لیپوماتیک ساق پا: جراحی زیبایی ساق و مچ پا، عوارض، هزینه + فیلم

 1. Home
 2. /
 3. لیپوماتیک
 4. /
 5. لیپوماتیک ساق پا: جراحی...
فهرست مطالب

لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پا باعث ایجاد ظاهری زیباتر و ظریف تر از قسمت مچ  پاتا زانو می‌شود. اگر ساق پای شما از آنچه می‌خواهید کوتاهتر به نظر می‌رسد اثر لاغری لیپوساکشن باعث می‌شود پاهای شما حالتی زنانه تر داشته باشند. هدف از این درمان ایجاد تغییر در عضله گاستروکنمیوس (عضله کاف) یعنی  برجسته ترین ماهیچه ساق پا و مچ است. اگر ساق و مچ پا ظریف تر باشند پوشیدن لباس هایی مانند شلوار جین تنگ و کفش هایی مانند چکمه راحت‌تر می‌شود. این روش یک درمان کم تهاجمی است. اگر می‌خواهید پاهایی ظریف تر و زنانه تر داشته باشید لیپوساکشن لیپوماتیک یک درمان مناسب برای شما خواهد بود. البته این درمان باید توسط یک پزشک باتجربه انجام شود.

مزایای لیپوساکشن لیپوماتیک برای ساق پا و مچ پا


مزایای لیپوساکشن لیپوماتیک برای ساق پا و مچ پاانجام لیپوساکشن لیپوماتیک برای ساق پا و مچ پا فواید زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • ساق پا باریک تر و ظریف تر می‌شود
 • ایجاد یک کانتور ملایم می‌تواند ظاهر پا را زنانه تر، زیباتر و جذاب تر کند
 • چربی های اضافی ساق و مچ پا با رژیم و ورزش از بین نمیرود
 • بالا بردن اعتماد به نفس
 • پوشیدن لباس دلخواه مانند شورت، دامن و کفش پاشنه بلند
 • عوارض جانبی کمی روی حرکات بدن دارد

معایب لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پا


برخی معایب لیپوساکشن لیپوماتیک برای ساق و مچ پا عبارتند از:

 • خستگی هنگام راه رفتن (این مشکل در عرض شش ماه برطرف می‌شود)
 • جای زخم که در عرض شش ماه برطرف می‌شود
 • عدم تقارن ساق پا

لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پا برای چه کسانی مناسب است؟


لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پا برای چه کسانی مناسب استاین روش درمانی برای کسانی مناسب است که از سلامت جسمانی برخوردارند و می‌خواهند ساق و مچ پاهای متقارن تر یا باریکتری داشته باشند. اشخاصی که از حالت ساق پای خود ناراضی اند و می‌خواهند چربی های اضافی آن را بردارند به خصوص کسانی که به طور مادرزادی پاهای حجیم یا لوله ای دارند یا آنهایی که دچار هیپرتروفی شدید ساق هستند.

لیپوساکشن لیپوکاتیک معمولا برای قسمت های پایینی پا مانند ساق و مچ پا بسیار موثر است. عواملی مانند طول ساق و خاصیت ارتجاعی پوست تاثیر زیادی بر نتایج درمان دارند. لیپوساکشن لیپوماتیک برای اشخاصی که ساق پای آنها چربی اضافی دارد موثر است. بیماران باید قبل از درمان با خطرات احتمالی این روش آشنا شوند و انتظارات واقع بینانه ای از نتایج درمان داشته باشند.

لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پا برای چه کسانی مناسب نیست؟


لیپوساکشن لیپوماتیک برای همه مناسب نیست از جمله کسانی که پوست خیلی شل و افتاده ای دارند مانند بیمارانی که کاهش وزن زیادی را تجربه کرده اند. این روش درمانی ممکن است برای ایجاد ساق های ظریف تر نیاز به برداشتن پوست و چربی داشته باشد.

علاوه بر این ممکن است بیمارانی که اضافه وزن زیادی دارند با انجام لیپوساکشن لیپوماتیک دچار مشکلات بیشتری شوند. در بیماران مبتلا چاقی جراحی لیپوساکشن لیپوماتیک ممکن است با کاهش هیپرتروفی عضلانی باعث تشدید تحلیل مفصل زانو شود چون زانوها بعد از جراحی باید وزن بیشتری را تحمل کنند.

جلسه مشاوره برای لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پا


جلسه مشاوره برای لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پادر جلسه مشاوره ابتدا پزشک وضعیت جسمانی شما را بررسی میکند تا مطمئن شود که این درمان برای شما مناسب است یا خیر. در این جلسه شما می‌توانید هر گونه سوالی درباره روش درمانی و نتایج آن را با پزشک درمیان بگذارید. پزشک وضعیت جسمانی شما و همچنین سوابق سلامتی شما را بررسی میکند. شما باید مصرف هرگونه دارو و مکمل را به پزشک اطلاع دهید. پزشک شما مراحل جراحی را برای شما توضیح میدهد. در نهایت اگر این روش درمانی برای شما مناسب باشد پزشکتان جزئیات و تاریخ جراحی را برای شما تعیین میکند.

مراحل آماده شدن قبل از انجام لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پا


مراحل آماده شدن قبل از انجام لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پا H2بیماران می‌توانند با انجام اقدامات لازم قبل از جراحی دوران نقاهت راحت‌تری را تجربه کنند. این اقدامات عبارتند از:

 • با دوستان یا خانواده خود صحبت کنید که بعد از جراحی شما را تا منزل همراهی کنند. عوارض بعد از بیهوشی باعث میشود که قادر به رانندگی نباشید.
 • مصرف داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی را حداقل دو هفته قبل از جراحی متوقف کنید. این دارو ها شامل ایبوپروفن، آسپرین و ناپروکسن هستند.
 • مصرف مواد رقیق کننده خون مانند زرد چوبه، ویتامین E، روغن ماهی، سیر یا عصاره هسته انگور را متقوف کنید.
 • پیش بینی های لازم را برای دوران نقاهت انجام دهید برای مثال خرید مواد غذایی مناسب و ایجاد فضایی که بتوانید به سرگرمی های دلخواهتان دسترسی داشته باشید.
 • خوددارای از مصرف سیگار

مراحل انجام لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پا


مراحل انجام لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پااین روش درمانی برای مواردی که بزرگی ساق پا و مچ پا ناشی از تجمع چربی اضافی باشد مناسب است. این روش هم با بیهوشی موضعی و هم با بیهوشی عمومی قابل انجام است.  پزشک قبل از جراحی قسمت هایی که باید برداشته شوند را با کشیدن خط مشخص میکند. سپس برش هایی را در ساق یا مچ پا ایجاد میکند و لوله هایی به نام کانولا را وارد برش ها میکند. در مرحله بعد با ایجاد گرما از طریق حرکات کانولا بافت چربی تجزیه می‌شود. کل جراحی حدود یک تا دو ساعت طول می‌کشد.

دوران نقاهت لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پا


دوران نقاهت لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پادوره نقاهت جراحی لیپوساکشن لیپوماتیک به نوع درمان هر بیمار بستگی دارد. بعد از جراحی برای افزایش روند بهبودی و باریک تر شدن ساق و مچ پا  بهتر است حداقل تا سه ماه از جوراب فشاری یا طبی استفاده کنید.

با توجه به اینکه این روش به کلی بر روی عضلات و اعصاب ساق پا تاثیر گذار است ممکن است تا دو هفته بعد از جراحی وضعیت راه رفتن شما تغییر کند. این احتمال وجود دارد که تا زمان بهبودی کامل قادر به انجام حرکات کششی نباشید. با توجه به اینکه لیپوساکشن لیپوماتیک باعث از بین رفتن چربی های ساق و مچ پا می‌شود باید بعد از جراحی به مدت یک هفته استراحت کنید.

عوارض جانبی لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پا


عوارض جانبی لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پاجراحی هایی مانند لیپوساکشن لیپوماتیک که باعث از بین رفتن چربی می‌شوند ممکن است عوارضی هم داشته باشند از جمله:

 • جای زخم
 • تورم
 • لخته شدن خون
 • درد طولانی مدت

ناراحتی بعد از عمل کوچک کردن ساق طبیعی است اما در صورت مشاهده عوارض جانبی طولانی مدت مانند تورم، بی حسی یا درد شدید فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

هزینه های لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پا


هزینه های لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پاهزینه های لیپوساکشن لیوماتیک بسیار متغییر است و به عواملی مانند شرایط خاص بیمار، موقعیت کلینیک و تخصص و تجربه جراح بستگی دارد. شرکت های بیمه هزینه های لیپوساکشن لیپوماتیک را پوشش نمیدهند.

سوالات پر تکرار


آیا می‌توان برای کوچک کردن ساق پا و مچ پا عمل جراحی انجام داد؟

جراحی لیپوساکشن لیپوماتیک یک جراحی زیبایی است که اندازه و ماهیچه های ساق و مچ پا را کاهش میدهد تا ظاهری متعادل تر داشته باشند. لیپوساکشن لیپوماتیک معمولاً تنها روش درمانی برای زنانی است که ساق پاهایشان بسیار برجسته و عضلانی است.

آیا می‌توان چربی ساق پا و مچ پا را از بین برد؟

لیپوساکشن لیپوماتیک ساق پا و مچ پا باعث کاهش چربی های اضافه میشود. به طور معمول این جراحی باعث کانتور ساق می‌شود و در نتیجه پاها بسیار ظریف تر و باریک به نظر می‌رسند. این روش از طریق ایجاد برش های کوچکی در اطراف ساق و مچ پا انجام می‌شود.

آیا چاقی مچ پا قابل درمان است؟

جراحی لیپوساکشن لیپوماتیک با از بین بردن چربی های اضافی ساق و مچ پا باعث باریک تر شدن آنها می‌شود. حین جراحی برای کاهش درد بیمار از بی حس کننده موضعی و داروی آرامبخش تزریقی استفاده می‌شود.

آیا پوشیدن جوراب های فشاری به لیپوساکشن لیپوماتیک کمک می‌کند؟

یکی از مواردی که بعد از جراحی لیپوساکشن لیپوماتیک توصیه می‌شود پوشیدن جوراب های فشاری است. این جوراب ها به شکل خاصی طراحی شده اند تا از پاهای بیمار بعد از جراحی محافظت کنند.

چند ساعت در روز باید جوراب فشاری پوشید؟

بیمار با توجه به وضعیت خود می‌تواند این جوراب ها را کل روز یا فقط چند ساعت در روز  بپوشد( البته هنگام خوابین نباید از این جوراب ها استفاده کنید). بیماران زیادی می‌توانند از جوراب های فشاری استفاده کنند اما باید قبل از آن با پزشک خود مشورت کنند.