لیپوماتیک صورت و گردن: عمل لاغری صورت یا لیپوفیس + هزینه

 1. خانه
 2. /
 3. لاغری
 4. /
 5. لیپوماتیک صورت و گردن: عمل لاغری...
فهرست مطالب

افزاش سن باعث تجمع چربی در گونه ها، چانه و گردن می شود. لیپوساکشن لیپوماتیک یک روش دائمی و موثر برای برداشتن چربی است. این روش کم تهاجمی باعث از بین رفتن چربی های سرسخت زیرپوستی که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند می شود. لیپوساکشن لیپوماتیک یک روش موثر برای کانتور و زیباتر شدن صورت و گردن است. این روش به تنهایی می تواند غبغب را بر طرف کرده و خط فک و گردن را از هم متمایز کند. لیپوماتیک برای لیفت صورت روشی مناسب است. باید به این نکته اشاره کنیم که برای کاهش خطرات و عوارض جانبی و همچنین کاهش دوران نقاهت بهتر است لیپوماتیک توسط یک جراح با تجربه انجام شود.

مزایا لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن


مزایا لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن

لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن فواید زیادی دارد. این روش یک درمان زیبایی فوق العاده برای کسانی است که در ناحیه صورت، گردن و چانه چربی های سرسختی دارند.

لیپوماتیک برای کسانی که می خواهند خط فکشان مشخص تر باشد و ظاهری زیباتر داشته باشند درمان مناسبی است. لیپوساکشن لیپوماتیک در ترکیب با سایر روش های زیبایی می تواند نتایج چشمگیرتری داشته باشد. صورت و گردن معمولا زودتر از همه تحت تاثیر افزایش سن قرار می گیرند. غبغب برخی افراد به دلیل تجمع چربی بزرگ می شود. لیپوساکشن لیپوماتیک گردن می تواند این مشکل را برطرف کند و به شما ظاهری زیباتر و جوانتر بدهد.

لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن برای چه کسانی مناسب است؟


لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن برای چه کسانی مناسب است؟

بیمارانی که چربی های اضافی دارند اما خاصیت ارتجاعی پوستشان بالا است مناسب این جراحی می باشند. لیپوساکشن لیپوماتیک برای درمان چاقی نیست و اگر وزن بیمار بعد از جراحی اضافه شود دوباره شاهد تجمع چربی در نواحی درمان شده خواهد بود. مواردی که نشان می دهد شما می توانید از جراحی لیپوساکشن لیپوماتیک استفاده کنید عبارتند از:

 • داشتن وزن متوسط یا کمی بالاتر از حد متوسط
 • داشتن سلامت کلی و عدم ابتلا به بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی یا دیابت
 • پوست صاف با خاصیت ارتجاعی بالا
 • عدم مصرف سیگار

لیپوماتیک برای اشخاصی که پوست نازکی دارند مناسب نیست. پوستی که خاصیت ارتجاعی بالایی نداشته باشد بعد از برداشتن چربی شل به نظر می رسد. در صورت لزوم لیپوساکشن لیپوماتیک را می توان با ایجاد محدودیت هایی تکرار کرد. عوامل مختلفی بر نتایج درمان موثرند از جمله عوامل ژنتیکی، وضعیت بدنی، رژیم غذایی، ورزش، مصرف الکل، سیگار کشیدن و رنگ پوست.

جلسه مشاوره برای لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن


جلسه مشاوره برای لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن

در جلسه، پزشک وضعیت صورت شما و عکس های آن را بررسی می کند و همچنین درباره روش های مناسب درمان مشکلتان با شما صحبت می کند. پزشک نوع پوست شما و همچنین مقدار چربی که باید برداشته شود را بررسی می کند. نحوه انجام جراحی را به شما توضیح می دهد و یک برنامه درمانی مناسب برای رفع مشکل شما ارائه می دهد.

مراحل آماده شدن برای لیپوساکشن لیپوماتیک


مراحل آماده شدن برای لیپوساکشن لیپوماتیک

قبل از جراحی شما باید انتظارات واقع بینانه ای از نتایج درمان و روند بهبودی خود داشته باشید. بنابراین بهتر است درباره همه مسائل با جراح صحبت کنید:

 • نتایج نهایی درمان چگونه خواهد بود؟
 • آیا دلیلی خاصی وجود دارد که باعث شود این روش برای من موفقیت آمیز نباشد؟
 • دوران نقاهت بعد از جراحی چه مدت طول میکشد؟
 • آیا ممکن است این روش عوارضی بیشتر از حالت طبیعی برای من داشته باشد؟
 • چگونه میتوانم خطر عوارض درمان را به حداقل برسانم؟
 • بعد از جراحی در چه صورتی باید با شما تماس بگیرم؟

علاوه بر نکات گفته شد بعد از جراحی باید کسی شما را تا منزل همراهی کند. بعد از جراحی باید لباس های راحتی بپوشید. در صورتی که پزشک به شما اجازه دهد می توانید غذاهای سبک بخورید. شما باید قبل از جراحی داروهای تجویز شده توسط پزشک را تهیه کنید.

مراحل انجام لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن


مراحل انجام لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن

بیمار قبل از شروع جراحی باید تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد سپس جراح، برش های کوچکی را در قسمت های صورت و گردن ایجاد می کند و یک میکروکانول ارتعاشی را از طریق این برش ها وارد می کند. کانولا به یک دستگاه مکنده وصل می شود. کل مراحل جراحی یک ساعت یا بیشتر طول میکشد. نتایج درمان دائمی خواهند بود اما اگر بیمار دچار اضافه وزن شود ممکن است چربی ها دوباره بازگردند.

دوران نقاهت لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن


دوران نقاهت لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن

بعد از جراحی ممکن است بیمار دچار سوزش، بی حسی یا گز گز شدن اطراف برش شود. این علائم دائمی نیستند و خود به خود برطرف می شوند. التهاب چند ماه بعد از جراحی برطرف می شود. با برطرف شدن التهاب صورت و گردن نتایج نهایی درمان قابل مشاهده خواهد بود.

هرچقدر ناحیه درمان بزرگتر باشد روند بهبودی آن هم طولانی تر می شود. تورم باعث میشود که پوست ناحیه درمان شده شل به نظر برسد اما این مشکل هم به مرور زمان برطرف می شود.

در دو الی سه ماه اول ممکن است جای زخم قرمز و برجسته باشد اما این مشکلات شش تا دوازده ماه بعد از جراحی برطرف میشوند. نتایج نهایی لیپوساکشن لیپوماتیک بعد از شش ماه قابل مشاهده است. بعد از بهبودی بیمار شاهد صورت و گردنی شفاف تر، تون عضلانی بیشتر، کاهش سلولیت و داشتن ظاهر جوانتر خواهد بود.

عوارض جانبی و اقدامات پیشگیرانه لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن


عوارض جانبی و اقدامات پیشگیرانه لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن

لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن مانند هر روش جراحی دیگر ممکن است عوارض احتمالی داشته باشد. اگر چند عمل زیبایی را همزمان انجام دهید خطر عوارض احتمالی افزایش می یابد. عوارض احتمالی عبارتند از:

 • خونریزی زیاد حین جراحی
 • حساسیت نسبت به ماده بیهوشی
 • شل و ناهموار شدن ظاهر پوست
 • تغییر رنگ پوست
 • آسیب عصبی که می تواند باعث بی حسی شود.
 • عفونت در داخل یا اطراف برش های
 • تجمع مایعات در زیر پوست
 • آمبولی چربی

بهتر است برای به حداقل رساندن عوارض احتمالی به یک جراح با تجربه مراجعه کنید. لیپوساکشن لیپوماتیک باید حتما توسط جراح پلاستیک انجام شود.

هزینه های لیپوساشکن لیپوماتیک صورت و گردن


هزینه های لیپوساشکن لیپوماتیک صورت و گردن

هزینه های لیپوساکشن لیپوماتیک به هدف درمان بستگی دارد. لیپوساکشن لیپوماتیک نسبت به لیفت گردن کم تهاجمی تر و روند انجام آن هم کوتاه تر است. هزینه های این روش عبارتند از:

 • زمان جراحی
 • هزینه امکانات و کارکنان
 • هزینه دارو ها
 • هزینه های بیهوشی

با توجه به اینکه لیپوساکشن لیپوماتیک یک جراحی زیبایی است، هزینه های آن تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. بنابراین برخی پزشکان روش های خاصی را برای پرداخت هزینه ها فراهم میکنند پس بهتر است در این باره با پزشک خود صحبت کنید.

درمان سرپایی


لیپوساکشن لیپوماتیک با استفاده از یک دستگاه مکنده چربی های صورت و گردن را خارج می کند، در نتیجه صورت و گردن شما لاغرتر به نظر می رسند. این روش یک درمان سرپایی و کوتاه است که میتواند با استفاده از تکنیک های مختلف چربی های اضافه را از بین ببرد. روند بهبودی بعد از جراحی معمولا چند هفته طول می کشد و شما باید طی این مدت لباس های فشاری بپوشید. لیپوساکشن لیپوماتیک باید توسط جراح پلاستیک انجام شود.

سوالات پرتکرار


آیا می توان از لیپوساکشن لیپوماتیک برای صورت استفاده کرد؟

لیپوساکشن لیپوماتیک صورت یک روش رایج و پرطرفدار است که باعث حذف بافت چربی از گونه ها، چانه و گردن می شود. چربی بیش از حد گردن می تواند ظاهر اشخاص را پیرتر نشان دهد.

لیپوساکشن لیپوماتیک صورت چقدر طول می کشد؟

سفت شدن پوست باعث جوانتر شدن چهره می شود. دوران نقاهت لیپوماتیک یک هفته است اما ماندگاری نتایج آن حداقل هفت الی ده سال خواهد بود. به همین دلیل است که زنان و مردان زیادی از این درمان استقبال می کنند.

آیا لیپوساشکن لیپوماتیک صورت و گردن باعث ایجاد جای زخم روی پوست می شود؟

احتمال ایجاد جای زخم وجود دارد اما بسیار خفیف است. یکی از بهترین ویژگی های این روش ایجاد برش های بسیار کوچک برای خارج کردن چربی است که باعث می شود جای زخم خیلی مشخص نباشد. با این حال جای زخم به نوع پوست بیمار و تکنیک جراحی بستگی دارد.

آیا چربی های گردن بعد از لیپوماتیک دوباره بازمی گردند؟

اگر بیمار بعد از جراحی دچار اضافه وزن نشود چربی  ها بازنمیگردند ( و نتایج درمان ماندگار خواهند بود). برای مثال اگر وزن بیمار قبل از لیپوماتیک 60 کیلو گرم باشد در مجموع بعد از جراحی سه کیلوگرم از وزن او کم میشود و در صورتی بیمار وزن خود را در حالت 57 کیلوگرم یا کمتر نگه دارد نتایج ماندگار خواهند بود.

نتایج لیپوساکشن لیپوماتیک صورت و گردن بعد از چند وقت قابل مشاهده است؟

معمولا نتایج درمان بعد از یک تا سه ماه مشاهده میشود. نتایج نهایی بلافاصله بعد از جراحی قابل مشاهده نیستند اما بعد از عمل شما می توانید کاهش وزن خود را احساس کنید.

بعد از لیپوساکشن لیپوماتیک تا چند وقت باید استراحت کنم؟

شما می توانید پنج تا هفت روز بعد از جراحی دوباره مشغول به کار شوید و برای شروع مجدد فعالیت های بدنی مانند ورزش به چهار تا شش ماه زمان نیاز دارید.

بهترین زمان برای لیپوساکشن لیپوماتیک چه زمانی است؟

هر زمانی از سال میتواند برای این جراحی مناسب باشد. اما اغلب بیماران ترجیح میدهند لیپوماتیک را در فصل زمستان انجام دهند. در این فصل با توجه به سرمای هوا پوشیدن لباس های فشاری راحتتر است.

بعد از لیپوماتیک چگونه بخوابم؟

شما باید تا حد امکان در سه هفته اول بعد از جراحی به پشت بخوابید چون خوابیدن به پهلو باعث اعمال فشار بر زخم ها می شود.