لیفت سینه بدون جراحی: انواع روش‌ها، مزایا، معایب، هزینه

  1. خانه
  2. /
  3. جراحی زیبایی سینه
  4. /
  5. لیفت سینه بدون جراحی:...
فهرست مطالب

لیفت سینه یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی است که توسط زنان در سراسر جهان انجام می‌شود. زنان معمولا به دلیل یک عارضه پزشکی یا حتی عدم رضایت از شکل سینه‌های خود به لیفت سینه روی می‌آورند. به طور کلی تقریبا تمام افراد می‌توانند شکل و اندازه سینه‌های خود را با این روش تغییر دهند. روش‌های غیر جراحی زیادی وجود دارند که می‌توان با استفاده از آن‌ها و بدون نیاز به جراحی، سینه‌ها را لیفت کرد یا حجم داد. با این حال، این روش‌ها محدودیت‌هایی دارند و مانند هر عمل زیبایی دیگری، عوارضی را به همراه دارند. اگر قصد دارید که سینه‌های خود را به مقدار قابل توجهی لیفت کنید، بهترین روش برای شما جراحی لیفت سینه است.

روش‌های لیفت سینه بدون جراحی

روش‌های لیفت سینه بدون جراحی

لیفت سینه بدون جراحی، روشی است که برای بالا کشیدن و سفت کردن سینه به کار می‌رود. این روش نیازی به بیهوشی ندارد، سریع است، نیازی به استراحت ندارد و جای زخم از خود باقی نمی‌گذارد و این موارد نقاط قوت این روش محسوب می‌شوند. اما نکته منفی این روش، عدم ماندگاری طولانی مدت نتایج آن‌ است، در نتیجه شما معمولا مجبور به تجدید این روش خواهید بود. همچنین نتایج‌ حاصل از این روش به هیچ عنوان با نتایج عالی حاصل از جراحی لیفت سینه قابل مقایسه نیست.

در ادامه به محبوب‌ترین روش‌های غیر جراحی برای لیفت سینه پرداخته می‌شود:

لیفت سینه با نخ

لیفت سینه با نخ

درست مانند لیفت گونه با نخ، در این روش از نخ‌های بخیه برای بالا کشیدن بافت‌های افتاده سینه استفاده می‌شود. این روش نتایج فوق‌العاده‌ای را برای سینه‌هایی با افتادگی نسبی که سنگین نیستند، ارائه می‌دهد. این روش در صورتی قابل انجام است که نخ‌ها توانایی تحمل وزن سینه را داشته باشند. در نتیجه سینه‌های سنگین و یا سینه‌هایی که افتادگی شدید دارند، با این روش قابل درمان نیستند تا در این صورت نتایج ناچیزی حاصل می‌شود یا حتی ممکن است اصلا جواب ندهد.

در این روش، علاوه‌بر نخ‌ها که بافت را بالا نگه می‌دارند، تحریک کلاژن سازی نیز باعث می‌شود که نتایج طولانی‌تری حاصل شوند. نتایج حاصل از این روش آنی هستند و با گذشت ۸ هفته به ثمر می‌رسند. نتایج این روش دائمی نیستند و شما باید در مقاطع زمانی مشخصی درمان را تکرار کنید و این امر بزرگ‌ترین ایراد این روش است. هزینه‌های این روش به تعداد نخ‌هایی که در بدن شما قرار داده می‌شود بستگی دارد و اگر شما به تعداد نخ بیشتری نیاز داشته باشید؛ هزینه‌ها به طرز قابل توجهی افزایش می‌یابند.

لیفت سینه به روش ومپایر

لیفت سینه به روش ومپایر

لیفت سینه به روش ومپایر، یک روش ایمن، موثر و راحت است که توانایی بازسازی طبیعی بدن شما را برای تحریک التیام و تقویت نوسازی سلولی به کار می‌گیرد. در این روش پوست سفت و محکم می‌شود و سینه‌هایی با ظاهر زیباتر به شما می‌بخشد.

این یک روش بسیار ساده و با حداقل تهاجم است. ابتدا پزشک مقداری از خون از شما می‌گیرد، درست مانند نمونه‌گیری آزمایش خون. سپس خون در دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌گیرد تا پلاسما غنی از پلاکت جدا شود.

در آخر این پلاسما به بافت سینه تزریق می‌شود و باعث بازسازی بدن و رشد بافت‌های سالم‌تر و قوی‌تر می‌شود. قبل از انجام این روش از کرم بی‌حس کننده برای بی‌حس کردن کامل ناحیه استفاده می‌شود و شما در حین عمل راحت خواهید بود.

نتایج حاصل از این روش از نظر طول عمر محدود هستند و از طرفی برای رسیدن به نتایج قابل ملاحظه به تعداد جلسات درمانی زیادی نیاز است. در نتیجه به دلیل طولانی مدت بودن این روش درمانی ممکن است این روش برایتان خسته‌کننده باشد و هزینه‌های زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

لیفت سینه به روش هایفو

لیفت سینه به روش هایفو

هایفو یک روش درمانی غیر جراحی و غیر تهاجمی برای لیفت و سفت کردن پوست است. در روش هایفو، امواج فراصوت از لایه‌های سطحی پوست به داخل فرستاده می‌شوند. این امر باعث تحریک فرایند بازسازی بدن می‌شود و از طریق تشکیل کلاژن و الاستین بیشتر باعث لیفت لایه‌های عمقی پوست و سیستم آپونورتیک عضلانی سطحی (SMAS) پوست می‌شود.

تحریک کلاژن سازی در سینه، باعث سفت شدن سینه‌ها می‌شود. نتایج این روش تا چند ماه باقی می‌مانند، زیرا بعد از درمان فرایند کلاژن سازی به مرور کند شده و بعد قطع می‌شود.

این روش نتایج ظریفی را ارائه می‌دهد و نباید از این روش انتظار نتایجی مانند جراحی لیفت سینه را داشته باشید. این روش بیشتر در پوست تغییر ایجاد می‌کند زیرا تولید کلاژن بیشتر باعث سفت شدن پوست می‌شود، اما بعید است که لیفت واقعی سینه اتفاق بیوفتد.

لیفت سینه با لیزر

لیفت سینه با لیزر

در لیزر درمانی از پرتو‌های پر قدرت لیزر برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست و تحریک کلاژن سازی استفاده می‌شود. درمان‌های زیبایی با لیزر اغلب برای کاهش چین و چروک، لکه‌های پیری و جای زخم استفاده می‌شود.

با تولید کلاژن بیشتر در پوست، خاصیت ارتجاعی پوست نیز در محل سینه‌ها افزایش می‌یابد. اما، نتایج حاصل از این روش جزئی و موقتی هستند. همچنین برای رسیدن به نتایج قابل قبول باید چندین جلسه درمانی را پشت سر بگذارید.

نتایج محدود و هزینه‌های زیاد لیفت سینه با لیزر، ثابت می‌کنند که لیفت سینه با لیزر و به طور کلی روش‌های غیر جراحی لیفت سینه، نمی‌توانند با نتایج عالی و طولانی مدت حاصل از جراحی لیفت سینه رقابت کنند.

لیفت سینه با بوتاکس

لیفت سینه با بوتاکس

تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس) باعث شل شدن ماهیچه‌های زیر پوست می‌شود و این امر باعث صاف شدن سطح پوست می‌شود. بوتاکس اولین بار برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت به کار برده شد. سپس از آن برای درمان میگرن مزمن نیز استفاده شد.

در حالی که ممکن است برخی پزشکان تزریق بوتاکس به سینه را برای لفیت سینه توصیه کنند؛ اما باید بدانید که این روش برای لیفت سینه مورد تائید FDA نیست و این عاملی است که نباید آن را ساده گرفت. همچنین نتایج حاصل از این روش فقط ۴ ماه دوام دارند و در واقع این روش کوتاه‌ترین دوام نتایج را دارد.

لیفت سینه با فیلر

لیفت سینه با فیلر

یکی دیگر از روش‌های غیر‌جراحی، جایگزین جراحی لیفت سینه، استفاده از فیلر‌های پوستی حاوی هیالورونیک اسید است. اگر به دنبال نتایج قابل ملاحظه‌ای هستید؛ باید مقدار فیلر زیادی تزریق کنید.

نتایج حاصل از این روش معمولا چند ماه باقی می‌مانند، در نتیجه برای ماندگاری نتایج باید در فواصل زمانی مشخصی تزریق فیلر را تکرار کنید. بعد از بوتاکس، تزریق فیلر کوتاه‌ترین نتایج را ارائه می‌دهد.

ورزش برای لیفت سینه

ورزش برای لیفت سینه

ورزش به کوچک شدن سلول‌های چربی کمک می‌کند و از طرفی، بعضی از ورزش‌ها نیز باعث تقویت عضلات می‌شوند. تمرینات بالاتنه، مانند شنا سوئدی و تقویت عضله سه سر، به تقویت عضلات سینه کمک می‌کند.

طبق گفته، شورای ورزش آمریکا سه ورزش زیر، بیشترین اثر را روی عضلات قفسه سینه دارند:

  • پرس سینه با هالتر
  • دستگاه پروانه
  • سیم کش کراس اور

تمرینات قفسه سینه، عضلات سینه را تقویت می‌کنند اما باز هم نمی‌توانند به اندازه جراحی لیفت سینه موثر باشند. اگر پوست شما خاصیت ارتجاعی خود را از دست نداده باشد یا سینه‌های شما افتادگی کمی داشته باشند، تمرینات قفسه سینه می‌توانند مشکل شما را رفع کنند. اگر به تازگی ورزش‌های قدرتی را شروع کرده‌اید؛ بهتر است که از یک مربی کمک بگیرید.

محدودیت‌های روش‌های غیر جراحی لیفت سینه

بارزترین محدودیت در مورد روش‌های لیفت سینه بدون جراحی بحث ماندگاری نتایج است. برخی روش‌های غیر جراحی لیفت سینه، نسبت به سایر روش‌ها نتایج ماندگار‌تری ارائه می‌دهند؛ اما همچنان نتایج آن‌ها با نتایج حاصل از جراحی لیفت سینه که توسط یک جراح ماهر انجام شده باشد؛ قابل مقایسه نیستند. عدم ماندگاری طولانی مدت نتایج باعث می‌شود که شما در فواصل زمانی نسبتا کوتاهی مجبور به تکرار درمان باشید و این امر می‌تواند آزار دهنده و وقت گیر باشد.

محدودیت دیگر این روش‌ها، مربوط به میزان و شدت مشکل بیمار است. روش‌های غیر جراحی فقط برای درمان افتادگی‌های جزئی مناسب هستند و درمورد افتادگی‌های شدید سینه، نمی‌توانند نتایج قابل قبولی را ارائه دهند.

بهترین روش لیفت سینه

بهترین روش لیفت سینه

شما باید در انتخاب بهترین روش بزرگ کردن و لیفت سینه، علاوه‌بر ماندگاری نتایج و اهداف زیبایی خود محدودیت‌هایی که دارید را هم درنظر بگیرید. به عنوان مثال، افتادگی بیش از حد سینه به سادگی با روش‌های غیر جراحی قابل درمان نیست.

با توجه به عوارض تکرار روش‌های غیرجراحی، هزینه‌های گزاف و اثربخشی جزئی تا متوسط آن‌ها، روش جراحی می‌تواند بهترین گزینه باشد. مشاوره با پزشک به شما این امکان را می‌دهد تا پس از معاینه، بهترین روش را انتخاب کنید.

هزینه‌های لیفت سینه بدون جراحی

هزینه‌ها تا حدود زیادی به نوع روش درمان بستگی دارد، اما به طور کلی هزینه روش‌های غیرجراحی از جراحی لیفت سینه کمتر است. روش جراحی نتایجی با ماندگاری طولانی مدت ارائه می‌دهد، در صورتی که نتایج روش‌های غیر جراحی ماندگاری کمی داشته و نیاز به تکرار دارند، در نتیجه روش جراحی در طولانی مدت نسبت به روش‌های غیر جراحی مقرون به صرفه تر است.

نکته دیگری ک باید در نظر بگیرید این است که بیمه هزینه هیچ یک از روش‌های جراحی یا غیر جراحی لیفت سینه را پرداخت نمی‌کند. چون لیفت سینه یک جراحی زیبایی است و شما باید خودتان تمام هزینه‌ها را پرداخت کنید.

جمع بندی

روش‌های لیفت سینه بدون جراحی ممکن است برای افرادی که دچار افتادگی خفیف تا متوسط سینه هستند؛ مناسب باشند. این روش‌ها نتایج موقتی را ارائه می‌دهند و برای ماندگاری طولانی مدت نتایج باید این روش‌ها در فواصل زمانی معینی تکرار شوند. البته بعضی از این روش‌ها خاصیتی دارند که باعث می‌شود بعد از چند بار تکرار درمان، به مرور فواصل زمانی مورد نیاز برای تکرار درمان افزایش یابد. نتایج حاصل از این روش‌ها به اندازه جراحی لیفت سینه کارآمد نیستند.

با پزشک خود مشورت کنید تا به شما در انتخاب مناسب‌ترین روش لیفت سینه کمک کند. به خاطر داشته باشید که علاوه‌بر انتخاب روش درمان، انتخاب پزشک نیز در نتایج تاثیر زیادی می‌گذارد زیرا میزان مهارت پزشک در کیفیت کار اثر گذار است.

سوالات متداول

آیا روش غیر جراحی برای لیفت سینه وجود دارد؟

بله، روش‌های زیادی برای لیفت سینه بدون جراحی وجود دارند.

نتایج روش‌های لیفت سینه بدون جراحی چقدر ماندگار خواهد بود؟

طول عمر نتایج هر روش متفاوت است اما به طور کلی می‌توان انتظار داشت که این نتایج بین چند ماه تا نهایتا یک تا دو سال ماندگار باشند.

آیا روش‌های لیفت سینه بدون جراحی مورد تایید FDA هستند؟

برخی از روش‌های غیر جراحی برای لیفت سینه تاییدیه FDA را دریافت کرده‌اند، اما برخی از آن‌ها هنوز تائید نشده‌اند.

هزینه‌های لیفت سینه با جراحی بیشتر است یا بدون جراحی؟

ممکن است روش جراحی نسبت به روش‌های غیر جراحی گران‌تر به نظر برسد. اما از آنجایی که نتایج حاصل از جراحی ماندگار هستند و نتایج روش‌های غیر جراحی بعد از چند ماه نیاز به تمدید دارند؛ در دراز مدت روش جراحی مقرون به صرفه تر است.

آیا همه افراد می‌توانند لیفت سینه را بدون جراحی انجام دهند؟

بر خلاف روش جراحی، روش‌های غیر جراحی برای افراد بیشتری مناسب است. اما ممکن است در موارد خاصی پزشک درمان‌های غیرجراحی برای شما مناسب نداند.