بهترین جراح لیپوساکشن در تهران

 1. خانه
 2. /
 3. لیپوساکشن
 4. /
 5. بهترین جراح لیپوساکشن در تهران
فهرست مطالب

بسیاری از زنان از تجمع چربی در بالای باسن، ران‌ها، شکم و بازوها رنج می‌ب رند. مخصوصاً این مشکل بعد از بارداری و به دلیل تأثیرات هورمونی و همچنین در دوران یائسگی رخ می‌ دهد. تجمع چربی در مردان بیشتر در ناحیه‌ زیر شکم، شکم و گردن است؛ اما در زانوها، صورت، قوزک‌ ها، کمر و باسن نیز چربی جمع می‌ شود و از بین بردن این چربی انباشته شده کار ساده‌ ای نخواهد بود. این نوع چربی‌ ها با رژیم و ورزش از بین نمی‌ روند و لیپوساکشن می‌ تواند راه حل خوبی باشد. لیپوساکشن یکی از رایج‌ ترین جراحی‌ های زیبایی در جهان است. این روش، روشی دقیق و تخصصی است و در آن فقط سلول‌ های چربی استخراج می‌ شوند. درنتیجه عملی تقریباً ایمن بوده و احتمال آسیب رساندن به بافت‌ها وسلول‌ های مجاور در آن کم است. اگرچه انواع مختلفی از تکنیک‌ های لیپوساکشن وجود دارد، اما در همه‌ تکنیک‌ های جراحی لیپوساکشن، برای خارج کردن چربی از ساکشن استفاده می‌ شود. در این مقاله، با نحوه‌ انتخاب بهترین متخصص لیپوساکشن برای بدنتان آشنا خواهید شد و خواهید فهمید که هروقت بخواهید چربی اضافی را با لیپوساکشن از بین ببرید، باید به پزشک مجرب و ماهری مراجعه کنید که با عمل لیپوساکشن و نحوه‌ کنترل عوارض جراحی‌ ها آشنایی دارد. این امر باعث کاهش خطرات و عوارض جانبی شده و زمان بهبودی را نیز کاهش خواهد داد.

چه زمانی باید به متخصص لیپوساکشن مراجعه کنید؟


چه زمانی باید به متخصص لیپوساکشن مراجعه کنید؟

در کل وقتی که وزنتان 30% وزن ایده‌ آل بدنتان است و سالم هستید، می‌ توانید به متخصص لیپوساکشن مراجعه کنید. با این حال عوامل مختلفی وجود دارند که متخصص لیپوساکشن باید قبل از در نظر گرفتن شما به عنوان بیماری برای تخلیه‌ چربی با لیپوساکشن، مد نظر قرار دهد.

BMI (شاخص توده‌ بدنی) زیر 30 و نزدیک به وزن ایده‌ آل

برخی افراد نمی‌ دانند که لیپوساکشن عملی برای رسیدن به وزن ایده‌ آل نیست. باید در زمان تصمیم‌ گیری برای لیپوساکشن، انتظارات واقع‌ بینانه داشته باشید. لیپوساکشن درمانی برای چاقی یا جایگزینی برای برنامه‌ کاهش وزن نیست. در واقع برخی از بیمارانی که می‌ خواهند لیپوساکشن انجام دهند، اندام مناسبی دارند و فقط کیسه‌ های چربی مزاحمی دارند که نسبت به رژیم غذایی و ورزش مقاوم‌ اند. اگر خیلی با وزن ایده‌ آل فاصله دارید، قبل از پیکرتراشی با لیپوساکشن، کمی وزنتان را کاهش دهید. وزن تنها شاخص نیست و وزنتان در مقایسه با قدتان ملاک است. هرچه BMI بالاتر باشد، احتمال بروز عوارض جانبی این عمل نیز بالاتر خواهد بود.

برداشتن چربی با حجم کمتر از 5لیتر

توصیه می‌ شود که در عمل لیپوساکشن بیشتر از 5لیتر چربی و مایع برداشته نشود. همچنین برای عمل افرادی که بی‌ام‌آی (BMI) بالایی دارند، احتمال بروز عوارض جانبی برای این میزان زیاد چربی، بالا خواهد بود. اگرچه قانونی در این باره وجود ندارد اما اکثر جراحان پلاستیک به اصول پایبند هستند. این توصیه‌ها بر اساس تحقیقات دقیق روی بیماران بعد از عمل لیپوساکشن است و باید جدی گرفته شوند؛ حتی اگر وضعیت خاص شما یا جراح، برداشتن مقدار بیشتری چربی را مجاز بدانند.

روشن کردن وضعیت پزشکی و سلامت برای جراحی

اکثر جراحان بیماران را با توجه به سلامت عمومی‌ شان دسته‌ بندی می‌ کنند تا خطرات جراحی پلاستیک برای آن‌ ها مشخص شود. بیمارانی که می‌ خواهند لیپوساکشن انجام دهند و خود را سالم می‌ دانند هم ممکن است مشکلات زمینه‌ ای داشته باشند و باعث شود که کاندید مناسبی نباشند. پزشکتان در جلسه‌ مشاوره به این موضوع می‌ پردازد و شاید بخواهد قبل از جراحی پلاستیک، شما را معاینه کند. مشکلاتی مانند آسم، دیابت و فشار خون بالا زنگ خطرهایی برای جراحان پلاستیک هستند.

الاستیسیته (حالت ارتجاعی) خوب پوست

برداشتن چربی‌ های جمع‌ شده، یکی از بخش‌ های سفت کردن و صاف کردن مجدد شکم (یا ران‌ ها و یا بازوها) است. بخش دیگر اطمینان از این است که پوست بتواند جمع شود و با حجم کاهش یافته، سازگار شود. اگر پوست جمع نشود نتایج عالی نخواهند بود و شبیه به بادکنکی خواهد شد که بادش را خالی کرده باشید. اگر می‌ خواهید بعد از عمل لباس‌ های باز بپوشید، باید پوستتان هم نرم و صاف باشد.

اگر جوان هستید و هنوز باردار نشده‌ اید، احتمال اینکه پوستتان الاستیک (دارای کشسانی) باشد و به حالت مناسب برگردد بیشتر خواهد بود و در مقابل، زایمان و پیری باعث کاهش حالت ارتجاعی پوست خواهند شد. اگر سلولیت دارید، انجام لیپوساکشن به تنهایی نتایج مطلوبی نخواهد داشت. و در آخر اینکه اگر سابقه‌ی اسکار کلوئید دارید، احتمال تشکیل این اسکارها بعد از عمل لیپوساکشن در شما بیشتر از میانگین خواهد بود؛ این موضوع را باید حتماً قبل از عمل به جراح اطلاع دهید.

از بین بردن چربی‌ های زیر پوستی و نه چربی‌ های احشایی (ویسرال)

چربی‌ های شکم دو نوع مختلف دارند: چربی‌ های احشایی که چربی‌ های درون شکمی نیز نامیده می‌ شوند و چربی‌ های زیر پوستی یا خارج شکمی. چربی احشایی در پشت دیواره‌ شکم و دور اعضای درونی (احشا)، شکم، روده‌ ها و کبد قرار گرفته است. این امر به این معناست که این چربی در پشت عضلاتی که سیکس‌ پک را تشکیل می‌ دهند قرار دارد. متأسفانه چربی احشایی (ویسرال)، را نمی‌ توان با لیپوساکشن از بین برد. این چربی در عمق زیادی قرار دارد و بدتر از آن این است که این چربی همان نوع چربی است که برای سلامتی مضر است. چربی زیر پوستی در زیر پوست ما قرار دارد و همان چربی‌ هایی هستند که هرچقدر تلاش کنید با ورزش کردن و رژیم گرفتن هم از بین نمی‌ روند. افرادی که چربی زیر پوستی دارند کاندیدهای مناسبی برای لیپوساکشن هستند.

ملاحظات زمانی برای لیپوساکشن

افرادی که می‌ خواهند لیپوساکشن انجام دهند، باید حداقل 18 ساله باشند. در سنین بالاتر از 18 سال هیچ محدودیت سنی برای لیپوساکشن در افرادی که سبک زندگی سالمی دارند، BMI خوبی دارند و بیمار نیستند، وجود ندارد. سؤالی که معمولاً پیش می‌ آید این است که آیا اگر قصد بچه‌ دار شدن داشته باشید می‌ توانید لیپوساکشن انجام دهید یا خیر. پاسخ مثبت است. لیپوساکشن باعث اختلال در توانایی بچه‌ دار شدن و زایمان نخواهد شد. همچنین وقتی باردار شوید چربی‌ هایی که با لیپوساکشن خارج می‌ شوند باز نمی‌ گردند، اگرچه ممکن است بدنتان سلول‌ های چربی جدیدی در همان نواحی و نواحی دیگر جمع کند.

چه نوع دکتری می‌ تواند جراحی لیپوساکشن انجام دهد؟


چه نوع دکتری می‌ تواند جراحی لیپوساکشن انجام دهد؟

امروزه لیپوساکشن توسط هر پزشکی با هر تخصصی انجام می‌ شود، مثلا: متخصصین پوست، پزشکان اورژانس، متخصصین سر و گردن، جراحان عمومی، متخصصین زنان و زایمان و … . ممکن است بپرسید که آیا برای انجام ایمن این عمل آموزش دیده‌ اند؟ و اگر مشکلی رخ دهد می‌ توانند بفهمند مشکل چیست و بهترین راه درمان آن چیست؟ در اکثر موارد باید بگوییم خیر. حتی برای عمل ظاهراً ساده‌ ای مانند لیپوساکشن هم باید جراح پلاستیک معتبر مجرب، متخصص و آموزش‌ دیده‌ ای را انتخاب کنید.

چگونه متخصص لیپوساکشن را انتخاب کنیم؟


چگونه متخصص لیپوساکشن را انتخاب کنیم؟

انتخاب جراح لیپوساکشن

انتخاب جراح لیپوساکشنی که آموزش‌ دیده، ماهر و مجرب بوده و به اخلاقیات پایبند باشد، دقت زیادی لازم دارد. شهرت یک جراح به خاطر نتایج خوب لیپوساکشن، رضایت بیماران و پایبندی به اخلاقیات مهم‌ ترین عامل در انتخاب است. همه‌ جراحان زیبایی تخصص و تجربه‌ لازم برای انجام لیپوساکشن را ندارند. بهترین جراح لیفت صورت یا بهترین جراح سینه هم ممکن است توانایی انجام لیپوساکشن را نداشته باشند. درباره‌ شهرت جراح از دیگران سؤال کنید. از پزشکان، بیماران قبلی و دوستانی که ممکن است اطلاعاتی درباره‌ شهرت جراح داشته باشند کمک بخواهید.

آیا متخصص لیپوساکشن باید مدرک معتبری در جراحی تخصصی داشته باشد؟

جراحی که نتواند در آزمون بورد خود قبول شود، نباید انتخاب اول شما باشد. همچنین داشتن مدرک در تخصصی غیرجراحی، نه نشانه‌ آموزش کافی برای استفاده از ابزار جراحی است و نه توانایی کنترل وضعیت اورژانسی حین عمل.

آیا متخصص لیپوساکشن باید آموزش‌ دیده باشد؟

آموزش برای جلوگیری از رخ دادن عوارض لیپوساکشن مهم‌ تر از توانایی کنترل و مراقبت از این مشکلات است. اگر مجبورید بین دو جراح لیپوساکشن معتبر یکی را انتخاب کنید جراحی را انتخاب می‌ کنید که تاکنون وضعیت اورژانسی حین عمل برای بیمارش پیش نیامده یا جراحی که باید از موارد اورژانسی زیادی مراقبت می‌ کرده است؟

گول تبلیغات را نخورید.

هیچ تخصص جراحی وجود ندارد که بتوان گفت برای لیپوساکشن، بهتر از تخصص‌ های دیگر در جراحی است. هیچ داده‌ ای درباره‌ ایمنی لیپوساکشن وجود ندارد که نشان دهد تخصصی می‌ تواند بهتر از بقیه باشد. در واقع، تقریباً می‌ توان گفت که ممکن است جراح متخصصی که ادعا می‌ کند تخصصی بهتر از بقیه دارد، بیشترین آمار عوارض شدید لیپوساکشن و مرگ را داشته باشد. گول تبلیغات شرکت‌ های تجاری را نخورید. تبلیغ خوب را با مهارت در جراحی اشتباه نگیرید.

متخصصین لیپوساکشن مغرور خطرناک هستند.

هر تخصصی مزایا و محدودیت‌ هایی در زمینه‌ آموزش متخصصینش برای لیپوساکشن دارد. طبیعی است که هر جراحی فکر کند تخصص خودش بهترین است. با این حال هر جراحی که فکر کند تخصصش بی‌ نقص خواهد بود، خطرناک است. امکان انجام عمل‌ های لیپوساکشن بد و خطرناک توسط جراحان مغرور بیشتر است و در نتیجه بیمار آن‌ها بیشتر در معرض خطر عوارض جدی جراحی قرار خواهد داشت. از هرگونه متخصصی که تخصصش را برای لیپوساکشن بهترین می‌ داند دوری کنید. مهم‌ ترین دغدغه‌ بیمار باید انتخاب جراح لیپوساکشنی باشد که ایمنی برای او از همه چیز مهم‌ تر است. از جراحانی که خیلی به خودشان برای انجام جراحی‌ های پیچیده و بزرگ لیپوساکشن اعتماد دارند، دوری کنید.

مهارت متخصص لیپوساکشن

مهارت و تخصص در کنترل عوارض و وضعیت‌ های اورژانسی پزشکی و جراحی مهم است. منطقی است که بخواهیم همه‌ جراحان لیپوساکشن در تشخیص و کنترل شرایط اورژانسی مربوط به عوارض جراحی لیپوساکشن مهارت داشته باشند ولی نباید انتظار داشته باشیم که جراح بتواند حتماً این عوارض را کنترل کند. مشکلات قلبی جدی می‌ تواند در جراحی لیپوساکشن رخ دهد و نمی‌ توان انتظار داشت که جراح تضمینی برای عوارض طولانی مدت حمله‌ قلبی ارائه دهد. بهتر است که برای چنین مشکلاتی به متخصص قلب مراجعه کرد. با این حال مهارت و آموزش در زمینه‌ی کنترل حمله‌ی قلبی مهم است.

آموزش عملی در لیپوساکشن

تجربه‌ی بالینی و آموزش حضوری و عملی با حضور متخصص معتبر، لازم است. آموزش‌ های عملی بیشتر هم یک امتیاز خواهد بود.

اعتبار مرکز جراحی

مجوز مرکز جراحی فقط زمانی لازم است که برای بیهوشی از داروهای بیهوشی سیستمیک (بیهوشی عمومی یا آرامبخش وریدی قوی) استفاده شود که ممکن است باعث اختلال در واکنش‌ های سیستم تنفسی فرد شود. اگر فردی بخواهد با تزریق عضله‌ ای یا وریدی داروی بیهوشی، یا بیهوشی عمومی جراحی لیپوساکشن انجام دهد، باید از مجوز داشتن و معتبر بودن امکانات جراحی مطمئن شود. وقتی که قرار باشد لیپوساکشن با بی‌ حسی موضعی انجام شود، نیازی به مجوز نخواهد بود. با این حال جراحانی که جراحی لیپوساکشن زیادی با بی‌ حسی موضعی انجام می‌ دهند هم برای مرکز جراحی‌ شان مجوز می‌ گیرند تا نشان دهند که متخصص هستند و به جزئیات هم توجه دارند.

نیازی به امکانات بیمارستانی نیست.

امکانات بیمارستانی برای لیپوساکشن لازم نیستند. امکانات بیمارستانی بیشتر به عوامل سیاسی بستگی دارند تا مهارت و تجربه‌ جراح. شرایط اقتصادی و تفاوت هزینه بین متخصصین باعث می‌ شود که یک جراح متخصص لیپوساکشن نتواند حتی بعد از 6000 جراحی لیپوساکشن موفق امکانات لیپوساکشن را در مطب خود داشته باشد. از طرف دیگر ممکن است همین بیمارستانی که این متخصص در آن حضور دارد، امکانات بیمارستانی برای لیپوساکشن را در اختیار فردی قرار دهد که به تازگی دوره‌ی رزیدنتی خود را تمام کرده و هنوز جراحی لیپوساکشنی بدون کمک انجام نداده است.

تعداد بیماران لیپوساکشن

جراح چند عمل لیپوساکشن برای بیماران انجام داده است؟ ممکن است دلتان نخواهد اولین بیمار برای لیپوساکشن باشید. حواستان به اسامی گیج کننده باشد؛ ممکن است برخی از جراحان در زمان توضیح تجربه‌ خود در زمینه‌ لیپوساکشن از لغات گیج کننده یا گول‌ زننده استفاده کنند. اگر جراحی فقط 25 بیمار را درمان کرده باشد و هر نفر در 4 قسمت از بدنش لیپوساکشن انجام داده باشد، سپس جراح می‌تواند شما را بفریبد و بگوید که 100 عمل لیپوساکشن انجام داده است. جراح هر هفته برای چند بیمار جراحی لیپوساکشن انجام می‌دهد؟ جراحی که سالانه تعداد اندکی از افراد را جراحی می‌کند، قابل مقایسه با جراحی که هفته‌ای 3-4 عمل انجام می‌دهد نخواهد بود.

سؤالاتی که باید از متخصص لیپوساکشن بپرسید.

سؤالاتی که باید از متخصص لیپوساکشن بپرسید.

اگر به فکر انجام لیپوساکشن هستید، ممکن است سؤالات زیادی داشته باشید. بزرگترین اشتباهی که افرادی که می‌ خواهند لیپوساکشن انجام دهند، مرتکب می‌ شوند این است که همه‌ سؤالاتشان را قبل از عمل نمی‌ پرسند. در نتیجه، افراد معمولاً انتظارات غیرمنطقی دارند و یا به جراح اعتماد می‌کنند و او نمی‌تواند جراحی باکیفیت و متناسب با انتظارات فرد را ارائه دهد.

پس قبل از برنامه‌ ریزی برای عمل، فهرستی از سؤالات وجود دارد که باید از متخصص لیپوساکشن بپرسید و حواستان باشد که این لیست، نقطه‌ی شروعی برای تفکر است؛ حتماً در صورتی که نگرانی خاصی دارید سؤالات خودتان را هم به این فهرست اضافه کنید.

 1. آیا مجوز انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران را دارید؟
 2. چند سال است که جراحی پلاستیک انجام می‌ دهید؟
 3. چند سال در زمینه‌ی جراحی پلاستیک آموزش دیده‌ اید؟
 4. آیا متخصص لیپوساکشن هستید؟ اگر پاسخ مثبت است چه نوعی؟ ویزر لیپو (VASER)؟ یا تومسنت لیپو؟
 5. آیا کاندید مناسبی برای این عمل هستم؟
 6. آیا بیهوشی لازم دارد؟ چه نوعی؟
 7. خطرات این عمل چیست؟
 8. آیا باید مرخصی بگیرم؟
 9. دوران نقاهت چگونه خواهد بود؟
 10. آیا امکان بازگشت چربی در ناحیه‌ی درمان شده وجود دارد؟
 11. برای اینکه بهترین نتایج را بگیرم چه کاری باید انجام دهم؟
 12. آیا این عمل را در مطبتان انجام می‌ دهید؟ اگر پاسخ منفی است کجا انجام می‌ دهید؟
 13. آیا محل جراحی دارای مجوز معتبر دولتی است؟
 14. آیا می‌توانم تصاویر قبل و بعد بیماران قبلی‌تان را ببینم؟
 15. آیا می‌توانم با بیماران قبلی‌تان صحبت کنم؟

تهیه‌ یک نسخه از این فهرست و همراه داشتن آن در جلسه‌ مشاوره مفید است. بسیاری از افراد آنقدر در جلسه‌ مشاوره هیجان‌ زده و مضطرب هستند که اکثر سؤالاتشان را فراموش می‌ کنند. به همراه داشتن این فهرست به شما کمک خواهد کرد تا سؤالات مهمتان را بپرسید.

متخصص لیپوساکشن چه سؤالاتی از شما خواهد پرسید؟

آماده‌ی سؤالاتی درباره‌ی اینکه سیگار می‌کشید یا نه، یا سیگار کشیدن را 6هفته قبل از عمل ترک کرده‌اید یا نه، باشید. افراد سیگاری (یا مصرف کننده‌ی مواد مخدر یا نیکوتین‌دار)، بیشتر در معرض عفونت، عوارض جراحی مانند تأخیر در بهبود، اسکار یا مرگ پوست و مشکلات مربوط به بیهوشی مانند: سرفه، خونریزی زیاد، ترومبوز وریدی، آمبولی ریوی و مشکلات قلبی و ریوی مرگبار دیگر قرار دارند.

همچنین اگر دارو، مخصوصاً داروهای رقیق کننده‌ی خون مصرف می‌کنید، باید بگویید چون این داروها روند بهبود بعد از جراحی را تحت تأثیر قرار خواهند داد. معمولاً باید از متخصص قلب مجوزی داشته باشید که اجازه‌ی انجام عمل اختیاری را به شما بدهد و نشان دهد که قطع مصرف رقیق کننده‌ی خون چندین روز قبل از جراحی برای شما خطری ندارد.

جراحی‌ های لیپوساکشن مورد استفاده‌ متخصصین لیپوساکشن


جراحی‌ های لیپوساکشن مورد استفاده‌ متخصصین لیپوساکشن

تکنیک‌ های مختلفی برای لیپوساکشن وجود دارد که امروزه در دسترس جراحان هستند. وجه تمایز اصلی هر نوع لیپوساکشن فناوری لیپوساکشنی که برای خارج کردن چربی در آن روش استفاده می‌ شود، می‌ باشد. مخترعان هر نوع ادعا دارند که روششان مزایای منحصر به فردی دارد و جراحان زیبایی گاهی باتوجه به ماهیت عمل، روش خاصی را انتخاب می‌ کنند. فقط به خاطر داشته باشید که مهارت و تجربه‌ جراحی که لیپوساکشن را انجام می‌ دهد، باعث تغییرات چشمگیری در نتایج خواهد شد. برخی از انواع لیپوساکشنی که استفاده از آن‌ ها توسط جراحان زیبایی متداول‌ تر است در زیر آمده:

لیپوساکشن تومسنت

در این روش، جراح لیپوساکشن محلول بی‌ حسی تومسنت را به محل درمان تزریق می‌ کند تا خونریزی و ناراحتی حین عمل کاهش یابد. لیپوساکشن تومسنت، گاهی بسته به بیمار با بی‌ حسی موضعی انجام می‌ شود.

لیپوساکشن با کمک اولتراسوند

در این روش از انرژی اولتراسوند (فراصوت) برای شکستن بافت چربی و شل شدن آن و جداشدن چربی از بدن استفاده می‌ شود که باعث تسهیل برداشتن مقدار بیشتری چربی در زمان کمتر خواهد شد. انواع مختلف این روش عبارتند از ویزر لیپو (VASER) و لیپوساکشن لیپوماتیک.

لیپوساکشن با کمک لیزر

در این روش از لیپوساکشن از انرژی لیزر برای شل شدن سلول‌ های چربی استفاده می‌ شود. این فناوری باعث سرعت بخشیدن به عمل و کاهش خطرات و عوارض جانبی شده و دوران نقاهت کوتاهی خواهد داشت.

متخصصین لیپوساکشن در تهران


دکتر ایوب باقری (متخصص جراح زیبایی)

آدرس مطب: خیابان ولیعصر بالاتر از میرداماد خیابان بهرامی پلاک ۹۴ واحد ۱۰۴

شماره تماس ثابت: 88196746-021

شماره تماس موبایل: 09193203607

شماره تماس واتس­آپ: 09193203607

دکتر امیررضا معتبر (فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی)

آدرس مطب: خيابان ميرداماد، ميدان مادر(محسنی)، خيابان بهروز، كوچه شريفی، پلاک 4، واحد 2

دکتر شهریار حدادی (متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی زیبایی، پلاستیک و ترمیمی)

آدرس مطب: خيابان وحدت اسلامی، ميدان وحدت اسلامی، بن بست رازی، بيمارستان فوق تخصصی پوست رازی

دکتر عزت الله حق گذار (متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی)

آدرس مطب: الهیه، نرسیده به مریم، پلاک 9

دکتر محسن فدایی (جراح پلاستیک و زیبایی و فوق تخصص جراحی زیبایی و ترمیمی)

آدرس مطب: میدان ونک، ابتدای ملاصدرا، روبروی سازمان بورس، پلاک 8، ساختمان پزشکان صدرا، طبقه دوم، واحد 3