برای بزرگ شدن سینه‌ها چه بخوریم؟ | بهترین غذا برای افزایش سایز سینه

  1. خانه
  2. /
  3. جراحی زیبایی سینه
  4. /
  5. برای بزرگ شدن سینه‌ها...
فهرست مطالب

بزرگ کردن سینه می‌تواند موضوع مورد علاقه‌ بسیاری از زنان باشد و عمدتاً روش‌های طبیعی اولین راهی هستند که افراد برای افزایش سایز سینه از آن‌ها کمک می‌گیرند. رژیم غذایی یکی از روش‌های طبیعی برای بزرگ کردن سینه می‌باشد و خطر آن کم یا در حد صفر است، مگر اینکه به غذای خاصی حساسیت داشته باشید. در حالی که این روش قطعاً ایمن است، اما نتایج آن در صورت وجود، محدود هستند. برای افرادی که وقت کافی ندارند یا صبور نیستند یا افرادی که افزایش سایز چشمگیری انتظار دارند، روش‌های جایگزین مانند مداخله‌ پزشکی برای بزرگ کردن سینه، مناسب‌تر خواهند بود. ما به غذاهایی که به طور طبیعی سایز سینه را افزایش می‌دهند در زیر اشاره کرده‌ایم و سپس گزینه‌های جایگزین برای شما به منظور رسیدن به نتایج محسوس‌تر و سریع‌تر را ذکر کرده‌ایم.

چه مواردی باعث رشد سینه‌ها می‌شوند؟

چه مواردی باعث رشد سینه‌ها می‌شوند؟

استروژن هورمونی است که کارهای زیادی در بدن انجام می‌دهد و یکی از آن‌ها رشد جنسی و سیستم تولید مثل است. در حالی که استروژن در همه‌ افراد با هر سنی وجود دارد، اما زنانی که در سنین باروری هستند میزان بیشتری از این هورمون در بدنشان دارند.

استروژن وظایف مختلفی دارد از جمله تنظیم سیکل قاعدگی و رشد و بزرگ شدن سینه‌ها (منبع). سطح استروژن در دوران یائسگی کاهش می‌یابد؛ این امر می‌تواند باعث بروز علائمی مانند گرگرفتگی و تعریق شبانه شود.

استروژن یک هورمون زنانه است که باعث می‌شود بدن زنان پرتر و سینه‌هایشان بزرگتر شود. این هورمون نقش بسیار مهمی در تبدیل بدن یک دختر جوان به یک فرد بالغ دارد و روی چرخه‌ قاعدگی نیز تأثیر می‌گذارد. نهایتاً شکل بدن و اندازه‌ سینه‌هایتان را تغییر خواهد داد.

در حالی که این هورمون چنین نقش مهمی دارد، اما مدرک بالینی وجود ندارد که نشان دهد افزایش این هورمون با کمک غذاها روش مناسبی برای افزایش سایز سینه‌ها باشد.

غذاهایی برای بزرگ کردن سینه‌ها

غذاهایی برای بزرگ کردن سینه

ظاهراً باور کردنی نیست، اما غذاهایی هستند که گفته می‌شود باعث بزرگ شدن سینه می‌شوند. پس اگر نمی‌خواهید زیر تیغ جراحی بروید، می‌توانید غذاهای بزرگ کننده‌ سینه را امتحان کنید. اما باید توجه کنید که نمی‌توانید با کمک رژیم غذایی انتظار افزایش سایز یا تغییر شکل چشمگیری داشته باشید، حتی در صورتی که تأثیراتی ببینید.

برخی از غذاها باعث کمک به کارکرد طبیعی استروژن می‌شوند. این مواد مغذی خواص زیادی برای سلامت بدن دارند، که می‌توانند دلیلی برای توجه به غذاهای مصرفی‌تان باشند، حتی اگر باعث بزرگتر شدن سینه‌ها نشوند.

غذاهای حاوی فیتواستروژن

غذاهای حاوی فیتواستروژن

گفته می‌شود که مصرف غذاهای سرشار از فیتواستروژن باعث بزرگ شدن سینه‌ها می‌شوند. غذاهای سرشار از فیتواستروژن عبارتند از: گردو، پسته، چای سیاه، چای سبز، هندوانه، تمشک، لوبیا سبز، آلو خشک و جوانه‌ دانه‌ سویا. این مواد غذایی می‌توانند میزان استروژن را افزایش دهند اما تضمینی برای اینکه سایز سینه‌هایتان را افزایش دهند، وجود ندارد.

غذاهای سرشار از چربی سالم

غذاهای سرشار از چربی سالم

غذاهای سرشار از چربی‌های سالم می‌توانند کمک کنند تا سینه‌های بزرگتری داشته باشید، به شرط اینکه ورزش کنید تا اندام عالی داشته باشید. توصیه می‌شود که در صورت مصرف چربی‌های سالم ورزش کنید، زیرا در غیر اینصورت تنها چیزی که حاصل خواهد شد افزایش وزن خواهد بود. غذاهای سرشار از چربی‌های سالم عبارتند از: روغن زیتون، آووکادو، ماهی، آجیل و تخم مرغ.

سویا

سویا

این مورد یکی از غذاهای عالی برای بزرگ کردن سینه است. سویا سرشار از فیتواستروژن و ایزوفلاون‌ها است و با سلول‌های سرطان سینه و رادیکال‌های آزاد مقابله می‌کند. به جای نوشیدن شیر ساده می‌توانید شیر سویا بنوشید، اما توقع نداشته باشید که باعث افزایش سایز کاپ شود.

ترب

ترب

ترب می‌تواند به بزرگ شدن سینه‌ها کمک کند زیرا سبزیجات به گردش خون کمک می‌کنند. بهبود جریان خون در سینه‌ها می‌تواند باعث افزایش سایز آن‌ها شود، اما این موضوع به صورت بالینی اثبات نشده است.

غذاهای دریایی

غذاهای دریایی

میگو، صدف، آبزیان صدف‌دار (شل‌فیش) و جلبک‌ها سرشار از منگنز هستند و به افزایش هورمون‌های جنسی کمک می‌کنند که این امر می‌تواند باعث رشد بافت سینه‌ها شود. نتایج خوردن روزانه‌ غذاهای دریایی شما را شگفت‌زده خواهد کرد، خواه باعث بزرگ شدن سایز سینه شوند یا نه.

غلات کامل

غلات کامل

غلات کامل سرشار از مواد مغذی بوده و برای بدن مفید هستند. گندم و برنج قهوه‌ای باید در رژیم غذایی برای بزرگ کردن سینه گنجانده شوند، اما اینکه آیا مستقیماً باعث بزرگ شدن سینه خواهند شد یا خیر به طور بالینی اثبات نشده‌اند.

لبنیات، مانند شیر و پنیر

لبنیات، مانند شیر و پنیر

لبنیات هورمون‌هایی دارند که محرک‌هایی برای رشد سینه‌ زنان هستند، اما تاکنون اثبات نشده که غذا بتواند روی رشد تأثیری بگذارد. به هر حال باید در کنار رژیم غذایی عادی خود از لبنیات نیز به خاطر خواص زیادشان استفاده کنید. غذاهایی مانند: پنیر، کره، ماست و شیر مزایای زیادی برای شما دارند اما ممکن است این مزایا شامل بزرگ کردن سینه نباشد.

عصاره‌ دانه‌ فنوگریک

عصاره‌ دانه‌ فنوگریک

دانه‌ فنوگریک تولید دو هورمون مهم برای بزرگ شدن سینه، که استروژن و پروژسترون هستند را تحریک می‌کند. گفته می‌شود که دانه‌های جوانه‌زده‌ فنوگریک حاوی دیوسژنین است که استروژنی طبیعی بوده و باعث بزرگ شدن سینه می‌شود، اما ممکن است به انداره‌ای که شما می‌خواهید سینه‌هایتان بزرگ شوند تأثیر نداشته باشند.

محدودیت‌های غذایی برای بزرگ کردن سینه

 ابتدا باید بگوییم که هیچ تحقیق بالینی وجود ندارد که نشان دهد مصرف غذا و تغییر رژیم غذایی می‌تواند سایز سینه‌ها را افزایش دهد. همین مورد کافی است تا خیالتان راحت شود که این روش ممکن است راه مناسبی برای بزرگ کردن سینه نباشد. با این حال تمامی موارد ذکر شده، مزایای زیادی برای سلامت بدن دارند و در نتیجه گنجاندن آن‌ها در رژیم غذایی ضرری نخواهد داشت.

دومین موردی که باید به آن توجه شود این است که درمان‌های طبیعی (به شرطی که مؤثر باشند) هرگز نمی‌توانند نتایج چشمگیری به همراه داشته باشند؛ شاید بتوان با کمک درمان‌های طبیعی اندامی بهتر و سینه‌هایی برجسته‌تر و جذاب‌تر داشت، اما اگر به دنبال تغییرات چشمگیر هستید باید از بزرگ کردن سینه با کمک جراحی زیبایی استفاده کنید.

روش‌های جایگزین

اگر واقعاً می‌خواهید اندازه و شکل سینه‌هایتان را تغییر دهید، روش‌های پزشکی (خواه تهاجمی و خواه غیرتهاجمی) بهترین گزینه برای شما هستند. روش‌های زیادی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا شکل و اندازه‌ سینه‌هایتان را تغییر دهید و سینه‌های پرتری داشته باشید. این روش‌ها نتایج قطعی و محسوسی دارند و تنها روش‌های تضمین شده برای داشتن سینه‌هایی بزرگتر هستند. جراحی زیبایی بزرگ کردن سینه ایمن بوده و عوارض جانبی و خطرات ناچیزی دارد.

در اینجا به روش‌های مختلف جراحی زیبایی بزرگ کردن سینه اشاره شده است:

پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه برای زنانی که از کوچک بودن سینه‌هایشان راضی نیستند یا زنانی که اندازه‌ سینه‌هایشان باهم متفاوت است (خواه به دلایل ارثی و خواه به خاطر ماستکتومی) مناسب می‌باشد. جایگذاری پروتزها نیازمند یک جراحی ساده است که معمولاً با تزریق داروی بیهوشی داخل رگ انجام می‌شود.

پروتزها در سه مورد می‌توانند باهم تفاوت داشته باشند که عبارتند از: ماده‌ سازنده، روش جایگذاری و محل قرار گرفتن.

امروزه پروتزهای سینه یا با سیلیکون و یا با سالین پر شده‌اند. پروتزهای سیلیکونی احساسی شبیه به سینه‌ طبیعی دارند و پروتزهای سالینی با آب و نمک استریل پر شده‌اند و معمولاً نسبت به پروتزهای سیلیکونی مقرون به صرفه‌تر هستند.

لیفت سینه

لیفت سینه

اگرچه کوچک بودن سینه‌ها رایج‌ترین مشکل سینه‌ها می‌باشد، اما سینه‌های افتاده یا بدشکل هم گاهی اوقات باعث می‌شوند که زنان به فکر جراحی سینه باشند. افزایش سن، زایمان، شیردهی و عوامل ژنتیکی همگی در افتادگی سینه‌ها نقش دارند. خوشبختانه می‌توانید با نیروی گرانش زمین مقابله کرده و با کمک جراحی لیفت سینه مجدداً سینه‌هایی برجسته داشته باشید.

لیفت سینه نیز همانند قرار دادن پروتز، یک عمل جراحی است که با تزریق داروی بیهوشی داخل رگ انجام می‌شود. چون لیفت سینه‌ها باعث می‌شود که سینه‌ها بزرگتر به نظر برسند، ممکن است جراحی لیفت سینه به تنهایی انجام شود. با این حال، ممکن است با جراحی پروتز سینه نیز به صورت ترکیبی انجام شود و هم باعث لیفت و بالا کشیدن سینه و هم افزایش حجم سینه شود. اینکه کدام روش برای شما بهتر است، به اهداف کلی شما برای سینه‌ها و پیشنهادات پزشکتان بستگی دارد.

تزریق چربی به سینه‌ها

تزریق چربی به سینه

سومین راه برای بزرگ کردن سینه که تنها روش کم تهاجمی از بین سه روش ذکر شده است، تزریق چربی به سینه‌ها است. تزریق چربی به سینه‌ها باعث می‌شود سینه‌ها به طبیعی‌ترین روش ممکن پر شده و حجم و ظاهر بهتری پیدا کنند. این روش برای زنانی که می‌خواهند سینه‌هایشان را بزرگ کنند و در قسمت‌های دیگر بدن خود چربی اضافی دارند، مناسب است. برای اینکه تزریق چربی نتایج خوبی به همراه داشته باشد، باید سینه‌هایتان شکل خوب و پوست سفتی داشته باشند و توجه داشته باشید که حجم سینه کمی افزایش خواهد یافت.

فیلر پوستی

فیلر پوستی

فیلرهایی که برای صورت استفاده می‌شوند، می‌توانند برای سینه‌ها نیز استفاده شوند. این فیلرها شامل فیلرهای پوستی (بافت نرم) بر پایه‌ هیالورونیک اسید (HA) مانند: ژوویدرم و رستیلن هستند.

متداول‌ترین فیلر برای این کار اسکالپترا است که پلی‌ال‌لاکتیک اسید می‌باشد و بعد از تزریق تا چندین ماه ماندگاری دارد. این فیلر بدن را برای ساخت کلاژن در ناحیه‌ تزریق شده تحریک می‌کند. معمولاً برای اینکه نتیجه‌ای حاصل شود، باید چند جلسه این درمان تکرار شود. تزریق فیلرهای زیبایی اگرچه تهاجمی نیست، اما درمان خوبی برای سینه‌ها هم نمی‌باشد، چون تحقیقات طولانی‌مدتی در زمینه‌ تأثیر آن وجود ندارد.

خلاصه

وقتی صحبت از افزایش زیبایی می‌شود، همیشه شایعات و روش‌های اثبات نشده خودنمایی می‌کنند؛ این موارد در زمینه‌ بزرگ کردن سینه‌ها نیز دیده می‌شوند. در حالی که هیچ کدام از غذاهایی که گفته می‌شود برای افزایش سایز سینه‌ها مؤثرند، مضر نیستند و مزایای زیادی هم برای بدن دارند، اما ثابت نشده که برای بزرگ کردن سینه مؤثر هستند یا خیر. اگر می‌خواهید از آن‌ها در رژیم غذایی خود استفاده کنید، باید هدفتان مزایای دیگر آن‌ها باشد و انتظار نداشته باشید که با خوردن غذاهای خاص سینه‌هایتان بزرگتر شوند.

از طرف دیگر، روش‌های پزشکی زیادی وجود دارند که کمک می‌کنند تا سینه‌های بزرگتری داشته باشید و حتی شکل آن‌ها را طبق سلیقه‌ خود تغییر دهید. این روش‌ها نتایج تضمین شده‌ای دارند، ایمن هستند و خطرات کمی نیز دارند.

وقتی می‌خواهید جراحی زیبایی برای بزرگ کردن سینه‌ها انجام دهید، جراح مشهور و مجربی را بیابید. زیرا وقتی که فردی متخصص باشد، احتمال خراب شدن جراحی کم خواهد بود. این روش‌ها نتایجی خواهند داشت که چندین سال ماندگار هستند؛ پس خیلی مهم است که نتایج رضایت‌بخش باشند.

سؤالات متداول

آیا مواد غذایی می‌توانند باعث بزرگ شدن سینه‌ها شوند؟

در حالی که غذاهای زیادی وجود دارند که گفته می‌شود باعث بزرگ شدن سینه‌ها می‌شوند و ممکن است افراد زیادی از آن‌ها استفاده کنند، اما هیچ تحقیق بالینی وجود ندارد که تأثیر آن‌ها را ثابت کند.

چه مواردی روی میزان رشد سینه‌ها تأثیر دارند؟

استروژن هورمونی است که وظایف زیادی بر عهده دارد و یکی از آن‌ها رشد سینه‌ها است. اگرچه این هورمون روی اندازه‌ی سینه تأثیر دارد، اما مدرک بالینی وجود ندارد که نشان دهد افزایش میزان این هورمون در رژیم غذایی باعث بزرگ شدن سینه‌ها خواهد شد.

آیا می‌توانید سایز سینه‌ها را با روش‌های پزشکی افزایش دهید؟

نه تنها می‌توانید این روش را به عنوان یک راه در نظر بگیرید، بلکه جراحی زیبایی بزرگ کردن سینه تنها راهی است که نتایج تضمین شده‌ای به همراه دارد که مدت زیادی ماندگار خواهند بود.

آیا جراحی زیبایی بزرگ کردن سینه ایمن است؟

بله. جراحی بزرگ کردن سینه به صورت بالینی مورد بررسی قرار گرفته و روش ایمنی برای دستیابی به ظاهر دلخواه شماست.

آیا جراحی بزرگ کردن سینه دردناک است؟

در طول جراحی بیهوش هستید و در نتیجه حین عمل دردی احساس نخواهید کرد. ممکن است بعد از عمل بدنتان متورم بوده و نسبت به لمس حساس باشد؛ در صورتی که تشخیص داده شود که اذیت می‌شوید می‌توان با برخی داروها این مشکل را کنترل کرد.

آیا نتایج جراحی بزرگ کردن سینه دائمی هستند؟

خیر. این روش‌ها دائمی نیستند، اما نتایج آن‌ها چندین ماه (برای فیلرها) تا بیش از چندین دهه در صورت استفاده از پروتز ماندگار خواهند بود. در نتیجه این روش‌ها، روش‌هایی با نتایج طولانی‌مدت برای بزرگ کردن سینه هستند.