هزینه عمل جراحی لیفت سینه در تهران

  1. خانه
  2. /
  3. جراحی زیبایی سینه
  4. /
  5. هزینه عمل جراحی لیفت...
فهرست مطالب

آیا حس می‌ کنید سینه‌ هایتان آویزان شده و ظاهری صاف و افتاده به خود گرفته‌ اند؟ نگران نباشید، شما تنها نیستید. بسیاری از خانم‌ ها چنین حسی درباره خود دارند. اغلب خانم‌ ها ممکن است پس از بارداری پری و جذابیت سینه‌ های خود را از دست بدهند. برای برخی دیگر نیز این اتفاق به عنوان بخشی طبیعی از روند پیری آن‌ ها رخ می‌ دهد. مهم نیست دلیل آن چیست، در هر صورت لیفت سینه می‌ تواند یک درمان عالی برای شما باشد. لیفت سینه نوعی عمل جراحی است که شکل و فرم سینه‌ های شما را تغییر می‌ دهد. در طی این عمل، جراح پوست اضافی را برمی‌ دارد و بافت سینه را برای بالا بردن آن تغییر شکل می‌ دهد. این درمان همچنین می‌ تواند حجم از دست رفته سینه‌ های شما در طی عمل بزرگ کردن سینه را جبران کند، همچنین عدم تقارن را از بین می‌ برد، سینه را سفت می‌ کند، حالت رو به پایین نوک سینه‌ ها را تغییر می‌ دهد و اندازه آرئولاهای بزرگ شده را نیز کاهش می‌ دهد. عمل جراحی لیفت سینه ممکن است تحت تأثیر عوامل زیادی مانند تخصص جراح، استفاده از بیهوشی، نوع ایمپلنت سینه، نیاز به مراقبت‌ های بعدی و پوشش بیمه سلامت قرار بگیرد. در این مقاله تمامی عوامل موثر بر هزینه لیفت سینه را به طور مفصل شرح می‌ دهیم. باید بدانید زمانی که می‌ خواهید افتادگی سینه خود را با جراحی لیفت سینه درمان کنید، باید به یک پزشک باتجربه و ماهر مراجعه کنید که انواع روش‌ های درمانی را می‌ شناسد و بهترین روش را با مناسب‌ ترین قیمت به شما ارائه می‌ دهد.

عوامل موثر بر هزینه عمل لیفت سینه


لیفت سینه با توجه به نیازهای فردی هر بیمار بسیار قابل تغییر است. به همین دلیل، هزینه جراحی لیفت سینه در افراد مختلف می‌ تواند به طور قابل ملاحظه‌ ای متفاوت باشد. عوامل مختلفی از موقعیت جغرافیایی شما گرفته تا مهارت جراح می‌ تواند در میزان هزینه‌ ای که برای عمل جراحی خود می‌ پردازید نقش داشته باشد. بهترین راه برای تعیین میزان قیمت لیفت سینه از طریق مشاوره حضوری با یک جراح ماهر است. عوامل موثر بر هزینه لیقت سینه عبارتند از:

نوع درمان

روش‌ های غیرجراحی معمولاً هزینه کمتری نسبت به روش‌ های جراحی دارند. زیرا تهاجمی نیستند، نیازی به بیهوشی عمومی ندارند و می‌ توان آن‌ ها را به صورت سرپایی انجام داد.

نوع لیفت سینه

بسته به میزان پتوز یا افتادگی و میزان حجمی که در حال حاضر در سینه‌ های خود دارید، می‌ توانید عمل لیفت سینه یا لیفت سینه با ایمپلنت را انجام دهید. جراحی گسترده‌تر طبیعتا به زمان بیشتری نیاز دارد که احتمالاً برابر است با بیهوشی و تجهیزات پزشکی بیشتر و در نتیجه هزینه کلی لیفت سینه را افزایش می‌ دهد.

عمل‌ های جراحی همزمان

انجام بیش از یک درمان در طول یک عمل جراحی می‌ تواند هم مقرون به صرفه باشد و هم تحمل آن برای بدن شما آسان‌ تر باشد. این کار معمولاً هزینه‌ های کلی عمل را نیز کاهش می‌ دهد زیرا شما فقط یک بار هزینه بیهوشی و همچنین تجهیزات و لوازم جراحی مورد نیاز را پرداخت می‌ کنید. به عنوان مثال، لیپوساکشن نیز ممکن است برای اطمینان از فرم دهی بهتر سینه متناسب با نوع بدن شما ضروری باشد. شایع‌ ترین ناحیه برای لیپوساکشن، بالاترین ناحیه سینه در کنار زیر بغل است. بسیاری از خانم‌ ها، صرف نظر از میزان وزنشان، سلول‌ های چربی انباشته زیادی در این ناحیه از بدن خود دارند. در بیشتر موارد، این قسمت جزو ناحیه سینه در نظر گرفته نمی‌ شود. برخی از زنان نیز اصلاح نوک سینه تو رفته یا کاهش آرئولا را به طور همزمان با لیفت سینه انتخاب می‌ کنند.

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی

موقعیت مکانی نقش مهمی در هزینه کلی لیفت سینه دارد. در واقع همه چیز در شهرهای بزرگ گران‌ تر است. این مسئله در مورد عمل‌ های جراحی پلاستیک و زیبایی نیز صدق می‌ کند. جراحی‌ های بیشتر، پزشکان باتجربه‌ تری را می‌ سازد و در نهایت هزینه جراحی‌ها بالاتر می‌ رود.

دستمزد جراح

دستمزد جراح

بزرگترین عاملی که در هزینه عمل جراحی لیفت سینه شما تاثیر می‌ گذارد، دستمزد جراح شما است. تحصیلات و تجربه جراح در انجام این عمل بسیار مهم است. در جراحی نیز مانند هر شغل دیگری، هرچقدر پزشک شما تحصیلات و تجربه بیشتری داشته باشد، مهارت بیشتری دارد و دستمزدش بالاتر است. با اینکه ممکن است دستمزد یک متخصص جراحی لیفت سینه که دارای مدارک پزشکی معتبر است بالا باشد، اما می‌ توانید مطمئن باشید که نتیجه جراحی شما کاملا طبیعی خواهد بود. در طول مشاوره، از جراح خود بپرسید که سالانه چند عمل جراحی لیفت سینه انجام می‌ دهد و تا حد امکان به عکس‌ های قبل و بعد از عمل‌ های او دقت کنید. قابل ذکر است، هزینه مشاوره ممکن است با هزینه نهایی عمل شما در نظر گرفته شود یا جراح هزینه‌ ای بابت مشاوره از شما دریافت نکند. زمانی که جراح برای انجام عمل لیفت سینه شما صرف می‌ کند، اغلب به عنوان «حق الزحمه جراح» در نظر گرفته می‌ شود. شاید مقایسه دقیقی نباشد، اما آن را به عنوان دستمزد ساعتی پزشک خود در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که پزشک شما علاوه بر دستمزد شخصی، هزینه‌ های تجاری خود مانند اجاره مطب، حقوق و دستمزد کارکنان، بیمه و لوازم مطب یا پزشکی را نیز دارد.

امکانات بیمارستان یا کلینیک

امکانات بیمارستان یا کلینیک

اگر بیماری یا نگرانی خاصی داشته باشید، جراحی لیفت سینه شما در بیمارستان انجام می شود که این امر هزینه کلی عمل شما را افزایش می‌دهد. هزینه اتاق عمل بر اساس نرخ ساعتی تعیین می‌ شود. عوامل خاص تعیین کننده هزینه شما شامل استفاده از اتاق عمل بیمارستان، تجهیزات جراحی (کلاسیک: سوزن، گاز، روپوش، دستکش و غیره) و کارکنان بیمارستان (شاید یک متخصص بیهوشی یا پرستاران و دستیاران جراحی) است اما به این موارد محدود نمی‌ شود. برای جلوگیری از عوامل و عوارضی که می‌ تواند مدت زمان جراحی شما را طولانی‌ تر کند، بسیار مهم است که در انتخاب یک پزشک ماهر و باتجربه دقت بیشتری به خرج بدهید.

بیهوشی و متخصص بیهوشی

بیهوشی و متخصص بیهوشی

لیفت سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می‌ شود که مبلغ زیادی را به هزینه کلی جراحی اضافه می‌ کند. هزینه بیهوشی بر اساس نرخ ساعتی تعیین می‌ شود. بنابراین، انتخاب یک جراح ماهر برای جلوگیری از طولانی شدن جراحی شما ضروری است. خانم‌ هایی که مشکلات زیبایی شناختی بیشتری دارند، نیاز به یک جراح ماهر دارند که به احتمال زیاد هزینه جراحی آن‌ ها را بیشتر می‌ کند. درست مانند جراح زیبایی، تحصیلات و تجربه متخصص بیهوشی نیز بر هزینه جراحی شما تأثیر می‌ گذارد. بیهوشی عمومی نیاز به تخصص بیشتری دارد و بنابراین هزینه بیشتری نسبت به بی‌ حسی موضعی خواهد داشت. اکثر بی‌ حس کننده‌ های موضعی را می‌ توان بدون متخصص بیهوشی تجویز کرد.

درمان اسکار

تمام جراحی‌ ها حداقل منجر به ایجاد یک اسکار کوچک می‌ شوند. این مشکل اجتناب ناپذیر است اما اگر می‌ خواهید بیشتر هزینه کنید، می‌ توانید درمان‌ هایی را برای کمرنگ یا محو شدن اسکار خود انجام بدهید. میزان و محل اسکار به نوع برش مورد استفاده برای لیفت سینه بستگی دارد.

هزینه‌ های قبل و بعد از عمل

هزینه‌ های قبل و بعد از عمل

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر داشته باشید، هزینه‌ های شخصی شما در طول تجربه جراحی لیفت سینه است. این موارد ممکن است شامل هزینه‌ های مشاوره با پزشکان مختلف، هزینه‌ های رفت و آمد، مراقبت‌ های قبل از عمل و هر گونه لوازم و ابزار ریکاوری باشد که شخصاً در طول دوره نقاهت خود برای راحتی خود خریداری می‌ کنید. پزشکان یا جراحان بیماران خود را ملزم می‌ کنند که قبل از عمل جراحی، آزمایش‌ های معمول پزشکی را انجام دهند تا اطمینان حاصل کنند که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند و هیچگونه مشکلی ندارند که بتواند بر روی عمل جراحی آن‌ ها تاثیر بگذارد. داروهای تجویزی و لباس‌ های فشرده‌ سازی پس از جراحی یکی دیگر از هزینه‌ هایی است که باید در نظر بگیرید. دوره نقاهت جراحی لیفت سینه بسته به نوع عمل متفاوت است. موارد لازم برای دوره نقاهت ممکن است شامل استفاده از داروهای تجویز شده و لباس‌ های مخصوص باشد. همچنین ممکن است نیاز باشد دستورالعمل‌های خاصی را رعایت کنید یا برای ترمیم به پزشک خود مراجعه کنید.

درمان‌ های تکمیلی

درمان‌ های تکمیلی

بسیاری از زنان برای دستیابی به نتایج بهتر، لیفت سینه را با ایمپلنت ترکیب می‌ کنند. این کار می‌ تواند یک روش جایگزین مقرون به صرفه برای انجام این دو عمل به صورت مستقل باشد. با ترکیب چند عمل جراحی می‌ توانید در سه عامل اصلی مرتبط با هزینه نهایی خود صرفه‌ جویی کنید. هزینه‌ های جراح، هزینه‌ های اتاق عمل و هزینه‌ های بیهوشی.

پوشش بیمه درمانی

پوشش بیمه درمانی

آیا بیمه عمل جراحی من را پوشش می‌ دهد؟ این سوال رایجی است که پاسخی پیچیده دارد. اما برای اینکه به پاسخ دقیقی برسیم، دو تعریف زیر را در نظر بگیرید:

  • جراحی زیبایی: جراحی‌ هایی برای تغییر شکل ساختارهای طبیعی برای بهبود ظاهر و عزت نفس.
  • جراحی ترمیمی: جراحی‌ هایی که بر روی ساختارهای غیرطبیعی بدن ناشی از نقص‌های مادرزادی، ناهنجاری‌ های رشدی، تروما، بیماری، عفونت یا تومورها انجام می‌ شود.

عمل‌های زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند، اما ممکن است جراحی‌های ترمیمی تحت پوشش بیمه قرار بگیرند. در مورد عمل لیفت سینه، ممکن است دلایل پزشکی برای زنانی که به دنبال درمان سرطان سینه هستند، وجود داشته باشد.

زنانی که سینه خود را به دلیل سرطان سینه تخلیه کرده‌ اند و به دنبال بازسازی آن هستند، ممکن است تحت پوشش بیمه قرار بگیرند. این افراد اغلب تحت عمل جراحی بزرگ کردن سینه قرار می‌ گیرند، در حالی که جراحی لیفت سینه فقط برای خانم‌ هایی مناسب است که در حال حاضر سینه دارند و سینه آن‌ ها تخلیه نشده است. همچنین جراحی لیفت سینه و بزرگ کردن سینه را می‌ توانید با هم ترکیب کنید.

اگر عمل لیفت سینه شما تحت پوشش بیمه سلامت باشد، پزشک شما باید ضرورت پزشکی و شواهدی مبنی بر آزمایش درمان‌ های جایگزین را به شرکت بیمه ارائه بدهد. آخرین هشدار: جراحی‌های ترکیبی (آن‌هایی که ترکیب جراحی زیبایی و درمانی هستند) ممکن است حتی با دلایل درمانی نیز پوشش داده نشوند.

نتیجه گیری


در این مرحله امیدواریم تصور درستی از هزینه‌ های جراحی لیفت سینه داشته باشید. شکل و سایز سینه بسیاری از زنان پس از کاهش وزن یا به دلیل افزایش سن اتفاق می‌ افتد. در این شرایط لیفت سینه می‌ تواند یک درمان زیبایی عالی برای اصلاح فرم بدن باشد. صرف نظر از علت، درک مسائل مالی عمل لیفت سینه یک راه عالی برای اطمینان از داشتن بهترین تجربه زیبایی ممکن است.