لاغری بدون ورزش و رژیم غذایی با موثر ترین روش‌ها

 1. Home
 2. /
 3. لاغری
 4. /
 5. لاغری بدون ورزش و...
فهرست مطالب

بسیاری از افراد علاقه‌ای به رعایت رژیم غذایی مشخص ندارند. یا معمولا مدت کمی بعد از رژیم گرفتن خسته می‌شوند و دیگر آن را ادامه نمی‌دهند. برای برخی دیگر نیز ورزش کردن کار سخت و طاقت فرسایی است و ممکن است این افراد زمان کافی برای ورزش کردن نداشته باشند. به همین دلیل معمولا به دنبال روش‌هایی غیر از ورزش و رژیم برای لاغری هستند. در این مقاله دیگر روش‌های لاغری را به شما معرفی می‌کنیم و به شما کمک می‌کنیم تا به اندام ایده آل خود برسید.

روش‌های لاغری بدون ورزش و رژیم غذایی

روش‌های درمانی مختلفی برای لاغری وجود دارند؛ برخی از این روش‌ها غیر تهاجمی و برخی دیگر کم تهاجمی هستند.

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز یا لیپولیز درمانی غیرتهاجمی برای رفع چربی است که سلول‌های چربی را هدف گرفته و در همین حال، از دیگر بافت‌های بدن محافظت می‌کند. تولیدکننده این دستگاه ادعا می‌کند که لیزر به آرامی در سلول‌ها نفوذ کرده و آنها را تخلیه می‌کند. نگران نباشید، این روش کاملا بی درد است. سپس چربی در مایع بینابینی آزاد شده و از طریق سیستم لنفاوی دفع می‌شود. از آنجایی که سموم در چربی ذخیره می‌شوند، این کار تاثیر پاک کنندگی روی بدن دارد.

حذف چربی با لیزر برای افرادی مناسب است که متعهد به ایجاد تغییرات سالم در سبک زندگی هستند و نیاز به کاهش وزن زیادی ندارد اما بیشتر نگران نواحی مشکل دار، به ویژه در باسن، کمر و ران می‌باشند. تاثیرات لیزر لیپولیز را می‌توان در عرض یک هفته مشاهده کرد اما نتیجه قطعی ظرف 2 تا 6 ماه بعد خود را نشان خواهند داد، بنابراین اگر به دنبال راهی برای کاهش بافت چربی در مدت زمان بسیار کوتاه هستید، ممکن است روش لیزر لیپولیز برای شما مناسب نباشد.

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز یا کول اسکالپتینگ با منجمد کردن سلول‌های چربی را از بین می‌برد. این روش به طور موثر باعث تجزیه و از بین رفت این سلول‌ها می‌شود. بعد از اینکه این سلول‌های چربی از بین رفتن، سیستم‌های سلولی دیگر بدن سلول‌های چربی را دفع می‌کنند. کول اسکالپتینگ تاییدیه FDA را برای به کارگیری در نقاط خاصی از بدن دارد که عبارتند از: چانه، خط فک، ران‌ها، شکم، پهلوها، چربی ناحیه سینه بند، چربی کمر، زیر باسن و بازوها.

ممکن است 1 تا 3 ماه طول بکشد تا نتایج را مشاهده کنید. زیرا زمان می‌برد تا سلول‌های چربی توسط روش انجماد اختصاصی تجزیه شوند و از بدن دفع گردند. اگر با استفاده از روش‌های غیر تهاجمی به نتایج دلخواه خود نرسیدید، احتمالا پزشک عمل جراحی را به شما توصیه خواهد کرد. در این گونه موارد، جراحی‌های لاغری اولین راه حل هستند.

لاغری با جراحی‌های معده

لاغری با جراحی‌های معده

جراحی معده برای لاغری موثرترین روش برای کاهش وزن در بیماران با چاقی مفرط رده 2 و 3 هستند. علاوه بر دستیابی به کاهش وزن، جراحی باریاتریک منجر به بهبودی یا تغییر قابل توجه بسیاری از مشکلات سلامتی مربوط به چاقی مفرط، مانند دیابت نوع دو، می‌شود. (منبع)

این جراحی‌ها بیشتر برای افرادی مناسب است که BMI بالایی دارند و به علت اضافه وزن شدید قادر به ورزش نیستند. لازم به ذکر است با وجود تمامی مزایای این نوع جراحی‌ها برای افراد مختلف، این دسته از جراحی های لاغری بای پس معده ،اسلیو معده و یا بالن معده بدون عوارض نیستند.

عوارض عبارتند از:

 • حساسیت
 • انسداد روده
 • خونریزی
 • سندرم دامپینگ
 • کمبود ویتامین و مواد معدنی
 • فتق
 • ریزش مو
 • حالت تهوع
 • ناتوانی در خوردن برخی از غذاها
 • زخم‌ها
 • افسردگی پس از جراحی

لازم به ذکر است که نتیجه جراحی‌های معده بلافاصله قابل مشاهده نیستند و لاغری با این عمل‌ها به زمان زیادی نیاز دارند. به همین دلیل، معمولا برای افرادی که خواهان لاغری سریع‌تر و موضعی هستند انجام جراحی‌های کم تهاجمی مانند لیپوساکشن پیشنهاد می‌شود.

لیپوساکشن

لیپوساکشن

لیپوساکشن نوعی جراحی زیبایی است. این روش چربی‌های ناخواسته را از طریق کانولا دفع می‌کند تا ظاهر بدن را بهبود داده و فرم بدنی نامنظم را بهتر کند. اغلب نواحی داریم که چربی‌های سرسختی دارند و مهم نیست چقدر ورزش می‌کنیم یا رژیم می‌گیریم، در تغییر آنها مشکل داریم. در اینجا لیپوساکشن یا لیپو اسکالپچر را می‌توان به عنوان یک راه حل در نظر گرفت. در کل لیپوساکشن را نمی‌توان به عنوان روش کاهش وزن در نظر گرفت، زیرا این روش در مورد چربی‌های سرسخت موثر است، اما روشی مناسب برای آنهایی است که نزدیک به وزن ایده‌آل خود هستند. بیشترین مقدار چربی که بیمار می‌تواند در این روش از دست بدهد 5 تا 8 لیتر است. اگر بیمار بیشتر چربی دفع کند، احتمال بروز عوارضی وجود دارد. با این حال، بعد از لیپوساکشن، بیمار نیاز به رژیم غذایی و ورزش مناسب دارد تا به حفظ و تثبیت نتایج کمک کند. لیپوساکشن با تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود که از جمله این تکنیک‌ها می‌توان به لیپوماتیک، لیپوساکشن با لیزر و لیپوساکشن تامسنت اشاره کرد.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

لیپوساکشن برای کسانی که کشسانی پوست خوبی دارند مناسب است، بنابراین بعد از درمان، پوست می‌تواند به حالت قبل برگردد. برای افرادی که پوست اضافی دارند، Tummy Tuck (ابدومینوپلاستی) ممکن است گزینه بهتری باشد.

چاقی مفرط کیفیت و پویایی بافت‌ها، چربی و پوست را تغییر می‌دهد. همانطور که وزن بالاتر می‌رود، پوست کشیده می‌شود، استرچ مارک‌ها یا ترک‌های پوستی ایجاد می‌گردند و عضلات شکمی ضعیف می‌شوند. افزایش چربی در ناحیه داخل شکمی منجر به مجزا شدن عضلات در میانه می‌شود که به طور ویژه می‌تواند در بانوانی که باردار هستند، مشخص گردد.

در هنگام تامی تاک، پوست اضافی و چربی از شکم حذف می‌شود. سپس پوست روی قسمتی که به تازگی تغییر کرده‌ است قرار می‌گیرد تا ظاهری هماهنگ‌تر و صاف‌تر ایجاد گردد. بعد از این روش، اکثر بیماران بین 2 تا 3 سایز کم می‌کنند، اما بیمارانی نیز وجود دارند که سایز کمتری از دست می‌دهند. مثلا اگر قبل از درمان پوست شل زیاد داشته باشید، سایز شلوار شما می‌تواند تا 4 درجه کمتر گردد. این نوع جراحی برای افرادی مناسب است که چربی اضافی در ناحیه شکم دارند.

پیکرتراشی

پیکرتراشی

جراحی‌های پیکرتراشی می‌تواند شامل پانیکولکتومی (برداشتن پوست اضافی در ناحیه تحتانی شکم)، ابدومینوپلاستی (تامی تاک)، لیپوساکشن و لیفت‌های برش بدن، مانند لیفت پایین بدن، لیفت بازو (براکیوپلاستی)، لیفت داخلی ران یا بزرگ کردن باسن باشند.

نتیجه‌گیری

تمامی این روش‌ها که تاکنون ذکر شده‌اند، می‌توانند راه‌های مناسبی برای افرادی باشند که BMI آنها حدود 30 است و نزدیک به وزن مورد نظر خود هستند. بنابراین، اگر وقت کافی برای ورزش کردن و رژیم گرفتن ندارید و می‌خواهید بدون مشکلی وزن کم کنید، این روش‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا به سرعت این کار را انجام دهید.

اگر می‌خواهید تا حد امکان اثرات این درمان‌ها را ماندگار کنید، سبک زندگی سالم داشته باشید و وزن خود را کنترل کنید. اگر اضافه کردن وزن ادامه یابد، چربی دیگر در نواحی درمان شده رسوب نمی‌کند. اما چربی در دیگر بخش‌های بدن مطمئنن جمع می‌شود. اگر می‌خواهید جلسه مشاوره‌ای داشته باشید، لطفا با ما از طریق شماره تماس یا واتس اپ تماس بگیرید.

سوالات پرتکرار

آیا عمل جراحی به تنهایی می‌تواند باعث لاغری محسوس شود؟

اگر می‌خواهید وزن زیادی کم کنید، باید روش‌های جراحی را با رژیم غذایی سالم و ورزش منظم ترکیب کنید.

لیپوساکشن چقدر باعث لاغری می‌شود؟

بیماران نباید انتظار از دست دادن مقدار قابل توجهی از وزن خود را با لیپوساکشن داشته باشند. با این حال، از آنجایی که چربی از نواحی مهم زیبایی برداشته می‌شود، لیپوساکشن می‌تواند بهبودی بسیاری را در ظاهر و حسی که در لباس خود دارید ایجاد کند.

آیا بدون ورزش و رژیم غذایی می‌توان شکم صاف و تخت به دست آورد؟

اگر شکم شما به علت چربی که زیر عضلات و اطراف اندام‌های داخلی که به عنوان چربی داخل شکمی یا احشایی نامیده می‌شود، بیرون زده باشد، با لیپوساکشن می‌تواند برطرف شود.

آیا نتیجه تامی تاک دائمی است؟

نتایج تامی تاک (tummy tuck ) مادام العمر است، اما به شرطی که در وزن ثابت و تناسب اندام عمومی بمانید. همانطور که سن بدن بالا می‌رود، از دست رفتن مقداری از سفتی بدن طبیعی است، اما تا زمانی که سبک زندگی سالمی داشته باشید، از تاثیرات این جراحی برای سال‌های پیش رو لذت خواهید برد.

با ورزش و رژیم هفته‌ای چند کیلو میتوان لاغر شد؟

از دست دادن سریع مقدار قابل توجهی از وزن توصیه نمی‌شود و ممکن است خطرناک باشد. متخصصان توصیه می‌کنند که هر هفته بین 400 تا 900 کیلوگرم وزن کم کنید تا خطری تهدیدتان نکند و کاهش وزن سالمی داشته باشید.

چرا بعد از لیپوساکشن وزن من بیشتر شده است؟

درست است که روش لیپوساکشن سلول‌های چربی را به طور دائم از ناحیه تحت درمان حذف می‌کند و این سلول‌های چربی خارج شده دیگر دوباره تولید نمی‌شوند. اما اگر بعد از درمان وزن اضافه کنید، ممکن است متوجه افزایش چربی اضافی در دیگر نواحی بدن شوید. اگر بعد از لیپوساکشن وزن خود را ثابت نگه دارید، احتمال بازگشت چربی کم می‌گردد.