظر به منظور برداشتن چربی استفاده می‌کند. در مرحله بعد، او یک محلول مرطوب‌کننده متشکل از لیدوکائین، اپی نفرین و سالین استریل، سه جزء که به ترتیب برای بی‌حس ‌کردن بیشتر ناحیه درمان، به حداقل رساندن خونریزی و کمک به تورم سلول‌های چربی برای حذف آسان‌تر، تزریق می‌کند. هنگامی که محلول اثر کند، پزشک برش‌های کوچکی (2-3 میلی متر) روی پوست بیمار ایجاد می‌کند که از طریق آن کانولای لیپوماتیک وارد شده و به ناحیه مورد نظر هدایت می‌شود تا به آرامی و با دقت، چربی اضافی را استخراج کنند. هنگامی که لاغری مد نظر بدست آمد، برش‌ها باز گذاشته می‌شوند تا تخلیه مایعات امکان‌پذیر شود و به کاهش تورم و کبودی کمک کند. در صورتی که پیوند چربی به ناحیه دیگری از بدن مورد نیاز باشد، زنده ماندن بافت چربی برداشت شده از طریق تکنیک لیپوماتیک اغلب برای تزریق مجدد و بقای طولانی مدت در نظر گرفته می‌شود.

کل زمان درمان برای لاغری با روش لیپوماتیک، به تعداد نواحی مورد نظر و میزان چربی برداشته شده بستگی دارد. به عنوان یک روش انجام شده در مطب، بیماران به طور معمول قبل از بازگشت به خانه نیازی به ماندن طولانی مدت در اتاق ریکاوری ندارند.

ریکاوری در روش لیپوماتیک چگونه است؟

ریکاوری در روش لیپوماتیک چگونه است؟

پس از عمل لیپوماتیک، مقداری کبودی و یا تورم اولیه رخ خواهد داد، اگرچه میزان بروز و تداوم این اثرات معمولا کمتر از لیپوساکشن سنتی است. گن‌های ویژه‌ای که توسط پزشک ارائه می‌شود، باید برای مدت زمان مشخصی پوشیده شوند تا بهبودی را تسهیل کرده و به ایجاد لاغری نهایی ایده‌آل کمک کنند. داشتن درد بعد از عمل نادر است، با این حال هر گونه دردی را می‌توان با مسکن برطرف کرد. اکثر بیمارانی که روش لیپوماتیک را برای لاغری انجام می‌دهند، به اندازه کافی احساس سلامتی بعد از عمل دارند که می‌توانند در عرض چند روز به روال عادی روزمره خود مانند مشاغل اداری، مدرسه، کارهای بیرون از منزل و غیره ادامه دهند. گفتنی است، از فعالیت‌های سخت‌تر مانند ورزش‌های شدید، بلند کردن اجسام سنگین و موارد دیگر باید برای مدت طولانی‌تری اجتناب کرد. بر اساس برنامه درمانی منحصربفرد شما، پزشک می‌تواند مشاوره اختصاصی برای فعالیت‌های روزانه، به شما دهد.

شما متوجه لاغری کلی خود خواهید شد، اما کاهش تورم ممکن است هفته‌ها طول بکشد، بنابراین نتایج نهایی شما، به ویژه نتایج ظریف‌تر، ممکن است برای سه تا شش ماه یا بیشتر مشهود نباشند. هنگامی که سلول‌های چربی حذف شوند، برای همیشه از بین می‌روند، بنابراین نتایج لیپوماتیک دائمی در نظر گرفته می‌شوند. با این حال، اگر بعد از انجام این روش وزن اضافه کنید، نتیجه کار از بین می‌رود.

معایب لاغری بدن با روش لیپوماتیک

معایب کمی برای روش لیپوماتیک برای لاغری بیمار وجود دارد از جمله:

 • فناوری‌های مبتنی بر انرژی، مانند VASER، ممکن است بهتر از تکنیک لیپوماتیک در شکستن چربی‌های سرسخت در نواحی فیبروتیک شده مانند کمر و در مردان مبتلا به ژنیکوماستی(رشد هر دو پستان)، در نواحی درگیر باشد.
 • تکنیک لیپوماتیک برخلاف همتایان خود نمی‌تواند باعث تولید کلاژن برای قوام پوست شود. به همین منظور، پزشکان معمولاً از دستگاه اولتراسوند یا فرکانس رادیویی (RF) استفاده می‌کنند.

عوارض لاغری بدن با روش لیپوماتیک

عوارض جانبی احتمالی پس از عمل لیپوماتیک شامل تغییرات دما در محل درمان، قرمزی، ادم، حساسیت، درد عضلانی، کبودی و خارش است.

هزینه متوسط ​​لاغری با روش لیپوماتیک چقدر است؟

هزینه واقعی عمل لیپوماتیک بستگی به محل مطب دکتر یا مطب جراح، تخصص جراح پلاستیک یا حتی متخصص بیهوشی، میزان درگیری جراح پلاستیک، مواد مورد استفاده در حین عمل، پیچیدگی شرایط و تعداد نواحی تحت درمان دارد. همچنین هزینه‌های بعد از جراحی مانند داروها، گن‌های مخصوص و غیره نیز در تعیین قیمت کلی، موثرند. باید بدانید که این روش درمانی تحت پوشش هیچ شرکت بیمه درمانی نیست و باید آن را از جیب خود پرداخت کنید. با این حال، برخی از پزشکان و جراحان زیبایی وجود دارند که تخفیفاتی را برای بیماران خود ارائه می‌دهند.

سوالات متداول

آیا روش لیپوماتیک یک روش مورد تایید FDA است؟

روش لیپوماتیک یک تکنیک مورد تایید FDA بوده و امکان انجام لیپوساکشن را به طور موثر و ایمن در تمام نقاط بدن با دقت بالا فراهم می‌کند.

میانگین سنی انجام لیپوماتیک چقدر است؟

90درصد بیماران زن هستند و میانگین سنی بیماران لیپوماتیک شکم، 55 سال می‌باشد.

آیا بعد از انجام روش لیپوماتیک، چربی برمی‌گردد؟

متأسفانه، اگر رعایت نکنید، این چربی‌های از دست رفته بازمی‌گردند. به طور کلی، هرچه بیمار پس از عمل لیپوماتیک وزن بیشتری اضافه کند، نتایج کمتری خواهد داشت.

چند بار در سال می‌توان روش لاغری با لیپوماتیک را انجام داد؟

محدودیت خاصی برای تعداد دفعاتی که فرد می‌تواند در یک ناحیه لیپوماتیک انجام دهد وجود ندارد. با این حال، هرچه دفعات انجام این روش بیشتر باشد، بافت اسکار بیشتری ایجاد می‌شود.

آیا روش لیپوماتیک باعث شل شدن پوست می‌شود؟

خیر، روش لیپوماتیک باعث افتادگی پوست نمی‌شود.

ریکاوری از لیپوماتیک چقدر دردناک است؟

در چند روز اول بهبودی، می‌توانید انتظار درد متوسط ​​را داشته باشید. جراح به شما داروی مسکن می‌دهد تا این درد قابل کنترل شود، بنابراین برنامه دارویی خود را به دقت دنبال کنید. در این مدت نیز باید برای محدود کردن فعالیت خود برنامه‌ریزی کنید.

چگونه می‌توانم بدن خود را بعد از لیپوساکشن حفظ کنم؟

 • در وزن خود پس از لیپوماتیک بمانید.
 • ورزش منظم
 • رژیم غذایی سالم و متعادل
 • هر روز به اندازه کافی آب بنوشید.
 • وعده‌های غذایی کم حجم بخورید.

آیا برای لاغری باید قبل از انجام لیپوماتیک وزن کم کرد؟

خیر ولی با این حال، یک نکته کلیدی قبل از انجام لیپوماتیک این است که چندین ماه قبل از جراحی، به وزن موردنظر خود برسید یا حداقل به آن نزدیک شوید.

بهترین زمان برای انجام عمل لیپوماتیک برای لاغری چه زمانی است؟

بیماران اغلب در ماه‌های زمستان این کار را انجام می‌دهند. همچنین زمانی که دمای بیرون سردتر است، پوشیدن گن راحت‌تر است. پوشیدن گن، برای چند هفته، واجب بوده زیرا تورم را کاهش می‌دهد.