کاهش وزن و سایز بعد از لیپوماتیک

  1. خانه
  2. /
  3. لیپوماتیک
  4. /
  5. کاهش وزن و سایز...
فهرست مطالب

لیپوماتیک یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی برای کانتورینگ بدن و خلاص شدن از شر چربی‌های سخت است. شاید یکی از اولین سوالاتی که ممکن است درباره این روش به ذهنتان برسد، میزان کاهش وزن و سایز بعد از لیپوماتیک است. همینجا باید بگوییم و باید یادتان بماند که لیپوماتیک یک روش کاهش وزن نیست اما کاهش وزن را هم به همراه خواهد داشت. اما لیپوماتیک در بحث کاهش سایز، احتمالا نتایج چشمگیرتری به دنبال خواهد داشت. لیپوماتیک به طور خاصی برای کانتورینگ بدن طراحی شده و با تاثیر قابل توجهی که بر انباشت‌های چربی سخت می‌گذارد، قطعا کاهش یک تا دو سایزی را برای فرد به همراه می‌آورد. اما تفاوت‌های موجود در بدن بیماران و سطح مهارت و تخصص جراحان مختلف باعث می‌شود که نتایج لیپوماتیک متفاوت باشد. برای اطلاع بیشتر درباره نتایج لیپوماتیک، به خواندن مقاله ادامه دهید.

میزان کاهش وزن بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک، روش تخلیه انباشت‌های چربی سخت از بدن است که اگرچه با کاهش وزن همراه می‌شود، اما کاهش سایز در آن بسیار قابل توجه‌تر خواهد بود. درست است که وزنتان پایین می‌آید اما ترازو بهترین ابزار قضاوت درباره نتایج لیپوماتیک نیست، بلکه شکل بدن، لباس‌هایتان و سایز بدنتان تعیین کننده است. با این اوصاف، اکثر بیماران شاهد یک کاهش وزن حدودا 2.5 کیلویی خواهند بود.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) روش لیپوماتیک را برای تخلیه نهایتا 11 پوند (معادل 5 لیتر) چربی تایید کرده است. علیرغم تعیین 11 پوند به عنوان سقف حجم چربی تخلیه شده، اما این مقدار یک عدد استاندارد برای همه بیماران نیست. تایید امکان تخلیه 11 پوند چربی در روش لیپوماتیک توسط FDA، به این معنا نیست که باید در همه افراد اجرایی شود.

لیپوماتیک برای کسانی که به دنبال تغییر ظاهر بدنشان هستند، یک روش بسیار قابل قبول به شمار می‌رود. جراحی لیپوماتیک با تغییر ظاهر و کانتورینگ بدن، دستیابی به یک ظاهر و سایز بهتر را برای بیمار ممکن می‌کند. بعلاوه با روش لیپوماتیک می‌توانید از پوشیدن لباس‌های دلخواهتان لذت ببرید!

میزان کاهش سایز بعد از لیپوماتیک

میزان کاهش سایز بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی برای لاغری موضعی است و بسته به اجرای آن روی قسمت‌های مختلف بدن، میزان چربی تخلیه شده نیز متفاوت خواهد بود. اگر به سایز پایین‌تر از حالت فعلی‌تان نزدیک هستید، احتمالا با جراحی لیپوماتیک به بازه سایز دلخواهتان می‌رسید. در نهایت هم، کاهش سایز روش لیپوماتیک حدودا به اندازه دو سایز لباس است که تغییر چشمگیری خواهد بود. به همین دلیل است که بسیاری از بیماران، لیپوماتیک را برای کمک به بهبود ظاهر بدنشان انتخاب می‌کنند.

مقدار چربی تخلیه شده در روش لیپوماتیک با وضعیت سلامتی بیمار و مقدار بافت چربی در محل درمان محدود می‌شود. به طور کلی توصیه می‌شود که برای حداقل‌سازی خطر بروز مشکلات ناشی از لیپوماتیک، بیش از 5 لیتر چربی در هر جلسه جراحی تخلیه نشود؛ همین مقدار تقریبا به منظور کاهش 2 تا 4 سایز لباس است.

در مواردی شاید کانتورینگ قسمت‌های دیگر بدن بیماران با استفاده از روش‌هایی مثل لیپوساکشن یا لیفت بدن بهتر باشد. این جراحی‌ها می‌توانند تغییرات چشمگیرتری در شکل و وزن بدن به همراه داشته باشند.

حفظ نتایج لیپوماتیک

حفظ نتایج لیپوماتیک

روتین پیوسته ورزش و رژیم غذایی به حفظ نتایج جراحی لیپوماتیک برای مدت زمان طولانی‌تر کمک می‌کند. اگرچه نتایج لیپوماتیک در بین افراد مختلف با هم متفاوت است، اما ثابت شده است که با مراقبت‌های مناسب می‌توان ماندگاری نتایج را افزایش داد. تمرینات ورزشی به سفتی نواحی درمان شده کمک می‌کنند و با رژیم غذایی مناسب هم می‌توان از تشکیل چربی در این نقاط جلوگیری کرد. نهایتا، لیپوماتیک به بهبود ظاهر نقاط دارای انباشت چربی و دستیابی به کانتورینگ بهتر بدن کمک می‌کند.

مراجعات دوره‌ای بعد از جراحی به پزشک، به نظارت بر وزن و اطمینان از حفظ نتایج لیپوماتیک در طولانی مدت کمک می‌کند. به این شکل می‌توانید نتایج لیپوماتیک را حداکثر کرده و آن را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنید. راه‌های مختلفی برای حفظ نتایج لیپوماتیک وجود دارند که از آن جمله عبارتند از:

وزن خود را ثابت نگاه دارید.

بکارگیری لیپوماتیک برای دستیابی به وزن ایده‌آل برای حالتی طراحی شده است که رژیم غذایی و تمرینات ورزشی در این مسیر موفق نباشد. با استفاده از این روش کانتورینگ بدن، می‌توان تا 11 پوند (معادل 4 کیلوگرم) چربی را به شکلی ایمن تخلیه کرد. اگرچه این سلول‌های چربی از بدن خارج می‌شوند، اما همچنان امکان افزایش وزن وجود خواهد داشت. اگر وزنتان 145 پوند باشد و 10 پوند از چربی‌های بدنتان را تخلیه کنید، باید برای ماندن روی وزن 135 پوندی تلاش خودتان را بکنید.

مرتب تمرین کنید.

با پایان دوره ریکاوری و فراهم شدن زمینه فعالیت‌های سنگین، باید برنامه تمرینی خود را شروع کرده و یا ادامه دهید. کانتورینگ بدن به روش لیپوماتیک می‌تواند بسیار هزینه‌بر باشد و بهترین راه حفظ نتایج آن، حداقل 30 دقیقه ورزش در روز است. ورزش در خانه یا به کمک یه مربی خصوصی برای سلامت و حفظ نتایج لیپوماتیک ضروری است.

غذای سالم و به اندازه بخورید.

اگر غذاهای ناسالم، چرب و فراوری شده مصرف می‌کنید، نمی‌توانید انتظارات زیادی از ورزش کردن داشته باشید. حتما میزان مصرف شکر، کربوهیدرات‌های ساده و چربی‌های اشباع مثل نوشیدنی‌های گازدار، گوشت گاو و خوک و لبنیات را محدود کنید. می‌توانید گوشت را با سویا، حبوبات و غذاهای پرپروتئین دیگر جایگزین کنید. مصرف کافی سبزیجات، میوه، پروتئین بدون چربی و غلات به شما در حفظ نتایج لیپوماتیک کمک می‌کند. این موارد نکات بیان شده از سوی مرکز کنترل بیماری‌ها برای داشتن یک رژیم غذایی سالم بود.

روزانه به اندازه کافی آب بنوشید

نوشیدن آب زیاد به حفظ انرژی و جلوگیری از گرسنگی و رفتن به سمت مصرف چربی‌ها جلوگیری می‌کند. آبرسانی مناسب به بدن، به متابولیسم و گوارش نیز کمک می‌کند. به جای خوردن تنقلات یک لیوان آب بنوشید تا تاثیر و کمک آن به جلوگیری از گرسنگی و ریزه‌خواری را ببینید.

وعده‌های غذایی خود را کوچک‌تر و پرتعدادتر کنید.

خوردن 5 تا 7 وعده کوچک به جای سه وعده بزرگ در روز، به شما کمک می‌کند تا نیازتان به وعده‌های صبح و عصر را برطرف کنید. با مصرف وعده‌های کوچک همچنین می‌توان سطح انرژی را ثابت نگه داشت. اپلیکیشن‌های مختلف فیتنس یا کالری شمار به شما در ارزیابی کالری مصرفی روزانه در این مسیر کمک می‌کنند.

مصرف الکل را کم یا قطع کنید.

اگر لاغری برایتان مهم است، احتمالا باید دور نوشیدن نوشیدنی‌های الکلی را خط بکشید. شاید حذف کامل نوشیدنی‌های الکلی ضروری نباشد اما نوشیدنی بیشتر به معنای سخت‌تر شدن دستیابی به وزن دلخواه است.

نوشیدنی‌های الکلی جلوی چربی سوزی را می‌گیرند؛ کالری الکل بسیار بالا است و باعث گرسنه‌تر شدن فرد می‌شوند. بعلاوه نوشیدنی‌های الکلی، تمایل به مصرف غذاهای چرب و شور را نیز افزایش می‌دهند. این چهار فاکتور باعث می‌شوند تا اگر به دنبال حفظ نتایج لیپوساکشن هستید، تا حد امکان از مصرف نوشیدنی‌های الکلی دوری کنید.

میزان استرس خود را کاهش دهید.

استرس در کنار نوشیدن زیاد (نوشیدنی‌های الکلی) یکی از دلایل اصلی افزایش وزن است. آرامش و یاد گرفتن آن می‌تواند برای کسی که به دنبال حفظ نتایج لیپوساکشن است، یک نکته کلیدی باشد.

از نکاتی که می‌توان برای کاهش استرس بیان کرد، داشتن یک روتین منظم و برنامه‌ریزی شده است. حتی در سخت‌ترین شرایط هم سعی کنید نگاه مثبتی داشته باشید. خودتان را شاد تصور کنید، به بعد روحی و معنوی خودتان اهمیت بدهید و مدیتیشن کنید. اگر همه اینها بی‌نتیجه بود، به سراغ ماساژ یا یک حمام آب گرم بروید. شاید رسیدن به زندگی بدون استرس سخت باشد، اما با تلاش کافی به آن دست خواهید یافت.

جمع‌بندی

جمع‌بندی

در نهایت، لیپوماتیک می‌تواند به کاهش چربی و دستیابی به سایز و شکل دلخواه بدن کمک کند. اما باید انتظارات واقع گرایانه‌ای داشته باشید و از تمامی خطرات و مشکلات احتمالی آن آگاه باشید.

رعایت توصیه‌های پزشک در قبل و بعد از جراحی، بهترین راه برای حداکثرسازی نتایج لیپوماتیک است. انجام این کار، دستیابی حداکثری به نتایج لیپوماتیک را ممکن می‌کند. باید بدانید که نتایج لیپوماتیک دائمی نیست و اگر تحولی اساسی در سبک زندگیتان ایجاد نکنید، ممکن است مجددا درگیر معضل چاقی شوید.

سوالات متداول

کاهش وزن در روش لیپوساکشن چقدر است؟

بیماران معمولا بیش از آنکه شاهد کاهش وزن باشند، با کاهش سایز لباس یا دور کمر (ناحیه تحت درمان) مواجه می‌شوند. اما لیپوماتیک تا حدودی به کاهش وزن نیز کمک خواهد کرد.

چه کارهایی برای حداکثرسازی کاهش وزن و سایز بعد از لیپوساکشن توصیه می‌شود؟

بیماران باید برای حداکثرسازی نتایج لیپوساکشن، یک سبک زندگی سالم داشته باشند.

کدام قسمت‌های بدن را می‌توان با لیپوماتیک درمان کرد؟

نقاطی که معمولا تحت درمان با لیپوماتیک قرار می‌گیرند، عبارتند از: شکم، کمر، باسن، بازوها، ران، غبغب، گردن و پشت.

آیا نتایج لیپوماتیک دائمی است؟

خیر، نمی‌توان انتظار داشت که نتایج لیپوماتیک در صورت چاقی یا عدم رعایت یک سبک زندگی سالم، باقی بماند.

آیا لیپوماتیک منجر به از بین رفتن سلولیت می‌شود؟

خیر، لیپوماتیک سلولیت را از بین نمی‌برد، اما می‌تواند با کاهش انباشت چربی زیر آن به بهبود ظاهرش کمک کند.

آیا پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک ضروری است؟

بله، اکثر پزشکان به بیمارانشان توصیه می‌کنند که برای کاهش تورم و مراقبت از ناحیه درمان، از گن یا پانسمان کشی استفاده کنند.

کاهش وزن در روش لیپوماتیک معمولا چقدر است؟

کاهش وزن در روش لیپوماتیک به مقدار چربی تخلیه شده بستگی دارد و به صورت میانگین می تواند از 3 تا 5 (1 تا 2.5) پوند باشد.

چه زمانی می‌توان نتایج لیپوماتیک را دید؟

بیماران معمولا می توانند نتایج اولیه را بعد از گذشت دو هفته و کاهش تورم ناحیه درمان ببینند و این نتایج با گذشت چند ماه و سفت شدن پوست، قابل توجه تر خواهد شد.

آیا تخلیه چربی زیاد در جراحی لیپوماتیک ممکن است؟

بله، می توان چربی زیادی را در جراحی لیپوماتیک از بدن خارج کرد، اما این موضوع ممکن است به بدشکلی در کانتورینگ بدن یا ایجاد مشکلاتی مثل نکروز یا عفونت منجر شود.