هزینه عمل جراحی لیفت باسن در تهران

 1. خانه
 2. /
 3. لیفت باسن
 4. /
 5. هزینه عمل جراحی لیفت...
فهرست مطالب

هزینه‌ عمل لیفت باسن، مهم‌ ترین عاملی است که افرادی که می‌ خواهند برای بهبود اندام و داشتن باسنی پرتر، گردتر و جذاب‌ تر جراحی زیبایی انجام دهند، باید مد نظر قرار دهند. اما جراحی بزرگ کردن باسن، برخلاف سایر جراحی‌ های زیبایی، یکی از جراحی‌ هایی است که خیلی به جراح بستگی دارد. البته نیازی به گفتن نیست که باید به جراح خبره‌ ای مراجعه کنید که در زمینه‌ جراحی زیبایی مورد نظر شما سابقه‌ ای درخشان دارد و ماهر و معتبر است تا حتماً نتایج خوبی بگیرید. این مورد یکی از موارد نادری است که ارزانی و کیفیت باهم همراه نخواهند بود. باید بدانید که بودجه‌ شما، می‌ تواند مستقیماً روی نتیجه تأثیر بگذارد؛ در نتیجه شدیداً توصیه می‌ شود که به جای اینکه به دنبال قیمت ارزان‌ تر باشید، هزینه‌ ها را به روش‌ های دیگری کاهش دهید. این عمل تحت تأثیر عوامل مختلفی خواهد بود که عبارتند از: مهارت جراح، استفاده از بیهوشی، نوع فیلر باسنی که استفاده می‌شود (پروتز، چربی و فیلرهای پلیمری)، مراقبت‌ های بعد از عمل و پوشش بیمه. در این مقاله تمامی عوامل تأثیر گذار بر هزینه‌ لیفت باسن بررسی خواهند شد. لازم است بدانید که هر وقت بخواهید افتادگی باسنتان را با جراحی لیفت باسن درمان کنید، باید به جراح مجرب و ماهری مراجعه کنید که با چنین درمان‌ هایی آشنایی دارد و طرح‌ های تخفیفی ارائه می‌ دهد.

پایین آوردن هزینه‌ عمل لیفت باسن


هزینه‌ لیفت باسن در جاهای مختلف با توجه به مواردی که روی هزینه تأثیر می‌ گذارند و در ادامه ذکر شده‌ اند، متفاوت خواهد بود.

مکان انجام عمل

مکان انجام عمل

هزینه‌ زندگی در مناطق مختلف جغرافیایی متفاوت است. در کل، هزینه‌ جراحی زیبایی در مناطقی که هزینه‌ زندگی بالایی دارند، گران‌ تر است. مثلاً هزینه‌ جراحی لیفت باسن در جایی که در تهران باشد، گران‌ تر از جایی خواهد بود که خارج از تهران است و دلیل آن هم بالا بودن هزینه‌ زندگی در تهران می‌ باشد که همه‌ خدمات و کالاهای این منطقه را تحت تأثیر قرار می‌ دهد و خدمات مربوط به جراحی‌ های زیبایی و هزینه‌ های مربوط به آن را نیز در بر می‌ گیرد. اشاره شد که بیمارانی که انتخاب می‌ کنند به جراحی در جایی غیر از محل زندگی‌ شان مراجعه کنند، که حتی ممکن است در کشوری دیگر باشد، باید هزینه‌ های سفر را هم به عنوان هزینه‌ کلی عمل در نظر بگیرند.

دستمزد جراح پلاستیک

دستمزد جراح پلاستیک

جراح پلاستیک ماهرتر و مجرب‌ تر که تخصص لیفت باسن داشته و متقاضیان زیادی برای انجام لیفت باسن داشته باشد، احتمالاً دستمزد بیشتری هم خواهد گرفت. این امر دلیلی است برای اینکه این جراحی به شدت به جراح بستگی داشته باشد. البته لازم به ذکر است که افراد به جای اینکه با توجه به قیمت جراح تصمیم بگیرند، باید مناسب‌ ترین جراح را برای عمل زیبایی که نیاز دارند انتخاب کنند. دلیل این امر این است که مراجعه به جراحان خبره، که ظاهراً گران‌ تر هستند در بلند مدت باعث صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها خواهد شد؛ چون می‌ توانند نتایج فوق‌ العاده‌ای برای شما ایجاد کنند که خطر عوارض جانبی هم در آن‌ ها کمتر خواهد بود.

هزینه‌ بیهوشی

هزینه‌ بیهوشی

عمل لیفت باسن، با توجه به بیمار، می‌ تواند با کمک تزریق آرام‌ بخش یا بیهوشی عمومی انجام شود. چون این مورد یکی از مهم‌ ترین بخش‌ های عمل است، هزینه‌ یک متخصص بیهوشی ماهر و مجرب و تیم او باید مد نظر قرار گیرد. حضور تیم بیهوشی مجرب و آموزش‌ دیده در هر عملی ضروری است.

در کل، در اتاق عمل بیمارستان، هزینه‌ بی‌ حسی موضعی کمتر از هزینه‌ بیهوشی عمومی توسط پرستار بیهوشی معتبر یا متخصص بیهوشی است. هزینه‌ بیهوشی عمدتاً شامل موارد زیر می‌ شود:

 • دستمزد متخصص بیهوشی
 • هزینه‌ داروها
 • تجهیزات و لوازم
 • کارکنان لازم برای بیهوشی

هزینه‌ بیهوشی عمومی معمولاً بر اساس نرخ ثابت مربوط به هر عمل با توجه به پیچیدگی عمل، به‌ علاوه‌ هر 15 دقیقه‌ ای که متخصص بیهوشی حضور دارد ضربدر هزینه‌ هر 15دقیقه، محاسبه می‌ شود. به عبارت دیگر، هرچه عمل بیشتر طول بکشد (در نتیجه عمل پیچیده‌ تر باشد)، هزینه‌ متخصص بیهوشی بیشتر خواهد بود.

همچنین به خاطر داشته باشید که قیمت پرستار بیهوشی کمتر از متخصص بیهوشی معتبر است. پزشکان توصیه می‌ کنند که برای انتخاب جراح پلاستیک به منظور انجام هر گونه عمل زیبایی، بسیار دقت کنید. جراح باید تیم بیهوشی معتبر داشته باشد تا مشکلات مرگبار رخ ندهند.

برای روشن‌ تر شدن این موضوع باید بگوییم که عمل لیفت باسن، بسته به میزان لیپوساکشن و میزان چربی که بعد از لیپوساکشن به باسن تزریق خواهد شد، 5 الی 8 ساعت طول می‌ کشد.

هزینه‌ اتاق عمل

هزینه‌ اتاق عمل

هزینه‌ اتاق عمل به ویژگی‌ های خاص امکانات اتاق عمل بستگی دارد. برخی از جراحان می‌ گویند که عمل جراحی لیفت باسن را در مطبشان انجام می‌ دهند که گرانتر از هزینه‌ اتاق عمل است و هزینه‌ جراحی نیز بیشتر خواهد شد. برخی از جراحان دیگر دستمزد کمتری می‌ گیرند تا این تفاوت قیمت عمل در مطب و اتاق عمل جبران شود و تعداد کمی از جراحان پلاستیک هم فقط به این دلیل در مطب عمل جراحی را انجام می‌ دهند که می‌ توانند ساعتی پول بگیرند و هیچ نرخ مشخصی هم برای هر ساعت وجود ندارد.

اگر می‌ خواهید عمل لیفت باسن انجام دهید، بدانید که هزینه‌ های مختلفی برای امکانات و لوازم جراحی در نظر گرفته می‌ شود که بیمار باید بپردازد. با این حال در مناطق پرجمعیتی که جراحان پلاستیک زیادی دارند و امکانات این جراحان تقریباً مشابه هم است، هزینه‌ اتاق عمل برای جراحان مختلف این مناطق، تفاوت چندانی باهم نخواهد داشت. در نتیجه اگر جراحی هست که هزینه‌ کمتری برای اتاق عمل می‌ گیرد ممکن است امکانات کمتری داشته باشد؛ امکاناتی که ممکن است امنیت عمل را تحت تأثیر قرار دهند و نبودشان مخاطره‌ آمیز باشد. البته اگر جراح پلاستیکی برای تجهیزات و لوازم پیشرفته‌ تر و دستگاه‌ ها مدرن جراحی هزینه کرده باشد، نسبت به جراحی که اتاقی دارد که فقط دارای امکانات اولیه است، هزینه‌ بیشتری برای اتاق عمل خواهد گرفت.

پیچیدگی عمل

هرچه عمل پیچیده‌ تر باشد، بیشتر طول خواهد کشید و در نتیجه گران‌ تر خواهد بود. اگر فردی بخواهد 15سانتی‌ متر افزایش حجم باسن داشته باشد، باید آماده‌ جراحی طولانی‌ تر و پیچیده‌ تری باشد. در چنین مواردی باید چندین عمل به صورت ترکیبی انجام شود تا نتیجه‌ دلخواه حاصل گردد. ممکن است این ترکیب، استفاده از لیپوساکشن و پیوند چربی اتولوگ باشد. در صورت استفاده از عمل‌ های ترکیبی، لیفت باسن گران‌ تر خواهد بود. پزشکان در این باره نظر مشابهی دارند که انجام همزمان عمل‌ های ترکیبی روش خوبی است تا بیمار مجبور نباشد جراحی دیگری انجام دهد و مجدداً بیهوش شود. همچنین اگر دو عمل باهم انجام شوند، هزینه‌ عمل هم کمتر خواهد شد.

قسمت‌ های مناسب برای لیپوساکشن

در لیفت باسن برزیلی به جای پروتز باسن، از چربی بدن فرد استفاده می‌ شود. در نتیجه، ابتدا باید لیپوساکشن انجام شود. پزشکان می‌ توانند این عمل را در قسمت‌ های مختلفی از بدن، از جمله: شکم، بالای ران، پایین ران و یا کمر انجام دهند. قسمت‌ های انتخابی و اندازه‌ این قسمت‌ ها، روی هزینه‌ نهایی عمل تأثیر گذار خواهد بود.

مراجعات بعدی

بعد از جراحی از شما خواسته می‌ شود که چند جلسه‌ دیگر به پزشکتان مراجعه کنید تا پزشک نتایج شما را بررسی کند. اگرچه این جلسات در برنامه‌ درمانی شما هستند، اما در صورت مشاهده‌ هرگونه مشکل در دوران نقاهت، باید حتماً به پزشک مراجعه کنید. در چنین مواردی باید هزینه‌ بیشتری بپردازید.

هزینه‌ های اضافی جراحی لیفت باسن

هزینه‌ های اضافی جراحی لیفت باسن

جدا از هزینه‌ های جراحی پلاستیک، فرد باید هزینه‌ های اضافی را که در لیست هزینه‌ ها نیامده‌ اند هم در نظر داشته باشد. این هزینه‌ ها می‌ تواند شامل هزینه‌ داروهای تجویزی مورد نیاز بیمار، لباس جراحی مورد نیاز برای بعد از عمل و هزینه‌ آزمایشات پزشکی در صورت نیاز باشد. البته باید گفته شود که برخی از جراحان پلاستیک، هزینه‌ متخصص بیهوشی و اتاق عمل را در لیست خود نمی‌ آورند؛ پس بهتر است که همیشه به جزئیات توجه کنید و از پزشک بپرسید که این لیست شامل چه مواردی می‌ شود، تا بتوانید هزینه‌ کلی تقریبی برای بزرگ کردن باسن برزیلی را تخمین بزنید.

در زیر مواردی که علاوه بر دستمزد جراح ممکن است در هزینه‌ عمل محاسبه شوند آورده شده است:

 • امکانات جراحی
 • بیهوشی
 • استفاده از دستگاه یا تکنولوژی‌ های خاص جراحی
 • پانسمان‌ها
 • لباس قبل و بعد از عمل
 • آزمایشات
 • داروها
 • هزینه‌ های مراقبت‌ های بعد از عمل

عوامل دیگری که هزینه را تحت تأثیر قرار می‌ دهند.

عوامل دیگری که هزینه را تحت تأثیر قرار می‌ دهند.

سابقه‌ پزشکی بیمار و وضعیت سلامت کلی او بر میزان پیچیدگی عمل تأثیر می‌ گذارد. اگر مبتلا به اختلالات سیستم دفاعی بدن هستید یا مشکل مزمنی، مانند دیابت کنترل نشده دارید، جراحی شما پیچیده‌ تر خواهد بود. همچنین این موارد روی بهبود شما نیز تأثیرگذار خواهد بود. احتمالاً تا زمانی که بتوانید فعالیت‌ های روزانه را از سر گیرید، استراحت لازم داشته باشید و همچنین ممکن است به این معنا باشد که بعد از جراحی باید داروهای بیشتری مصرف کنید (با مدت زمان بیشتر از حالت عادی) و قاعدتاً مرخصی بیشتری لازم دارید. همه‌ این موارد به معنای گرانتر شدن عمل شما خواهد بود. عامل دیگری که در هزینه‌ عمل جراحی لیفت باسن نقش دارد نوع بیهوشی مورد استفاده است. نوع بیهوشی به نوع جراحی که لازم دارید، ترجیح خودتان و البته نیازهای پزشکی شما بستگی دارد.

برخی دیگر از بیماری‌ها و مشکلاتی که باعث افزایش خطر بروز عوارض این جراحی می‌ شوند، علاوه بر دیابت، عبارتند از:

 • آنمی
 • کلسترول بالا
 • فشار خون بالا
 • افسردگی
 • آرتریت (التهاب مفاصل)

در آخر اینکه بیمارانی که نمی‌ توانند سیگار را قبل از عمل یا حین دوران نقاهت ترک کنند، که امری ضروری است و به شدت نتیجه را تحت تأثیر قرار می‌ دهد، کاندیدهای مناسبی برای هیچ جراحی زیبایی، از جمله لیفت باسن نیستند. این مورد برای افرادی که مشروبات الکلی می‌ خورند هم صادق است. اما اگر چنین افرادی برخلاف توصیه‌ های پزشک برای انجام این عمل اصرار داشته باشند، باید در صورتی که جراح این خطر را بپذیرد و آن‌ ها را عمل کند، باید بدانند که هزینه‌ عملشان خیلی بیشتر خواهد بود.

وقتی که برای انتخاب محل انجام عمل لیفت باسن تصمیم می‌ دگیرید، باید جراح پلاستیکی انتخاب کنید که بتوانید به کار او اعتماد داشته باشید. برای این منظور باید جراحی که انتخاب می‌ کنید مدرک داشته باشد و معتبر باشد.، سالیان سال تجربه‌ عمل مدنظر شما را داشته باشد، سالیانه عمل‌ های لیفت باسن زیادی انجام دهد، اتاق عمل و تکنیک مناسبی داشته باشد، نظرات 5 ستاره در اینترنت داشته باشد و با بهترین تیم‌ های پزشکی کار کند. همچنین به وبسایت او مراجعه کنید و گالری تصاویر قبل و بعد از عمل وی را ببینید تا بفهمید کدام جراح می‌ تواند نتایج مورد نظر شما را ایجاد کند.

پوشش بیمه

باید اشاره شود که این جراحی تحت پوشش هیچ شرکت بیمه‌ ای نخواهد بود؛ اما برخی از جراحان و پزشکان پکیج‌ هایی برای کمک به بیماران ارائه می‌ کنند. در چنین مواردی حتماً از جراح سؤال کنید و خجالت نکشید.