جراحی سينه با ليزر برای انجام لیفت، پروتز و کاهش سایز سینه

  1. خانه
  2. /
  3. جراحی زیبایی سینه
  4. /
  5. جراحی سينه با ليزر برای انجام...
فهرست مطالب

اگر مشتاق دستیابی به سینه‌هایی با ظاهر طبیعی یا ماندگاری نتایج بعد از جراحی سینه هستید، جراحی سینه با لیزر روشی مؤثر با نتایج طبیعی، ماندگار و ایمن برای بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه و جراحی لیفت سینه است. جراحی سینه با لیزر روشی نوین و منحصر بفرد است که نتایجی عالی و دوره نقاهت کمی دارد. پرتو لیزر به جراحان کمک می‌کند تا جراحی سینه را به روشی ساده و با کم‌ترین عوارض جانبی انجام دهند. در این مقاله به این سؤالات شما که ممکن است در ذهنتان باشند پاسخ داده می‌شود: مزایای جراحی سینه با لیزر چیست؟ آیا برای من مناسب است؟ چگونه انجام می‌شود؟ هزینه‌ی آن چقدر است؟

مزایای جراحی سینه با لیزر

مزایای جراحی سینه با لیزر

جراحی سینه با لیزر، یک روش نوین و تأیید شده در جراحی است، که کمک شایانی به زیباتر شدن سینه‌ها در بانوان کرده است. در اینجا به برخی از رایج‌ترین دلایلی که باعث شده بانوان به این روش روی بیاورند اشاره شده است:

خونریزی کمتر

جراحی‌ سینه با لیزر به خاطر برش بسیار ظریف و آسیب نزدن به اندام‌های مجاور، در مقایسه با روش جراحی قدیمی، خونریزی کمتری ایجاد می‌کنند.

سابقه‌ی درخشان در زمینه‌ی ایمن بودن

جراحی سینه با لیزر، برای خانم‌هایی که نگران دستیابی به سینه‌هایی با ظاهر طبیعی یا ماندگاری نتایج بعد از عمل بوده‌اند، این روش نتایج طبیعی، ایمن و ماندگار به ارمغان می‌آورد. تحقیقی در زمینه‌ی کوچک کردن سینه به‌وسیله‌ی لیزر که در ژورنال جراحی زیبایی چاپ شد، نشان داد که از 367 نفری که از سال 1995 تا 2004 جراحی سینه با لیزر انجام داده بودند، هیچ کس دچار عوارض خاصی نشده بود. علاوه بر این، میزان عوارض با موارد گزارش شده‌ی مربوط به جراحی کوچک کردن سینه‌، به روش قدیمی تناقضی نداشت.

روشی سریع‌تر و ساده‌تر

جراحی لیفت سینه، کوچک کردن سینه یا بزرگ کردن سینه با لیزر معمولاً 2 ساعت طول می‌کشد. استفاده از لیزر باعث می‌شود که در مقایسه با روش قدیمی 30 تا 40 دقیقه وقت کمتری صرف شود. تورم و ناراحتی بعد از جراحی جزئی بوده و استفاده از لیزر با کاهش خونریزی و کمک به استریلیزه کردن بخش‌های داخلی سینه باعث کاهش تورم و کبودی می‌شود.

باعث حفظ نیپل می‌شود (نوک سینه)

در جراحی کوچک کردن سینه با لیزر، جریان خون نوک سینه (نیپل) و هاله‌ی اطراف آن (آرئولا) حفظ می‌شود؛ یعنی جراح نیازی به پیوند نیپل ندارد. به طور کلی این روش باعث حفظ حس داشتن نوک سینه و همچنین توانایی شیردهی در فرد می‌شود.

کاندیدهای جراحی سینه با لیزر

کاندیدهای جراحی سینه با لیزر

جراحی سینه با لیزر باعث لیفت سینه از داخل می‌شود و آنرا حمایت می‌کند تا شکل سینه‌ها را چندین سال بهبود بخشد. خانم‌هایی که می‌خواهند لیفت سینه، کوچک کردن سینه یا بزرگ کردن سینه را با لیزر انجام دهند و همچنین کسانی که می‌خواهند لیفت سینه و بزرگ کردن سینه را باهم انجام دهند، کاندیدهای این جراحی نوین هستند. بسیاری از خانم‌ها برای جراحی زیبایی خود بعد از زایمان، از این روش استفاده می‌کنند.

سن عامل مهمی برای این عمل نیست، اما فرد باید سالم باشد. از آنجایی که نیپل دست‌نخورده باقی می‌ماند، احتمال از دست رفتن حس نداشتن آن کم است و برخی افراد حتی بعد از برداشته شدن بافت حجیم سینه گزارش داده‌اند که حس وجود نوک سینه بیشتر از قبل شده است. علاوه بر این اکثر افراد بعد از این جراحی قادر به شیردهی خواهند بود.

تقریباً در همه‌ی موارد اگر کاندید جراحی بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه یا لیفت سینه باشید، کاندید مناسبی برای جراحی سینه با لیزر نیز هستید. پزشک آناتومی سینه‌های شما را به طور کامل بررسی کرده و اهداف زیبایی را می‌سنجد تا تشخیص دهد که جراحی سینه با لیزر برای شما مناسب است یا خیر.

آماده‌سازی برای جراحی سینه با لیزر

برای صحبت درباره‌ی اینکه چرا می‌خواهید این جراحی را انجام دهید و چه انتظاراتی از آن دارید نزد جراحتان خواهید رفت. جراح هرگونه بیماری که دارید یا قبلاً داشته‌اید را یادداشت خواهد کرد؛ همچنین هرگونه دارویی که مصرف می‌کنید، از جمله داروهای گیاهی و داروهایی که توسط پزشک تجویز نشده‌اند را نیز ثبت خواهد کرد.

جراح، سینه‌هایتان را معاینه خواهد کرد و احتمالاً برای پرونده‌ی پزشکی شما چند عکس نیز می‌گیرد. از شما خواهند پرسید که آیا می‌خواهید در طول معاینه فردی همراهتان باشد یا خیر و از شما برای گرفتن عکس و نگهداری و استفاده از آن‌ها رضایت‌نامه‌ای گرفته می‌شود. جراح قد و وزن شما را اندازه‌گیری می‌کند تا مطمئن شود که جراحی برایتان خطری ندارد. اگر اضافه وزن دارید، باردارید یا قصد بارداری دارید، جراح توصیه خواهد کرد که جراحی را به تعویق بیندازید.

روند جراحی سینه با لیزر

روند جراحی سینه با لیزر

لیزر در بسیاری از جراحی‌ها و همچنین جراحی‌های سینه مانند: بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه و لیفت سینه، کاربرد دارد. در این جراحی‌ها، برای ایجاد برش، از لیزر CO2 استفاده می‌شود که جای زخمی ایجاد نخواهد کرد. جراحی سینه با لیزر را می‌توان با بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی با تزریق وریدی مسکن انجام داد. قبل از آن برای راحتی بیشتر داروی قبل از جراحی به شما داده می‌شود. در طول جراحی برش‌ها با کمک پرتو لیزر ایجاد می‌شوند.

بعد از جراحی برش‌ها بخیه می‌شوند. بعد از اتمام جراحی سینه، از اتاق عمل به اتاق ریکاوری انتقال داده می‌شوید که همچنان کاملاً تحت کنترل باشید. بعد از چند ساعت می‌توانید مرخص شوید. اگر جراح تشخیص دهد، می‌توانید یک شب در بیمارستان بستری بمانید. جراحان عقیده دارند که جراحی‌های لیزری، آینده‌ای روشن برای جراحی‌های پلاستیک کم‌تهاجمی و بدون خونریزی هستند. مدت زمان این جراحی بسته به سایز سینه‌ها و روند انجام، 1 الی 3 ساعت خواهد بود.

دوران نقاهت جراحی سینه با لیزر

در حالیکه هر فردی ویژگی‌های خاص خود را دارد، اما اکثر خانم‌ها، تقریباً 1 تا هفته بعد از جراحی کوچک کردن سینه یا بالا کشیدن سینه با لیزر به سر کار خود باز می‌گردند. وقتی که کوچک کردن سینه با لیزر انجام شود، برخی بانوان نیاز به 1 تا 2 هفته مرخصی دارند. حتی وقتی که خانمی به سر کار باز می‌گردد نیز کاملاً بهبود نیافته است. اکثر خانم‌ها بعد از 3 هفته فعالیت‌های عادی خود را مجدداً شروع می‌کنند. فعالیت‌های فیزیکی سنگین که باعث فشار یا آسیب به قفسه‌ی سینه شود تا 6 هفته مجاز نیست. کبودی واضح باید در عرض 2 تا 3 هفته برطرف شود و تورم هم در عرض 3 هفته برطرف خواهد شد. معمولاً از لوله‌های تخلیه برای چند روز استفاده می‌شود. اکثر بیماران از نتایج خود بسیار راضی هستند.

عوارض جانبی جراحی سینه با لیزر

عوارض جانبی رایج جراحی سینه با لیزر شامل کبودی و تورم می‌شود. ممکن است شکل سینه به مرور زمان تغییر کند و نتایج نهایی تا چندین ماه مشخص نخواهند بود. ممکن است بهبود زخم کند باشد و این مورد در افرادی که کوچک کردن سینه انجام داده‌اند، افراد دیابتی و افرادی که پرتودرمانی شده‌اند محتمل‌تر خواهد بود. عفونت و توده‌های سفت در سینه، که نکروز چربی نامیده می‌شوند نیز ممکن است ایجاد شوند، که خودبه‌خود از بین خواهند رفت.

هزینه‌ی جراحی سینه با لیزر

هزینه‌ی جراحی سینه با لیزر به نحوه انجام، تجربه‌ی پزشک و موقعیت مکانی مطب بستگی دارد. بیهوشی، تجهیزات، آزمایشات، لباس‌ها، داروهای تجویزی و دستمزد پزشک نیز در هزینه تأثیر می‌گذارند. درباره‌ی روش‌های پرداخت سؤال کنید؛ زیرا جراحی سینه با لیزر ممکن است از لحاظ پزشکی ضروری باشد و بیمه آن را پوشش دهد. اما باید حتماً عمل‌هایی را انجام دهید که بیمه‌ی شما مشخص کرده است.

سؤالات متداول

آیا جراحی سینه با لیزر ایمن است؟

این عمل با کمک تابش مستقیم پرتوهای لیزر به پوست انجام می‌شود که باعث بریده شدن آن خواهد شد. این امر باعث می‌شود که عمل ایمن‌تر و سریع‌تر انجام شود. این نوع لیزر ایمن بوده و مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است.

آیا در جراحی با لیزر نوک سینه برداشته و جایگزین می‌شود؟

خیر. نیپل برداشته نمی‌شود. نیپل (نوک سینه) در هر دو جراحی لیفت سینه و کوچک کردن سینه با لیزر، به سینه متصل می‌ماند. جراحان از گرافت آزاد نیپل خودداری می‌کنند چون ممکن است حس بودن نیپل از بین برود و فرد توانایی شیردهی خود را از دست بدهد.

آیا بعد از جراحی سینه با لیزر جای زخم مشهودی وجود خواهد داشت؟

تمامی برش‌ها وقتی بهبود می‌یابند، جای زخم (اسکار) ایجاد خواهد شد. برخی از اسکارها مشهودتر از برخی دیگر هستند. برش‌های لیزر، همانند برش‌های جراحی به روش رایج سینه هستند، اما به زودی ناپدید خواهند شد.

آیا کوچک کردن سینه با لیزر گران‌تر از جراحی عادی کوچک کردن سینه‌ی است؟

کوچک کردن سینه با لیزر گران‌تر از کوچک کردن سینه‌ی به روش قدیمی است. اکثراً جراحی کوچک کردن سینه با لیزر کمتر زمان می‌برد و در نتیجه بیهوشی کمتری لازم دارد. در هر دو روش، هزینه‌ی عمل، هزینه‌ی بیهوشی و هزینه‌های اتاق عمل یکسان است.

آیا بعد از جراحی سینه با لیزر می‌توانم به بچه‌هایم شیر بدهم؟

اکثر افراد بعد از جراحی قادر به شیردهی هستند.

آیا بعد از چند وقت، لازم است جراحی با لیزر مجدد انجام شود؟

اکثر افراد فقط یکبار این جراحی را انجام می‌دهند. اگر اضافه وزن یا کاهش وزن شدید پیدا کنید، احتمالاً باید لیفت سینه یا کوچک کردن سینه را مجدداً انجام دهید.

آیا کوچک کردن سینه تحت پوشش بیمه است؟

اگر دلیل این جراحی زیبایی نیست و باعث بروز عوارض و بیماری شده، این عمل در بیمارستان و تحت پوشش بیمه انجام خواهد شد، اما اگر دلیل آن زیبایی است بیمه‌ها آن را پوشش نمی‌دهند.

بعد از عمل جراحی سینه با لیزر می‌توانم به خانه بروم یا باید در بیمارستان بمانم؟

همه‌ی افراد یک شب تحت مراقبت خواهند بود. این امر باعث ایجاد شرایطی ایمن و راحت در شب بعد از عمل خواهد شد.

آیا می‌توان اندازه‌ی سینه را با لیزر کوچک کرد؟

می‌توان از لیزر در هر بخشی از روند کاهش حجم سینه استفاده کرد. به جای استفاده از چاقو یا قیچی از لیزر کربن‌دی‌اکسید برای برش استفاده می‌شود. این روش باعث کاهش خونریزی، سفت کردن بافت‌های سینه، کاهش نیاز به بیهوشی و تسریع روند بهبودی خواهد شد.