بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران

 1. خانه
 2. /
 3. ابدومینوپلاستی
 4. /
 5. بهترین جراح ابدومینوپلاستی در...
فهرست مطالب

در زمان اقدام برای انجام ابدومینوپلاستی با گزینه‌ های مختلفی روبرو خواهید شد. یکی از مهم‌ ترین تصمیمات شما، انتخاب جراح پلاستیک مناسب خواهد بود. بسیاری از جراحان پلاستیک این عمل را انجام می‌ دهند تأثیر این انتخاب تا پایان عمر با شما همراه خواهد بود. عمل موفق باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد ولی در صورت انتخاب جراح بی تجربه، خطر گرفتن نتیجه‌ نامناسب، هزینه و زمان اضافی و بروز نگرانی افزایش خواهد یافت. چگونه می‌ توان یک جراح خوب را انتخاب کرد؟ روند انتخاب جراح برای ابدومینوپلاستی بسیار مهم بوده و عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شوند. در این مقاله تمامی عوامل تاثیرگذار بر انتخاب جراح باتجربه که با روش‌ های درمانی آشنا بوده و تسهیلات مالی مختلف را ارائه می‌ دهد، معرفی خواهند شد. باید بدانید که برای انجام ابدومینوپلاستی باید تحت نظر پزشک مجرب قرار بگیرید تا خطرات این عمل کاهش یابند.

چه زمانی باید به متخصص ابدومینوپلاستی مراجعه کرد؟


چه زمانی باید به متخصص ابدومینوپلاستی مراجعه کرد؟

افراد به دلایل مختلفی به متخصص ابدومینوپلاستی مراجعه می‌ کنند. برخی از افراد این عمل را به عنوان بخشی از عمل‌ ترمیم فتق انجام می‌ دهند. همچنین برخی از افراد در موارد زیر این عمل را انجام می‌ دهند:

 • شل شدن پوست پس از کاهش وزن شدید
 • شل شدن پوست و عضلات پس از بارداری
 • وجود جای زخم بر روی شکم در اثر آسیب یا عمل جراحی

متخصص ابدومینوپلاستی با برداشتن پوست و چربی اضافه، شکم شما را سفت خواهد کرد. قبل از انجام این عمل باید وزن شما تا حد امکان به محدوده‌ ایده آل نزدیک باشد. پزشک توضیحات لازم در این زمینه را به شما خواهد داد. انجام این عمل نمی‌تواند به شما برای کنترل و کاهش وزن کمک کند و مانع افزایش وزن شما نیز نخواهد شد. ممکن است بعد از انجام جراحی شکم شما کاملاً صاف نشود.

عوامل مؤثر در انتخاب جراح خوب برای ابدومینوپلاستی


در زمان انجام ابدومینوپلاستی باید به جراحی مراجعه کنید که با این روش آشنایی داشته باشد. انتخاب جراح خوب ضروری بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد:

تأییدیه‌ بورد تخصصی

تأییدیه‌ بورد تخصصی

اولین قدم برای انتخاب جراح مناسب بررسی تأییدیه‌ بورد تخصصی خواهد بود. بسیاری از افراد فکر می‌ کنند که می‌ توانند به جراحان بی تجربه برای این عمل اعتماد کنند ولی در اصل این افراد آموزش‌ های لازم برای انجام این جراحی را ندیده‌ اند. این مشکلات در زمینه‌ جراحی‌ های زیبایی به وفور دیده می‌ شوند چرا که بسیاری از جراحان عمومی یا متخصصین دیگر با هدف دریافت سود بیشتر این جراحی‌ ها را انجام می‌ دهند.

بیماران به راهی برای اطمینان از آموزش کامل جراح در زمینه‌ جراحی زیبایی نیاز دارند. بورد تخصصی جراحی ایران شاخه‌ ای انحصاری برای متخصصین جراحی زیبایی در نظر گرفته که آموزش این افراد را مورد تأیید قرار می‌ دهد. بورد تخصصی جراحی پلاستیک ایران نیز سازمان مستقلی بوده که افراد برتر در این زمینه را مورد تأیید قرار می‌ دهد. عضویت جراح در انجمن‌ های حرفه‌ ای مثل انجمن جراحی پلاستیک ایران نیز نشانه‌ دیگری از حرفه‌ ای بودن او خواهد بود. داشتن تأییدیه‌ بورد تخصصی اهمیت زیادی خواهد داشت چرا که بسیاری از افرادی که خود را جراح زیبایی معرفی می‌ کنند در اصل جراح زیبایی نیستند.

تجربه‌ جراح در زمینه‌ های تخصصی مختلف

یکی دیگر از عوامل مهم برای انتخاب جراح، سطح تجربه‌ او خواهد بود. لازم است تا جراح شما تجربه‌ زیادی در زمینه‌ های اعمال زیبایی مورد نظر شما داشته باشد. هر یک از زمینه‌ های مختلف جراحی زیبایی نیازمند مهارت‌ های خاصی خواهند بود: مثلاً انجام جراحی بر روی شکم با وجود استخوان و ارگان‌ های مختلف با انجام جراحی بر روی سینه که تنها از بافت نرم تشکیل شده است، بسیار متفاوت خواهد بود. با توجه به این موضوع جراحان ممکن است در زمینه‌ های خاصی تجربه‌ بیشتری داشته باشند. جراحی را انتخاب کنید که مورد تأیید بورد تخصصی جراحی زیبایی بوده و در زمینه‌ عمل موردنظر شما تجربه‌ زیادی داشته باشد. از جراح در مورد زمینه‌ آکادمیک او، آموزش‌ های اضافی و تجربه‌ او برای انجام ابدومینوپلاستی سؤال کنید. این کار اطلاعات زیادی در مورد او به شما خواهد داد و می‌ توانید برای انتخاب نهایی از این اطلاعات کمک بگیرید. انتخاب یک جراح باتجربه تأثیر زیادی در موفقیت جراحی شما خواهد داشت.

داشتن حس زیبایی شناسی

داشتن حس زیبایی شناسی

می دانیم که هر چیزی ممکن است از دیدگاه یک نفر زشت و از دیدگاه نفر دیگر زیبا باشد. به همین دلیل نمی‌ توانید تنها به توصیه‌ های دوستان خود و یا تجارب قبلی جراح اعتماد کنید. لازم است تا نمونه کارهای قبلی هر جراح را دقیقاً بررسی کرده و برای ارزیابی حس زیبایی شناسی جراح به نکات زیر توجه کنید:

 • به عکس‌ های قبل و بعد از عمل دقت کنید: نتایج ایجاد شده توسط هر جراح را بررسی کرده و ببینید که کدام نتیجه به نظر شما بهتر است؟
 • به بیمارانی که ویژگی‌ هایی شبیه به شما دارند دقت کنید. اگر بدن شما فرم خاصی داشته و یا چربی اضافی در اطراف کمر یا شکم شما وجود دارد ببینید که نتیجه‌ی جراحی بر روی افرادی مثل شما چگونه بوده است. در مورد دیگر روش‌های درمانی نیز فکر کنید. ممکن است فکر کنید که یک مشکل با لیپوساکشن به خوبی حل می‌ شود ولی راه حل اصلی آن ابدومینوپلاستی باشد.
 • ثبات نتایج ایجاد شده در بیماران مختلف یک جراح را بررسی کنید. آیا نتیجه‌ی این عمل به هدف شما از انجام جراحی شبیه است؟

پرسیدن نتیجه‌ بیماران قبلی که عمل مشابه شما را انجام داده‌ اند می‌ تواند دیدگاه خوبی نسبت به سطح تجربه و مهارت جراح به شما بدهد. از جراح بخواهید تا شما را در تماس با برخی بیماران قبلی قرار دهد تا بتوانید در مورد تجربه‌ آن‌ ها سؤال کنید. بهتر است نقاط قوت و همچنین نگرانی‌ های موجود در مورد جراح خود را بدانید. بدین ترتیب می‌توانید تصمیم بهتری بگیرید.

اپروچ یا روش جراح

جراحی زیبایی تنها یک علم نبوده بلکه نیازمند دیدگاهی هنرمندانه نیز خواهد بود. بهترین جراحان پلاستیک معمولاً کسانی هستند که دیدگاهی هنری داشته و انتظارات بیماران را به بهترین شکل برآورده می‌ کنند. در طی مشاوره‌ اولیه می‌ توانید در مورد اپروچ جراح از او سؤال کنید. همچنین از جراح بخواهید تا عکس‌ های قبل و بعد از عمل بیماران قبلی را به شما نشان دهد. برای گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد بیماران قبلی تردید نکنید.

نحوه‌ برخورد جراح و کارکنان

جراحی شرایط سختی را برای شما ایجاد خواهد کرد و بهتر است با جراح و کارکنان کلینیک کاملاً راحت باشید. جراحی را انتخاب کنید که به او برای گرفتن نتیجه‌ی مطلوب و ایمنی اعتماد داشته باشید.

در مورد اتاق عمل تحقیق کنید.

ابدومینوپلاستی معمولاً به صورت سرپایی در کلینیک انجام شده و مهم است که وضعیت اتاق عمل را از نظر ایمنی، کیفیت و مراقبت از بیمار بررسی کنید. کلینیک‌های معتبر دارای گواهی و تأییدیه‌ های لازم خواهند بود.

ایمنی شما در طی عمل جراحی تا حد زیادی به تجهیزات جراحی و بیهوشی بستگی خواهد داشت. اتاق عمل‌ های معتبر دارای تجهیزات کلیدی برای محافظت از جان شما در شرایط بحرانی هستند.

نحوه‌ خدمات دهی به مشتریان

نحوه‌ خدمات دهی به مشتریان

مطمئن شوید که به خدمات خوبی به شما ارائه می‌ شوند. این مورد پس از چند دقیقه صحبت با کارکنان کلینیک مشخص خواهد شد. احساس شما نسبت به جراح و تیم او قبل از انتخاب جراح مهم خواهد بود. جراح شما باید فردی صادق و متعهد به نظر برسد. همچنین تیم او باید آموزش دیده و باتجربه باشند. اگر به نظر می‌ رسد که جراح به جای سلامت شما به سود خود فکر می‌ کند، این یک نشانه‌ خطر خواهد بود. شما باید بتوانید به جراح پلاستیک خود اعتماد کنید.

چه چیزی از جراح ابدومینوپلاستی بپرسم؟


چه چیزی از جراح ابدومینوپلاستی بپرسم؟

سوالاتی وجود دارند که باید از جراح خود بپرسید:

 • نحوه‌ انجام او برای انجام این جراحی چیست؟
 • تعداد سال‌ های انجام این جراحی
 • دفعات انجام این جراحی
 • از جراح خود در مورد محل انجام عمل و سطح کیفیت آن سؤال کنید.
 • در مورد صلاحیت‌های متخصص بیهوشی خود سؤال کنید

سؤال‌ هایی که قبل از عمل باید از خود بپرسید.


سؤال‌ هایی که قبل از عمل باید از خود بپرسید.

قبل از انجام جراحی سؤال‌ های زیر را از خود بپرسید.

 • آیا من وقت گذراندن با این جراح را دوست دارم؟
 • آیا می‌ توان به این جراح و توصیه‌ های او اطمینان کرد؟
 • آیا می‌ توانم هر سوالی که دارم را از این جراح بپرسم؟
 • آیا برای توضیح سوابق پزشکی خود برای این جراح راحت هستم؟
 • آیا رفتار کارکنان دوستانه و مفید بود؟
 • آیا راهنمایی‌ های لازم برای آمادگی قبل از عمل به من ارائه خواهد شد؟
 • آیا همه‌ هزینه‌ ها مشخص است؟
 • در صورت تماس با جراح آیا فوراً جوابی دریافت خواهم کرد؟

خلاصه


امروزه تعداد زیادی جراح پلاستیک برای هر عمل وجود دارند. گشتن در اینترنت می‌ تواند شما را سر در گم کند ولی نکات گفته شده در این مقاله به شما کمک خواهند کرد و می‌ توانید متخصص مناسب برای انجام ابدومینوپلاستی را انتخاب کنید.