قرص بزرگ شدن سینه:‌ بررسی تاثیر و عوارض احتمالی

  1. خانه
  2. /
  3. جراحی زیبایی سینه
  4. /
  5. قرص بزرگ شدن سینه:‌ بررسی تاثیر...
فهرست مطالب

سینه‌های بانوان اثر انکارناپذیری بر عزت نفس و اعتماد به نفس‌ آنها دارد. بسیاری از خانم‌ها با داشتن سینه‌های بزرگ‌تر و زیباتر احساس جذابیت، فریبندگی و اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنند و لباس‌های تنگ‌تر و با یقه بازتر را با رغبت بیشتری می‌پوشند. بازار مملو از قرص‌هایی است که به ادعای تولیدکنندگان‌شان می‌توانند سینه‌ها را بدون عمل جراحی بزرگ کنند. اما منطقی است که شما به عنوان مصرف‌کننده ابتدا درباره مؤثر بودن مصرف این قرص‌ها برای بزرگ شدن سینه تحقیق کنید و از صحت این ادعاها مطمئن شوید. قرص‌های بزرگ شدن سینه و اثربخش بودن‌ آنها را در این مقاله بررسی می‌کنیم، سپس رویکردهای زیبایی دیگری را معرفی می‌کنیم که سینه‌ها را به روشی مؤثر بزرگتر می‌کنند.

قرص‌ بزرگ شدن سینه

قرص‌ بزرگ شدن سینه

مکمل‌های بسیاری در بازار به عنوان روشی طبیعی برای بزرگ کردن سینه فروخته می‌شوند. مکمل‌های بزرگ کردن سینه معمولاً حاوی داروهای گیاهی مختلف، مانند نخل اره‌ای و یام وحشی است. تولیدکنندگان مکمل‌ها غالباً بر مزایای بالقوه حاصل از مصرف مواد گیاهی مانند فیتواستروژن‌ها برای سلامت سینه‌ها تأکید می‌کنند. بااین‌حال اثر فیتواستروژن‌ها بر بزرگ‌تر شدن سینه‌ها مشخص نیست.

مصرف بسیاری از مکمل‌ها با خطر بروز تداخل‌های دارویی جدی همراه است، به‌ویژه اگر بیمار داروهای رقیق‌کننده خون مانند وارفارین مصرف کند.

بزرگ شدن سینه‌ها گاهی یکی از عوارض جانبی مصرف داروهای تجویزی خاص، مانند هورمون‌درمانی (استروژن)، قرص‌های ضدبارداری و ضدافسردگی‌های خاص از قبیل مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین است. درهرحال، ترکیبات این داروها در مکمل‌های بدون نسخه بزرگ کردن سینه وجود ندارد.

آیا قرص بزرگ شدن سینه مؤثر است؟

آیا قرص بزرگ شدن سینه مؤثر است؟

درحالی‌که بازار مملو از انواع قرص و کرم بزرگ‌کننده سینه است، بررسی دقیق وبسایت‌های تولیدکنندگان، گویای نشانه‌هایی است که از مؤثر نبودن این محصولات خبر می‌دهند و این حقیقت را برملا می‌کنند که هیاهوی بازاریاب‌ها برای فروش قرص بزرگ شدن سینه احتمالاً واقعیت ندارد:

  • محصولات بزرگ‌کننده سینه تأییدیه سازمان غذا و دارو (FDA) را ندارد: ایمنی یا اثربخشی این محصولات برخلاف پروتز سینه ارزیابی نشده است.
  • عکس‌های قبل و بعد از مصرف محصولات مشکوک است: وقتی به جزئیات و حروف ریز درج شده روی بسیاری از تبلیغات بازاریابی این محصولات دقت می‌کنید، ممکن است عبارت «نتایج غیرمعمول» را زیر عکس‌ها ببینید. با دیدن عبارت مزبور باید این سؤال به ذهنتان برسد که آیا این عکس‌ها واقعی و فوتوشاپ‌ نشده است؟
  • درج نکردن فهرست ترکیبات تشکیل‌دهنده: اکثر تولیدکنندگان محصولات بزرگ‌کننده سینه ادعا می‌کنند که محصولات‌ آنها کاملاً طبیعی است، اما وقتی بسته محصول را دقیق‌تر نگاه کنید، معمولاً می‌بینید که فهرست مواد تشکیل‌دهنده محصول مبهم است یا اصلاً چنین فهرستی وجود ندارد.
  • توصیه‌ها و رضایت‌های گمراه‌کننده: حتی اگر وبسایت مملو از نظرات رضایت‌آمیز و درخشان مصرف‌کنندگان باشد، از کجا می‌توانید مطمئن باشید که این نظرات را مصرف‌کنندگان واقعی نوشته‌اند؟
  • وجود نداشتن تحقیقات علمی: تبلیغات بازاریابی این محصولات غالباً حاوی عبارات مبهمی است که می‌خواهند این باور را در مصرف‌کننده ایجاد کنند که شرکت تولیدکننده محصول را پس از تحقیقات فراوان تولید کرده است، اما غالباً شواهد علمی محدودی درباره مزایای مصرف چنین ترکیباتی وجود دارند.

لازم نیست مدت طولانی در وبسایت‌های فروش محصولات بزرگ‌کننده سینه چرخ بزنید تا به کارآمدی کرم‌ها و قرص‌های بزرگ‌کننده سینه به روش غیرجراحی مشکوک شوید. در واقع اگر حتی یکی از این محصولات طبق ادعای تولیدکننده‌اش عمل می‌کرد، مطمئناً تولیدکننده‌اش یک‌شبه ره صدساله را می‌پیمود و ارزش شرکت تقریباً در چشم برهم‌زدنی میلیون‌ها دلار افزایش پیدا می‌کرد.

عوارض احتمالی

قرص بزرگ‌کننده سینه نه تنها شما را به نتیجه دلخواه‌تان نمی‌رساند، بلکه ممکن است برایتان خطرناک نیز باشد. حتی می‌توانید به یک قاعده تجربی برسید که اکثر روش‌های سریع و درمان‌های خانگی جادویی موجود در بازار در واقع کلاهبرداری‌ هستند.

فراموش نکنید که شرکت دنبال پولتان است و ادعایش درباره «طبیعی» و «ایمن» بودن محصولش لزوماً درست نیست. هیچ‌گونه شواهد قطعی وجود ندارند که ادعای تولیدکنندگان را درباره ایمن بودن داروهای گیاهی و دیگر ترکیبات طبیعی به‌ کار رفته در قرص‌های بزرگ‌کننده سینه تأیید کند. علاوه‌براین، برهم‌ زدن تعادل هورمون‌ها بدون نظارت پزشک می‌تواند سلامتی‌تان را به خطر بیندازد.

دکتر آدریان فیو ـ برمن، استاد طب مکمل و جایگزین در دانشکده پزشکی دانشگاه جرج‌تاون، در مقاله منتشرشده در نشریه  Obstetrics and Gynaecology به این نکته اشاره می‌کند که باید از مصرف محصولات دارای فرمولاسیون مخصوص بزرگ کردن سینه، مانند قرص بزرگ‌کننده سینه خودداری کنید، چون مدرکی واقعی برای اثبات اثربخش یا ایمن بودن این محصولات، به‌ویژه در بلندمدت وجود ندارد.

مصرف قرص بزرگ‌کننده سینه‌ای که حاوی استروژن باشد یا اثرهایی مشابه هورمون استروژن بر بدن داشته باشد، به‌ خودی خود مشکلاتی را برای سلامتی ایجاد می‌کند. مصرف استروژن به تنهایی باعث تحریک رشد بافت‌های رحم می‌شود؛ به‌علاوه پژوهش‌ها بیانگر وجود ارتباط بین مصرف استروژن و ابتلا به سرطان رحم است. به همین دلیل است که در درمان جایگزینی هورمون، قرص ضدبارداری و دیگر داروهای تجویزی حاوی استروژن و پروژسترون نیز برای خنثی کردن اثرهای استروژن بر رحم وجود دارند و این قبیل داروها تحت نظارت دقیق پزشک مصرف می‌شوند.

قیمت

دامنه قیمتی قرص بزرگ شدن سینه وسیع است و از گونه‌های ارزان‌تر تا گونه‌های خارجی نامتعارف با قیمت بالاتر را دربرمی‌گیرد. درهرحال با توجه به این‌که با مصرف هیچ کدام از این قرص‌ها نمی‌توانید سینه‌ها را در اندازه دلخواه بزرگ کنید، هر کدام را با هر قیمتی که بخرید، فقط پولتان را دور ریخته‌اید. بنابراین لازم است قبل از خرید قرص بزرگ‌کنده سینه تحقیق کنید و روش‌هایی را برای این کار پیدا کنید که علم مؤثر بودن‌ آنها را ثابت کرده باشد. برای بزرگ کردن جزئی سینه می‌توانید روش‌های طبیعی مانند ورزش و رژیم غذایی را برای مدت طولانی امتحان کنید یا بهتر از آن به دنبال جراح زیبایی مجربی بگردید تا با درمانی سریع و مؤثر شما را به نتیجه دلخواه‌تان برساند.

بهترین روش‌های بزرگ کردن سینه

قرص‌ها، ویتامین‌ها و روغن‌ها آن اثر معجزه‌آسایی را که نویدش را می‌دهند، برای بزرگ کردن سینه‌ها ندارند، اما درمان‌هایی زیبایی وجود دارند که واقعاً سینه‌ها را بزرگ‌تر می‌کنند. این روش‌ها ایمن‌اند و نتیجه‌بخش بودن‌شان تضمین‌ شده است. بااین‌حال باید هنگام انتخاب جراح زیبایی مراقب باشید، چرا که کیفیت و جزئیات درمان در بلندمدت بر عهده جراح است و دستان جراح ماهر می‌تواند تغییر چشمگیری را در ظاهرتان ایجاد کند.

بهترین روش‌های بزرگ شدن سینه‌ها را در این بخش برایتان توضیح می‌دهیم:

جراحی بزرگ کردن سینه

جراحی بزرگ کردن سینه

جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز مؤثرترین روش برای بزرگ کردن سینه‌هاست. این روش نه تنها سینه‌ها را بزرگتر می‌کند، بلکه کنترل کردن فرم و شکل سینه‌های جدید را نیز ممکن می‌سازد. مهم‌ترین نکته این است که برای انجام جراحی پروتز سینه به جراح زیبایی ماهر و مجرب مراجعه کنید، چرا که میزان مهارت جراح زیبایی نتیجه جراحی را تعیین می‌کند.

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه در اصل برای بزرگتر کردن سینه‌ها انجام نمی‌شود، بلکه روش خوبی برای مقابله با افتادگی سینه‌هاست. درهرحال چون سینه‌ها پس از جراحی لیفت برجسته‌تر و سفت‌تر می‌شوند، این تصور ایجاد می‌شود که سینه‌ها بزرگتر نیز شده است.

تزریق چربی

تزریق چربی

در عمل تزریق چربی از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود؛ بنابراین تزریق چربی روشی پزشکی است که سینه‌ها را به صورتی بزرگتر می‌کند که لمس‌شان کاملاً طبیعی باشد. پزشک، چربی اضافی را از بخشی از بدن تخلیه می‌کند و آن را پس از خالص‌سازی و آماده‌سازی در سینه‌ها تزریق می‌کند تا بزرگتر شوند. البته تمام چربی تزریق‌شده زنده نمی‌ماند، اما مقدار باقی‌ مانده تا زمان تغییر کردن وزن سالم می‌ماند.

روش‌های فوق، دوران نقاهت و استراحت متوسطی دارند و ممکن است پس از درمان دچار عوارض جانبی بشوید. بااین‌حال، تمام روش‌های پزشکی نتایجی رضایت‌بخش با ماندگاری قابل‌توجه را به دست می‌دهند. به همین دلیل است که جراحی‌های زیبایی بزرگ کردن سینه تنها روش تأیید شده‌ای است که واقعاً می‌تواند سینه‌ها را بزرگتر کند. از میان روش‌های فوق، جراحی زیبایی بزرگ کردن سینه یا جراحی پروتز سینه چشمگیرترین نتایج را با بیشترین قابلیت سفارشی‌سازی به دست می‌دهند.

جمع‌بندی

اگرچه داشتن سینه‌هایی بزرگتر ممکن است برایتان جذاب و وسوسه‌ برانگیز باشد، این نکته را باید آویزه گوش کنید که عاقلانه نیست تمام درمان‌های تبلیغ‌شده در بازار را انجام بدهید. برندهای فراوانی ادعا می‌کنند که قرص‌های تولید شده آنها می‌توانند سینه‌ها را به نحو معجزه‌آسایی بزرگ کنند، اما حتی یک مطالعه بالینی هم اثرگذاری این قرص‌ها را تأیید نمی‌کند.

این محصولات نه تنها نتایج دلخواه‌ شما را به دست نمی‌دهند، بلکه علاوه‌بر ناامیدی عوارض جدی دیگری را نیز به شما تحمیل می‌کنند. برای آن‌که سینه‌هایتان واقعاً بزرگتر شود، باید به دنبال جراحی ماهر و باتجربه بگردید که بتواند نتیجه دلخواه‌تان را خلق کند. برای تحقیق درباره پزشک زیبایی ماهر وقت بگذارید تا به کمک هنر، دانش و تجربه‌شان بتوانید شکل اندام‌تان را برای مدتی طولانی به روشی ایمن و مؤثر تغییر بدهید.

پرسش‌های پرتکرار

آیا قرص بزرگ شدن سینه واقعاً مؤثر است؟

نباید انتظار داشته باشید که قرص بزرگ‌کننده، سینه‌هایتان را واقعاً بزرگ‌تر کند؛ تنها روشی که می‌توانید از نتیجه‌اش برای بزرگ کردن سینه‌ها مطمئن باشید، جراحی زیبایی است.

آیا قرص بزرگ‌کننده سینه محصول ایمنی است؟

قرص بزرگ‌کننده سینه نه تنها شما را به نتیجه دلخواه‌تان نمی‌رساند، بلکه سلامت بدنتان را نیز به خطر می‌اندازد و موجب بروز عوارض دیگری می‌شود.

چطور سینه‌هایم را به روش مؤثری بزرگ کنم؟

از طریق رژیم غذایی، انجام دادن حرکات ورزشی خاص و ماساژ می‌توانید سینه‌ها را کمی بزرگتر کنید، اما اگر می‌خواهید تغییر چشمگیری را در سینه‌ها ایجاد کنید، به جز جراحی زیبایی راه مؤثر دیگری ندارید.

آیا عمل جراحی بزرگ کردن سینه‌ها درمان ایمنی است؟

بله، روش‌های جراحی بزرگ کردن سینه مورد تأیید FDA است و ثابت شده است که این عمل‌ها نتایجی چشمگیر با ماندگاری طولانی را به دست می‌دهند.

آیا ممکن است پروتز سینه پاره شود؟

بله، احتمال پارگی پروتز سینه در اثر تحمل فشار شدید و ضربه محکم وجود دارد. آسیب دیدن پروتز سینه حین ماموگرافی اتفاق رایجی است.

آیا جراحی‌های زیبایی بزرگ کردن سینه دردناک‌ هستند؟

چون درمان تحت بیهوشی انجام می‌شود، هیچ چیزی را حین درمان حس نخواهید کرد. البته ممکن است سینه‌ها تا چند روز پس از جراحی حساس و دردناک باشد.

جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز عمل پرهزینه‌ای است؟

جراحی بزرگ کردن سینه درمانی با نتیجه بلندمدت است و مزایای فوق‌العاده‌ای دارد، اما درمان ارزانی نیست و انتظار نداشته باشید که بیمه خسارت درمان را پرداخت کند. پروتز سیلیکونی سینه معمولاً کمی گران‌تر از پروتز سالین است.

آیا نتیجه حاصل از جراحی زیبایی بزرگ کردن سینه دائمی است؟

نتایج درمان بلندمدت است، منظورمان از بلندمدت بیش از ده سال است. بااین‌حال فراموش نکنید که تغییر وزن و حوادث آسیب‌زننده می‌توانند اثر درمان را از بین ببرند و اثر نامطلوبی بر زیبایی اندام‌تان داشته باشند.