علت کوچکی سینه در زنان چیست؟ + روش‌های بزرگ کردن سینه

  1. Home
  2. /
  3. بدون دسته بندی خاص
  4. /
  5. علت کوچکی سینه در...
فهرست مطالب

اندام و فرم بدن هرکس منحصر به فرد است و همین امر باعث تفاوت ما از هم و جذابیت ما می‌شود. برخی از افراد ذاتاً درشت‌تر و برخی ظریف‌تر هستند و جثه‌ کوچک‌تری دارند؛ تا وقتی که سالم هستید این موارد مهم نیستند. برای زنان اندازه و شکل سینه‌ها مهم بوده و ممکن است بنا به دلایل مختلفی از آن‌ها راضی نباشند. کوچک بودن سینه‌ها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما در صورتی که تمایل داشته باشید راه‌های مختلفی هم برای بزرگ کردن آنها وجود دارند. ما این که چرا این مورد اتفاق می‌افتد، آیا کوچک بودن سینه‌ها امری نگران‌کننده است یا خیر و راه‌هایی که می‌توانند سایز سینه را افزایش دهند را بررسی می‌کنیم.

چرا برخی از افراد سینه‌های کوچکی دارند؟

چرا برخی از افراد سینه‌های کوچکی دارند

لاغری بیش از حد

افرادی که به عارضه لاغری دچار هستند، از هورمون های جنسی بسیار پایین نیز برخوردار هستند که همین امر در کوچکی آنان بسیار دخالت دارد.

رژیم های لاغری و سوء تغذیه

خانم های چاقی که به صورت ناگهانی و بدون مشورت با افراد خبره در برنامه نویسی های لاغری، شروع به کاهش وزن و پیروی از رژیم های لاغری می کنند؛ بافت بسیاری از چربی سینه های خود را از دست می دهند. گاهی این کاهش وزن های یک باره به ایجاد چروک و افتادگی های سینه منجر می شود. این اتفاق چون به دلیل رژیم غذایی اتفاق افتاده است، با تغذیه مناسب و شروع به غذا خوری های در حد نیاز، حجم سینه ها به حالت قبل باز می گردد، همچنین قابل به ذکر است که باز هم مقداری افتادگی سینه در بافت پستان ها باقی می ماند.

عوامل ژنتیکی

از دیگر علل کوچکی سینه ها شرایط ژنتیکی در هر فرد می باشد. در این مورد کرم و قرص های گیاهی و شیمیایی هیچ تاثیری ندارد و فقط سبب اتلاف هزینه و گاهی ضرر رساندن به خود می شود. اگر به این مورد از کوچکی سینه مبتلا هستید و به دنبال روش های موثر برای حجیم سازی آن هستید، باید گفت که هیچ راه موثری در این باره نیست و الکی وقت خود را هدر ندهید. اما قابل به ذکر است که با کار کردن بر روی عضلات سینه ای می توانید در حجم و سایز آن مقداری تغییر ایجاد کنید.

عوامل هورمونی

از دیگر علل کوچکی سینه ها هورمون های فولیکولین و لوتئین می باشد. این دو از هورمون های تخمدان هستند که در صورت فقدان با تجویز پزشک متخصص زنان می توان از آن ها استفاده کرد.

کم کاری تیروئید

یکی از عوامل موثر در کوچکی و کم حجم بودن سینه ها کم کاری تیروئید و هیپوفیز است، به طور کلی فقدان هورمون های تخمدان و هیپوفیز از عوامل موثر در کوچکی پستان ها می باشد.

عوامل موثر بر اندازه سینه


آیا کوچکی سینه در زنان نگران‌کننده است؟

با افزایش وزن، بافت چربی موجود در پستانها و در نتیجه حجمشان افزوده می شود. در مقابل با کاهش وزن بافت پیوندی و الاستیک نامتغیر باقی مانده و بافت چربی کاهش می یابد. از آنجایی که تغییر وزن موجب نابودی رشته های الاستیک و شل شدن پوست می شوند، بهتر است از تغییرات رادیکالی وزن جلوگیری نمود.

یکی از پیامد های حاملگی افزایش حجم پستانهاست. اصولاً پس از خاتمه دوران شیردهی که پستانها به حالت اولیه خود باز می گردند، کمی جمع و چروکیده می شوند. مکمل های استروژن و پروژسترون، دارو، اختلالات هورمونی، یائسگی و در نهایت کهولت نیز هر کدام به نحوی موجب تغییرات عدیده در حجم پستان ها می شوند. با بالارفتن سن پوست نازکتر شده و هورمونها در بدن افزایش می یابند که به نوبه خود باعث جمع شدن لوبولهای پستان می شود. اما نگران نباشید یک روش طبیعی برای حفظ طراوت و شادابی پستانها وجود دارد آنهم : آمیزش جنسی مداوم در طول زندگی می باشد.

راه‌های طبیعی بزرگ کردن سینه


ورزش

بسیاری از افراد بر این باورند که با ورزش کردن می توان در سایز سینه ها تغییر ایجاد کرد. باید گفت که این روش مقداری کار ساز است، ورزش کردن سبب تقویت روحیه و از بین بردن اضطراب و  افسردگی می شود که در نهایت هورمون ها را به خوبی خارج می کند و به تغییر سایز در سینه ها منجر می شود. برخی تمرین ها  هستند که با مشورت گرفتن از مربی بدنسازی خود می توانید مقداری آن ها را بزرگ تر کنید. پیشنهاد ما به شما تمریناتی چون؛ شنا سوئدی، شنا ضربدری با دمبل و تمریناتی شبیه به آن می باشد.

نوشیدن آب پاپایا با شیر

با مصرف روزانه شیر و آب پاپایا می توانید به فرایند حجیم سازی سینه هایتان کمک بسیار کنید. شیر و آب پاپایا با دارا بودن مواد معدنی و انواعی از ویتامین ها به رشد و تغییر سایز در سینه ها منجر می شود. اگر قادر به آب گیری پاپایا نیستید، می توانید آن را در برنامه غذایی و میوه ها و سالاد خود استفاده کنید. نکته قابل به ذکر؛ مصرف میلک شیلک های شیر موز است که در نهایت به تقویت عضله های سینه ای می پردازد.

کرم های طبیعی

درست است که هیچ کرمی به افزایش حجم سینه ها کمک نمی کند، اما قابل به ذکر است که در تقویت عضلات به خوبی نقش خود را انجام می دهد. مراقبت های پی در پی از بافت سینه ای در طول روز بسیار توصیه می شود که می توانید آن را با مشورت از پزشک متخصص از مراکز معتبر خریداری کنید. برخی از این کرم ها دارای مواد طبیعی بسیار مناسب برای تقویت و رشد سینه ای می شود.

تخم کتان

شاید تخم کتان در جلوگیری از علل کوچکی سینه ها همانند معجزه ی عمل نکند، اما قابل به ذکر است که با دارا بودن فیتو استروژن به رشد آن ها کمک می کند. دانه های کتان را می توان به عنوان عنصری بزرگ کننده در بافت سینه ها در نظر گرفت که اگر به طور معتدل مصرف شود به تدریج و با گذشت زمان به حجیم سازی آن ها کمک می کند.

گیاهان دارویی مناسب

همان طور ک میوه و سبزیجات دارای مواد معدنی و ویتامین ها خاص به خود هستند، گیاهان نیز دارای چنین ویژگی هستند. گیاهانی که در ادامه بیان می شود برای افزایش سایز سینه بسیار موثر می باشد.