لاغری پشت کمر با بهترین و موثرترین روش ها

  1. خانه
  2. /
  3. لاغری
  4. /
  5. لاغری پشت کمر با بهترین و...
فهرست مطالب

چربی پشت کمر لایه چربی مقاوم و سرسختی است که به عضله‌های کمر می‌چسبد و چین و چروک پوستی را بالای خط کمر ایجاد می‌کند. رایج‌ترین راهکارها برای داشتن کمری خوش‌فرم و باریک این است که حرکات ورزشی هدفمند قدرتی را به برنامه ورزش روزمره‌تان اضافه کنید، غذاهای چربی‌سوز را در رژیم غذایی‌تان بگنجانید و سبک زندگی‌تان را تغییر بدهید. اما رعایت چنین برنامه سختگیرانه‌ای دشوار است و چربی مقاوم پشت کمر گاهی به سادگی از بین نمی‌رود.

اگر چربی پشت کمر در برابر ورزش و رژیم لاغری مقاوم باشد، عمل‌های دیگری برای باریک کردن کمر وجود دارند که از آن جمله می‌توان به لیزر لیپولیز، کرایولیپولیز، لیپوساکشن و پیکرتراشی اشاره کرد. اگر از دست چربی‌های چسبیده به پشت کمرتان خسته شده‌اید و می‌خواهید کمرتان را باریک کنید، حتماً در ادامه با ما همراه باشید.

روش های لاغری پشت کمر

روش های لاغری پشت کمر

چربی پشت کمر چربی زیرپوستی دور بخش میانی بدن است. خوشبختانه روش‌های متعددی برای لاغری پشت کمر وجود دارند که در این بخش آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

رژیم غذایی برای لاغری پشت کمر

رژیم غذایی برای لاغری پشت کمر

یکی از عامل‌های مهم برای خوش‌ اندام شدن داشتن تغذیه سالم است. نکته‌های تغذیه‌ای زیر را رعایت کنید تا دور کمرتان چند سانتی‌متر کمتر شود:

  • هر روز حداقل سه لیتر آب بنوشید.
  • هر روز پنج وعده میوه و سبزی میل کنید.
  • مصرف غذاهای سرخ‌کردنی و پنیر را کاهش دهید.
  • مصرف قند فرآوری‌شده، برای مثال سودا، شیرینی و آب‌نبات، را محدود کنید.
  • گوشت قرمز چرب را از برنامه غذایی‌تان حذف کنید، فقط یک یا دو بار در هفته گوشت قرمز بدون‌ چربی میل کنید.

ورزش برای لاغری پشت کمر

انجام دادن ورزش‌هایی که ناحیه خاصی از بدن، مثلاً لگن و شکم را هدف می‌گیرند، هم روش خوبی برای لاغری پشت کمر است. این حرکات ورزشی چربی این ناحیه‌ها را مستقیماً از بین نمی‌برند، اما تونوس عضلانی را بهبود می‌دهند و به لاغری کمک می‌کنند.

شناشنا
کرانچ پلانک از پهلوکرانچ پلانک از پهلو
حرکت سوپرمنحرکت سوپرمن
بارفیکسبارفیکس
دد لیفتدد لیفت
فلای معکوسفلای معکوس

انجام ندادن ورزش‌های هوازی (کاردیو) یا سبک زندگی بی‌تحرک یکی از دلایل چاق شدن پشت کمر است. تغذیه سرشار از سدیم یا مواد قندی التهاب بدن را افزایش می‌دهد، باعث انباشته شدن چربی پشت کمر می‌شود و حالت «نفخ کرده» را مشخص‌تر می‌کند.

حرکات ورزشی فوق عضله‌های پایین کمر، شامل عضله‌های مورب و اکستنسور، را هدف می‌گیرند تا به هدف‌تان برای لاغری پشت کمر برسید. این تمرین‌ها را می‌توانید در خانه یا باشگاه با حداقل امکانات ورزشی انجام بدهید.

اگر از رژیم غذایی و ورزش به نتیجه دلخواه نرسیدید، می‌توانید روش‌های مؤثری را امتحان کنید که برای از بین سلول‌های چربی پشت کمر طراحی شده‌اند.

لاغری پشت کمر با لیزر لیپولیز

لاغری پشت کمر با لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز می‌تواند تا 24% سلول‌های چربی موضع درمان را از بین ببرد و در نتیجه پشت کمر را لاغرتر کند. درمان در دمای  بالا انجام می‌شود تا انسجام ساختاری سلول‌های چربی آسیب ببیند.

چربی زیر پوست در دماهای بین 42 تا 47 درجه سانتی‌گراد متلاشی می‌شود، بدون آن‌که بافت‌های مجاور آسیب ببیند. چون در فرایند تجزیه گرمایی با لیزر از انرژی گرمایی استفاده می‌شود، حرارت موجب تولید کلاژن و الاستین بیشتری می‌شود. در نتیجه لیزر لیپولیز پوست را سفت و محکم می‌کند و می‌کشد. پس از آن سلول‌های چربی آسیب‌دیده ظرف 10 تا 12 هفته از طریق سیستم لنفاوی دفع می‌شود.

به‌علاوه لیزر لیپولیز می‌تواند مشکل شل شدن پوست را درمان کند. دستگاه SculpSure می‌تواند در عمق لایه‌های درم پوست نفوذ کند. نفوذ لیزر موجب القای فرایند کلاژن‌سازی می‌شود و در نتیجه سطح پوست سفت می‌شود. نتیجه نهایی سفت‌تر و محکم‌تر شدن موضع درمان است.

از بین بردن چربی موضعی پشت کمر با کرایولیپولیز

از بین بردن چربی موضعی پشت کمر با کرایولیپولیز

پیکرتراشی سرد (CoolSculpting)، چربی زیرپوستی کمر را از طریق منجمد کردن سلول‌های چربی از بین می‌برد. سلول‌های منجمد شده کریستالیزه، منقبض و تجزیه می‌شوند و در نهایت می‌میرند. بدن سلول‌های مرده را به‌طور طبیعی از طریق فرایندهای متابولیک استاندارد از بدن دفع می‌کند.

کرایولیپولیز سلول‌های چربی زیر سطح پوست را هدف می‌گیرد و از بین می‌برد. به‌علاوه کرایولیپولیز می‌تواند 20 تا 27% چربی را در یک جلسه از بین ببرد. کرایولیپولیز موجب سفت شدن پوست نمی‌شود. هر جلسه کرایولیپولیز یک تا دو ساعت طول می‌کشد.

نتایج کرایولیپولیز برای لاغری پشت کمر معمولاً پس از 6 الی 8 هفته مشخص می‌شود. این مدت زمان باید سپری شود تا بدن بتواند سلول‌های چربی را با موفقیت از بدن دفع کند. بیماران متوجه کوچک شدن قابل‌ توجه توده‌های چربی پشت کمر می‌شوند و از شکل خوش‎فرم و انحناهای زیبای پهلو و بالای کمر لذت می‌برند.

بهترین نتایج 14 الی 16 هفته پس از کرایولیپولیز محسوس می‌شود، در این زمان بخش اعظم سلول‌های چربی از بدن دفع شده است.

لاغری موضعی پشت کمر با لیپوساکشن

لاغری موضعی پشت کمر با لیپوساکشن

مؤثرترین و دائمی‌ترین روش برای از بین بردن چربی‌های مقاوم پشت کمر لیپوساکشن است. متخصص چربی تمام بخش‌های پشت بدن، از جمله پایین کمر، بخش میانی بدن و بالای کمر شامل چربی ناحیه دکلته، را به کمک لیپوساکشن به روشی مؤثر تخلیه می‌کند.

پوست پس از اتمام لیپوساکشن، خود را با انحناهای جدید بدن تطبیق می‌دهد. پوست با خاصیت کشسانی بالا صاف به نظر خواهد رسید، اما پوست نازک شل‌ دیده خواهد شد.

پس از انجام انواع لیپوساکشن، از جمله لیپوساکشن برای لاغری پشت کمر، لازم است بیماران گن فشرده‌ کننده را حداقل تا شش هفته بعد از عمل بپوشند. گن فشرده‌ کننده لیپوساکشن برای حمایت از ناحیه لیپوساکشن‌ شده طراحی می‌شود. بستن این گن ورم را کمتر می‌کند و انقباض مناسب پوست را تسهیل می‌کند.

تکنیک‌های مختلفی برای لیپوساکشن وجود دارند که لیپوساکشن با لیزر، لیپوساکشن تامسنت و لیپوساکشن اولتراسوند از جمله این روش ها هستند. باتوجه به شرایط شما و صلاحدید پزشک از میان لیپوساکشن سنتی و دیگر روش‌ها، موثرترین آنها انتخاب خواهد شد.

پیکرتراشی

پیکر تراشی

پیکرتراشی تهاجمی‌تر از روش‌های دیگر بوده و بعد از تخلیه چربی به وسیله لیپوساکشن، لیفت پوست بدن نیز صورت می‌گیرد. در صورت افتادگی شدید پوست در هر ناحیه از بدن،  جراح پوست اضافی را برش زده و لیفت انجام می‌دهد تا ظاهری جوان تر به پوست بدن شما اعطا شود.

هزینه لاغری پشت کمر

هزینه نهایی لاغری پشت کمر به روش انتخابی شما بستگی دارد. هر روش هزینه‌ای منحصر به فرد دارد و در صورتی که پیکرتراشی و لیپوساکشن را انتخاب نمایید بایستی هزینه داروهای بی حسی و یا بیهوشی (در صورت تشخیص پزشک) را نیز در نظر بگیرید. نتیجه دلخواه شما و همچنین میزان چربی استخراج شده نیز می‌تواند بر هزینه نهایی موثر باشد.

مهارت و تخصص جراح شما و همچنین اعتبار و تجهیزات پیشرفته کلینیک می‌تواند بر هزینه نهایی فرآیند جراحی زیبایی شما موثر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و عوامل موثر بر آن می‌توانید با شماره تلفن های ما در تماس باشید.

نتیجه گیری

همان‌طور که سن‌مان بالاتر می‌رود، ممکن است متوجه انباشته شدن چربی اضافی در ناحیه‌های خاصی از بدن بشویم. عموماً ناحیه‌هایی مانند شکم، کمر، بخش بیرونی ران و مفصل‌های ران چاق می‌شوند؛ از بین بردن چربی اضافی تمام این ناحیه‌ها، حتی با بیشتر ورزش کردن، بسیار سخت است. چربی پشت کمر یکی از سرسخت‌ترین انواع چربی در بدن است. اگر رژیم لاغری و ورزش کمکی به لاغری پشت کمر نکرد، می‌توانید درمان‌های مؤثری مانند لیزر لیپولیز، کرایولیپولیز، لیپوساکشن و جراحی پیکرتراشی را امتحان کنید. تمام این عمل‌ها با هدف کانتورینگ بدن و خوش‌ اندام‌ کردن انجام می‌شوند. برای گرفتن وقت مشاوره و درمان همین امروز با ما تماس بگیرید.

پرسش‌های پرتکرار

چه دلایلی باعث چاقی پشت کمر در بانوان می‌شود؟

جمع شدن چربی در ناحیه دکلته و پشت کمر بانوان دلایل متعددی دارد. چاقی این ناحیه‌ها می‌تواند پیامد فرایند طبیعی بالا رفتن سن، استعداد ژنتیکی ذخیره چربی در این ناحیه یا اضافه وزن باشد. هر چه سن بالاتر می‌رود، قدرت و تونوس عضله‌ها کمتر می‌شود که اصطلاحاً به آن آتروفی عضلات کمر می‌گویند.

پیکرتراشی سرد برای لاغری پشت کمر مفید است؟

وقتی لیپوساکشن، پیکرتراشی سرد یا کیبلا توده‌های چربی و برجستگی‌ها را از بین ببرد، این چربی‌ها هرگز برنمی‌گردند.

لیپوساکشن پشت کمر دردناک است؟

لیپوساکشن لگن، پهلو و کمر با توجه به ماهیت موضع درمان و فرایند بهبود، ناراحتی برخی بیماران را افزایش می‌دهد. برخی بیماران تا چند روز پس از لیپوساکشن کمردرد دارند، البته تمام این ناراحتی‌ها قابل‌ تحمل و موقتی است.

می‌توان لیپوساکشن را در کنار دیگر روش‌های پیکرتراشی انجام داد؟

لیپوساکشن چربی پشت کمر و ناحیه دکلته را می‌توان در قالب بخشی از عمل لیپوساکشن 360 درجه انجام داد که شامل تخلیه چربی از تمام بخش میانی بدن، شکم، لگن، ران و کمر می‌شود. لیپوساکشن 360 درجه تحولی چشمگیر را در انحناهای بدن ایجاد می‌کند.

با لیپوساکشن چه مقدار از چربی‌های پشت کمر را می‌توان تخلیه کرد؟

تقریباً 5 کیلوگرم.

از بین بردن چربی‌های پشت کمر با ورزش چقدر زمان می‌برد؟

از بین بردن این چربی‌ها با ورزش مداوم حدوداً 6 ماه زمان خواهند برد.

پس از پیکرتراشی یا لیپوساکشن پشت کمر چطور باید بخوابم؟

هرچند خوابیدن به پشت بهترین وضعیت برای خوابیدن پس از جراحی است، طاق‌باز خوابیدن به بخیه‌های‌تان فشار می‌آورد. بهترین کار این است که در حالت شیب‌دار بخوابید، به گونه‌ای که سر و زانوهای‌تان بالا قرار بگیرد.