هزینه عمل جراحی ابدومینوپلاستی در تهران

  1. خانه
  2. /
  3. ابدومینوپلاستی
  4. /
  5. هزینه عمل جراحی ابدومینوپلاستی...
فهرست مطالب

جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک یک عمل بسیار پرطرفدار است که باعث رضایت بسیار زیادی در بین بیماران شده است. یک جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند شامل ترکیبی از تکنیک‌های مختلف باشد که همه آن‌ها کمک می‌کنند تا بیماران به میان تنه و دور شکم باریک و خوش فرمی دست پیدا کنند. این عمل تقریباً همیشه شامل لیپوساکشن، سفت کردن عضلات زیرین و برداشتن پوست اضافی است، که همگی به درجات مختلفی انجام می‌شوند. قطعاً، با وجود این همه تنوع طبیعی است که تعیین مبلغ دقیق هزینه ابدومینوپلاستی شکم سخت باشد.

در این مقاله، ما در مورد هزینه عمل جراحی ابدومینوپلاستی و عوامل مؤثر در قیمت این عمل با شما صحبت خواهیم کرد. البته، باید توجه داشته باشید که هر زمانی که خواستید افتادگی پوست شکمتان را درمان کنید، می‌بایست به پزشک ماهر و باتجربه‌ای مراجعه کنید که علاوه بر کمک به بهبود ظاهر شما شرایط پرداخت مناسبی را هم در اختیارتان قرار بدهد.

عوامل مؤثر در هزینه جراحی ابدومینوپلاستی


عوامل مالی زیادی وجود دارد که می‌توانند بر هزینه جراحی شکم ابدومینوپلاستی تأثیر بگذارند، از جمله:

دستمزد جراح

جراح

به عنوان یک بیمار، مهمترین عامل برای شما انتخاب جراح است. بخشی از پروسه این انتخاب را می‌توان از طریق مطالعه نقد و نظراتی که در محیط اینترنت در مورد جراح مورد نظر داده شده و همچنین بررسی شهرت و خوش‌نامی او انجام داد. بخش دیگر این است که شخصاً به این پزشک مراجعه کرده و با او صحبت کنید تا مطمئن شوید که او دغدغه‌هایتان را به خوبی درک کرده و اینکه احساس خوبی در مورد تعامل با این پزشک داشته باشید و حس کنید که درمانی که ارائه می‌‌دهد نیازهای شما را برطرف خواهد کرد.

ممکن است که یک جراح پلاستیک باتجربه مبلغی بیشتر از پزشکی با شهرت و دانش کمتر دریافت کند، اما این موضوع همیشه هم درست نیست. چراکه بعضی از جراحان تازه کار با استفاده از تکنیک‌های تهاجمی بازاریابی به دنبال جذب مراجعین پولدار هستند، اما بعد از مرور سوابق و صلاحیت‌های این پزشکان، مشخص می‌شود که آن‌ها به هیچ وجه در حدی که از لحاظ تجربه، تخصص یا مهارت ادعا کرده‌اند نیستند.

به علاوه، جراحان مختلف به دلیل تفاوت در سطح تجربیات و تحصیلاتشان و در نتیجه دیدگاه‌های متفاوتی که نسبت به عمل‌های گوناگون دارند روش‌های نسبتاً متفاوتی را برای انجام اعمال جراحی خود اتخاذ می‌کنند.

محل جغرافیایی پزشک

جغرافیایی پزشک

محل طبابت جراح نیز از چند جهت بر هزینه عمل ابدومینوپلاستی شما تأثیر می‌گذارد. اول اینکه، هزینه زندگی در یک منطقه به خصوص تأثیر بسیار زیادی بر قیمت جراحی پلاستیک دارد. بنابراین، طبیعی است که هزینه ابدومینوپلاستی در تهران، که بالاترین هزینه زندگی در کشور را دارد، از مبلغی که برای همین عمل در سایر شهرها پرداخته می‌شود بیشتر باشد.

هزینه جراحی در کلینیک‌ها یا مراکز جراحی عمومی بسیار کمتر از یک مرکز جراحی سرپایی یا یک بیمارستان خصوصی است. همچنین، میانگین کارمزدی که خود یک بیمارستان غیرانتفاعی برای انجام یک عمل به خصوص می‌گیرد بیشتر از مبلغ اخذ شده در یک بیمارستان انتفاعی (for-profit hospital) است. البته، در بسیاری از استان‌ها، مراکز درمانی به بیمارانی که برای درمان خود هیچ کمک هزینه‌ای (از طریق انواع  بیمه و غیره) دریافت نمی‌کنند تخفیف می‌دهند. این رویه‌ای است که در اکثر استان‌های ایران اتفاق می‌افتد. پس، در جلسه مشاوره حتماً در مورد تخفیف‌هایی که به عنوان یک بیمار نقدی می‌توانید دریافت نمایید از جراحتان سؤال کنید.

بیهوشی

هدف از بیهوشی این است که وقتی جراح برش‌ها را روی شکم ایجاد می‌کند، بافت‌های اضافی را برمی‌دارد و سایر مراحل عمل ابدومینوپلاستی را انجام می‌دهد، بیمار دردی را احساس نکند. این بیهوشی را یک متخصص بیهوشی یا یک پرستار می‌تواند انجام دهد. در خیلی از موارد، هزینه بیهوشی ساعتی حساب می‌شود. انجام بیهوشی توسط یک پرستار، باعث مقداری صرفه‌جویی در هزینه بیهوشی می‌شود. در عین حال، بیهوشی انجام شده توسط پرستاران از نظر کیفیت هیچگونه ایرادی نداشته و مشکلی برای سلامت بیمار ایجاد نمی‌کند.

اما گاهی اوقات، پرداخت یک مبلغ بیشتر برای یک متخصص بیهوشی کار درستی است. معمولاً، انتخاب این گزینه یا برای آرامش خاطر دادن به بیمار بوده و یا جهت استفاده بردن از منافع عملی آن است. برای مثال، اگر فشار خون بالا، مرض قند، یا یک بیماری مزمن داشته باشید، احتمال خونریزی شما بالا خواهد بود، که در چنین مواردی استفاده از یک متخصص بیهوشی قطعاً گزینه بهتری است. در جلسه مشاوره نیز می‌بایست سوابق پزشکی‌تان را با جزئیات کامل با جراح در میان بگذارید، پس بهتر است تمام اطلاعات مربوطه را از قبل آماده کنید.

نوع و دوز بیهوشی هم دو عامل مهم دیگری هستند که در هزینه عمل زیبایی ابدومینوپلاستی شما تأثیر می‌گذارند. هرچه دوز بیشتری نیاز داشته باشید، طبیعتاً هزینه بیهوشی‌تان هم بیشتر خواهد بود. دوز داروی بیهوشی مناسب شما با توجه به طول عمل جراحی و وزنتان تعیین می‌شود.

همچنین، معمولاً بیهوشی عمومی از بیهوشی (بی‌حسی) موضعی گران‌تر است. بیهوشی‌های موضعی که در آن‌ها، بیماران با تزریق یک داروی آرام بخش در طول عمل به خواب می‌روند، نیز شامل این قضیه می‌شوند.

گستردگی عمل

گاهی اوقات، ابدومینوپلاستی فقط برای سفت کردن پوست شل و افتاده‌ی زیر ناف انجام می‌شود. اما، بسته به نیازهای بیمار، گستردگی این عمل می‌تواند خیلی بیش از این باشد. در واقع، مراحل این عمل آنقدر قابل تنظیم و تغییر هستند که آن را به سه دسته تقسیم کرده‌اند: تامی تاک یا ابدومینوپلاستی کامل (سنتی)، مینی یا گسترده. در مینی ابدومینوپلاستی فقط به مشکل شلی پوست و پوست اضافه و چربی پایین‌تر از ناف رسیدگی می‌شود. در کل، هزینه مینی ابدومینوپلاستی کمتر از ابدومینوپلاستی سنتی و هزینه ابدومینوپلاستی سنتی کمتر از ابدومینوپلاستی گسترده است.

حجم چربی‌هایی که برداشته می‌شود

وقتی جراحان در مورد تأثیر گستردگی عمل در هزینه آن صحبت می‌کنند، به چند مورد اشاره دارند. اول اینکه، در طول یک عمل چند درمان‌ انجام می‌شود؟ درمان‌هایی که معمولاً در طول عمل ابدومینوپلاستی انجام می‌شوند عبارتند از برداشتن چربی، برداشتن پوست اضافی، سفت کردن و بالا بردن پوست، سفت کردن عضله، اصلاح شکل عضلات یا ترمیم عضله.

هرچه در طول عمل خدمات بیشتری دریافت کنید، طبیعتاً هزینه عملتان هم بیشتر خواهد بود. البته، فقط تعداد خدمات نیست که در هزینه عمل نقش دارد، بلکه مقدار کاری که باید انجام شود هم در قیمت نهایی عمل جراحی‌تان تأثیر دارد. برای مثال، اگر چربی‌های اضافی شما آنقدر زیاد باشند که جراح برای برداشتن آن‌ها مجبور به انجام لیپوساکشن شود، هزینه ابدومینوپلاستی شما بالاتر خواهد بود.

اندازه ناحیه‌ای که باید درمان شود

اگر جراح فقط پوست شل قسمت پایین شکمتان را سفت کرده و چربی‌های آن ناحیه را بردارد هزینه ابدومینوپلاستی شما چندان زیاد نخواهد بود. اما، در ابدومینوپلاستی کامل، جراحی باید روی قسمت پایین و بالای شکم انجام شود. البته، ابدومینوپلاستی گسترده از همه گزینه‌ها گران‌تر است چراکه پهلوها و قسمت پشت را هم شامل می‌شود.

تعداد عمل‌هایی که انجام می‌شود

گاهی اوقات، لیفت و سفت کردن پوست شکم برای به دست آوردن زیبایی مورد نظر کافی نیست. معمولاً، در چنین مواردی، عمل‌های دیگری مثل لیپوساکشن برای بیمار مناسب هستند. لیپوساکشن عملی است که در آن از طریق مکش چربی‌های اضافی برداشته می‌شوند تا بدن فرم بهتری بگیرد.

لیپوساکشن مکمل ایده‌آلی برای ابدومینوپلاستی است چراکه می‌تواند چربی بیشتری نسبت به ابدومینوپلاستی بردارد. اگر بتواند لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی را با یکدیگر ترکیب کرده و در قالب یک عمل انجام بدهید، در هزینه هر دو عمل صرفه‌جویی خواهید کرد. عوامل دیگری که می‌توانند هزینه لیپوساکشن را تغییر بدهند عبارتند از تکنیک مورد استفاده و تعداد ناحیه‌هایی از بدن که به فرمدهی نیاز دارند.

محل لیپوساکشن

لیپوساکشن را عملاً می‌توان برای همه جای بدن انجام داد. از این روش درمان معمولاً برای برداشتن چربی از نواحی بزرگتر بدن مثل کمر، بالا و پایین شکم، پهلوها، ناحیه لگن، باسن و سینه استفاده می‌شود. البته، به دلیل پیشرفت‌های چشمگیری که در ابزارها و تکنیک‌ها صورت گرفته، از این روش می‌توان برای بخش‌های کوچکتر بدن مثل ران‌ها، زیر بغل، زانوها، چانه و گردن هم استفاده کرد.

مراقبت‌های بعد از عمل

های بعد از عمل

طول دوره نقاهت ابدومینوپلاستی به گستردگی درمان بستگی داشته و در طول این مدت نیز چندین هزینه ضروری وجود دارد. البته، برخی از این هزینه‌ها جزء هزینه کلی درمانتان بوده، اما بعضی دیگر این طور نیستند. برای مثال، همه بیماران بعد از درمان و در طول دوره بهبودی باید لباس‌های فشاری (گن) بپوشند تا بدنشان بهتر و راحت‌تر التیام پیدا کند. اگر بیمار مجبور باشد که در طول دوره نقاهت این لباس‌ها را عوض کند، هزینه درمان او بالاتر می‌رود.

بعد از جراحی، می‌بایست برای کنترل درد داروی مسکن مصرف شود. برای کسانی که بیمه درمانی دارند هزینه این داروها نسبتاً پایین است، اما کسانی که بیمه ندارند مجبورند هزینه بسیار بالاتری برای این مسکن‌ها بپردازند.

بعضی از جراحان یا پزشکان، چند جلسه پیگیری (فالوآپ) را هم به هزینه درمان اضافه می‌کنند. در این جلسات، آن‌ها درمان‌های خاصی را برای کمک به کاهش ورم، صاف کردن ناهمواری‌های پوست، و تخت کردن و از بین بردن اِسکارها (جای زخم‌ها) و زیباتر کردن نتیجه درمان ارائه می‌دهند.

از آنجایی که ابدومینوپلاستی به یک تا چهار هفته استراحت نیاز دارد، بیماران باید هزینه زمان دوری از کار را هم به هزینه‌های درمان خود اضافه کنند. اگر دوره‌ بهبودی‌تان از مرخصی‌های استحقاقی‌تان بیشتر شد باید دستمزد این روزهای اضافی که از دست می‌دهید را هم جزء هزینه کلی درمانتان محاسبه کنید.

هزینه ابدومینوپلاستی اصلاحی یا ثانویه (Revisional)

ابدومینوپلاستی

بسیاری از بیمارانی که قصد انجام ابدومینوپلاستی یا سایر جراحی‌های پلاستیک را دارند، گمان می‌کنند که وقتی هزینه عمل را بپردازند جراح هر کاری خواهد کرد تا به نتیجه مطلوب بیمار برسد. اما در عمل چنین نیست.

اگرچه مدرک، تخصص و همچنین شهرت جراحی که انتخاب کرده‌اید می‌تواند به شما اطمینان خاطر بدهد که نتیجه رضایت‌بخشی از عملتان خواهید گرفت اما آن‌ها تضمینی برای چنین نتیجه‌ای نخواهند بود چراکه هرگز نتیجه جراحی به طور 100% قابل پیش‌بینی نیست. اکثر جراحان، هرچقدر هم که مجرب باشند، نمی‌توانند نتیجه درمان خود را تضمین کنند. برای همین، اگر با اسکارهای ایجاد شده مشکلی داشتید یا فرم به دست آمده مطابق نظرتان نبود، می‌بایست برای اصلاح نتیجه هزینه اضافی یک عمل مجدد را بپردازید، که البته در مقابل هزینه‌ای که برای ابدومینوپلاستی اولیه پرداخت کرده‌اید مبلغ کمی خواهد بود.

 اگرچه هیچ جراحی نمی‌تواند دستیابی به نتایج مورد نظرتان را به طور قطع تضمین کند، اما می‌توانید تنها هزینه را مبنای تصمیمتان قرار نداده و با مراجعه به یک جراح خوش‌نام‌تر ریسک دستیابی به نتایج نامطلوب را به حداقل برسانید. به عبارت دیگر، هرچه نیاز به اصلاح نتیجه بیشتر باشد، هزینه‌هایی که بعد از عمل اولیه باید پرداخت کنید بیشتر خواهد بود. به همین خاطر، هرچه بر اهمیت انتخاب یک جراح عالی و خوش‌نام تأکید کنیم باز هم کم است.

پوشش بیمه درمانی

بیمه درمانی

ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی منحصربفرد است، چراکه هم به زیبایی فرد کمک کند و هم مزایای درمانی دارد. به همین دلیل، ممکن است بیمه یک بیمار (یا به طور کامل) و یا حداقل بخشی از هزینه‌های آن را بپردازد. بیمارانی که واجد شرایط پوشش بیمه‌ای جراحی ابدومینوپلاستی هستند عموماً مبتلا به مشکلات ناشی از وجود پوست اضافی مثل راش‌های پوستی، جوش و عفونت‌ها و یا کمردرد ناشی از وزن بافت اضافی می‌باشند.

اکثر افراد ابدومینوپلاستی را یک جراحی زیبایی می‌دانند. در برخی موارد، چنین نظری صحیح است. اما، مواردی هم وجود دارد که ابدومینوپلاستی یک عمل پزشکی محسوب می‌شود. در چنین مواردی، ممکن است که بیمه درمانی هزینه خود عمل و تمامی هزینه‌ها و داروهای مربوط به آن را پوشش بدهد.

در اکثر موارد، جراحان یا پزشکان می‌توانند پیش‌بینی کنند که آیا بیمه هزینه ابدومینوپلاستی را پوشش خواهد داد یا خیر. بیمه نیز عموماً آنقدر هزینه برداشت پوشت اضافی را پوشش نمی‌دهد که مشکل بیمار حل شود، و چنین حالتی معمولاً باعث می‌شود که نتیجه مطلوبی به دست نیاید. در چنین مواردی، جراحان ممکن است به بیمار پیشنهاد کنند که خودش هزینه درمان گسترده‌تری را بپردازد که بتواند نتیجه زیباتری را به همراه داشته باشد، و معمولاً پزشکان این درمان اضافی را با یک تخفیف برای بیماران انجام می‌دهند. همچنین، عموماً قبل از تعیین نوبت برای مشاوره، از بیمار یک نامه درخواست پیش مجوز (pre-authorization) خواسته می‌شود. وجود چنین نامه‌ای، که بیمه آن را صادر می‌کند، باعث می‌شود که جراح بتواند از همان ابتدا در مورد هزینه‌های مورد نیاز برای دستیابی به یک نتیجه رضایت‌بخش با شما صحبت کند.