کوچک شدن سینه بر اثر لاغری و ورزش

  1. خانه
  2. /
  3. بدون دسته بندی خاص
  4. /
  5. کوچک شدن سینه بر...
فهرست مطالب

انجام ورزش و کاهش وزن فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما اغلب برای دستیابی به ظاهر فیزیکی بهتر انجام می‌شود. با این حال، همه چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود و ممکن است زنان وقتی ورزش‌های سنگین انجام می‌دهند یا از رژیم غذایی سخت پیروی می‌کنند، سایز سینه خود را از دست بدهند. اگر هدف این فعالیت‌ها ارتقای زیبایی شناختی بود، این اتفاق می‌توانست کل فرآیند را بی‌فایده کند، زیرا تناسب بین اعضای بدن شما تحت تأثیر قرار می‌گیرد. اما راه‌هایی وجود دارند که تا حدودی از این اتفاق جلوگیری می‌کند و حتی اگر سایز سینه‌های شما کم شود، جای نگرانی نیست. روش‌های متعدد عمل زیبایی وجود دارند که می‌توانند سینه‌های شما را  که بر اثر لاغری و ورزش کوچک شده‌اند به اندازه اصلی برگردانده و یا به سایز دلخواه شما برسانند.

آیا ورزش و کاهش وزن می‌تواند سینه‌های شما را کوچکتر کند؟

اثر ورزش و کاهش وزن در کوچک شدن سینه

بله. سینه‌های شما همراه با بافت سینه از چربی تشکیل شده است. بنابراین هنگامی که شما به طور کلی وزن کم می‌کنید، بخشی از چربی که در سینه هست آب شده و به طبع، اینکه چقدر سینه‌هایتان کوچک می‌شوند به میزان چربی ذخیره شده در آنجا بستگی دارد. بنابراین گاهی اوقات ممکن است متوجه کاهش سایز آن شوید و گاهی نیز ممکن است تغییر سایز ناچیز باشد. ممکن است به نظر برسد که سینه‌های شما اولین قسمتی از بدن شما هستند که کوچک‌تر می‌شوند، اما این لزوماً درست نیست. سینه‌های شما، بیشتر در معرض توجه شما هستند، بنابراین اولین قسمتی از بدن را که به آن توجه می‌کنید، همین سینه‌ها هستند. همچنین برخی ورزش‌ها و کاهش وزن ناگهانی می‌تواند بر اندازه سینه شما تأثیر بگذارد.

چگونه از کاهش سایز سینه جلوگیری کنیم؟

جلوگیری از کاهش سایز سینه

با سرعت آهسته و پایدار وزن خود را کاهش دهید تا سینه‌های شما کمتر کوچک شوند. کاهش نیم یا یک کیلو در هفته فشار زیادی به کلاژن و الاستین پوست وارد نمی‌کند. ورزش و رژیم غذایی کامل و فرآوری نشده مانند پروتئین‌های بدون چربی و سبزیجات برگ‌دار هم مؤثر هستند. این استراتژی‌ها می‌تواند منجر به حفظ دراز مدت عادت کاهش وزن شود که خب بسیار مفید است.

شما تمایل دارید که وزن خود را به طور متناسب در سراسر بدن کاهش دهید، شکل بدن را تا حد زیادی دست نخورده نگه دارید. اگر سینه‌های بزرگی نسبت به فرم بدن خود دارید، به احتمال زیاد در مقایسه با سایر قسمت‌های بدن شما، حتی با کاهش وزن، بزرگ می‌مانند.

شاید وقت آن باشد که دست از ورزش هوازی خالی بردارید و شروع به استفاده از وزنه کنید. تمرین‌های ورزشی بالاتنه مثل بارفیکس برعکس، پرس سینه با هالتر و کراس اور سیم‌کش خم شده، می‌توانند چربی از دست رفته سینه شما را با ماهیچه جایگزین کنند. درنتیجه شما ناحیه سینه سفت‌تر و قوی‌تری خواهید داشت.

تمرین با وزنه، به سینه‌های شما حجم نمی‌دهد؛ زیرا سینه‌ها ماهیچه ندارند. در عوض، ورزش‌های قفسه سینه با کار کردن روی عضلات زیر بافت سینه، افتادگی خفیف را برطرف می‌کنند، این کار باعث می‌شود سینه‌های شما بزرگ‌تر و سفت‌تر به نظر برسند و چربی‌هایی را که در حین انجام ورزش از دست داده‌اید جبران می‌کند، در نتیجه از ایجاد سینه‌هایی کوچک‌تر در مرحله اول از طریق جایگزینی چربی با عضلات جلوگیری می‌کند. در حالی که هیچ مدرک محکمی برای اثبات آن وجود ندارد، شایعه شده است که متعادل کردن رژیم غذایی و انتخاب غذاهایی که به افزایش سطح استروژن و فیتواستروژن کمک می‌کنند، ممکن است به شما کمک کند تا از دست دادن سایز سینه خود جلوگیری کنید. این مواد غذایی شامل تخم کتان، ماست سویا، دانه‌های سویا، شیر سویا، دانه‌های کنجد، کدو تنبل، نخود و لوبیا قرمز است.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید استفاده از یک سوتین ورزشی مناسب در حین ورزش است. به این ترتیب از حرکت بیش از حد سینه‌های خود جلوگیری می‌کنید.

روش‌های بزرگ کردن سینه

روش‌های بزرگ کردن سینه

روش‌های طبیعی مانند حفظ تعادل رژیم غذایی و ورزش‌های افزایش سایز سینه ممکن است به اندازه کافی در دستیابی به نتایج مد نظرتان، مطلوب نباشند. اگر اینطور باشد، مداخله پزشکی یک گزینه مناسب است. انواع مختلفی از روش‌ها برای لیفت یا حجیم کردن سینه‌های افتاده و کوچک شده طراحی شده است.

بزرگ کردن سینه

برای اکثر عمل‌های سینه، جراح شما یک برش زیر سینه، دور نوک پستان یا نزدیک زیر بغل شما ایجاد می‌کند. سپس ایمپلنت‌های پر شده با ژل سیلیکون یا محلول سالین را وارد می‌کنند. به یاد داشته باشید، این یک عمل جدی است. ممکن است یک جراحی سرپایی یا بستری باشد که نیاز به هفته‌ها بهبودی داشته باشد. اگر علاقه مند به بزرگ کردن سینه هستید، برای کسب اطلاعات بیشتر، با یک جراح پلاستیک مشورت کنید. این روش، چشمگیرترین نتایج را ارائه می‌دهد و حتی می‌توانید شکل و فرم سینه‌های خود را تغییر دهید. بزرگ کردن سینه همچنین طولانی ترین نتایج را به دنبال دارد و می‌تواند برای بیش از یک دهه ماندگاری داشته باشد.

تزریق فیلر

با تزریق فیلر، ظاهری جذاب‌تر به سینه‌ها خواهید بخشید و نتایج دریافتی واقعاً سریع هستند. با این حال، باید در نظر داشته باشید که نتایج در عرض چند ماه تا حداکثر 1 تا 2 سال محو خواهند شد. پیدا کردن یک پزشک توانا و با تجربه برای تزریق فیلر بسیار مهم است، زیرا محل تزریق و نحوه تزریق آن به شدت بر نتیجه شما تأثیر می‌گذارد.

تزریق چربی

استفاده كردن از چربی بدن شما، پردازش آن و تزریق مجدد آن به سینه‌ها می‌تواند گزینه دیگری برای بزرگ کردن سینه باشد. نتیجه آن نیز یک سینه نرم و طبیعی خواهد بود. اما باید توجه داشت که اگرچه نتایج عالی هستند، اما اگر از نظر بدنی فعال هستید، ممکن است این گزینه مناسبی نباشد، زیرا چربی تزریق شده می‌تواند از طریق ورزش بسوزد.

هزینه‌ها

هزینه‌های بزرگ کردن سینه، برای هر بیمار متفاوت خواهد بود. روشی که انتخاب می‌کنید، میزان تغییری که می‌خواهید، هزینه‌های پزشک، هزینه‌های بالینی، موقعیت جغرافیایی شما و بسیاری عوامل دیگر مستقیماً بر هزینه‌ها تأثیر می‌گذارند. همچنین باید در نظر داشته باشید که پروسه‌های بزرگ کردن سینه (چه جراحی یا غیرجراحی) جزو روش‌های زیبایی انتخابی محسوب می‌شوند و نمی‌توانید انتظار پوشش بیمه‌ای داشته باشید، بنابراین تمام هزینه‌ها را باید خودتان بپردازید.

خلاصه نکات

خلاصه نکات کوچک شدن سینه بر اثر لاغری و ورزش

ممکن است بعد از ورزش و کاهش وزن، سایز سینه‌های شما کاهش یابد، به خصوص اگر به طور ناگهانی وزن زیادی کم کنید. این طبیعی است که نسبت به سینه‌های کوچک خود نارضایتی داشته باشید، اما همچنین بسیار عالی است که به سادگی بدن خود را دوست بدارید. در صورت تمایل می‌توانید از روش‌های گوناگون برای بهبود سایز سینه‌هایتان استفاده کنید، اما فراموش نکنید که شما همانطور که هستید کامل هستید. با این حال، اگر از سینه‌های خود راضی نیستید، روش‌های خاصی وجود دارند که می‌توانند به شما در رشد سینه و رسیدن به اندامی که می‌خواهید کمک کنند. به یاد داشته باشید که روش‌های طبیعی برای به دست آوردن نتیجه مطلوب، بسیار طول می‌کشد (حتی اگر نتیجه بدهند)، اما روش‌های زیبایی مانند تزریق فیلر و استفاده از پروتز سینه نتایج سریع و قابل اعتمادی را ارائه می‌دهند. در هر صورت، نکته کلیدی یافتن یک پزشک متخصص است که بتوانید به راهنمایی او اعتماد کنید و برای رسیدن به نتایج دلخواه خود تحت نظارت او باشید.

سوالات متداول

چرا وقتی چاق می‌شوید یا ورزش‌های سنگین انجام می‌دهید، سینه‌ها کوچک‌تر می‌شوند؟

از آنجایی که سینه‌ها بیشتر از چربی ساخته شده‌اند، وقتی چربی بدن شما کاهش یابد، به طور طبیعی مقداری از اندازه سینه خود را نیز از دست خواهید داد. میزان این تأثیر به عوامل بسیاری از جمله ژن‌ و بافت سینه شما بستگی دارد.

آیا همه افراد هنگام کاهش وزن دچار کاهش سایز سینه می‌شوند؟

می‌توان تا حدودی از کاهش سایز سینه جلوگیری کرد، اما به طور کلی همه افراد به میزان متفاوتی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. افرادی که سینه‌های کوچک‌تری دارند چربی کمتری از دست خواهند داد و تأثیر آن در مقایسه با افرادی که سینه‌های بزرگ دارند کمتر خواهد بود.

آیا می‌توان سایز کوچک سینه را ترمیم کرد؟

پاسخ کوتاه بله است، اگرچه روش‌های مختلفی وجود دارند و هر کدام نتیجه و طول عمر متفاوتی را ارائه می‌دهند. پزشک می‌تواند به شما کمک کند رویکردی را بر اساس انتظارات و ساختار بدن خود انتخاب کنید.

آیا روش‌های افزایش سایز سینه موثر هستند؟

اگر روشی وجود داشته باشد که نتایج دقیق و ملموسی به همراه داشته باشد، آن بزرگ کردن با ایمپلنت سینه است.

آیا بزرگ کردن سینه بعد از مدتی به حالت اولیه بازمی‌گردد؟

این بستگی به گزینه درمانی انتخابی شما دارد، درمان‌های خاصی مانند تزریق فیلر از ماه‌ها تا چند سال ماندگاری دارند، در حالی که سایر روش‌ها مانند جراحی بزرگ کردن سینه می‌توانند به طور موثر سینه‌های بزرگ‌تری را برای بیش از یک دهه به شما بدهند.

آیا می‌توانید روش‌های مختلف را برای افزایش سایز سینه خود ترکیب کنید؟

بله، روش‌های خاصی را می‌توان با هم برای ارائه بهترین نتیجه استفاده کرد. به عنوان مثال، می‌توانید تمرینات ورزشی انجام دهید و سپس مقداری فیلر تزریق کنید تا به نتیجه‌ای زیباتر برسید.

روش جراحی سینه چقدر موثر است؟

میزان نتایجی که می‌توانید از این درمان انتظار داشته باشید، به شکل بدن مورد نظر شما و تخصص جراح زیبایی بستگی دارد. این درمان بسیار منعطف است و شما در اصل می‌توانید سایز و مدل سینه مد نظر خود را بدست آورید.