ورزش برای فرم دهی و خوش فرم شدن سینه زنان

 1. خانه
 2. /
 3. بدون دسته بندی خاص
 4. /
 5. ورزش برای فرم دهی...
فهرست مطالب

تلاش کردن برای داشتن بدنی زیباتر و خوش فرم‌تر، هدف خوش‌آیندی است، و می‌تواند از نظر زیبایی شناختی نیز لذت بخش باشد. همه ما تمایل داریم که در بهترین حالت ممکن خود باشیم و این امر، شامل ظاهر و شکل بدن ما نیز می‌شود. برای بسیاری از خانم‌ها، داشتن سینه‌های زیبا، خوش‌ فرم و خوش‌ تراش، باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود و البته داشتن استایل متناسب، می‌تواند به معنای بدنی سالم نیز باشد.

علم، با ورزش ادغام شده است و ما اکنون می‌توانیم تمرینات مخصوص قسمت‌های خاص بدن، از جمله سینه‌ها را انجام دهیم. به این ترتیب، می‌توانیم قسمت خاصی از بدن را سفت‌ترو خوش فرم‌تر کنیم و از افتادگی آن جلوگیری نمائیم.

با این حال، تمام ایده‌آل‌های زیبایی شناختی را نمی‌توان با ورزش به دست آورد و گاهی اوقات باید برای رسیدن به اندامی ایده‌آل، گامی فراتر رفت، از جمله بزرگ کردن سینه‌ها، با روش‌های زیبایی. ورزش‌های زیادی برای فرم دهی و خوش فرم شدن سینه زنان وجود دارند. بیایید نگاهی به راه‌های طبیعی برای تغییر شکل و اندازه سینه بیاندازیم؛ و ببینیم که چرا در بعضی موارد این را‌ها، کافی نیستند.

چرا ورزش لازم است؟

ورزش برای سینه

عوامل زیادی وجود دارند که منجر به افتادگی سینه می‌شوند. این عوامل عبارتند از:

 • سن
 • کاهش وزن ناگهانی
 • بارداری
 • چاقی مفرط
 • استفاده کردن از سوتین‌های نامناسب
 • عدم انجام ورزش برای بالاتنه

برخی از تمرینات بالاتنه می‌تواند به شما کمک کند تا  عضلات سینه بزرگتر، قوی‌تر و سفت‌تری برای خود بسازید. ماهیچه‌های قفسه سینه، که روی سینه‌ها قرار دارند، در درجه اول، بافت چربی هستند. این عضلات سینه را می‌توان با انجام تمرینات صحیح تقویت و سفت کرد. در نتیجه این تمرینات، سینه‌های شما دیگر آویزان نمی‌شوند و سفت‌تر و گردتر، دیده می‌شوند.

فواید تمرینات ورزشی برای سینه

علاوه بر سالم ماندن و داشتن بدنی قوی، انجام ورزش و فعالیت بدنی، فواید زیادی دارد که در اینجا به مهمترین آنها اشاره می‌کنیم:

شکل مشخص و قدرت بیشتر

درست مانند هر عضله دیگری، اگر می‌خواهید سینه‌های شما پرتر و فشرده تر به نظر برسد، باید آن را با ایستادگی فراوان به چالش بکشید. کارآمدترین راه برای انجام این کار، انجام تمرینات مقاومتی است. تمرینات ترکیبی مانند پرس نیمکتی، پرس دمبل، فشار به بالا و دیپ، گزینه‌های عالی برای به چالش کشیدن عضلات بالاتنه و ایجاد عضلات سینه قوی‌تر هستند.

از عدم تعادل عضلانی جلوگیری می‌کنید

عدم تعادل عضلانی، زمانی ایجاد می‌شود که قسمت‌های خاصی از بدن خود (بازوها، پاها، مرکز ثقل بدن و غیره) را بیش از حد و با شدت بیشتری نسبت به سایر قسمت‌ها، تمرین دهید. با گذشت زمان، این عدم تعادل می‌تواند منجر به وضعیت نامناسب، اختلال در عملکرد حرکتی و آسیب احتمالی شود، به این نکته توجه کنید که بدن شما نیز نامتعادل به نظر می‌رسد.

فرم هیکل خود را بهبود می‌بخشید

باور کنید یا نه، بهترین تمرینات برای قفسه سینه، می‌توانند بهترین تمرینات برای افزایش قدرت و تقویت شانه‌ها و عضلات سه سر بازوی شما نیز باشند، زیرا هر سه گروه این عضلات، در تمرینات فشاری بالاتنه نقش دارند. این بدان معنی است که، با این تمرینات، نه تنها ظاهر سینه شما بهبود می‌یابد، بلکه ظاهر کل بالاتنه شما نیز بهتر می‌شود، و هر زمان که تاپ، پیراهن، لباس ورزشی یا به طور کلی هر نوع لباس دیگری بپوشید، بالاتنه شما را برجسته نشان می‌دهد.

کالری بیشتری می‌سوزانید

عضلات قفسه سینه، یکی از بزرگترین گروه‌های عضلانی بدن است. به این ترتیب، هنگامی که تمرینات ترکیبی را با استفاده از تعداد زیادی عضله انجام می‌دهید، کالری بیشتری در طول تمرین می‌سوزانید؛ تا زمانی که فقط یکسری تمرینات ایزوله انجام دهید، مانند تمرینات پا و حرکات جانبی. اگر بدون هیچ دلیل دیگری نیز، تمرینات قفسه سینه را برای کالری سوزی و افزایش متابولیسم بیشتر انجام دهید، باز هم به شما کمک می‌کند!

تناسب اندام عملکردی بیشتر

تمرین هل دادن، یک حرکت اولیه است، یعنی بدن ما برای انجام آن ساخته شده‌ است. عضلات قفسه سینه شما، در هر نوع حرکت هل دادنی که انجام می‌دهید دخیل است؛ از فشار دادن یک در، گرفته تا مشت‌زنی در کلاس کیک بوکسینگ. تمرین قفسه سینه، شما را در انجام کارهای روزمره قوی‌تر می‌کند و در نهایت بدن شما را انعطاف پذیرتر می‌نماید.

بهترین ورزش برای فرم دهی و خوش فرم شدن سینه زنان

ورزش کردن، یک راه عالی برای دستیابی به سلامتی و رسیدن به فرم متناسب بدن است. با حرکاتی که عضلات خاصی را هدف قرار می‌دهند، عملاً می‌توانید بدن خود را تا حدی به شکلی که می‌خواهید، درآورید. در اینجا بعضی از بهترین تمرینات برای کمک به داشتن سینه‌های سفت‌تر، پرتر و البته بدنی سالم‌تر، آورده شده است.

پلانک ریچ

پلانک ریچ

یکی از بهترین ورزش‌ها برای بهبود فرم سینه، پلانک ریچ است.

 1. با قرار گرفتن در حالت پلانک شروع کنید، انگشتان پا را به سمت داخل قرار دهید و مچ دست خود را زیر شانه‌ها قرار دهید.
 2. مطمئن شوید که، عضلات شکم شما سفت شده و بدن شما از سر تا پا، در یک خط مستقیم قرار داشته باشد.
 3. یکی از دست‌ها را راست نگه دارید و سپس آن را پائین‌ آورده و ران سمت مقابل را لمس نمائید؛ این کار را با دست و پای دیگر هم انجام دهید. این تمرین برای عضلات قلب نیز مفید است.

پلانک حرکتی

پلانک حرکتی

تمرینات پلانک بسیار برای شما مفید هستند. اگر چند حرکت پرانرژی را به آن اضافه کنید، بهترهم می‌شوند. در حین انجام این تمرین بر روی عضلات سینه خود تمرکز کنید.

 1. به حالت پلانک، و با سر و گردن خنثی شروع نمائید و دست‌هایتان را زیر شانه‌ها، قرار دهید. مطمئن شوید که کمرتان به سمت پائین‌، آویزان نباشد.
 2. در حالی که مرکز بدن خود را سفت نگه داشته‌اید، دست راست و پای راست خود را از روی زمین بلند کنید و با یک پا و یک دست، به سمت راست “گام” بردارید.
 3. یک ثانیه مکث کنید، بدن را تنظیم کنید و یک پای دیگر را به سمت راست حرکت دهید. به تعداد ۱۰ «گام» به سمت راست حرکت کنید، سپس طرف را عوض کنید، و با دست چپ و پای چپ به نقطه شروع حرکت، برگردید.
 4. این تمرین را به تعداد سه ست را تکرار کنید.

پوش آپ

پوش آپ

هل دادن‌ها و حرکات فشاری، روی سینه‌ها، دلتوئیدها (شانه‌ها)، سراتوس قدامی (عضلات زیر بغل)، عضلات سه سر و شکم کار می‌کنند.

 1. در وضعیت پلانک، قرار بگیرید.
 2. کف دست‌های شما باید صاف، رو به زمین باشد و آرنج‌ها خم شده و به اندازه عرض شانه‌ها از هم باز باشند.
 3. با خم کردن آرنج بدن خود را پایین بیاورید و اجازه دهید قفسه سینه، به زمین برسد. بالای بازوها باید با زمین زاویه ۴۵ درجه داشته باشند.
 4. دوباره به موقعیت شروع حرکت، برگردید.
 5. به تعداد ۳ ست ۸ تایی تکرار را انجام دهید.

حرکت سوپرمن

حرکت ورزشی سوپرمن

این تمرین، به بدن شما کشش می‌دهد و به تقویت عضلات شما کمک می‌کند.

 1. روی شکم دراز بکشید و دست‌هایتان را در مقابلتان دراز کنید، کف دست‌ها رو به پایین و پاها را نیز از پشت، راست نگه دارید.
 2. پاها و دست‌های خود را همزمان بلند کنید، نگه دارید و رها کنید.

پرس داخلی سینه با دمبل

پرس داخلی سینه با دمبل

یکی از بهترین تمرینات با دمبل، برای تقویت فرم سینه، پرس داخلی سینه است.

 1. به پشت دراز بکشید، زانوها را خم کنید و کف پاها را صاف روی تشک بگذارید. در هر دست یک دمبل بگیرید و بازوهای خود را به سمت بالا دراز کنید، کف دست‌ها به سمت یکدیگر باشد.
 2. وزنه‌ها را کنار هم نگه دارید، آرنج‌های خود را خم کنید و دست‌ها را به سمت سینه پایین بیاورید.
 3. به آرامی حرکت را برگردانید و دوباره شروع کنید.

پرس روی نیمکت با دمبل

پرس روی نیمکت با دمبل

پرس سینه با دمبل، روی ماهیچه‌های سینه، عضلاتی که زیر بافت سینه، شانه‌ها، قسمت فوقانی پشت، عضله دوسر و سه سر قرار دارند، کار می‌کند. این یک تمرین موثر برای بالا بردن سینه‌ها است که عمدتاً بر روی عضلات سینه تمرکز دارد. چگونگی این تمرین به قرار زیر است:

 1. همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است به پشت روی یک نیمکت دراز بکشید و در هر دست یک دمبل بگیرید. کف دست‌های شما باید رو به پاها باشد.
 2. اگر پاهای شما در حین تمرین، به سمت بالا می‌‌روند، آن‌ها را دوباره روی زمین، قرار دهید.
 3. نفس بکشید و با دراز کردن آرنج‌ها، دمبل‌ها را به سمت بالای سینه‌تان فشار دهید تا زمانی که سر دمبل‌ها به آرامی با هم برخورد کنند. این بدان معناست که بازوهای شما باید در یک حرکت “V” معکوس حرکت کنند.
 4. به آرامی دمبل‌ها را پایین بیاورید. بازدم کنید.
 5. عضلات مرکز بدن خود را سفت کنید و دوباره آنها را به سمت بالا هل دهید.
 6. به تعداد ۳ ست ۸ تایی تکرار را انجام دهید.

پوش آپ با دیوار

پوش آپ با دیوار

حرکات فشاری بر دیوار، روی سینه‌ها، دلتوئیدها، لات‌ها (ماهیچه‌های سطحی ناحیه پشت)، دوسر بازو و سه‌سر بازو کار می‌کنند.

 1. حدود ۶۰ سانت دورتر از دیوار و رو به آن بایستید.
 2. کف دست‌های خود را روی دیوار قرار دهید. دست‌ها و پاهای شما باید به اندازه عرض شانه باز باشند.
 3. آرنج‌های خود را خم کنید و به سمت دیوار متمایل شوید تا قفسه سینه به دیوار برسد.
 4. دوباره به موقعیت شروع حرکت، برگردید.
 5. به تعداد ۳ ست ۸ تایی تکرار را انجام دهید.

حرکت دمبل شیبدار

حرکت دمبل شیبدار

این تمرین قفسه سینه با دمبل، بر روی عضلات سینه ماژور و مینور، دلتوئید، دوسر بازو و لات‌ها کار می‌کند.

 1. در هر دست یک دمبل بگیرید و به پشت روی یک نیمکت شیبدار دراز بکشید.
 2. مرکز بدن خود را سفت کنید، بازوهای خود را دراز کنید و دمبل‌ها را جلوی سینه خود بگیرید.
 3. نفس بکشید و به آرامی دمبل‌ها را از هم جدا کنید تا بازوهایتان در یک خط با سینه قرار گیرند.
 4. یک ثانیه مکث کنید. نفس خود را بیرون دهید و به آرامی بازوهای خود را به حالت اولیه برگردانید.
 5. به تعداد ۳ ست ۸ تایی تکرار را انجام دهید.

پرس سینه دمبل شیبدار

پرس سینه دمبل شیبدار

پرس سینه دمبل شیب دار یک تمرین مؤثر برای بلند کردن سینه‌های افتاده است. این تمرین، بر روی ماهیچه‌های سینه، دلتوئید و سه سر، کار می‌کند و آن‌ها را تقویت می‌کند.

 1. نیمکت را در یک موقعیت شیبدار با زاویه ۳۰ تا ۴۵ درجه تنظیم کنید.
 2. به پشت روی نیمکت دراز بکشید و زانوهایتان را خم کنید و پاها را صاف روی زمین بگذارید.
 3. در هر دست یک دمبل بگیرید. بازدم کنید و دمبل‌ها را مستقیماً روی سینه به سمت بالا فشار دهید تا زمانی که سر دمبل‌ها کمی به هم برسند.
 4. یک ثانیه نگه دارید. نفس بکشید و آنها را به حالت اولیه برگردانید.
 5. به تعداد ۳ ست ۸ تایی تکرار را انجام دهید.

کراس اور با کابل

کراس اور با کابل

ضربه زدن به ماهیچه‌های قفسه سینه در زاویه‌ای متفاوت، با تمرین کراس اوور با کابل، تضمین می‌کند که عضلات هر قسمت، ظاهری کاملاً گرد، پیدا می‌کند.

 1. قرقره را بالای سر خود قرار دهید و دسته‌های آن‌ها را بگیرید. برای وضعیت شروع، به جلو بروید، دسته‌های کابل را با دست‌های کشیده خود به سمت پایین بکشید و کمی از ناحیه کمر خم شوید.
 2. آرنج خود را کمی خم کنید و با یک حرکت کنترل شده، اجازه دهید بازوهای شما به سمت بالا و بیرون بیایند تا زمانی که در قفسه سینه خود احساس کشیدگی کنید.
 3. به حالت اولیه برگردید، مکث کنید و تکرار کنید.
 4. تمرین را در سه ست ۱۲ تایی تکرار کنید.

یوگا و بزرگ کردن سینه

یوگا یکی دیگر از روش‌های عالی است که به شما کمک می‌کند تا سینه‌های خود را از طریق یک فرآیند تدریجی شکل دهید و به شما راحتی و آرامش می‌دهد. تمرینات یوگا فواید زیادی دارند و مطمئناً می‌توانید از آنها برای تقویت بیشتر خود، هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی استفاده کنید.

حالت بوجانگاسانا یا کبرا

حالت بوجانگاسانا یا کبرا

ژست کبرا که با نام بوجانگاسانا نیز شناخته می‌شود، برای افراد مبتدی عالی است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی شکم دراز بکشید و به آرامی تنه و سر خود را با تکیه بر کف دست‌ها بالا بیاورید. در حالی که این حرکت را انجام می‌دهید، مطمئن شوید که ناف شما روی زمین قرار دارد. این تمرین برای افزایش حجم ریه، تقویت عضلات شکم و حمایت از سینه معجزه می‌کند.

دانوراسانا یا حالت قوس کمان

دانوراسانا یا حالت قوس کمان

این حرکت، علاوه بر این که سینه‌های شما را به حالت طبیعی باز می‌گرداند، می‌تواند به شما کمک کند تا از شر کمردرد نیز خلاص شوید. روی شکم خود دراز بکشید و هوا را از ریه‌های خود خارج کنید. زانوهای خود را خم کنید و آن‌ها را به آرامی به سر خود نزدیک کنید. مچ پای خود را نگه دارید و نفس خود را بیرون دهید. سعی کنید تا حد امکان، پاهای خود را با دست‌هایتان بکشید. روی شکم خود تعادل را حفظ کنید و سعی کنید این وضعیت را برای ۳۰ ثانیه نگه دارید.

حالت اوستراسانا یا شتر

حالت اوستراسانا یا شتر

این تمرین قفسه سینه، شکم، ناحیه اینگوینال و ران‌ها را کشش می‌دهد. این یک تمرین بازکننده قفسه سینه است که به افزایش حجم ریه و تقویت قفسه سینه کمک می‌کند. روی زانوهای خود بایستید و پاهای خود را به هم بچسبانید. به آرامی به سمت عقب خم شوید در حالی که دستان خود را روی پاشنه پا‌ها، قرار می‌دهید. کمر خود را قوس دهید و به دنده‌های خود کشش وارد کنید. سر خود را به سمت زمین بکشید و این وضعیت را به مدت ۳۰ ثانیه نگه دارید.

حالت تریکوناسانا یا حالت مثلثی

حالت تریکوناسانا یا حالت مثلثی

ژست مثلثی یک ژست درمانی است که فواید زیادی از جمله تقویت مرکز بدن و بازوها را به همراه دارد. ابتدا پاهای خود را از هم باز کنید و پای چپ را با زاویه ۹۰ درجه و پای راست را با زاویه ۱۵ درجه بچرخانید. اکنون با دست چپ خود مچ پای چپ خود را لمس کنید و بازوی راست خود را به سمت بالا بکشید تا بازوهایتان یک خط مستقیم ایجاد کنند. این یک راه عالی برای آزاد کردن و تقویت قفسه سینه، کشش ستون فقرات و بهبود جریان خون در بدن شما است.

حالت ویرابادراسانا یا ژست جنگجو

حالت ویرابهادراسانا یا ژست جنگجو

ژست جنگجو از هر نظر کاملاً اساسی و مؤثر است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پای راست را به سمت جلو کاملاً بکشید و دست‌های خود را نیز کاملاً باز کنید. مطمئن شوید که پاشنه راست شما در راستای پاشنه چپ باشد، سپس پاهای خود را با با فشار دادن درگیر کنید. این حالت به شما کمک می‌کند تا قفسه سینه خود را کشیده و آن را الاستیک کنید و در عین حال قدرت را افزایش دهید. این حرکت، علاوه بر دادن شکل مشخص به سینه‌تان، به تقویت شانه‌ها، بازوها، پاها، مچ پا و کمر نیز کمک می‌کند.

چاکرانا یا حالت چرخ

چاکرانا یا حالت چرخ

این حرکت، به شما کمک می‌کند تا قفسه سینه، ستون فقرات و گردن خود را بکشید که به رفع خستگی و درمان سردرد کمک می‌نماید. به پشت دراز بکشید و پاهای خود را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید، سپس آنها را به سمت باسن خود بکشید. دست‌های خود را پشت سر خود قرار دهید و کف دست‌ها را پایین نگه دارید و انگشتان خود را به سمت پشت پای خود قرار دهید. نفس بکشید و سینه‌ها و باسن خود را تا جایی که می‌توانید به سمت بالا بیاورید. سعی کنید دست‌های خود را کاملاً صاف کنید. ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید.

محدودیت‌های ورزش کردن برای فرم دهی و خوش فرم کردن سینه زنان

محدودیت‌های ورزش کردن

در حالی که ورزش‌، شما را سالم نگه می‌دارد و همچنین به این دلیل که می‌تواند شکل و اندازه سینه‌های شما را زیباتر کند، بسیار عالی هستند؛ اما محدودیت‌هایی برای انجام آن‌ها وجود دارند. محدودیت‌های مربوط به سن، قدرت ماهیچه‌ها، مشکلات پوستی و بسیاری از عوامل دیگر می‌توانند تأثیر ورزش را بر روی سینه‌ها محدود کنند.

در واقع می‌توان با ورزش کردن، فرم بدن خود را بهبود بخشید، اما اگر بدن ایده آل شما از راه‌های طبیعی، دست نیافتنی است، یا صدمه یا آسیب طبیعی دیده‌اید، یا حتی اگر آنقدر صبور نباشید که روند تدریجی ورزش را طی کنید، روش‌های دیگر بزرگ کردن سینه ممکن است راه حل شما باشند.

جراحی بزرگ کردن سینه

جراحی بزرگ کردن سینه

جراحی بزرگ کردن سینه، یکی از ا نواع رایج جراحی زیبایی است که در آن، از کاشت یا پروتز سینه و تزریق چربی، برای افزایش اندازه و شکل سینه‌ها استفاده می‌کنند. انواع مختلفی از پروتز سینه و روش‌های جراحی وجود دارند، بنابراین مهم است که با جراح خود در مورد اینکه چه چیزی برای شما بهتر عمل می‌کند صحبت کنید.

کاشت پروتز سینه، رایج ترین روش برای بزرگ کردن سینه است. گزینه‌های کاشت پروتز سینه عبارتند از:

 • پروتز سینه سالین: این پروتز‌ها، با نمک استریل (آب نمک) پر می‌شوند. اگر پروتز در داخل سینه شما، پاره شود، بدن شما، نمک را جذب کرده و به طور طبیعی، آن را دفع می‌نماید.
 • پروتز سینه سالین ساختاریافته: این پروتزها با نمک استریل (آب نمک) پر شده‌اند و همچنین یک ساختار داخلی دارند که به پروتز کمک می‌کند تا طبیعی‌تر دیده شود.
 • پروتز سینه سیلیکونی: این پروتزها از ژل سیلیکون ساخته شده‌اند. اگر پروتز سیلیکونی پاره شود، ژل ممکن است در پوسته خود بماند و یا به داخل سینه شما نشت کند. اگر از پروتزهای سیلیکونی استفاده می‌کنید، ممکن است مجبور شوید به طور منظم به جراح پلاستیک خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید که پروتزهای شما به درستی کار می‌کنند.
 • پروتزهای سینه با ثبات فرم: این پروتزها را اغلب پروتز سینه “گامی بیر” می‌نامند، زیرا حتی در صورت پارگی پوسته، پروتز شکل خود را حفظ می‌کند. آنها از ژل سیلیکونی ضخیم‌تر ساخته شده‌اند و از پروتزهای سنتی، محکم‌تر هستند. برای کاشت پروتزهای سینه با ثبات فرم، به برش جراحی بزرگ‌تری در پوست شما، نیاز است.
 • پروتز سینه گرد: این پروتزها معمولاً سینه‌ها را پرتر نشان می‌دهند. از آنجایی که این پروتزها از تمام جهات، گرد هستند، معمولاً اگر از جای خود بچرخند، ظاهر سینه شما را تغییر نمی‌دهند.
 • پروتز سینه صاف: این پروتز‌ها در بین انواع مختلف پروتزها، نرم ترین هستند. پروتز سینه صاف، معمولاً باعث می‌شود که حرکت سینه، طبیعی‌تر از سایر پروتزها به نظر برسد.
 • پروتز سینه بافت دار: این پروتزها بافت اسکار ایجاد می‌کنند تا به پروتز‌ها، بچسبند، و این امر، باعث می‌شود کمتر در داخل سینه حرکت کنند. عارضه لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک مرتبط با ایمپلنت پستان (BIA-ALCL)، اگرچه نادر است، اما اغلب در افرادی که پروتز سینه با سطوح بافتی دارند رخ می‌دهد.
 • بزرگ کردن سینه با انتقال چربی: در جراحی بزرگ کردن سینه با انتقال چربی، جراح شما از لیپوساکشن استفاده خواهد کرد و چربی را از ناحیه دیگری از بدن شما می‌گیرید و سپس آن چربی را به سینه‌هایتان تزریق می‌کند. این نوع بزرگ کردن، معمولاً برای افرادی است که خواهان افزایش نسبتاً کمی در سایز سینه خود هستند. در بیشتر موارد، جراح شما بافت چربی را از یکی از مناطق زیر می‌گیرد:
 • شکم
 • پهلوها (کناره‌ها و قسمت پایینی شکم)
 • پشت
 • ران‌های شما

مزایای بزرگ کردن سینه

مزایای بزرگ کردن سینه

عمل بزرگ کردن سینه، ممکن است در موارد زیر به شما کمک کند:

 • اگر فکر می‌کنید سینه‌هایتان کوچک‌ است یا یکی کوچک‌تر از دیگری است و این بر نحوه لباس پوشیدن یا نوع سوتین مورد نیاز برای کمک به عدم تقارن تأثیر می‌گذارد، ظاهر خود را بهتر کنید.
 • پس از بارداری یا کاهش وزن قابل توجه، اندازه سینه‌های خود را کاهش دهید.
 • سینه‌های ناهماهنگ را پس از جراحی سینه، در مورد سایر شرایط پزشکی، اصلاح کنید.
 • اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

هزینه‌ها

هزینه جراحی بزرگ کردن سینه، برای هر فرد متفاوت خواهد بود، زیرا هر بدن منحصر به فرد است. در حالی که قیمت ثابتی وجود ندارد، عواملی وجود دارند که بر هزینه‌ها تأثیر می‌گذارند، مانند نوع درمان مورد نظر، هزینه‌های پزشک، هزینه‌های بالینی، مکان شما و بسیاری موارد دیگر.

این روش‌ها، جراحی‌های زیبایی و انتخابی هستند و هیچ پوشش بیمه‌ای وجود نخواهد داشت؛ هنگام برنامه‌ریزی درمان خود، این را در نظر داشته باشید. اولویت دادن به کیفیت و تخصص پزشک، به جای هزینه بسیار مهم است؛ زیرا تغییرات بدن می‌تواند منجر به عوارض جانبی خطرناک و ناخواسته، در صورت بی تجربه بودن پزشک شود.

جمع بندی

در حالی که همه بدن‌ها زیبا هستند و شما باید خودتان را همان طور که هستید دوست داشته باشید، بهبود شکل بدن خود، مزایای زیادی دارد. روش‌های طبیعی همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرند و ممکن است نتایجی را که به دنبال آن هستید به شما ارائه دهند. یکی از اولین روش‌هایی که برای فرم دهی و خوش فرم شدن سینه باید دنبال کنید، ورزش است. یک برنامه ورزشی خوب می‌تواند فواید زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد و همچنین باعث بهبود وضعیت کلی و سلامت بدن شما شود.

با این حال، این امکان وجود دارد که شما نتوانید به تنهایی از طریق ورزش به شکل ایده آل خود برسید و به کار‌های بیشتری نیاز داشته باشید. در اینجا است که عمل بزرگ کردن سینه مطرح می‌شود. فرم دهی و خوش فرم شدن سینه زنان از طریق مداخلات پزشکی یک روش آزمایش شده و واقعی بوده است و بسیاری از افراد در سراسر جهان، از جمله بسیاری از افراد مشهور و چهره‌های معروف، برای رسیدن به اندام رویایی خود، تحت این روش‌های درمانی قرار گرفته‌اند.

بنابراین، اگر به این نوع درمان علاقه دارید، با یک جراح مجرب مشورت کنید و ببینید آیا این روش‌ها برای شما مفید هستند یا خیر.

سؤالات متداول در مورد فرم دهی و خوش فرم شدن سینه زنان

آیا ورزش می‌تواند شکل و اندازه سینه را افزایش دهد؟

بله، اگرچه ممکن است تأثیرات آن محدود باشد و شما از طریق تمرین و ورزش، به تنهایی، به فرم سینه ایده‌آل خود نرسید.

آیا پوشیدن مدام سوتین ورزشی اشکالی ندارد؟

پوشیدن سینه بند ورزشی، در تمام روز می‌تواند منجر به بروز مشکلات پوستی شود. هر لباس فشاری محکمی را که از تن خود در نیاورید، می‌تواند منجر به تحریک‌هایی مانند دانه‌های پوستی و حتی عفونت قارچی شود.

آیا یوگا می‌تواند به شکل دهی و خوش فرم شدن سینه کمک کند؟

بله، حرکات یوگای خاصی وجود دارند که می‌تواند عضلات قفسه سینه شما را کشش دهند و تقویت کنند و به شما کمک کنند تا بدنی خوش فرم‌تر داشته باشید.

آیا عمل بزرگ کردن سینه بی خطر است؟

بله. عمل بزرگ کردن سینه، روش پزشکی مطمئن و مؤثری برای افزایش شکل و اندازه سینه شماست؛ به شرطی که این جراحی را یک متخصص کاربلد، برای شما انجام دهد.

آیا جراحی بزرگ کردن سینه دردناک است؟

خیر، شما تحت بیهوشی قرار خواهید گرفت و در طول عمل احساس درد نخواهید کرد؛ اما ممکن است پس از جراحی، برای مدتی در سینه‌های خود، درد داشته باشید.

آیا می‌توان بعد از عمل بزرگ کردن سینه ورزش کرد؟

بله، اما باید منتظر بمانید تا بدن شما به طور کامل بهبود یابد و پزشک به شما اجازه صریح بدهد. بهتر است، با تمرینات سبک شروع کنید و به تدریج به سمت تمرینات شدیدتر بروید.