چگونه چربی شکم و پهلو را آب کنیم؟ بررسی روش‌های آب کردن چربی شکم

  1. خانه
  2. /
  3. لیپوماتیک
  4. /
  5. چگونه چربی شکم و...
فهرست مطالب

افزایش سن، کم تحرکی، ورزش نکردن و رژیم غذایی نامناسب همگی باعث افزایش سن و تجمع چربی در ناحیه شکم می‌شوند. چربی‌های شکمی علاوه بر آنکه ظاهر و اعتماد به نفس شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند، می‌توانند در دراز مدت باعث ایجاد بیماری‌های مختلف شوند و سلامتی شما را به خطر بیندازند. در این مقاله روش‌های آب کردن چربی‌های شکم را بررسی می‌کنیم و به شما کمک می‌کنیم تا بهترین روش را برای آب کردن چربی‌های شکم و پهلوی خود انتخاب کنید.

 روش‌های مختلف آب کردن چربی شکم و پهلو

روش‌های مختلفی برای آب کردن شکم و پهلو وجود دارند.

ورزش‌های مناسب آب کردن شکم و پهلو

اگر به طور منظم ورزش می‌کنید و تغذیه مناسبی دارید، باید انتظار کاهش وزن را داشته باشید. شکم یکی از دشوارترین نواحی بدن برای ورزش دادن آن است. با هفته‌ها و گاهی حتی ماه‌ها ورزش منظم و کنترل رژیم غذایی طول می‌کشد تا شکمی صاف یا خوش حالت داشته باشید. اگر شما هم برای به دست آوردن سایز شکم دلخواه خود در تلاش هستید، در ادامه به شما یک برنامه تمرینی خواهیم گفت که با استفاده از آن می‌توانید به رویای خود برسید.

 در ادامه، 6 تمرین تقویت عضلات شکم آورده شده است:

 

ورزش چرخ و زانوورزش چرخ و زانو
پلانک از پهلو با بلند کردن لگنپلانک از پهلو با بلند کردن لگن

بلند کردن پاهابلند کردن پاها
چرخش روسیچرخش روسی
دراز نشست مک گیلدراز نشست مک گیل
پلانک (تا جای ممکن در این حالت بمانید)پلانک (تا جای ممکن در این حالت بمانید)

رژیم غذایی برای کاهش شکم و پهلو

رژیم غذایی برای کاهش شکم و پهلو

همانگونه که می‌دانیم یک رژیم متناسب در کنار ورزش مداوم بر کاهش وزن موثر است. رژیم غذایی سرشار از پروتئین، مانند تخم مرغ، ماهی، غذاهای دریایی، حبوبات، آجیل، گوشت و لبنیات، منجر به کاهش چربی شکمی، سیری بیشتر و افزایش عملکرد متابولیک بدن شما می‌شود. افزودن غذاهای غنی از فیبر به وعده‌های غذایی نیز راهکاری اساسی برای جلوگیری از چربی بدن است. بهتر است غذاهای حاوی قند و کربوهیدرات زیاد را کاهش دهید تا سلامت خود را حفظ کنید. با این حال، رژیم غذایی و ورزش برای کاهش چربی شکم زمان زیادی می‌برند و به همین دلیل برخی از افراد ممکن است به روش‌های کمکی برای تسریع روند لاغری خود نیاز داشته باشند.

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز، انرژی لیزر را از طریق اپلیکاتور به ناحیه شکم منتقل می‌کند. در این حالت، سلول‌های چربی ترجیحاً بدون تأثیر بر سایر سلول‌های پوست یا ساختارهای دیگر، گرم شده و از بین می‌روند. این درمان برای بیمارانی که اضافه وزن زیادی ندارند، اما می‌خواهند چربی‌های سرسخت، مقاوم در برابر ورزش و رژیم غذایی ناحیه شکم خود را کاهش دهند، مناسب است. برای استفاده از این تکنیک BMI شما باید حدود 30 باشد. همچنین این روش، سلول‌های چربی را از طریق گرما از بین می‌برد (فرآیندی که به عنوان “آپوپتوز” شناخته می‌شود). مطالعات نشان می‌دهند که لیزر لیپولیز، در از بین بردن دائمی تا 24 درصد از سلول‌های چربی در ناحیه تحت درمان موثر است. کم تهاجمی بوده و نیازی به طی کردن دوره نقاهت ندارد. همچنین یک روش به نسبت ارزان در مقایسه با جراحی شکم است، اما نیاز به تکرار جلسات برای 2 تا 5 بار دیگر دارد. هر جلسه نیز حدودا کمتر از یک ساعت طول خواهد کشید.

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز برای افرادی که اضافه وزن خاصی ندارند، اما می‌خواهند چربی شکمی را کاهش دهند، مناسب است. این روش درمانی از یک دستگاه کرایولیپولیز تخصصی برای خنک کردن سلول‌های چربی بدون تأثیر بر بافت‌های اطراف استفاده می‌کند. هنگامی که سلول‌های چربی از بین می‌روند، طی روزها و هفته‌های بعد از درمان، از بدن خارج می‌شوند. همچنین نتیجه نهایی استفاده از این شیوه درمانی، بعد از سه ماه دیده می‌شود.

روش‌های جایگزین

در صورتی که روش‌های معمول لاغری به اندازه کافی برای آب کردن چربی‌های شکم و پهلو شما موثر نبودند، می‌توانید از برخی جراحی‌های زیبایی کمک بگیرید. این جراحی‌ها علاوه بر کانتورینگ کردن بدن باعث ایجاد لاغری موضعی در ناحیه شکم نیز می‌شوند.

لیپوساکشن

لیپوساکشن

لیپوساکشن برای خلاص شدن از شر چربی‌های سرسخت شکم که حتی پس از کاهش وزن بیمار باز هم به قوت خود باقی می‌ماند، طراحی شده است. این روش کم تهاجمی بوده و تنها به یک برش کوچک نیاز دارد. اگر به طور کلی از وزن خود راضی هستید و فقط می‌خواهید مقداری چربی در نواحی شکم، ران‌ها یا دور سینه شما از بین برود، لیپوساکشن گزینه درمانی مناسبی است. این درمان برای بیمارانی با BMI 30 یا کمتر که به طور کلی سالم هستند و بیماری خاصی که ممکن است بهبود را به تأخیر بیندازد ندارند، بهترین کاربرد را دارد. کاندیدهای ایده آل لیپوساکشن نیز باید خاصیت ارتجاعی پوست خوبی داشته باشند که به طور کلی برای بیماران جوانتر و زنانی که تجربه زایمان نداشته‌اند صدق می‌کند. لیپوساکشن یک روش کم تهاجمی است که پس از 1-2 روز از انجام آن، بهبودی حاصل می‌شود. لیپوساکشن تکنیک مختلفی دارد از جمله لیپوساکشن با لیزر، لیپوساکشن تامسنت و لیپوساکشن اولتراسونیک که با صلاحدید پزشک شما بهترین گزینه برای شما انتخاب خواهد شد.

ابدومینوپلاستی یا تامی تاک (Tummy Tuck)

ابدومینوپلاستی یا تامی تاک

در جراحی تامی تاک یا همان ابدومینوپلاستی، تنها نیاز به ایجاد یک برش است که اندازه آن به میزان شلی پوست، کیفیت پوست و بافت ماهیچه‌ای شکم بیمار بستگی دارد. برخی از بیماران نیاز به برش ناحیه اتصال مفصل ران به باسن دارند که اغلب آن را در زیر خط بیکینی ایجاد می‌کنند. اگر زایمان کرده‌اید، وزن زیادی کم کرده‌اید یا به هر دلیل دیگری دچار افتادگی پوست و ماهیچه شده‌اید و چاقی شکم شما ناشی از این افتادگی می‌باشد، این فرآیند جراحی برای شما بسیار مناسب است. در این روش، پزشک، پوست را روی شکم بیمار کشیده، پوست و چربی اضافی را برداشته، در صورت لزوم دیاستاز را ترمیم می‌کند و سپس برش را می‌بندد. نتیجه حاصل نیز شکمی صاف و پوستی سفت‌تر است. برای انجام این عمل، شما تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرید و دوره نقاهتتان کمی طول خواهد کشید. در دو هفته اول به دلیل کمک به سفت شدن دیواره شکم، باید در حالت کمی خمیده (دولا) راه بروید. شما همچنین باید حدود شش هفته یک لباس مخصوص بپوشید که البته بعد از گذشت 4 هفته، می‌توانید این لباس را کمتر بپوشید. همچنین باید بدانید که شش هفته کامل زمان لازم است تا به طور کامل بهبود پیدا کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، بهتر است شخص همراهی را کنار خود داشته باشید که حداقل برای دو هفته اول در انجام کارهای روزانه به شما کمک کند. تامی تاک به طور کلی، برای بیمارانی که مقدار زیادی پوست شکم آویزان دارند، مناسب است. علاوه‌براین، اگر شاخص توده بدنی شما (BMI) بین 30 تا 40 باشد، جراحی شکم ممکن است راه حل بهتری نسبت به لیپوساکشن باشد. حتی می‌توان هر دو روش را برای دستیابی به نتایج بهتر با هم ادغام کرد.

مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی

مینی تامی تاک یا مینی ابدومینوپلاستی روشی است که چربی و پوست اضافی شکم را از بین می‌برد و شلی جزئی پوست یا پوست اضافی در قسمت تحتانی شکم، ناحیه بین شرمگاهی و ناف را نیز اصلاح می‌کند. اگرچه بسیاری از مردم تصور می‌کنند که مینی ابدومینوپلاستی یک نسخه سبک از جراحی ابدومینوپلاستی است، اما این باور درست نیست. به طور کلی، مینی ابدومینوپلاستی کمی محدودتر از ابدومینوپلاستی است، به علت اینکه نمی‌تواند سفت شدن پوست در ناحیه فوقانی شکم را فراهم کند یا عضلات شکم جدا شده از هم را اصلاح کند. همچنین تعداد بسیار کمی از افراد به دلیل شلی پوست و نوع عضلات شکمی خود، کاندید مناسبی برای مینی ابدومینوپلاستی هستند. اکثر کاندیدهای عمل جراحی شکم، دارای چربی شکم و پوست شل در بالا و زیر ناف هستند. این روش نیز مورد علاقه بسیاری از زنان پس از دوران بارداری است. برای انجام این عمل جراحی، نیاز به بیهوشی عمومی دارید. همچنین بیماران باید برای دو هفته اول روی بهبودی خود تمرکز کنند و به مدت شش هفته کامل از انجام هرگونه فعالیت شدید خودداری کنند.

پیکرتراشی

پیکرتراشی

پیکرتراشی مجموعه‌ای از تمام روش‌های مختلف لاغری است. عموما این روش ترکیبی از لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی است و در آن قسمت‌های مختلف بدن از جمله ران، باسن، سینه و بازو نیز اصلاح می‌شوند. این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که می‌خواهند علاوه بر کم کردن وزن و چربی‌های خود، فرم بدن خود را نیز اصلاح کنند. در موارد خاص ممکن است چربی تخلیه شده برای زیبایی به سینه یا باسن نیز تزریق شود. این روش هم برای افرادی که به وزن طبیعی خود نزدیکتر هستند (BMI نزدیک به 30 دارند) و همچنین برای افرادی که چربی و پوست اضافی دور شکم یا دیگر نقاط بدن دارند مناسب است.

بهترین روش آب کردن چربی‌های شکم و پهلو کدام است؟

بهترین روش آب کردن چربی‌های شکم و پهلو کدام است؟

از رژیم غذایی و ورزش تا انواع مختلف عمل‌های جراحی کاهش وزن، همه روش‌هایی هستند که موجب کاهش وزن شما می‌شوند. اما بایستی توجه داشت که عوامل متعددی بر انتخاب روش مناسب توسط شما تاثیرگذار خواهند بود.

این عوامل عبارتند از:

  • هدف و نتیجه دلخواه شما از لاغری: سلامتی، کاهش وزن زیاد در مدت زمان کم، کاهش اشتها، خارج کردن چربی، کاهش وزن، از بردن پوست اضافی و کانتورینگ بدن
  • BMI بدن شما: روش‌های مختلفی وجود دارند که در بازه BMI مشخصی امکان پذیرهستند.
  • وضعیت سلامتی بدن: ممکن است به دلیل مشکلات قلبی یا فشار خون امکان ورزش‌های سنگین را نداشته باشید یا امکان جراحی‌های گسترده‌تری همچون بای پس معده، بای پس روده، ابدومینوپلاستی و پیکرتراشی برای شما وجود نداشته باشد.

از این‌رو تناسب هر یک از روش‌های از بین بردن چربی با شرایط شما بایستی قبل از هر چیز به خوبی بررسی گردد تا هیچگونه مشکل خاصی برای شما به وجود نیاید و به بهترین نتیجه دست یابید. تمامی روش‌هایی که تاکنون ذکر شده مزایا و معایب خاص خود را دارند و ممکن است برای شما مناسب نباشند لذا برای دریافت نتیجه خوب حتما قبل از اقدام با پزشک و جراح خود مشورت نمایید و آزمایشات لازم را انجام دهید. همچنین اطمینان حاصل کنید که در یک کلینیک معتبر اقدام به جراحی خواهید نمود تا از هرگونه عارضه و خطر در امان بمانید.

هزینه روش‌های از بین بردن چربی شکم و پهلو

هر کدام از این روش‌های آب کردن شکم و پهلو هزینه‌های متفاوتی دارند. در هر مورد با توجه به وسعت ناحیه جراحی، تعداد جلسات مورد نیاز، نتیجه دلخواه شما، میزان چربی تخلیه شده، بیهوشی و یا عدم بیهوشی هزینه نهایی شما متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از قیمت و هزینه روش‌های مختلف لاغری شکم و پهلو می‌توانید با شماره تلفن‌های ما در تماس باشید.

سخن آخر

اگر به دنبال این هستید که بدن خود را بسیار جوان کنید، شکم خود را پس از یک کاهش وزن شدید سفت کنید، یا کلا کاهش وزن داشته باشید، اگر رژیم غذایی و ورزش را امتحان نموده‌اید اما همچنان به نتیجه دلخواه خود نرسیده‌اید، روش‌های مختلفی برای آب کردن چربی شکم و پهلوی شما وجود دارند. اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام روش برای شما مناسب است، نگران نباشید. در طول مشاوره، جراح شما معاینه و ارزیابی کاملی را برای تشخیص و تعیین بهترین شیوه لاغری و پیکرتراشی شکم شما انجام داده تا بتوانید زیباترین اندام ممکن را به دست آورید.

سوالات متداول

کدام ورزش می‌تواند بیشترین میزان چربی شکم را بسوزاند؟

موثرترین ورزش برای سوزاندن چربی شکم، تمرین کرانچ است.

آیا می‌توان همزمان از چند روش برای آب کردن و از بین بردن چربی‌های شکم استفاده کرد؟

ترکیب روش‌های کاهش چربی جراحی و غیرجراحی، برای کانتورینگ بدن بسیار رایج است. این کار به ویژه در بین بیمارانی که به دنبال تغییر شکل بدن خود پس از بچه دار شدن یا کاهش وزن قابل توجه هستند، محبوب می‌باشد. این کار به بیماران امکان می‌دهد در هزینه‌های جراحی خود صرفه‌جویی کنند و دوران نقاهت را کاهش دهند.

چگونه چربی‌های شکم را در یک هفته آب کنیم؟

کاهش چربی با رژیم غذایی و ورزش همیشه چندین هفته یا چند ماه طول می‌کشد. با هیدراته ماندن و تغذیه مناسب می‌توانید نفخ شکم را کم کنید. اگر هم می‌خواهید ظاهر شکم خود را بهبود بخشید، باید لیپوساکشن یا ابدومینوپلاستی انجام دهید.

چه مقدار چربی شکم را می‌توان با جراحی با لیپوساکشن برداشت؟

به طور کلی، حداکثر مقدار چربی قابل برداشت با لیپوساکشن 5000 میلی لیتر است. که تقریباً  معادل 5 کیلوگرم است.

آیا لیپوساکشن شکم من را صاف می‌کند؟

لیپوساکشن می‌تواند چربی شکم را کاهش داده و شکم شما را بهتر از هر روش دیگری لاغر کند. از رژیم غذایی و ورزش استفاده کنید تا نتایج را بهبود بخشید.

برای از بین بردن چربی‌های شکم کدام گزینه بهتر است ابدومینوپلاستی یا لیپوساکشن؟

اگر به دنبال خلاص شدن از شر چربی و شلی پوست شکم خود هستید و در عین حال دیواره شکم قوی‌ دارید، عمل جراحی ابدومینوپلاستی برای شما مناسب است. اگر فقط می‌خواهید شکمی صاف‌تر داشته باشید، لیپوساکشن راه حل مناسبی است.

چرا معده من بعد از لیپوساکشن هنوز بزرگ است؟

در هر صورت بعد از لیپوساکشن، برای مدت کوتاهی ممکن است احساس کنید که وزنتان بالا رفته یا شکمتان بزرگ شده است. در حالی که لیپوساکشن می‌تواند تا 4.5 کیلوگرم از چربی را از بین ببرد، احتباس مایعات و تورم می‌تواند باعث شود که شکم شما نفخ کرده و بزرگ به نظر برسد. با کاهش تورم، می‌توانید نتایج اصلی را مشاهده کنید.