چربی سوزی شکم و پهلو با سریعترین و موثرترین روش ها

  1. Home
  2. /
  3. لاغری
  4. /
  5. چربی سوزی شکم و...
فهرست مطالب

سوزاندن چربی‌های اضافه بدن، می‌تواند برای یک فرد، چالشی بزرگ باشد. تفاوتی ندارد، چه برای ارتقا سلامتی بدن، و چه برای بهبود و زیباسازی ظاهری خود، بخواهید این کار را بکنید، سوزان چربی‌های اضافه و اصلاح پوست، نیاز به اعمال تغییرات اساسی در رژیم غذایی و تمرینات ورزشی شما، خواهد داشت. اگرچه بعضی اوقات نه رژیم و نه ورزش، هیچکدام کارساز نیستند؛ و ممکن است که بدن شما کاهش وزن را متوقف نماید. به خصوص در ناحیه شکم و پهلوها که چربی‌های مقاومی دارند و به سختی می‌توان از شر آن‌ها خلاص شد.

البته که باید در رژیم غذایی و سبک زندگی خود تغییراتی ایجاد نمایید، اما روش‌هایی هستند که چربی سوزی را تحریک کرده و روند چربی سوزی را سریع‌تر می‌کنند. لیزر لیپولیز، کرایولیپولیز و لیزر لیپوساکشن از روش‌هایی هستند که سرعت شما را در این مسیر افزایش می‌دهند. در این مقاله ما در مورد تمام این روش ها صحبت خواهیم کرد.

بهترین راه‌ها و روش‌های سوزاندن چربی شکم و پهلو

اولین گام برای سوزاندن چربی، تغییر رژیم غذایی یا تغییر برنامه ورزشی است. البته این روش‌ها همواره موثر نیستند و ممکن است شما را به نتایج دلخواهتان نرساند. ناگفته نماند که این فرآیندها بسیار زمانبر نیز هستند. از این رو، همواره روش‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند به شما در سرعت بخشیدن به این فرآیند کمک کنند.

بهترین رژیم غذایی برای سوزاندن چربی

بهترین رژیم غذایی برای سوزاندن چربی

مصرف غذاهای سالم، کربوهیدرات‌های کامل، پروتئین‌های کامل، چربی‌های مفید و کاهش مصرف نمک و شکر، شما را به هدف نهاییتان که کم کردن چربی‌های اضافی بدن است، نزدیک‌تر می‌نماید. این امر، بدن را تشویق می‌کند تا برای بدست آوردن انرژی، به ذخایر چربی ذخیره شده روی بیاورد.

شما می‌توانید مصرف کربوهیدرات خود را کاهش دهید. رژیم غذایی کم کربوهیدرات، تولید انسولین را تنظیم می‌کند و سطح آن را پایین نگه می‌دارد و در عین حال قند خون را نیز مدیریت می‌نماید. این امر، به سوزاندن چربی، برای کسب انرژی کمک می‌کند.

افزودن پروتئین بیشتر به رژیم غذایی می‌تواند به شما کمک کند تا برای مدت طولانی‌تری احساس سیری نمائید، که باعث کاهش اشتها و در نتیجه کاهش کالری دریافتی شما می‌‌گردد. برخی از مطالعات نشان داده‌اند که، خوردن پروتئین بیشتر به کاهش چربی شکم نیز کمک می‌کند.

فیبر محلول، به جذب آب کمک می‌کند و یک ژل را تشکیل می‌دهد که به نوبه خود، به کُند کردن عبور غذا از سیستم گوارش شما کمک می‌کند. این کار، باعث می‌شود که احساس سیری کنید و به طور طبیعی در طول روز کمتر غذا بخورید.

سعی کنید که مصرف چربی سوزهای طبیعی را به رژیم غذایی سالم خود اضافه نمائید، مانند عصاره چای سبز، عصاره دانه قهوه سبز، مکمل پروتئین و فیبر محلول تا به وزن دلخواه و پایدار برسید. نعناع فلفلی نیز، برای هضم بهتر غذا‌ها و بهبود متابولیسم بدن، مفید شناخته شده است. این عوامل به چربی سوزی کمک می‌کنند. بنابراین، روزانه یک فنجان چای نعناع فلفلی را با کمی آب لیمو میل نمائید. همچنین آب کرفس نیز یکی از موثرترین نوشیدنی‌ها برای چربی سوزی است.

غذاهایی که قند بالایی دارند، اغلب کالری زیادی نیز دارند، ولی شما را سیر نمی‌کنند، به این معنی که باید بیشتر از آنها بخورید تا میل خوردن شیرینی را در خود برطرف کنید. به عنوان یک گزینه سالم‌تر، مصرف شیرینی‌ها و شکلات‌ها را با خوردن غذاهایی که کم کالری بوده و به طور طبیعی شیرین هستند، مانند خرما، انجیر و گلابی و یا میان وعده‌های بدون قند جایگزین نمائید.

سوزاندن چربی‌های شکم و پهلو با ورزش

سوزاندن چربی‌های شکم و پهلو با ورزش

چربی شکم، آسان به وجود می‌آید و به سختی از بین می‌رود. صرف نظر از تمریناتی که برای از بین بردن چربی شکم انجام می‌دهید و رژیم غذایی سالمی که رعایت می‌نمائید، می‌بینید که چربی شکم شما، کم نمی‌شود.

ورزش کردن در اول صبح، می‌تواند به شما کمک کند تا 20 درصد بیشتر از ورزش بعد از صرف صبحانه، چربی بسوزانید. روز خود را با ورزش شروع کنید؛ و سپس با یک صبحانه غنی از پروتئین، روز خود را ادامه دهید.

بهترین تمرینات، برای سوزاندن چربی، تمرینات هوازی هستند که بیشترین کالری را در مدت زمان کوتاهی می‌سوزانند. به طور مثال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دویدن

دویدن یک فعالیت هوازی است که برای کاهش وزن و چربی سوزی شکم بسیار کارآمد است. این ورزش، چندین ماهیچه را به طور همزمان فعال می‌کند؛ به علاوه به مقاومت عضلانی نیاز دارد و در عین حال استقامت فیزیکی و استقامت قلبی تنفسی شما را بهبود می‌بخشد. همه اینها به افزایش متابولیسم شما کمک می‌نماید؛ و افزایش متابولیسم، چربی سوزی را فعال می‌کند.

تمرینات هوازی

به عنوان مثال، کلاس‌های تمرینات هوازی، مانند کلاس استپ، مبارزه، و زومبا نیز گزینه‌های خوبی برای کاهش چربی شکم هستند؛ زیرا معمولاً با شدت بالا انجام می‌شوند. علاوه بر این، کلاس‌های تمرینات هوازی معمولاً به صورت گروهی انجام می‌شوند که خوب است؛ زیرا شرکت کنندگان یکدیگر را برای انجام صحیح فعالیت تشویق می‌نمایند.

طناب زدن

طناب زدن به عنوان یک تمرین کامل، شناخته شده است؛ زیرا ماهیچه‌ها را تحریک می‌کند و کارکرد سیستم قلبی عروقی و تنفسی را بهبود می‌بخشد. این باعث افزایش متابولیسم برای افزایش مصرف کالری و سوزاندن چربی می‌گردد. به طور کلی، طناب زدن فواید زیادی برای سلامتی دارد.

دوچرخه سواری

دوچرخه‌سواری یکی دیگر از راه‌های عالی برای کاهش وزن و چربی سوزی در ناحیه شکم است، زیرا عضله می‌سازد و قدرت و مقاومت بدن را بهبود می‌بخشد. بدن تعداد زیادی ماهیچه را، برای دوچرخه سواری به کار می‌گیرد و هر چه عضلات بیشتری کار کنند، توانایی بدن برای سوزاندن چربی بیشتر می‌شود.

پیاده روی سریع

زمانی که پیاده روی منظم و سریع باشد، می‌تواند متابولیسم را افزایش داده و باعث کاهش وزن و چربی سوزی شود؛ اما برای اینکه این امکان پذیر باشد، باید حداقل 30 دقیقه با سرعت بالا پیاده‌روی انجام دهید. همچنین مهم است که در کنار این فعالیت بدنی از رژیم غذایی مناسب پیروی نمائید.

شنا

شنا هم یک ورزش عالی است که می‌تواند برای کاهش وزن انجام شود، زیرا وضعیت بدنی شما را بهبود می‌بخشد و ماهیچه‌ها را تقویت می‌نماید؛ که این امر، به سوزاندن سریعتر چربی کمک می‌کند.

با تمام تلاش‌ها ممکن است شما همچنان درگیر استپ وزنی (توقف وزن) باشید و نیاز به یک نیروی کمکی برای تحریک کاهش وزن خود داشته باشید. روش‌های زیر می‌توانند به شما در این فرآیند کمک نمایند.

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز برای چربی سوزی شکم و پهلو

لیزر لیپولیز (یا به اختصار لیزر لیپو) یک روش درمانی برای پیکر تراشی بدن است که از گرمای حاصل از فناوری مبتنی بر نور، برای ذوب سلول‌های چربی استفاده می‌کند. سلول‌های چربی ذوب شده، از بدن شما، خارج خواهند شد.

این عمل، عمدتاً برای از بین بردن چربی‌هایی در بدن است که از سوزاندن آنها، از طریق رژیم غذایی یا ورزش دشوار است، مانند چربی شکم و پهلو‌ها. گرمای لیزر باعث تحریک کلاژن سازی پوست شده و آن را سفت تر و صاف تر می‌نماید. اثر لیزر لیپوساکشن باعث می‌شود تا بدن شما سلول‌های چربی را، ظرف چند هفته پس از عمل از دست بدهد.

چربی سوزی شکم و پهلو با کرایولیپولیز

چربی سوزی شکم و پهلو با کرایولیپولیز

با کرایولیپولیز می‌توانید چربی‌های پهلو‌ها را برطرف نمائید و یا چربی شکم را کاهش دهید تا شکم سفت‌تر شود. قرار گرفتن در معرض سرمای کنترل شده، در جهت تخریب انتخابی سلول‌های چربی انجام می‌شود.

مزایای کرایولیپولیز:

  • یک روش غیر تهاجمی است که نیازی به جراحی یا دارو ندارد.
  • یک راه موثر برای سوزاندن کالری است، زیرا متابولیسم بدن را تحریک می‌کند.
  • به کاهش اشتها و هوس خوردن کمک می‌کند.
  • گردش خون و تخلیه لنفاوی را بهبود می‌بخشد.
  • ثابت شده است که این عمل، به افراد کمک می‌نماید تا 500 کالری اضافی در روز بسوزانند.

درمان با انجماد چربی، نوعی سرما درمانی است که در آن، از دمای بسیار پایین برای تحریک سرعت متابولیسم بدن استفاده می‌شود. این کار باعث می‌شود، سلول‌های پوست، کوچکتر شوند، که این امر، باعث می‌شود آنها تراکم کمتری نسبت به حالت عادی داشته باشند. این منجر به افزایش جریان خون و رساندن اکسیژن به بافت‌ها می‌گردد. علاوه بر این، پوست نازک‌تر شده و باعث می‌شود گرما سریع‌تر از بدن خارج شود. در نتیجه بدن هنگام استراحت کالری بیشتری می‌سوزاند.

در صورتی که روش‌های بالا موثر نباشند، می‌توان از روش موثرتری همچون لیزر لیپوساکشن استفاده کرد که علاوه بر خارج کردن سلول‌های چربی به واسطه تکنولوژی لیزری، چربی سوزی را نیز تحریک خواهد کرد.

لیزر لیپوساکشن برای سوزاندن چربی های شکم و پهلو

لیزر لیپوساکشن برای سوزاندن چربی های شکم و پهلو

لیپوساکشن لیزری، یک روش جدید لیپوساکشن است که سلول‌های چربی را قبل از برداشتن آن‌ها، با کانول بسیار کوچک‌تری نسبت به روش‌های سنتی لیپوساکشن، ذوب می‌کند. ابتدا یک میکرو کانول، مجهز به فیبر لیزری با درجه پزشکی، در ناحیه مورد نظر قرار داده می‌شود. سپس، جراح شروع به “ذوب” سلول‌های چربی با لیزر می‌نماید و آنها را تجزیه می‌کند تا میکروکانولا بتواند راحت تر آنها را مدیریت کند. در نهایت، جراح از میکرو کانولا برای مکیدن سلول‌های چربی شکسته شده استفاده می‌کند و شکم شما را به شکل طبیعی‌تر و باریک‌تر در می‌آورد.

فناوری لیزر به شما کمک می‌کند تا سلول‌های چربی بیشتری را از دست بدهید، به همین دلیل ثابت شده است که این روش نسبت به لیپوساکشن سنتی موثرتر است.

نتیجه‌گیری

چربی سوزی خصوصاً در ناحیه شکم و پهلو کاری بسیار دشوار است و نیاز به صبر و حوصله بسیار دارد. گاهی رژیم‌های کم کالری و ورزش‌های مداوم نیز از پس چربی‌های این نواحی بر نمی‌آیند. از این رو می‌توانید از روش‌های لیزر لیپولیز، کرایولیپولیز و لیزر لیپوساکشن برای از بین بردن همیشگی چربی های این ناحیه استفاده نمایید. در صورت نیاز به جلسه مشاوره و همچنین بررسی شرایط خود با شماره تلفن های ما در تماس باشید.

سوالات متداول

آیا کرایولیپولیز، نتایج دائمی برای انجام چربی سوزی شکم و پهلو دارد؟

عمل انجماد چربی، با قرار دادن بدن در معرض دمای بسیار سرد عمل می‌کند. این امر باعث ترشح آدرنالین می‌گردد که سرعت متابولیسم بدن را تحریک می‌نماید. در نتیجه بدن بیش از حد معمول کالری می‌سوزاند. نتایج انجماد چربی، تا زمانی که از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید، دائمی خواهد بود. یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم به شما کمک می‌کند تا نتایج عمل خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنید.

آیا امکان چربی سوزی شکم و پهلو در منزل با کول اسکالپتینگ وجود دارد؟

از آنجایی که همه نمی‌توانند هزینه کول اسکالپتینگ (CoolSculpting) را بپردازند و این عمل تحت پوشش بیمه نیست، برخی از افراد سعی کرده‌اند این روش را در خانه با استفاده از یخ و سایر محصولات منجمد کننده، تقلید نمایند. این کار، قطعاً توصیه نمی‌شود. تلاش برای CoolSculpting در خانه نه تنها بی اثر است، بلکه بالقوه خطرناک نیز می‌باشد.

آیا لیپولیز برای چربی سوزی شکم و پهلو موثر است؟

بله. “چربی سوزی” در اصطلاح پزشکی لیپولیز نامیده می‌شود و مکانیسمی است که در آن بدن چربی‌های غذایی روزمره و یا چربی‌های ذخیره شده را به شکل قابل جذب تجزیه می‌کند تا به عنوان انرژی توسط سلول‌ها استفاده گردد. از آنجایی که هدف ما کاهش وزن است، به دنبال این هستیم که چگونه لیپولیز را با لیزر برای سوزاندن چربی‌های ذخیره شده به جای چربی‌های رژیمی تقویت کنیم.

آیا قرص‌های چربی سوز بی‌خطر هستند؟

قرص‌های چربی سوز مخالفان زیادی دارند. قانونی برای آن‌ها تنظیم نشده و حاوی مواد مضر غیرقابل انکاری هستند. بنابراین، پزشکان، به طور کلی، آنها را بی‌خطر نمی‌دانند.

اگر به این مکمل‌ها فکر می‌کنید، بهتر است ابتدا با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید. از آنجایی که هر فردی ترکیب بدنی متفاوتی دارد، ترکیبات خاصی می‌توانند باعث واکنش آلرژیک یا تداخل با برخی داروها شوند؛ و ممکن است که مشکلات جدی را ایجاد نماید.

بهترین روش برای چربی سوزی شکم و پهلو چیست؟

بهترین روش چربی سوزی برای شما باید با توجه به شرایط و سلامت جسمی و وزن شما تعیین شود. اما برای نتیجه گیری بهتر می‌توانید در کنار ورزش و رژیم غذایی، از روش‌هایی مانند لیزر لیپولیز استفاده کنید.