هزینه عمل جراحی کوچک کردن سینه در تهران

 1. خانه
 2. /
 3. جراحی زیبایی سینه
 4. /
 5. هزینه عمل جراحی کوچک...
فهرست مطالب

تصمیم به انتخاب جراحی کوچک کردن سینه در مقایسه با جراحی های زیبایی اختیاری دیگر با این حقیقت که این جراحی اغلب به علت رفع بیماری ها یا آزردگی ها است، متفاوت می باشد. بانوان معمولا به خاطر ناراحتی های جسمانی ناشی از بزرگ بودن سینه ها، مانند درد کمر، کشیدگی عضلات گردن، جوش های پوستی، مشکل در انتخاب لباس و جلب توجه ناخواسته، به سراغ این جراحی می روند. به همین دلیل، این مقاله را ایجاد کرده ایم تا به بانوانی مثل شما که می خواهند بدانند هزینه جراحی کوچک کردن سینه چقدر است و چه مقدار برای هزینه های احتمالی این فرایند باید در نظر بگیرند، کمک کنیم. این هزینه ها ممکن است تحت تاثیر عوامل زیادی مانند تجربه و تخصص جراح، استفاده از بیهوشی، نوع جراحی کوچک کردن سینه، مراقبت های پس از عمل و پوشش دهی بیمه درمانی متفاوت باشد.  در این مقاله، تمامی عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه جراحی کوچک کردن سینه با جزئیات مورد بررسی قرار می گیرد. باید بدانید هر زمان که بخواهید سینه های بزرگ و افتاده خود را با جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی درمان کنید، باید پزشک مجربی را ملاقات کنید که به انواع درمان ها آگاهی داشته و روش های پرداختی را به شما پیشنهاد دهد.

عوامل موثر در هزینه کوچک کردن سینه


وقتی می خواهید در مورد هزینه های کوچک کردن سینه با جراحی اطلاعاتی پیدا کنید، باید عوامل موثر بر جراحی را بدانید. این عوامل عبارتند از:

انتخاب جراح

انتخاب جراح

تمامی جراحان بر اساس امکانات متنوعی که دارند، سطح تجربه و اعتبار خود دیدگاه متفاوتی برای انجام جراحی کوچک کردن سینه دارند. انتخاب جراح، مخصوصا زمانی که روی هزینه جراحی تاثیر بگذارد، قسمت اصلی هزینه های جراحی می باشد. باید جراح زیبایی که مورد تایید بورد جراحی پلاستیک ایران است و تجربه زیادی در انجام انواع جراحی های سینه دارد را انتخاب کنید. با این حال، این کار نیاز به تحصیلات و آموزش جراحی خیلی دقیق دارد تا نتایج موفقیت آمیزی را به همراه داشته باشد. قبل از هر جراحی یک جلسه مشاوره جامع برگزار می شود تا بینش تخصصی جراحان نتایجی را ایجاد کنند که زندگی بیمار را تغییر دهد.

جراح مجرب و متخصص

جراح مجرب و متخصص

عامل دیگری که می تواند روی هزینه درمان شما تاثیر بگذارد، تجربه و تخصص جراح می باشد. کیفیت و آموزشی که جراح داشته است مهم بوده و قطعا آخرین موردی که می خواهید در مورد انجام این درمان در آن صرفه جویی کنید، همین مورد است.

وسعت جراحی

وسعت جراحی

همانند دیگر روش های درمانی، هزینه کوچک کردن سینه بستگی به وسعت ناحیه در نظر گرفته شده برای جراحی داشته و بر اساس هر شخص متفاوت است. بیماری با سینه های بسیار بزرگ نیاز به جراحی وسیع تری برای برداشتن بافت اضافی دارد و جایگذاری و شکل دهی مجدد سر سینه ها نیز می تواند هزینه این درمان را افزایش دهد. هر جراحی کوچک کردن سینه منحصر به خود بیمار می باشد. بنابراین تا زمانی که پزشک سینه ها را معاینه نکرده و برنامه جراحی ارائه ندهد، بیان هر هزینه ای می تواند نادرست باشد.

پیچیدگی درمان

پیچیدگی درمان

بزرگی سینه ها و مقدار افتادگی آنها می تواند روی مدت زمان و نوع جراحی شما تاثیر بگذارد.

 • اگر سایز سینه های شما F است و می خواهید آنها را به C کاهش دهید و لیفت کنید، جراح باید بافت بیشتری را از سینه خارج کرده و زمان بیشتری را برای ایجاد شکل طبیعی و خوش حالت آنها صرف کند. اگر از سایز D بخواهید به سایز B برسید نیز هزینه بیشتری باید بپردازید.
 • اگر سایز هاله رنگی نوک سینه برای شما مهم است، می توانید در زمان جراحی کوچک کردن سینه، جراحی کوچک کردن هاله و نوک سینه را نیز انجام دهید.
 • شایط منطقی به نظر نرسد، اما احتمالا نیاز به انجام کارهایی مانند ایمپلنت سینه ها یا تزریق چربی نیز، به خصوص اگر بافت سینه سفت نیست، باشد.
 • برخی از بانوان نیز درخواست انجام لیپوساکشن و مامی میک اور (ترکیبی از روش ها برای لاغری و کانتور بدن) را دارند.

با ترکیب چند درمان، هزینه جراحی و بیهوشی را کاهش می دهید، اما در نظر داشته باشید که هزینه های جراحی زیبایی اضافی تحت پوشش بیمه درمانی نیست و می تواند هزینه های پرداختی شما را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

امکانات جراحی

امکانات جراحی

این مورد نه تنها به خاطر هزینه کلی بلکه به علت اینکه ممکن است به خاطر سلامتی و رضایت خود شما باشد مهم می باشد. تصمیم به انجام درمان در مرکز جراحی معتبر همراه با کادر شایسته بسیار مهم است. به خاطر کاهش هزینه ها، ایمنی خود را به خطر نیندازید و در مرکزی نامعتبر یا توسط جراحی که مجوز بورد جراحی پلاستیک ایران را ندارد، این جراحی را انجام ندهید.

هزینه های جراحی

باید مستقیما از جراح خود بپرسید که آیا موارد گفته شده تمامی هزینه های تخمین زده شده برای جراحی هستند یا خیر. از آنجایی که هیچ هزینه معین شده ای برای این موارد وجود ندارد، باید با ملاقات چندین جراح و در نظر گرفتن نه فقط هزینه جراحی آنها، بلکه هزینه های اضافی دیگر که با جراحی مرتبط هستند، گزینه ای را انتخاب کنید.

وقتی که هزینه کوچک کردن سینه را تخمین می زنید، هزینه های اضافی زیر که مرتبط با جراحی هستند را نیز در نظر بگیرید:

 • هزینه بیهوشی
 • لباس مخصوص بعد از جراحی
 • داروهای تجویز شده

هزینه بیهوشی

هزینه بیهوشی

هزینه بیهوشی کوچک کردن سینه به طور قابل توجهی متفاوت است. اگر بیهوشی توسط متخصص بیهوشی انجام شود هزینه بالاتری خواهد شد. از سمت دیگر اگر بیهوشی را پرستار بیهوشی انجام دهد، هزینه کاهش می یابد. عامل دیگری برای کاهش هزینه استفاده از پرستار یا دستیار پزشک  بدون مجوز بیهوشی می باشد. هزینه های بیهوشی به صورت ساعتی محاسبه می گردد، بنابراین اگر جراح تکنیکی بسیار حساس را انجام دهد و باعث شود که سرعت جراحی کاهش یابد، هزینه بیهوشی در ارتباط با سرعت جراحی افزایش می یابد.

منطقه جغرافیایی

منطقه جغرافیایی

وقتی در مورد این درمان تحقیق می کنید، باید هنگام محاسبه هزینه، منطقه جغرافیایی را نیز در نظر بگیرید. مشکل این است که هزینه کلی نسبت به منطقه متغییر می باشد، در منطقه ای که جراحی پلاستیک بسیاری انجام می شود مانند تهران، هزینه ها بسیار بالاتر از مناطق دیگر می باشد. در مقابل، در نواحی کم جمعیت هزینه جراحی پایین تر خواهد بود.

دلیل متغییر بودن جراحی پلاستیک از نظر جغرافیایی این است که، در مناطقی مانند مرکز شهر، معمولا به خاطر هزینه های بالای جراح، درمان نیز گرانتر می شود. اولین قدم برای درنظر گرفتن قیمت تعیین هزینه ها بر اساس منطقه جغرافیایی و هزینه های زندگی در آن ناحیه می باشد. برای بدست آوردن هزینه های تقریبی درمانی در ناحیه خود، به دوستان یا حتی جراح زیبایی مراجعه کنید.

ملاحظاتی در کنار هزینه

هرچند هزینه همیشه مهم بوده است، اما نباید تنها دلیل انتخاب یک جراح پلاستیک یا پزشک باشد. چندین عامل دیگر ذکر شده در زیر نیز مهم هستند:

 • تجربه در انجام درمان
 • نظرات و امتیاز دهی بیماران سابق
 • حسی که از جراح دریافت می شود.

پرداخت و تامین بودجه

پرداخت و تامین بودجه

از آنجایی که جراحی کوچک کردن سینه اغلب به دلایل پزشکی و غیر زیبایی انجام می شود، گاهی اوقات این نوع درمان تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. برای تایید اینکه آیا تمامی قسمت های درمان تحت پوشش بیمه قرار می گیرد یا خیر، با شرکت بیمه خود تماس بگیرید. برای روش های درمانی یا قسمتی از درمان که تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند، در صورتی که بیمار به انجام درمان علاقه مند باشد، بیشتر جراحان زیبایی پرداخت قستی ماهیانه و گزینه های پرداختی دیگر را پیشنهاد می دهند.

وقتی زمان آن برسد که اقدامی انجام دهید، گاهی اوقات نیاز به بررسی مزایای مالی درمان خواهد بود. تقریبا تمامی پزشکان کارت اعتباری را قبول می کنند، اما بیماران باید به میزان سود مربوط به گزینه های پرداختی پیشنهاد شده نیز دقت کنند و اغلب چندین شرکت ثالث مالی دیگر نیز وجود دارند که در رابطه با درمان هایی که تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرند، با بیماران قرارداد انحصاری می بندند.

پوشش بیمه درمانی

جراحی کوچک کردن سینه فقط در صورتی که اهداف درمانی ضروری داشته باشد و نه زیبایی، تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. این یعنی شما مدارک پزشکی دارید که نشان می دهد مشکلاتی به خاطر بزرگی سینه، مانند درد قابل توجهی که روی کیفیت زندگی و توانایی عملکردی شما اثر گذاشته است، دارید.

بیمه نامه شما باید به وضوح موارد تحت پوشش را بیان کند، اما علائمی که می توانند ثابت کنند مورد شما باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرد به شرح زیر می باشد:

 • گردن درد، کمر درد یا درد شانه
 • وجود جوش در زیر سینه ها
 • فرورفتگی جای بند های سینه بند

باید مدارک پزشکی برای اثبات بی تاثیر بودن درمان های دیگر برای این مشکلات را نیز داشته باشید، که ممکن است شامل موارد زیر شوند:

 • مراقبت های کایروپراکتی
 • درمان درماتولوژی یا پوستی
 • درمان های خانگی مانند مسکن ها و سینه بندهای کمکی

اگر جراح پلاستیکی را انتخاب کنید که جراحی کوچک کردن سینه بسیاری انجام داده است، تیم او باید در مورد جزئیات برنامه تمامی بیمه های درمانی و چگونگی گرفتن تاییدیه از آنها را بداند. احتمالا مجبور به پرداخت فرانشیز و سهم خود شوید، اما وقتی که تاییدیه را بگیرید باقی هزینه ها را بیمه پوشش می دهد. با شرکت بیمه خود تماس بگیرید و در مورد مراکزی که با آنها قرار داد دارند و یا ندارند اطلاعات بگیرید. جراح پلاستیک نیز می تواند برنامه دریافتی ماهیانه شما را بررسی کرده و بر اساس آن به شما پیشنهاداتی دهد.

داشتن پوشش بیمه برای هزینه ماموپلاستی به پزشک حق انتخاب در مورد روش درمانی، مخصوصا در مورد اینکه چقدر از بافت سینه برداشته و جراحی کجا انجام شود، را می دهد.

اگر بیمه هزینه جراحی کوچک کردن سینه را تحت پوشش قرار می دهد، باید حتما مطمئن شوید که جراح زیبایی که عمل را انجام می دهد طرف قرار داد بیمه باشد.

آیا کوچک کردن سینه ها ارزش هزینه کردن را دارد؟


آیا کوچک کردن سینه ها ارزش هزینه کردن را دارد؟

جراحی کوچک کردن سینه 97% امتیاز مثبت گرفته است. بنابراین اکثر بیمارانی که نظرات خود را نوشته اند، اعتقاد داشته اند که این جراحی ارزش هزینه کردن را داشته است. در میان آن تعدادی که بیان کرده اند این کار ارزش هزینه کردن داشته است، در بسیاری از نظرات گفته اند که این درمان درد های آنها را کاهش داده، ورزش کردن را آسان تر و لذت بخش تر کرده و به آنها اعتماد به نفس و راحتی بیشتری در هنگام لباس پوشیدن داده است. بیماران راضی نیز بیان کرده اند که دوره نقاهت آسان و جای زخم بسیار کمی داشته اند. برخی دوست داشتند که سینه های خود را حتی کوچکتر می کردند، اما باز هم از نتایج جراحی کوچک کردن سینه راضی بوده اند.