چطور چاقی پایین تنه (چاقی باسن و ران) را با لیپوساکشن درمان کنیم؟

 1. خانه
 2. /
 3. لیپوساکشن
 4. /
 5. چطور چاقی پایین تنه...
فهرست مطالب

اگر در آینه تنها چیزی که می‌بینید چربی اضافی پایین‌تنه‌تان است و این مسئله باعث می‌شود که اعتماد به نفس کمتری داشته باشید یا اگر زمانی که می‌خواهید لباس‌های مهمانی‌تان را بپوشید، با خودتان می‌گویید که ای‌کاش لاغرتربودید یا ران و باسن کوچکتر و خوش‌فرم‌تری داشتید، پس لیپوساکشن می‌تواند یکی از راه‌حل‌های مشکل شما باشد. این روش یکی از بهترین تکنیک‌های جراحی برای از بین بردن چربی در پایین تنه شماست زیرا می‌تواند به طور موثری چربی‌های ذخیره شده در باسن را که باعث نافرمی بدن شده، از بین ببرد. در این مقاله قصد داریم که شما را با روش‌های مختلف لیپوساکشن که برای از بین بردن چربی‌های پایین‌تنه استفاده می‌شود، آشنا کنیم.

لیپوساکشنی که برای درمان چاقی در قسمت پایین تنه انجام می‌شود، چگونه است؟

لیپوساکشنی که برای درمان چاقی در قسمت پایین تنه انجام می‌شود، چگونه است؟

لیپوساکشن پایین تنه نوعی عمل زیبایی است که در آن چربی‌های موضعی باسن با استفاده از روش‌هایی به خصوص حذف می‌شود. در این روش به راحتی می‌توان ناحیه باسن و پایین‌تنه را فرم داد و چربی‌های اضافی آن را از بین برد. از آنجایی که این نوع چربی‌ها معمولا با ورزش و یا رژیم غذایی از بین نمی‌روند، در نتیجه لیپوساکشن یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای خلاص شدن از شر چربی‌های اضافه و به دست آوردن بدنی خوش‌فرم و متناسب است.

چه کسانی برای لیپوساکشن پایین تنه مناسب هستند؟

چه کسانی برای لیپوساکشن پایین تنه مناسب هستند؟

در صورتی که شما دارای شرایط زیر هستید، برای درمان چاقی پایین تنه با لیپوساکشن گزینه مناسبی خواهید بود:

 • دارای سلامتی جسمانی هستید.
 • تقریبا دارای وزن ایده‌آل هستید و یا مقداری اضافه وزن دارید.
 • پوست شما دارای خاصیت ارتجاعی است و پس از لیپوساکشن خاصیت برگشت‌پذیری دارد.
 • دارای انتظاراتی واقع بینانه هستید.

نواحی تحت درمان با لیپوساکشن

نواحی تحت درمان با لیپوساکشن

شاید تصور کنید که در لیپوساکشن باسن، به یکباره ناحیه بزرگی از بدن تحت جراحی قرار می‌گیرد اما این طور نیست در واقع لیپوساکشن باسن، تنها یک اصطلاح است. زیرا در این روش چندین ناحیه کوچک و خاص تحت عمل قرار می‌گیرند و هر یک از این نواحی باید به طور جداگانه درمان شوند.

چربی کمر و پشت کمر

چربی کمر که در بخش پایینی ستون فقرات ایجاد می‌شود، در جایی قرار دارد که نزدیک به باسن است. از آنجایی که این ناحیه در بخش پایینی ستون فقرات قرار دارد، دارای بافت‌های زیرجلدی مختلفی در نزدیکی ساختارهای عصبی عروقی است، به همین دلیل در صورت انجام لیپوساکشن در این منطقه باید مراقبت‌های دقیق پزشکی انجام شود.

ضلع تحتانی چین گلوتئال

بافت نرم بخش زیرین گلوتئال، منطقه مشخصی است که باسن را از ران جدا می‌کند. این مرز درهمه افراد یکسان نیست. اکثر مردم پر بودن و گرد بودن باسن را دوست دارند، به همین دلیل در صورت تمایل برای لیپوساکشن این بخش، جراح شما باید با احتیاط عمل کند. لیپوساکشن و برداشت چربی بیش از حد در این منطقه دارای عوارض است و نه تنها از نظر زیبایی ممکن است مشکل ایجاد کند، بلکه احتمال دارد نشستن را نیز برای شما دشوار سازد و فرورفتگی غیرطبیعی در بخش بالای ساق تشکیل شود. این ایرادات در هنگام انجام حرکات خاصی مانند کشش یا خم شدن نیز قابل مشاهده است.

لیپوساکشن رول موز

این بخش از باسن که رول موز نام دارد، توسط چربی ایجاد می‌شود، بین بخش زیرین گلوتئال و قسمت فوقانی خلفی ران قراردارد و از نظر ظاهری شبیه به موز است. چربی رول موز معمولاً با اضافه وزن در این ناحیه ایجاد می‌شود. با استفاده از لیپوساکشن باسن، می‌توان مقداری از این چربی را کاهش داد و نامتناسب بودن آن ناحیه را از بین برد. این روش شامل برداشتن چربی از نواحی‌ای مانند پهلوها، بخش‌جانبی ران و یک سوم تحتانی باسن است. به حداقل رساندن چربی این منطقه، یکپارچگی بیشتری بین باسن و ران ایجاد می‌کند و باعث می‌شود پاها بلندتر و لاغرتر به نظر برسند. با این حال، جراح شما باید در لیپوساکشن این منطقه محتاط باشد زیرا وجود مقدار مشخصی چربی در این ناحیه برای نشستن ضروری است.

ناحیه تروکانتریک گلوتئال

به این ناحیه کیسه زین نیز گفته می‌شود که یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی است که می‌توان توسط لیپوساکشن باسن درمان کرد. این ناحیه تاثیر خوبی از لیپوساکشن می‌گیرد و به طور کلی می‌توان بدون ایجاد مشکل زیادی چربی اضافی کیسه زین را درمان کرد. لیپوساکشن این بخش نتایج زیبایی فوق‌العاده‌ای به همراه دارد؛ زیرا از بین بردن چربی کیسه زین باعث می‌شود که کناره‌های پا صاف‌تر به نظر برسد و همچنین باعث می‌شود تا شما بلندتر، لاغرتر و کشیده‌تر دیده شوید.

نواحی تحت درمان با لیپوساکشن در بخش ران

لیپوساکشن را می‌توان در سه قسمت از ران‌ها، یعنی بخش داخلی و خارجی ران و همچنین ساق پا انجام داد.

قسمت داخلی ران

برای درک اینکه چگونه لیپوساکشن داخلی ران می‌تواند به تغییر ظاهر پاهای شما کمک کند، داشتن یک ایده کلی از آناتومی این ناحیه مهم است.

بافت نرم

چربی داخلی ران معمولاً دارای بافتی نرم‌تر و فیبری کمتر نسبت به چربی موجود در سایر نواحی بدن است. به همین دلیل عمل لیپوساکشن در این ناحیه و همچنین بهبودی آن آسان‌تر است.

عضلات داخلی ران

لیپوساکشن داخلی ران موجب تغییر شکل پا می‌شود و فقط حجم آن را کاهش نمی‌دهد. جراح باید منحنی طبیعی عضلات داخلی ران شما را بررسی کند و هماهنگ با آن، عمل لیپوساکشن را انجام دهد تا ظاهری لاغرتر و زیباتر ایجاد شود.

چربی داخلی ران

این بخش کوچک از چربی که در قسمت فوقانی ران قرار دارد، موجب اصطکاک بیش از حد پاهای شما در هنگام راه رفتن، دویدن یا انجام فعالیت‌های دیگر می‌شود. همچنین چربی اضافه در این بخش می‌تواند لباس‌های شما را به شکل نامناسبی جلوه داده و ظاهر پاهای شما را کوتاه و چاق نشان دهد.

بخش بیرونی ران

چربی بخش بیرونی ران، کمی نرمتر بوده و سفتی کمتری نسبت به چربی سایر نواحی بدن دارد. این ناحیه فاقد ساختارهای عصبی عروقی زیر جلدی حیاتی بوده و در نتیجه جراحی لیپوساکشن راحت‌تر انجام می‌شود. همچنین میزان بهبودی در این ناحیه نیز آسان‌تر است. با این وجود، جراح شما همچنان باید با احتیاط عمل لیپوساکشن را انجام دهد تا نتایج عمل به خوبی ظاهر شده و عوارضی مانند عدم تقارن یا فرورفتگی ران‌ها به وجود نیاید.

زانو

اگرچه زانو به عنوان بخشی جداگانه در نظر گرفته می‌شود، اما اغلب برای اهداف زیبایی لیپوساکشن باید مدنظر قرارگرفته شود. در صورتی که لیپوساکشن داخلی ران بدون در نظر گرفتن موقعیت زانو انجام گیرد، ممکن است ظاهری نامتعادل و ناهموار برای پاهای شما ایجاد کند. این نکته را در نظر داشته باشید که لیپوساکشن فقط در دو طرف و کنار زانو انجام می‌شود، نه پشت آن. پشت زانو پر از رگ‌های خونی بوده و احتمال آسیب رسیدن به آن بسیار زیاد است.

ساق پا

ساق پا مثل نقاط دیگر بدن دارای محفظه چربی عمیق نیست؛ چربی ساق پا سطحی است. به همین دلیل، پزشک در هنگام انجام لیپوساکشن باید بااحتیاط کامل عمل کند تا ساختارهای حیاتی در بافت‌های زیرجلدی آسیب نبیند. برای درک اینکه چگونه لیپوساکشن ساق پا می‌تواند به تغییر ظاهر ساق کمک کند، باید بدانید کدام نواحی قابل درمان هستند.

بخش پشتی ساق

لیپوساکشن پشت پا می‌تواند به ایجاد ساق پایی خوش‌فرم کمک کند. این نکته را بدانید که تمام چربی‌های این ناحیه نیاز به حذف شدن ندارد و لایه نازکی از چربی روی ساق پا به حفظ زیبایی ظاهری و زنانه کمک می‌کند. پزشک شما اگر مقدار زیادی از چربی ساق‌پا را بردارد، ممکن است در نهایت پاهای شما مردانه به نظر برسند.

مچ پا

مچ پاهای ضخیم برخی اوقات ظاهر نامناسبی به پاهای شما می‌دهند، به گونه‌ای که هیچ جدایی قابل مشاهده‌ای بین ساق و مچ پا وجود ندارد. لیپوساکشن در این ناحیه می‌تواند انحنای بهتری را بین این دو ناحیه ایجاد کند و همچنین با لاغری مچ پا، زیبایی بیشتری در قسمت پایین ساق پا ایجاد شود.

آماده شدن برای لیپوساکشن پایین تنه

آماده شدن برای لیپوساکشن ساده است و تنها به چند مرحله نیاز دارد:

 • داروهای خود را دم دست نگه‌دارید تا با خود به بیمارستان بیاورید.
 • از راننده بخواهید تا شما را به بیمارستان برساند.
 • از کسی بخواهید که یکی دو شب اول بعد از جراحی را با شما بگذراند.
 • طبق دستورالعمل‌هایی که قبل از عمل برای خوردن و آشامیدن به شما داده شده است، عمل کنید و علاوه‌برآن حتما از پزشک خود در مورد داروهایی که باید مصرف آن را قطع کنید، بپرسید.
 • لباس‌های گشاد را برای پوشیدن در هنگام عمل انتخاب کنید و سعی کنید نوع دکمه دار آن را بپوشید تا در هنگام تعویض، دچار مشکل نشوید.

لیپوساکشن پایین تنه چگونه انجام می‌شود؟

لیپوساکشن پایین تنه چگونه انجام می‌شود؟

اولین قدم در انجام لیپوساکشن، ایجاد چند برش کوچک است. این برش‌های کوچک، تنها زخم‌هایی هستند که برای به دست آوردن نتایج دگرگون کننده به آنها نیاز دارید. پس از آن، یک کانول کوچک وارد می‌شود و همچنین از یک دستگاه خلاء برای کشیدن رسوبات چربی که از دیدن آنها در آینه ناراحت بودید، استفاده می‌شود و بدن شروع به فرم‌گیری همانطور که مدنظر شماست، می‌کند.

علاوه بر‌آن لازم به ذکر است که پزشکان در این جراحی معمولا از بیهوشی عمومی به دلیل ریسک و خطرات آن، استفاده نمی‌کنند. در عوض، شما در طی جراحی بیدار هستید و فقط با استفاده از بی‌حسی موضعی و آرامبخش خفیف، به راحتی جراحی بر روی شما انجام می‌شود.

روش‌های مختلف لیپوساکشن در قسمت پایین تنه

تکنیک‌های زیادی برای لیپوساکشن پایین تنه به خصوص برای درمان چاقی باسن و ران قابل انجام است. لیپوساکشن را می‌توان به روش سنتی و یا به روش جدید و کاملا پیشرفته انجام داد. این روش‌ها عبارتند از:

لیپوساکشن تامسنت

در گذشته، جراحی برداشت چربی یا همان لیپوساکشن در زمان نیاز به انتقال خون انجام می‌شد، زیرا در صورت انجام ندادن این روش، از دست دادن خون در طول عمل‌های جراحی رایج بود. تا اینکه تکنیک تامسنت معرفی شد که باعث می‌شود لیپوساکشن بیمار تحت بی‌حسی موضعی انجام شود و همچنی کاهش خونریزی و خطرات بیهوشی عمومی را نیز به همراه دارد. در این روش تنها منطقه‌ای که قرار به برداشت چربی آن را دارند، تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد. طی عمل شما کاملا بیدار و هوشیار هستید و حتی احساس در پاهای خود را از دست نخواهید داد. در این روش هیچ تزریقی به پشت و یا ستون فقرات شما به منطور بی‌حسی نمی‌شود. این تکنیک بسیار رایج است و همچنین احتمال موفقیت بالایی دارد.

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز عملی کاملا غیرتهاجمی است و به نوعی پیکرتراشی بدن برای درمان چاقی به خصوص در قسمت پایین تنه به حساب می‌آید. در روش لیزر لیپولیز، عمل لیپوساکشن با لیزر ترکیب می‌شود تا سلول‌های چربی از بین برده شود. مانند جراحی لیپوساکشن، این روش نیز به طور دائم سلول‌های چربی را از قسمت پایینی بدن شما، یعنی باسن و ران‌ها حذف می‌کند. همچنین لیپولیز درد بسیار کمتری دارد و دوره نقاهت آن کوتاه‌تر است. در این روش احتمال شل شدن پوست بسیار کمتر نیز خواهد بود.

لیزر باعث پاره شدن سلول‌های چربی و مایع شدن آن می‌شود. زمانی که چربی به صورت مایع در می‌آید، پزشک از یک لوله باریک برای کشیدن چربی از بدن شما استفاده می‌کند. برخلاف لیپوساکشن سنتی، این روش کمترین آسیب را به بافت‌های اطراف محل درمان وارد می‌کند. همچنین احتمال کبودی یا تورم بعد از عمل، بسیار کمتر است.

ویزر لیپوساکشن

ویزر نیز یک روش از بین بردن چربی برای بخش‌های پایین بدن یعنی باسن و ران است. در این روش از فناوری اولتراسوند برای هدف قرار دادن سلول‌های چربی ناخواسته استفاده می‌شود. ویزر روشی آسان برای برداشتن چربی محسوب می‌شود؛ این روش بدون ایجاد خونریزی یا جراحی تهاجمی به راحتی انجام می‌گیرد. به همین دلیل است که لیپوساکشن ویزر در حال حاضر به روشی محبوب در میان زنانی که می‌خواهند بدنی زیباتر داشته باشند، تبدیل شده است یکی از مزایای اصلی ویزر این است که نیازی به جراحی و یا ایجاد برش در بدن ندارد، بنابراین کبودی، خونریزی و جای زخم آن در مقایسه با لیپوساکشن سنتی به طور قابل توجه‌ای کمتر است. این روش، برای بخش‌های بزرگ و کوچک پایین‌تنه بدن مناسب است.

جراحی لیپوماتیک

تکنیک لیپوماتیک، همان روش اصلاح شده لیپوساکشن محسوب می‌شود. در این روش ابتدا انرژی اولتراسونیک به چربی‌های زیرجلدی انتقال داده می‌شود و انجام لیپوساکشن سنتی را تسهیل می‌کند. روش لیپوماتیک به دلیل اینکه با کمترین عوارض همراه است، در میان جراحان لیپوساکشن رایج شده است.

در جراحی لیپوماتیک از یک کانول مخصوص استفاده می‌شود که بسیار سریع می‌لرزد و انرژی اولتراسوند تولید می‌کند. همانطور که کانولا از سلول‌های چربی عبور می‌کند، انرژی تولید شده آن، سلول‌های چربی را مایع می‌کند. در نهایت چربی‌های مایع شده توسط همان لوله به بیرون کشانده می‌شود. این روش به راحتی می تواند به راحتی چاقی پایین تنه و باسن را درمان کند.

بهبودی پس از لیپوساکشن پایین تنه

بهبودی پس از لیپوساکشن پایین تنه

بهتر است که در طول فرآیند بهبودی، مراقب خود باشید تا از ایجاد عوارض جلوگیری شده و در نهایت به نتایج مطلوب برسید. بلافاصله پس از جراحی، کادر درمان به شما لباس‌های مخصوص فشرده‌کننده لیپوساکشن می‌دهند تا برای دو تا سه هفته آینده از آنها استفاده کنید. این نوع لباس‌ها به ناحیه تحت درمان کمک می‌کنند تا مایعات ایجاد شده را جذب کرده و تورم را کاهش داده تا شکل مناسب پایین‌تنه حفظ شود. علاوه بر آن لباس‌های فشرده از ناحیه تحت درمان در برابر فعالیت‌های روزانه، ضربه‌های احتمالی و ایجاد کبودی محافظت می‌کنند.

این نکته را مدنظر قرار دهید که شما باید همیشه لباس‌های فشرده‌کننده خود را بپوشید، اما در زمان تعویض پانسمان‌هایتان حتما آنها را درآورید. پس از عمل، بهتر است که به مدت چند روز تا یک هفته مرخصی بگیرید و استراحت کنید. همچنین به مدت چهار تا شش هفته نیز از بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید و ورزش شدید انجام ندهید. در دوره نقاهت مایعات فراوان بنوشید، استراحت کنید و به بدن خود رسیدگی کنید. برش‌های ایجاد شده در پای شما دو تا سه هفته طول می‌کشد تا بهبود یابند، اما اینکه چقدر زود نتایج نهایی را می‌بینید به عواملی مانند ناحیه‌ای که تحت درمان قرار داده‌اید، آناتومی فردی و میزان بهبودی شما و میزان مراقبت از خود در طول دوره بهبودی بستگی دارد. بی‌توجهی به مراقبت‌های پس از آن می‌تواند منجر به خطرات و عوارض لیپوساکشن شود. نگران نوع مراقبت خود نباشید زیرا جراح شما، دستورالعمل‌های دقیقی را برای مراقبت‌های بعد از جراحی به شما ارائه می‌دهد.

نتایجی که بعد از لیپوساکشن در انتظارش خواهید بود.

با از بین رفتن چربی‌های اضافی در باسن و ران، بدن شما به شکل  بسیار زیبایی شکل می‌گیرد و چاقی شما در این نواحی از بین می‌رود. شما پس از لیپوساکشین می‌توانید نتایج زیر را مشاهده کنید:

 • باسن محکم و سفت شده است.
 • افتادگی باسن از بین رفته است.
 • باسن خوش فرم‌تری ایجاد شده است.
 • منحنی‌های شکل دهنده پایین تنه، بدون ایراد به چشم‌ می‌آید.

در واقع، این روش یک پیکرتراشی بی‌عیب و نقص محسوب می‌شود که به شما بدنی خوش‌تراش و فرم ‌یافته ارائه می‌دهد.

خطرات و عوارض جانبی لیپوساکشن برای چاقی پایین تنه

پزشکان در اکثر اوقات تمام اقدامات احتیاطی را انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که انجام عمل به صورت پیشرفته نه تنها راحتی، بلکه امنیت را برای بیمارانشان فراهم می‌کند. این نوع عمل‌ها در محیطی استریل و با وسایل پیشرفته انجام می‌شود. با این حال، برخی اوقات بعد از هر نوع جراحی، ممکن است عوارضی ایجاد شود. عوارض پزشکی لیپوساکشن برای چاقی پایین تنه معمولا شامل موارد زیر است، اما به آنها محدود نمی‌شود:

عارضه سروما

عارضه سروما به تجمع مایع گفته می‌شود که معمولا پس از جراحی ایجاد می‌شود.  این عارضه به صورت یک برآمدگی کوچک در ناحیه جراحی ظاهر می شود. سروما زمانی رخ می دهد که رگ‌های خونی و لنفاوی پلاسما، دچار آسیب شود. سروم های کوچک معمولا می توانند با گذشت زمان توسط بدن جذب شوند. با این وجود، سروماهای بزرگتر گاهی اوقات ممکن است عفونی شوند و در نتیجه  نیاز به ویزیت توسط پزشک دارند.

واکنش بیهوشی

در صورتی که نیاز باشد شما بخش‌های بیشتری از ناحیه را تحت درمان قرار دهید، مدت زمان جراحی نیز بیشتر خواهد بود و این بدان معنی است که شما برای مدت طولانی‌تری تحت بیهوشی عمومی قرار خواهید گرفت و بسته به واکنش بدن شما می‌تواند خطر عوارض را افزایش دهد. به همین دلیل نیاز است که پزشکان یک چکاب دقیق سلامتی را انجام دهند تا متخصص بیهوشی بتواند هر گونه مشکل بالقوه را برطرف کند.

واکنش آلرژیک

داروی لیدوکائین معمولا یکی از اصلی‌ترین داروهای مورد استفاده در لیپوساکشن تامسنت است. برخی از بیماران به این دارو حساسیت دارند. اگر شما نیز به لیدوکائین آلرژی دارید یا در گذشته نیز نسبت به داروهای مشابه، واکنش‌های نامطلوبی داشته اید، حتما این موضوع را به پزشک خود اعلام کنید.

عفونت

تحرک یا وارد شدن فشار خیلی زیاد در محل جراحی شده ممکن است باعث باز شدن مجدد برش‌ها و ایجاد عفونت شود. معمولا این اتفاق کمتر برای جراحی لیپوساکشن می‌افتد، اما درهرصورت این احتمال وجود دارد. به همین دلیل مراقبت‌های پس از جراحی باید انجام شود.

آمبولی چربی

چربی هایی که در طی عمل لیپوساکشن آب شده‌اند، ممکن است جدا شده و در رگ‌های خونی گیر کنند. در صورتی که این چربی‌ها به ریه یا حتی مغز بروند، ممکن است عملکرد مناسب اندام را مسدود کنند و حتی منجر به مرگ شوند.

هزینه درمان چاقی باسن و ران با لیپوساکشن

هزینه درمان چاقی پایین تنه با لیپوساکشن به تکنیک مورد استفاده در عمل لیپوساکشن، میزان چربی ساکشن شده و نواحی تحت درمان بستگی دارد. هزینه‌های کلینیک یا درمانگاه، دستمزد پزشک، هزینه‌ دارو‌ها و … نیز بر میزان این هزینه موثرند. برای اطلاع از مقدار دقیق آن می‌توانید برای جلسه‌ مشاره به کلینیک ایران کازمتیک مراجعه کنید.

سوالات متداول

کدام روش بیشترین مقدار چربی را از پایین تنه خارج می‌کند؟

لیپوساکشن برای از بین بردن چربی در ساق پا، ران، باسن و … بسیار موثر است. این روش نتایج بسیار بهتری نسبت به سایر روش‌های کاهش چربی غیرتهاجمی ارائه می‌دهد، البته لیپوساکشن دوره نقاهت طولانی‌تری دارد و معمولا تا شش هفته طول می‌کشد. همچنین این روش معمولاً هزینه بیشتری نسبت به سایر روش‌های بدون جراحی دارد.

آیا لیپوساکشن همیشه ماندگار است؟

زمانی که سلول‌های چربی از طریق لیپوساکشن خارج می‌شوند، برای همیشه از بین می‌روند. با این وجود، سلول‌های چربی باقی‌مانده در این ناحیه همچنان می‌توانند بزرگتر شوند.

لیپوساکشن برای درمان چاقی پایین تنه چقدر دردناک است؟

عمل لیپوساکشن اگر از داروهای بیهوشی و بی‌حسی استفاده شود، معمولا دردناک نیست. اما بهتر است که این عمل در مرکز جراحی معتبر و توسط جراح پلاستیک دارای گواهی انجام می شود. به طور کلی افرادی که لیپوساکشن انجام داده‌اند، تجربه‌ای نسبتاً بدون درد داشته‌اند.

چه مدت بعد از لیپوساکشن نتایج را مشاهده می‌کنیم؟

با توجه به میزان چربی برداشت شده، نتایج متفاوت است اما به طور کلی نتایج نهایی بین 1 تا 3 ماه پس از عمل مشاهده می‌شوند.

مدت زمان بهبودی لیپوساکشن چقدر است؟

منطقه تحت جراحی معمولا برای حداقل 10 تا 14 روز کبود و متورم خواهد بود. به محض اینکه احساس درد و تورم از بین رفت، شما می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید که ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد. اکثر افراد می‌توانند ظرف چند روز کارهای سبک را انجام دهند.

چه مدت بعد از لیپوساکشن تورم از بین می‌رود؟

تورم و تخلیه کامل مایعات ناشی از لیپوساکشن معمولاً در عرض 24 تا 72 ساعت متوقف می‌شود. پس از لیپوساکشن، شکم و ران به طور غیرمعمول بزرگ می‌شود. در نتیجه کاهش تورم وتخلیه مایعات ممکن است برای چند روز ادامه داشته باشد. پس از اتمام تورم، استفاده از باند‌های مخصوص فشرده‌سازی خارجی دیگر ضروری نیست.

چه مدت بعد از لیپوساکشن پایین تنه، خونریزی خواهید داشت؟

تخلیه مایعات خون و چربی ممکن است 24 تا 72 ساعت اول برروی لباس‌ها و ملحفه‌های شما دیده شود و این پس از جراحی کاملا طبیعی است.