هزینه پروتز سینه در تهران، عوامل موثر در قیمت

  1. خانه
  2. /
  3. جراحی زیبایی سینه
  4. /
  5. هزینه پروتز سینه در...
فهرست مطالب

اگر به فکر استفاده کردن از مزایای پروتز سینه هستید، حتما در مورد هزینه عمل پروتز سینه نیز کنجکاو شده‌ اید. عمل بزرگ کردن سینه یکی از رایج‌ ترین عمل‌ های جراحی زیبایی در جهان است که زنان، به دلایل متفاوتی خواهان انجام آن هستند. طبق تحقیقات انجام شده، عمل جراحی بزرگ کردن سینه، به میزان زیادی رضایت بیماران را جلب می‌ نماید. در یک عمل جراحی پروتز سینه، عوامل متعددی دخیل هستند، مانند: میزان مهارت جراح، نوع بیهوشی مورد استفاده، نوع پروتز سینه، مراقبت‌های پس از جراحی و بیمه‌ ای که بیمار تحت پوشش آن قرار دارد. در مقاله زیر تمام مواردی که بر هزینه‌ های عمل پروتز سینه تاثیر می‌ گذارند با جزئیات مورد بررسی قرارگرفته‌ است. باید این را در نظر بگیرید که هر وقت بخواهید افتادگی سینه خود را با عمل جراحی پروتز سینه، رفع نمائید، شما حتما باید به یک پزشک با تجربه و ماهر مراجعه کنید که هم  روش‌ های درمانی را خوب می‌ شناسد و هم اینکه می‌ تواند برای هزینه‌ های درمانی گزینه‌ های مالی ارائه دهد.

عوامل موثر در تعیین هزینه عمل پروتز سینه


هزینه‌های این نوع جراحی زیبایی به عوامل زیادی بستگی دارد که عبارتند از:

نوع پروتز

نوع پروتز

اگر شما می‌ خواهید که سینه‌ های خود را با کاشت پروتز، بزرگ کنید، هزینه این عمل جراحی برای شما، بستگی دارد به اینکه چه نوع پروتزی را انتخاب می‌ نمائید، پروتز‌هایی مانند: سالین، سیلیکون ژل، گامی بیر و یا پروتز سالین ساختاری. هزینه پروتز‌های سینه‌ نوع سالین با پروتز‌های سیلیکونی متفاوت است. پروتز‌های سیلیکونی از پروتز‌های سالین گرانتر هستند زیرا تولید و توزیع سیلیکون مخصوص پزشکی در مقایسه با پروتز سالین که در آن از آب نمک استریل شده استفاده شده است، پرهزینه تر می‌ باشد در نتیجه، تولید پروتز‌های سالین بسیار ارزان‌ تر تمام می‌ شود و همین امر پروتز‌های سالین(پر شده با محلول آب نمک) را به مقرون به صرفه ‌ترین نوع پروتز تبدیل کرده‌ است. پروتز‌های سیلیکونی  نسبت به نوع سالین آن‌ها گران‌ تر هستند زیرا پروتز‌های ژل سیلیکونی مدرن به جای سیلیکون مایع، تماما از یک “ژل منسجم” ساخته شده‌ اند  و این به آن معنا است که اگر آن‌ ها پاره و یا سوراخ شوند، همچنان شکل خود را حفظ می‌ نمایند بدون اینکه مانند(پروتز‌های سیلیکونی قدیمی)، نشتی سیلیکون مایع داشته باشند و این امر علاوه بر ایمن‌ تر کردن پروتز‌، دوام بیشتر آن را نیز تضمین می‌ کند.

پروتز پر هزینه بعدی، پروتز سالین “ساختاری” می‌ باشد که یک نوع خاص از پروتز‌های سالین است که  از نظر شکل پروتز، دارای ویژگی پروتز‌های سیلیکونی می‌ باشد مانند افزایش برآمدگی سینه و همچنین دارای محفظه‌ های متعددی برای نگه داشتن محلول سالین است که این نوع پروتز، حسی بین پروتز‌های سالین و پروتز‌های سیلیکونی برای بیمار به همراه دارد. کاشت این نوع پروتز انتخاب خوبی برای آن دسته از زنانی است که پروتز‌های سالین را ترجیح می‌ دهند اما حسی که پروتز سالین به آن‌ ها می‌دهد را نمی‌ پسندند.

گران‌ ترین نوع پروتز سینه، پروتز (“گامی بیر”) و یا پروتز ژلی منسجم است. همانطور که از اسم آن‌ ها پیدا است این پروتز‌ها از موادی شبیه پاستیل ساخته شده‌ اند و ژل غلیظ‌ ‌تری که در این نوع پروتز‌ها استفاده شده‌ است در مقایسه با ژل سیلیکون‌ های معمولی، باعث می‌ شود که پروتز، شکل و حالت خود را بهتر حفظ نماید به علاوه، پروتز‌های گامی بیر، شکلی شبیه به اشک دارند و در مقایسه با پروتز‌های سالین و سیلیکونی، پرشدگی کمتری در ناحیه بالایی سینه و افتادگی طبیعی‌ تری در زیر سینه  ایجاد می‌ کنند. همین مزایا در پروتز‌های جدید، باعث افزایش قیمت‌ آن‌ ها می‌ گردد.

موقعیت جغرافیایی

ممکن است باور نکنید ولی شهری که شما جراحی خود را در آن انجام می‌ دهید، تاثیر زیادی بر هزینه‌ های عمل جراحی شما دارد. معمولا عمل‌ های جراحی پلاستیک زیبایی که در شهر‌های بزرگ و شهر‌هایی که هزینه‌ های زندگی در آنجا بالاتر است، انجام می‌ شود، گران ‌تر و پر هزینه‌ تر از عمل‌ هایی است که در شهر ها و مناطق کوچکتر انجام می‌ شوند. هزینه‌ های بالاتر زندگی، به علاوه تقاضای بیشتر برای انجام اینگونه جراحی‌ ها، تقریبا باعث بالاتر رفتن هزینه همه چیز می‌ شود.

انجام یک عمل جراحی پروتز سینه در تهران، نسبت به دیگر شهر‌های ایران گرانتر تمام می‌ شود و به همین صورت هزینه عمل پروتز سینه در شهر کرمان، ممکن است از هزینه همین عمل در شهر اصفهان کمتر‌ باشد. دست آخر، اگر هزینه جراحی شما با جراح پلاستیکی که در نظر دارید، در یک شهر و یا استان دیگر تفاوت بسیار چشمیگری داشت، می‌ توانید برای عمل در آنجا برنامه ریزی نمائید.

مهارت و تجربه جراح پلاستیک

مهارت و تجربه جراح پلاستیک

یکی دیگر از عواملی که در هزینه جراحی پروتز سینه موثر است، جراح شما و میزان مهارت او در این جراحی است. معمولا جراحان با تجربه تر که دارای مدارک معتبر هستند و آموزش‌ های تخصصی بیشتری دیده‌ اند، نسبت به جراحان کم تجربه، میزان دستمزد بالاتری دارند. البته این امر به آن معنا نیست که پزشک جراح با دستمزد بالاتر، برای انجام عمل شما انتخاب بهتری است، اما معمولا پزشکانی که تجربه و مهارت بالاتری دارند، دستمزد بالایی برای عمل‌ های جراحی خود دریافت می‌ کنند.

به خاطر داشته باشید که این امر بسیار مهم است که جراح پلاستیکی را انتخاب کنید که دارای بورد تخصصی جراحی زیبایی بوده و روش‌ های جراحی و سبک زیبایی شناسی او با اهداف شما مطابق باشد. جراحی پروتز سینه، عملی است که زندگی شما را تحت تاثیر قرار می‌ دهد بنابراین بهتر است که جراح خود را ابتدا بر اساس تجربه و مهارت و سپس با توجه به دستمزد او انتخاب نمائید.

روش انجام جراحی و محل قرار گیری برش‌ ها

برای قرار دادن پروتز‌ها در سینه شما، جراح پلاستیک می‌ تواند برشی در چین زیر سینه، اطراف هاله دور نوک سینه و یا زیر بغل ایجاد کند. هرچه روش انجام یک جراحی سخت‌ تر باشد آن جراحی هزینه بیشتری خواهد داشت البته در این جراحی‌ ها می‌ توان جای زخم‌ ها را کاهش داد.

روش‌ های اضافی همراه با پروتز سینه

روش‌ های اضافی همراه با پروتز سینه

در مورد بعضی از بیماران عمل پروتز سینه برای بدست آوردن نتایج مطلوب، به تنهایی کافی نیست. خوشبختانه، عمل لیفت سینه را می‌ توان هم زمان با عمل کاشت پروتز سینه انجام داد. اگرچه انجام دو روش جراحی هم زمان، هزینه‌ های بیشتری برای شما به همراه دارد اما شما دیگر مجبور نیستید که عمل دومی انجام دهید.

هزینه بیهوشی

هزینه بیهوشی

هرچند پزشک متخصص جراحی پلاستیک، عمل پروتز سینه شما را انجام می‌ دهد اما او بدون کمک تیم جراحی نمی‌ تواند این کار را انجام دهد. متخصص بیهوشی، یکی از اعضای تیم جراحی است که به پزشک کمک می‌ کند تا از آرامش و ایمنی شما در طول عمل، اطمینان حاصل ‌نماید. البته همه متخصصان بیهوشی مثل هم نیستند. بعضی از آن‌ ها در ایجاد آرامش و راحتی در طول عمل، از بقیه ماهرتر هستند. جراحی که بدون کمک متخصص بیهوشی، جراحی می‌کند را انتخاب نکنید.

هزینه تسهیلات جراحی و هزینه‌ های بعد از عمل

هزینه تسهیلات جراحی و هزینه‌ های بعد از عمل

یک بخش ازهزینه‌ های تسهیلات جراحی شامل هزینه‌ های اتاق عمل می‌ باشد که بر اساس کیفیت تجهیزات اتاق عمل و هزینه‌ های محلی در این کار، می‌ تواند متفاوت باشد. مهمترین امر درباره اتاق عمل این است که باید توسط سازمان‌ هایی که ایمنی و بهداشت اتاق عمل را بررسی می‌ نمایند، مورد تائید قرار گرفته باشد. به خاطر هزینه‌ ها، از اتاق عمل تائید شده صرف نظر نکنید زیرا به ریسکش نمی‌ ارزد.

دستمزد پرسنل پزشکی در اتاق عمل، مانند(متخصص بیهوشی، پرستاران و دستیاران جراحی)، ابزار و تجهیزات مورد استفاده در طول جراحی پروتز سینه شما(سرنگ، باند،روپوش جراحی، دستکش و غیره)، داروهای لازم قبل، در حین و بعد از عمل پروتز سینه شما (آرامبخش‌ ها، مسکن‌ ها، آنتی بیوتیک‌ ها و غیره) و مخارج جانبی بیمارستان و اتاق عمل نیز باید به هزینه‌ها اضافه شود و سرانجام هزینه‌ های شخصی شما است که در طول عمل پروتز سینه خود با آن‌ ها مواجه خواهید شد. این  موارد شامل هزینه‌ های مشاوره، رفت و آمد، مراقبت‌ های قبل از عمل و وسایل و داروهای دوران نقاهت است که شما خودتان خرج می‌ کنید.

پوشش بیمه درمانی

پوشش بیمه درمانی

متاسفانه جراحی کاشت پروتز سینه، معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی‌ گیرد، البته اکثر جراحان پلاستیک با سایقه و معتبر، گزینه‌ های مالی مختلفی را برای مقرون به صرفه کردن و در دسترس قرار دادن عمل ‌پروتز سینه و جراحی ‌های دیگر، به بیماران ارائه می‌ دهند.

راه‌ های مدیریت هزینه عمل پروتز سینه


به دلیل اینکه جراحی‌ های پلاستیک زیبایی با گذشت زمان بسیار محبوب شده‌ اند، گزینه‌ های زیادی بوجود آمده است که به بیماران در مدیریت هزینه اینگونه جراحی‌ ها کمک می‌ نماید. مراکز جراحی پلاستیک معمولا کارت‌ های اعتباری اصلی را می‌ پذیرند و یا برنامه‌ های خاصی برای کمک به مدیریت پرداخت برای بیماران ارائه می‌ دهند. علاوه بر این، جراحان پلاستیک ممکن است برای بیماران واجد شرایط، کمک مالی در نظر بگیرند و عمل کاشت پروتز سینه را برای آن‌ ها امکان پذیر و با صرفه نمایند.

همچنین ممکن است که شما بتوانید از بانک خود وام با ضامن و یا بدون ضامن دریافت کنید. این نوع وام‌ ها معمولا دارای نرخ بهره‌ ای به اندازه کارت‌ های اعتباری هستند اما برخلاف کارت‌ های اعتباری، زمانبندی پرداخت‌ ها و مبلغ آن‌ ها ثابت می‌ باشد پس اگر شما اعتبار خوبی داشته باشید، این گزینه خوبی برای شما است.

جراحی کاشت پروتز سینه، می‌ تواند یک تجربه شگفت انگیز و مثبت در زندگی شما باشد که اعتماد به نفس و خوشنودی شما را افزایش می‌ دهد. اگر نگران هزینه‌ های این جراحی هستید، با یک جراح متخصص زیبایی مشورت نمائید. او می‌ تواند اطلاعات بیشتری درباره مدیریت مالی در اختیار شما قرار دهد تا شما بتوانید قدم بعدی را در جهت بهبود ظاهر و احساسات خود بردارید.