آیا ماساژ سینه باعث بزرگ شدن سینه می‌شود؟

  1. خانه
  2. /
  3. جراحی زیبایی سینه
  4. /
  5. آیا ماساژ سینه باعث...
فهرست مطالب

ترکیب آرامش و دستیابی به سینه‌های جذاب‌تر و برجسته‌تر، به نظر مانند رویا می‌باشد و این رویا در حقیقت می‌تواند در موارد انجام ماساژ بزرگ کردن سینه به واقعیت تبدیل گردد. حرکات خاص و استفاده از روغن‌ها، پمادها و کرم‌ها امکان بزرگ کردن سینه‌ها را تا حدی افزایش می‌دهند و آنها را برجسته‌تر می‌کنند. هرچند ماساژ دادن روشی پزشکی نیست، اما مزایای پزشکی خاصی دارد که بسیار بیشتر از حجیم کردن سینه‌ها است. برای ماساژ دادن سینه‌ها می‌توانید از یک متخصص کمک بگیرید یا یاد بگیرید خودتان آن را انجام دهید. توجه کنید که اگر اخیرا از سرطان سینه بهبود یافته‌اید یا اگر هنوز مبتلا به آن هستید، نباید ماساژ سینه را انجام دهید. باید بگوییم گرچه ماساژ بزرگ کردن سینه می‌تواند برای شما مفید باشد، اما تغییرات قابل توجهی ایجاد نمی‌کند و مراجعه به جراح زیبایی برای بزرگ کردن سینه‌ها یکی از راه‌هایی است که می‌تواند برای شما موثرتر باشد.

ماساژ سینه

ماساژ سینه

به هر نوع لمس عمدی  قفسه سینه یا سینه‌ها، ماساژ سینه یا قفسه سینه  می‌گویند، شما می‌توانید ماساژ سینه را در سالن‌های ماساژ نیز دریافت کنید، اما بسیاری با این موضوع راحت نیستند که کسی آنها را لمس کند. ماساژ می‌تواند به شکل ورز دادن، مالش دادن، نگه داشتن یا ضربه زدن باشد. ماساژ اغلب شامل انجام حرکات هماهنگ روی بافت سینه یا عضلات عمیق‌تر قفسه سینه می‌شود.

وقتی عبارت ماساژ سینه را می‌شنوید، ممکن است به خودآزمایی برای بررسی برجستگی‌ها نیز فکر کنید. اما این نوع متفاوتی از ماساژ است. بنابراین ماساژ سینه مشابه خودآزمایی سینه که برای ارزیابی سلامت سینه طبیعی شما نیاز است، نمی‌باشد.

انواع ماساژ با اهداف مختلف، مانند تسکین درد، آرامش بخش، ماساژ شیردهی و البته ماساژ بزرگ کردن سینه وجود دارند. این روش‌ها تکنیک‌های مختلف ماساژ را دارند. در صورت حجم دهی سینه، اغلب همراهی با روغن‌ها، پمادها یا کرم‌ها ضروری است.

گرچه ماساژ دادن سینه مزایایی دارد (مثلا افزایش حجم) اما باید به انتظارات خود توجه کرده و متوجه شوید که اگر واقعا می‌خواهید اندازه سینه را افزایش دهید، احتمالا مداخله پزشکی باید انتخاب شما باشد، زیرا نتایج ملموس‌تری را ایجاد می‌کند.

مزایای ماساژ سینه

مزایای ماساژ سینه

حال که در مورد ماساژ سینه اطلاع دارید، بگذارید در مورد مزایای بسیار ماساژ توضیح دهیم. ثابت شده است که ماساژ سینه وقتی همراه با روغن‌ها و کرم‌های بزرگ کننده سینه استفاده می‌شوند، می‌توانند کارآمد باشد. ماساژ حجم دهی سینه برای سال‌ها استفاده شده است و ارزش آن ثابت شده است. چه خود شما این ماساژ را انجام دهید یا شخصی حرفه‌ای، این روش به تدریج می‌تواند سینه‌ها را بزرگتر کرده و سفتی و لطافت آن را نیز حفظ کند. حجیم کردن سینه تنها مزیتی نیست که ماساژ سینه دارد، در اینجا دیگر مزایای ماساژ سینه بیان می‌شود:

تسهیل شیردهی

بانوان شیرده در زمان انباشتگی شیر در سینه خود مقداری درد خواهند داشت. این درد می‌تواند توسط ماساژ سینه کاهش یابد. در تحقیقی در سال 2015، برای 42 شرکت کننده ماساژ درمانی سینه ارائه شد که کاهش درد را در آنان گزارش دادند.

کمک به تشخیص سرطان سینه

ماساژ سینه راهی عالی برای خود تشخیصی سرطان سینه است. بر اساس تحقیقی که در کالج Obstetricians و Gynaecologists آمریکا انجام شد، 71% موارد سرطان سینه در زنان زیر 50 سال بر اساس خود تشخیصی شناسایی شده‌اند. از آنجایی که تشخیص زود هنگام می‌تواند نتایج درمان را بهتر کند، ماساژ سینه‌ها می‌توانند بسیار مفید باشند.

تسکین تنش

از نظر آیورودا، ماساژ سینه می‌تواند با تسکین تنش یا فشار مرتبط باشد. با ماساژ دادن سینه، ناحیه مورد نظر را دست ورزی می‌کنید و بافت سینه بی تحرک را تکان می‌دهید. وقتی این اتفاق بیفتد، تنش زیادی از بدن دفع می‌گردد.

بهبود تولید شیر

ماساژ دادن سینه فواید زیادی برای شیردهی دارد. گردش خون را در سینه بهبود می‌دهد و به رفع حساسیت کمک می‌کند. علاوه‌براین، می‌تواند شیر را افزایش دهد. ماساژ سینه با گرم و شل شدن سینه، به جریان یافتن شیر نیز کمک می‌کند.

تحریک سیستم لنفاوی

برخی سموم در سیستم لنفاوی جمع می‌شوند. ماساژ سینه سریعتر این سموم را از سیستم لنفاوی خارج می‌کند. زمانی که سیستم لنفاوی آسیب ببیند، می‌تواند باعث تجمع مایعات و مواد زائد گردد. در نتیجه، می‌تواند تجمعی به نام لنف ادم را ایجاد کند. نه تنها ماساژ سینه رگ‌های لنفی را تحریک می‌کند، بلکه احتمال ورم لنف‌ها را نیز کاهش می‌دهد.

پادزهری برای فشار عضلانی

عضلات زیرین سینه‌ها که به عضلات سینه‌ای معروف هستند، بعد از ورزش سنگین و بلند کردن اجسام سنگین سفت می‌شوند. ماساژ سینه، راهی موثر برای کاهش این فشار در عضلات سینه است.

کمک به زیبایی

اگر می‌خواهید قفسه سینه را به صورت درست برجسته کنید، ماساژ سینه چیزی است که نیاز دارید. با کاهش افتادگی سینه و کم کردن ترک‌های پوستی، به زیبایی سینه کمک خواهید کرد. بر اساس تحقیقی که در سال 2012 انجام شد، 15 دقیقه ماساژ سینه با روغن بادام ترک‌های پوستی را کاهش می‌دهد.

دوست داشتن خود را تقویت کنید.

زمانی که با بدن خود آشنایی داشته باشید، دانستن نقاط لذت خود آسانتر خواهد بود. یک راه موثر برای در ارتباط بودن با بدن ماساژ است. این کار به شما امکان رضایت از بدن و دوست داشتن آن را می‌دهد.

روش ماساژ سینه

روش ماساژ سینه

روش ماساژ سینه

روش ماساژ سینه

برای بهترین نتایج ممکن از ماساژ دادن سینه، رفتن به سالن‌های ماساژ و دریافت ماساژ از فردی حرفه‌ای را در نظر بگیرید. این متخصصان آموزش دیده‌اند تا ماساژهای مفید و صحیحی، مانند ماساژ سینه، را انجام دهند. اگر به اسپا یا سالن ماساژ برای ماساژ سینه مراجعه می‌کنید، نیازی به نگرانی در مورد نحوه انجام ماساژ ندارید.

با این حال همه دوست ندارند به سالن ماساژ بروند یا حتی کسی آنها را لمس کند. در اینصورت، بهتر است ماساژ سینه را در خانه انجام دهید. اگر احساس راحتی در خانه دارید، انجام ماساژ سینه در خانه بهتر از رفتن به سالن ماساژ است.

البته باید با آگاهی ذهنی شروع کنید و سپس مکانی ساکت و راحت را بیابید. برمن بیان می‌کند که روغن پایه گرم شده مانند روغن آفتابگردان یا کنجد ارگانیک مفید است.

باید ماساژ سینه را با حرکات دورانی شروع کنید، از نوک سینه شروع کرده و به سمت خارج سینه‌ها پیش روید. باید از یک سینه شروع کنید و فشار اضافه وارد نکنید، مخصوصا اگر احساس درد دارید. سپس، به سمت زیر بغل و حاشیه سینه‌ بروید، به سمت بالا و مفصل شانه حرکت کنید تا سموم گره‌های لنفی را تخلیه و مجاری را باز کنید.

قبل از رفتن به سمت استخوان سینه، شانه و گردن را در دو سمت مقداری ماساژ دهید. ماساژ را در مرکز استخوان سینه و با حرکات دایره‌ای در جهت عقربه‌های ساعت به اتمام برسانید. هیچ جدول زمانی دقیقی برای مدت زمان ماساژ دادن سینه‌ها وجود ندارد، بنابراین هر مقدار که خواستید ماساژ را انجام دهید.

ماساژ با روغن‌ها، پمادها و کرم‌ها

ماساژ با روغن‌ها، پمادها و کرم‌ها

چگونگی استفاده

کرم‌ها و پمادها مستقیما روی سینه‌ها قرار می‌گیرند و حاوی مواد شیمیایی متفاوتی هستند که هدفشان تقلید از هورمون طبیعی استروژن است تا رشد سینه‌ها را تحریک کند. ترکیبات گیاهی معمول شامل سیب زمینی وحشی، رازیانه و شنبلیله می‌شود که تصور می‌گردد همگی خواص تقویت سینه را دارند.

تصور می‌گردد که مصرف کرم‌های موضعی حجم دهنده سینه ( در مقایسه با قرص‌های حجم دهنده سینه) به دلیل اثرات موضعی‌تر و احتمال کمتر ایجاد عوارض جانبی در کل بدن، فواید بیشتری داشته باشند. روغن‌های ضروری و برخی پمادها نیز اثرات مشابهی دارند و این مکمل‌ها وقتی با ماساژ حرفه‌ای حجیم کردن سینه همراه می‌شوند، بهترین نتایج را دارند.

نتایج ماساژ سینه

نتایج ماساژ سینه

نتایج ماساژ سینه – مانند آرامش بخشی، رفع فشار، کمک به شیردهی، حجیم سازی و غیره – تماما طبیعی هستند و هیچ عارضه جانبی ندارند. واقعیت دیگر این است که نتایج ماساژ سینه به تدریج نمایان می‌شوند و نباید انتظار نتایج فوری را داشته باشید، این گفته در مورد آرامش بخشی، لذت و رفع تنش صادق نیست، اما در مورد افزایش حجم سینه دو برابر صدق می‌کند. اگر ماساژ سینه را برای افزایش سایز آنها انجام می‌دهید، نتایج بدست آمده تا زمانی که وزن از دست ندهید یا اضافه نکنید و بزرگتر  نشوند یا تغییر شکل ندهند باقی می‌ماند.

عوارض ماساژ سینه

عوارض ماساژ سینه

ماساژ سینه به طور کلی بی‌خطر است. اگر مبتلا به سرطان سینه بوده‌اید یا جراحی سینه داشتید، احتمالا نیاز به توجه به هر گونه توده، اسکار یا نواحی است که اشعه دریافت کرده است. در این موارد، ممکن است بهتر باشد که برای ماساژ سینه به متخصص ماساژ درمانی معتبر مراجعه کنید.

اگر احساس می‌کنید که ماستیت یا ورم سینه دارید، به پزشک مراجعه کنید. ماساژ می‌تواند مفید باشد، اما ممکن است نیاز به داروهایی به منظور رفع عفونت باشد. ماستیت اغلب در ماه‌های اول بعد از زایمان روی می‌دهد. دیگر علائم ممکن است شامل تب، درد، ورم و لرز باشد.

کلام آخر

ماساژ سینه فواید زیادی دارد، می‌تواند تنش را رفع کرده، ورم را کاهش دهد و به احساس ارتباط بیشتر با بدن کمک کند. برای افزایش سایز سینه نیز استفاده می‌شود. برای بیشترین تاثیر، باید ماساژ سینه را با کرم‌ها، روغن‌ها و پمادهای حجم دهنده ترکیب کنید.

باید توجه کنید که ویژگی‌های حجیم کردن سینه با ماساژ ملوس است، اما ماهیت محدودی دارد و اگر تغییرات زیادی را می‌خواهید، شاید حجم دهی سینه چیزی است که باید در نظر بگیرید. بر روی روش‌هایی مانند حجیم کردن سینه با پروتز و لیفت سینه تحقیقات زیادی شده است و نتایج نشان داده‌اند که این روش‌ها توانایی افزایش حجم سینه را دارند. مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید، یافتن جراح زیبایی مجرب است که نتایجی که می‌خواهید را با تمام جزئیات و ظرافت‌هایی که باعث ایجاد بدنی عالی می‌شود را به شما بدهد.

اگر مشکل پزشکی خاصی دارید، ممکن است بهتر باشید برای مراقبت منظم به متخصص مراجعه کنید و اگر متوجه هر نوع توده جدید یا دیگر تغییرات در سینه‌ها شدید، به پزشک مراجعه کنید تا بلافاصله آزمایشات مخصوص سرطان را انجام دهد.

سوالات پرتکرار

آیا ماساژ سینه‌ها مفید است؟

ماساژ سینه‌ها فواید زیادی دارد زیرا می‌تواند فشار را تسکین داده، التهاب را کاهش دهد، سینه‌ها را بزرگتر کرده و به ارتباط بیشتر با بدن کمک کند. ماساژ را روتین خود قرار دهید تا بتوانید سینه‌ها را برای یافتن اختلالات؛ افزایش شیر یا تخلیه منظم سیستم لنفاوی بررسی کنید.

آیا می‌توان ماساژ سینه را هر روز انجام داد؟

علاوه بر بزرگ کردن، ماساژ منظم سینه‌ها می‌تواند به سم زدایی سیستم لنفاوی کمک کند. ممکن است برای نتایج بهتر مجبور به مراجعه به پزشک مجرب یا متخصص آیورودا شوید. از آنجایی که بافت سینه به غدد لنفاوی گسترش یافته، ماساژ منظم سینه می‌تواند تخلیه لنفاوی را بهبود بخشد.

آیا ماساژ سینه باعث افزایش حجم آن می‌شود؟

بله، ماساژ سینه زمانی که همراه با روغن‌ها، کرم‌ها و پمادهای حجم دهنده باشد و مرتبا انجام شود، می‌تواند اندازه سینه‌ها را افزایش دهد، اما نتایج کمی بدست می‌آید.

آیا ماساژ سینه را می‌توان در خانه انجام داد؟

بله، ماساژ را می‌توان در سالن ماساژ انجام داد، یا آن را یاد گرفت و در خانه به طور موثری انجام داد این مورد برای افرادی که دوست ندارند دیگران آنها را لمس کنند مناسب است.

آیا خطری در ماساژ دادن سینه وجود دارد؟

ماساژ یک روش درمانی بی‌خطر و موثر است، اما اگر مبتلا به سرطان سینه هستید یا اگر به تازگی درمان سرطان سینه را به اتمام رسانده‌اید، ماساژ ممکن است مناسب شما نباشد. برای اطلاعات بیشتر با پزشک مشورت کنید.