پیکرتراشی با دستگاه پال: مزایا، مراحل، هزینه لاغری با دستگاه پال

 1. خانه
 2. /
 3. پیکرتراشی
 4. /
 5. پیکرتراشی با دستگاه پال:...
فهرست مطالب

لیپوساکشن یکی از عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود که در آن از دستگاهی که حاوی لوله‌های مکش کوچک بوده و با لرزش سریع موجب شل شدن سلول‌های چربی می‌شود، در عمل‌های زیبایی نظیر پیکر تراشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این عمل داروی حاوی مایع تامسنت که مخلوطی از سالین، آدرنالین و بی حس کننده موضعی است، برای کاهش آسیب به بافت اطراف، مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مزیت‌های اصلی لیپوساکشن در این است که پزشک می‌تواند چربی را سریعتر، با خستگی کمتر و راحت تر از بین ببرد. همچنین در این روش حذف چربی‌های سفت شده در نواحی کوچک، راحت‌تر انجام می‌گیرد. لیپوساکشن یکی از مهمترین بخش‌های عمل پیکرتراشی محسوب می‌شود، زیرا در این عمل پزشک ابتدا چربی اضافی را استخراج می‌کند، سپس منطقه را برش زده و سایر مراحل جراحی را انجام می‌دهد. برخی اوقات چربی اضافی تصفیه شده و به عنوان فیلر و … برای بخش‌های دیگر بدن استفاده می‌شود. در این مقاله سعی بر آن است که در خصوص پیکر تراشی با دستگاه پال توضیحاتی ارائه شود.

پیکر تراشی با دستگاه پال چگونه انجام می‌گیرد؟

پیکر تراشی با دستگاه پال چگونه انجام می‌گیرد؟

اولین مرحله در پیکر‌تراشی، انجام لیپوساکشن است. در این روش ابتدا پزشک باید از شر سلول‌های چربی سرسخت خلاص شود و سپس سایر بخش‌های بدن را شکل ‌دهد. در روش قدیمی لیپوساکشن نیاز بود که پزشک تلاش زیادی را برای جداسازی چربی انجام دهد و به همین دلیل پس از عمل بیمار دچار کبودی، تورم و در نهایت دوره نقاهت طولانی مدت می‌شد.

دستگاه پال به کانولا لرزشی ملایم اضافه می‌کند. البته این لرزش به سختی توسط چشم انسان دیده می‌شود، این ارتعاش اضافه شده تاثیر زیادی بر جداسازی چربی می‌گذارد. لرزش کانولا باعث می‌شود که پزشک شما هنگام انجام لیپوساکشن از نیروی کمتری استفاده کند و درنتیجه بدن شما از کبودی، تورم کمتر برخوردار شود و همچنین مدت زمان عمل نیز کوتاه تر می‌شود.

مزایای پیکرتراشی با دستگاه پال

مزایای پیکرتراشی با دستگاه پال

دستگاه پال به گونه‌ای ساخته شده که رضایت بیمار و راحتی پزشک را نیز به همراه دارد. در مقایسه با لیپوساکشن، این دستگاه سریعتر عمل می‌کند. این تکنیک از فناوری بسیار پیشرفته‌ای برخوردار است که نتایج عالی را به همراه می‌آورد. کانولایی که در لیپوساکشن پال استفاده می‌شود، یک برش کوتاه ایجاد کرده و وضعیتی را ایجاد می‌کند که به ما اجازه می‌دهد تا بافت چربی را بدون باقی گذاشتن ذرات چربی تخلیه کنیم؛ زیرا چربی‌های باقیمانده موجب خطوط ناهموار در بدن می‌شوند. همچنین روش سنتی زخم‌های بیشتری  ایجاد می‌کند.

حرکت دادن ابزار‌های دستگاه پال به نیروی کمتری نیاز دارد و همچنین معمولاً این دستگاه دارای وسایلی مناسب برای برداشتن چربی در نواحی معمولاً دشوار مانند خط فک، صورت و گردن می‌باشد. از آنجایی که کانول به طور خودکار به سمت مسیر راحت‌تر و دارای مقاومت حرکت می‌کند، درمان بیماران بسیار راحت‌تر بوده و خطر آسیب رساندن به بافت‌های همبند یا عصبی عروقی بسیار کمتر است. به عبارت دیگر، این دستگاه  دقت پزشک را برای پیکرتراشی و کانتورینگ بالا می‌برد.

استفاده از دستگاه پال، خونریزی، درد و تورم کمتری را پس از جراحی به همراه می‌آورد. بنابراین این روش  ثابت کرده که راحتی بیمار و ایمنی بیشتر را به همراه دارد. برخلاف لیپوساکشن اولتراسوند یا لیزر، روش پال مبتنی بر حرارت نیست، بنابراین بیمار دچار سوختگی نمی‌شود.

افراد مناسب برای پیکر تراشی با دستگاه پال

افراد مناسب برای پیکر تراشی با دستگاه پال

پس از مراجعه به پزشک مشخص می‌شود که آیا شما برای استفاده از دستگاه پال مناسب هستید یا خیر.

به طور کلی روش لیپوساکشن برای بیمارانی که دارای اضافه وزن هستند و می‌خواهند از شر حجم زیاد چربی خلاص شوند، مناسب است. همچنین افرادی که به دنبال پیکرتراشی و شکل‌دهی به بدن خود هستند نیز می‌توانند از این روش استفاده کنند.

در صورتی که:

 • ذخایر چربی در بدن شما سفت و سخت بوده و در برابر رژیم غذایی یا ورزش مقاوم هستند.
 • در برخی از نقاط بدن خود دارای رسوبات چربی هستید که با بقیه بدن تناسب ندارد.
 • BMI شما بیش از 30 درصد وزن ایده آل است.

شما مناسب پیکر تراشی بدن با استفاده از دستگاه پال خواهید بود.

پیکر تراشی با دستگاه پال برای کدام نواحی بدن مناسب است؟

این دستگاه می تواند رسوبات چربی موضعی را در سراسر صورت و بدن کاهش دهد:

 • گونه
 • چانه و گردن
 • پشت
 • قفسه سینه
 • بالای بازو
 • شکم
 • کمر و باسن
 • ران و داخل زانو
 • کشاله ران
 • مچ پا

لیپوساکشن پال را می توان همراه با ابدومینوپلاستی (عمل کوچک کردن شکم)، کوچک کردن سینه و یا لیفت صورت انجام داد.

آمادگی لازم قبل از پیکرتراشی با دستگاه پال

آمادگی لازم قبل از پیکرتراشی با دستگاه پال

برای آماده شدن به منظور انجام جراحی پیکرتراشی با دستگاه پال، ممکن است از شما خواسته شود:

 • یک سری آزمایشات برای ارزیابی پزشکی انجام دهید.
 • داروهای خاصی را مصرف کنید و همچنین آنها را با داروهای فعلی خود تنظیم کنید.
 • سیگار نکشید.
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید، زیرا باعث افزایش خونریزی می شوند.

این نکته را بدانید که پیکرتراشی باید در مراکز جراحی معتبر و دارای مجوز و یا در بیمارستان انجام شود.

قبل از عمل هماهنگ کنید که شخصی همراه باشد تا بتواند پس از جراحی شما را به منزل برگرداند و حداقل شب اول در کنار شما بماند.

مراحل پیکرتراشی با دستگاه پال

مراحل پیکرتراشی با دستگاه پال

یکی از مشکلاتی که جراح در هنگام انجام عمل لیپوساکشن به روش سنتی با آن مواجه می‌شود، محدودیت حرکت کانولا است. در این روش، برش باید به طور گسترده ایجاد شود. این مشکل الهام بخش تولید دستگاه پال بود. در روش لیپوساکشن با دستگاه پال، کانول به همراه دستگاهی که لرزش را منتقل می‌کند به راحتی وارد می‌شود و در نتیجه نیاز به گسترده بودن برش نخواهد بود.

ارتعاشات منتقل شده در واقع انفجارهای کوتاهی هستند که به سرعت حرکت می‌کنند. این ارتعاشات باعث شکسته شدن سلول‌های چربی در ناحیه شده و درنتیجه  جراح شما برای رسیدن به ذخایر چربی مختلف مجبور نیست با کانولا کلنجار برود.

مراحل پیکرتراشی

در نهایت سلول‌های چربی تجزیه شده از طریق یک لوله توخالی موجود در کانولا به بیرون استخراج می‌شوند. به طور کلی این روش کم و بیش شبیه به روش سنتی لیپوساکشن است، اما بسیار کارآمدتر و بهتر شده است. ابتدا در این روش یک برش کوچک ایجاد می‌شود و پس از آن کانول با نوک ارتعاشی وارد آن منطقه می‌شود. روش پال بسیار سریعتر از روش سنتی لیپوساکشن است، زیرا سلول‌های چربی شکسته شده و استخراج آن آسان است.

روند انجام این جراحی بسیار دقیق است و ارتعاشات به گونه‌ای تنظیم می‌شوند که فقط سلول‌های چربی متلاشی شوند. در نتیجه هیچ سلول و بافت دیگری در هنگام انجام  این فرآیند آسیب نمی‌بیند.

مراقبت‌های بعد از پیکر تراشی با دستگاه پال

مراقبت های بعد از پیکر تراشی با دستگاه پال

مدت زمان و دوران نقاهت عمل لیپوساکشن پال، به ناحیه تحت درمان و همچنین وسعت آن بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر لیپوساکشن فقط برای بازو انجام شود، نهایتاً حدود سه تا پنج روز دوره نقاهت خواهید داشت، اما اگر پیکرتراشی به طور گسترده بر روی بدن انجام شود، ۷ تا ۱۰ روز درد و تورم را به همراه خواهد داشت.

برخی از پزشکان پس از انجام لیپوساکشن، درن‌های جراحی را در ناحیه قرار می‌دهند تا از تجمع مایع در زیر پوست و ایجاد سروما جلوگیری شود. میزان تهاجمی بودن عمل و همچنین حجم چربی برداشته شده در طول جراحی، همگی بر نیاز به درن تأثیر گذارند.

به طور کلی مایعات به دلیل کاهش شدید چربی و همچنین گرمای بیش از حد ایجاد می‌شوند. درن جراحی معمولاً در عرض یک هفته و تقریباً همزمان با کشیدن بخیه‌ها خارج می‌شود. پس از عمل جراح، به شما پیشنهاد می‌کند تا از لباس‌های مخصوص فشرده سازی استفاده کنید و تا چند هفته پس از لیپوساکشن، آن‌ها را بپوشید. این لباس‌ها باعث می‌شوند تورم و کبودی کاهش یافته، توده‌ها و برآمدگی‌ها از بین بروند و پوست به راحتی ترمیم شود.

همچنین پزشک به شما برنامه‌ای برای انجام ورزش می‌دهد، زیرا نتیجه مناسب پیکرتراشی به سبک زندگی شما وابسته است. به طور کلی، ابتدا باید تنها تمرینات هوازی سبک انجام دهید و به تدریج به تمرینات با وزنه و تمرینات فشرده تر برگردید.

میزان ماندگاری نتیجه پیکر تراشی با دستگاه پال

ماندگاری نتیجه پیکر تراشی با دستگاه پال

پس از عمل فوراً متوجه لاغر شدن خود خواهید شد، اما کاهش تورم ممکن است تا هفته‌ها طول بکشد. بنابراین نتیجه نهایی و اصلی ممکن است سه تا شش ماه بعد نمایان شود. تجزیه سلول‌های چربی به معنای از بین رفتن دائمی آنها است، بنابراین پیکرتراشی با روش پال عملی است. در صورتی که پس از انجام عمل مجدداً دچار اضافه وزن شوید، سلول‌های چربی باقیمانده می‌توانند بزرگ شوند. به منظور حفظ وزن طبیعی خود شما می‌توانید با پزشک در مورد رژیم غذایی مشورت کنید.

معایب پیکر تراشی با دستگاه پال

اگرچه، دستگاه پال دارای مزیت‌های زیادی است، اما چند جنبه منفی نیز در این روش وجود دارد:

 • فن آوری‌های مبتنی بر انرژی، نظیر ویزر به خصوص در نواحی فیبروتیک نظیر پشت، ممکن است بهتر از دستگاه پال موجب شکستن چربی‌های سفت شوند و همچنین در مردان مبتلا به ژنیکوماستی نتیجه عمل بهتری ارائه می‌دهند.
 • برخلاف دستگاه های لیپوساکشن مبتنی بر انرژی، دستگاه پال نمی‌تواند تولید کلاژن را برای سفت کردن پوست تحریک کند.  در نتیجه پزشکان برای اثردهی بیشتر در مورد مسئله ذکر شده معمولاً دستگاه‌های اولتراسوند یا فرکانس رادیویی را تجویز می‌کنند.
 • همچون روش‌های لیپوساکشن دیگر، روش پال نیز با تورم، درد همراه بوده و نیازمند این است که به مدت طولانی از لباس مخصوص فشرده سازی استفاده شود.

هزینه و قیمت پیکر تراشی با دستگاه پال

به طور کلی فرآیند پیکر تراشی می‌تواند از چندین پروسه لیپوساکشن و تزریق چربی جداگانه تشکیل شده باشد و هر کدام از آنها می‌توانند بر هزینه نهایی موثر باشد. اما اگر تنها قصد یکبار استفاده از دستگاه پال برای پیکر تراشی دارید، عوامل زیر میتوانند بر هزینه موثر باشند:

 • آزمایش های پیش از عمل
 • وسعت نواحی تحت درمان
 • دستمزد جراح
 • هزینه بستری در کلینیک یا بیمارستان
 • گن و داروهایی که پس از فرآیند استفاده می‌شوند.

نتیجه گیری

وقتی صحبت از پیکرتراشی بدن به میان می‌آید، دستگاه پال از هر دستگاه دیگری بهتر است و همچنین نسبت به روش  لیپوساکشن سنتی ایمن تر و راحت تر بوده و نتایج بهتری را به همراه دارد. اعتقاد بر آن است که روش‌های سنتی لیپوساکشن دردناک و بی اثر هستند، بنابراین استفاده از تکنیک پال بسیار بهتر است. در صورت تمایل به مشاوره با جراحان ما از طریق شماره تلفن و واتساپ با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

چه مقدار چربی را می توان با دستگاه پال استخراج کرد؟

حداقل سه لیتر از این طریق قابل استخراج خواهد بود.

آیا نتیجه پیکر تراشی با دستگاه پال می‌تواند معکوس شود؟

به طور کلی خیر، نتایج این عمل دائمی است، زیرا در هنگام انجام، سلول‌های چربی از بدن خارج می‌شوند.

آیا دستگاه پال پوست را سفت می‌کند؟

خیر، این روش نمی‌تواند پوست را سفت کند، در صورتی که تمایل به سفت شدن پوست خود دارید می‌توانید از روش‌های دیگر نظیر ابدومینوپلاستی یا لیفت استفاده کنید.

آیا کمر من بعد از پیکر تراشی با دستگاه پال کوچکتر می‌شود؟

در صورتی که چربی احشایی شما کم باشد و فقط نیاز به استخراج چربی زیر پوستی داشته باشید، احتمالاً بعد از لیپوساکشن شکم، دارای کمر باریکتری نیز خواهید شد. حتی ممکن است بین ۳ تا ۸ سانت از کمر شما کم شود.

آیا پیکرتراشی می‌تواند به بدن شکل ساعت شنی بدهد؟

به طور کلی، پیکرتراشی می‌تواند کمک کند تا با از بین بردن چربی‌های سرسخت ناحیه شکم، به شکل ساعت شنی برسید. پس از بهبود بدن پس از عمل با گذشت هفته‌ها و ماه‌ها، شکل ساعت شنی در بدن شما پدیدار می‌شود.

پیکر تراشی تا چه اندازه می تواند لاغر کند؟

با روش لیپوساکشن شما می‌توانید به میزان یک تا پنج سایز لاغر شوید.