روش های لاغری بازو با و بدون جراحی: نگاهی به موثرترین روش ها

  1. خانه
  2. /
  3. لاغری
  4. /
  5. روش های لاغری بازو...
فهرست مطالب

آب کردن چربی‌های سرسخت بازو می‌تواند برای شما مشکل باشد. بازوها اغلب به عنوان یک ناحیه مشکل زا در نظر گرفته می‌شوند و بسیاری از افراد به دنبال راه‌هایی برای کاهش چربی اضافی بازو‌ها هستند. خوشبختانه، روش‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید برای لاغری و تقویت بازوها از آنها استفاده کنید. اگر جلسات منظم باشگاه و رژیم غذایی سالم جواب ندهد، زمان آن است که گزینه‌های دیگری مانند لیزر لیپولیز، کرایولیپولیز، لیپوساکشن و پیکرتراشی بدن را امتحان نمائید. اگر علاقه‌مند به دانستن این روش‌ها هستید و به دنبال راه حل مناسبی برای خود می‌باشید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

روش‌های لاغر کردن بازو

واقعیت این است که هیچ کاری نمی‌توانید در مورد هورمون‌ها یا DNA خود انجام دهید و چربی‌ها را کاهش دهید. به جای نگرانی در مورد چربی بازوی خود، بهتر است که روی یک سبک زندگی سالم و فعال تمرکز کنید. با انجام این کار، نتایج بسیار بیشتری را در زیباسازی بازو‌های خود، خواهید دید.

لاغری بازو با رژیم غذایی و ورزش به کاهش وزن کلی بدن شما کمک خواهد کرد، اما تاثیر چشمگیری در لاغری موضعی اعضای مختلف بدن نخواهد داشت.

لاغر کردن بازو، بدون جراحی با رژیم غذایی

لاغر کردن بازو، بدون جراحی با رژیم غذایی

اولین قدم برای لاغری هر قسمت از بدن، همیشه رژیم غذایی است. رژیم غذایی شما، بخش مهمی از برنامه کاهش وزن است؛ اما مطمئناً معجزه نمی‌کند. افزودن چند وعده اضافی فیبر به رژیم غذایی می‌تواند باعث کاهش وزن شود و به کاهش چربی اضافی بدن کمک نماید.

سعی کنید در طول روز، آب زیاد بنوشید. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد، افزایش مصرف آب به طور کلی،  جایگزین کردن آب با نوشیدنی‌های پر کالری و نوشیدن مقداری آب، قبل از غذا می‌تواند منجر به کاهش وزن شود. نوشیدنی‌های شیرین را حذف کنید و از آب میوه‌های سالم استفاده نمائید.

حرکات ورزشی برای لاغری بازو

حرکات ورزشی برای لاغری بازو

همه می‌دانیم که ورزش، یک راه موثر برای کاهش وزن و چربی است. هر شکلی از فعالیت بدنی را که انتخاب کنید، می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. با این حال بعضی از حرکات ورزشی وجود دارند که به طور خاص بر کاهش چربی بازو‌ها تاثیر می‌گذارند.

جلو بازو با دمبل

جلو بازو با دمبل

بازو به شکل کاکتوس

بازو به شکل کاکتوس

زیر بغل با حرکت تناوبی

زیر بغل با حرکت تناوبی

حرکت بالا بردن سرشانه

حرکت بالابردن سرشانه

اکستنشن بالای سر سه سر بازو

اکستنشن بالای سر سه سر بازو

پرس با دمبل روی زمین

پرس با دمبل روی زمین

خلاص شدن از بازوهای شل شده، می‌تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص زمانی که تجهیزات حرفه‌ای برای ورزش و یا زمان کافی برای انجام تمرینات ورزشی نداشته باشید؛ و یا شاید از رژیم گرفتن و ورزش خسته شده ‌باشید و به نتایج دلخواه خود نرسیده باشید. در اینجا، بعضی از گزینه‌های غیر جراحی و جراحی برای خلاص شدن از شر چربی بازو‌ها برای شما، ذکر خواهد شد.

لاغری بازو بدون جراحی با لیزر لیپولیز

لاغری بازو با لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز یا لیپولیزر، برای درمان شل شدگی بازوها، از دست دادن وضوح و چربی موضعی، به کار برده می‌شود و تنها در یک جلسه باعث سفت شدن پوست می‌گردد. لیزر لیپولیز، دارای پتانسیل ایجاد نتایج بالینی مشابه با نتایجی است که با روش‌هایی مانند لیپوساکشن مشاهده می‌شود؛ و در عین حال مزایای اضافی سفت کردن بافت را نیز فراهم می‌نماید. این یک روش غیر تهاجمی است و دوران نقاهت آن صفر است زیرا از لیزر سرد، برای از بین بردن بافت چربی استفاده می‌کند. سلول‌های چربی تخریب شده، از طریق مایعات از بدن شما خارج می‌شوند.

لیزر لیپولیز بازو، گزینه‌ای مطمئن و موثر برای از بین بردن چربی‌های ناخواسته بازو است.

لاغری بازو با کرایولیپولیز

لاغری بازو با کرایو لیپولیز

کرایولیپولیز (CoolSculpting)، یک روش غیرتهاجمی ایمن و موثر برای کانتورینگ بدن است. کرایولیپولیز، که بیشتر برای درمان شکم و پهلوها استفاده می‌شود، برای درمان نواحی از جمله پشت، ناحیه زیر گردن، داخل ران و بیرون ران‌ها نیز بسیار موثر است.

استفاده از دستگاه کرایولیپولیز، روی بازوها نیز می‌تواند موثر باشد و تقریباً ۴۲ درصد کاهش چربی را در نواحی تحت درمان نشان می‌دهد.

لیپوساکشن بازو

لیپوساکشن بازو

جراحی لیپوساکشن بازوها، یک فرآیند تهاجمی است، اما یک فرآیند خیلی دشوار نیست. این جراحی احتمالاً در مطب جراح شما، انجام خواهد شد.

لیپوساکشن بازو، با ایجاد شکافی به طول نیم سانتی‌متر در پشت آرنج و زیر بغل انجام می‌گردد. لیپوساکشن بازو، بسته به میزان چربی در بازوها و روش اعمال به طور متوسط ​​1 الی 2 ساعت طول می‌کشد. این عمل می‌تواند با بیهوشی عمومی یا موضعی، بسته به وسعت ناحیه تحت درمان و خواسته جراح، انجام شود. همچنین می‌توانید تحت عمل لیپوساکشن لیپوماتیک نیز قرار بگیرید.

جراحی پیکرتراشی برای لاغری بازو

جراحی پیکر تراشی برای لاغری بازو

پیکرتراشی مجموعه‌ای از انواع فرآیند‌های زیبایی برای لاغری می‌باشد. همچنین پزشک ممکن است با توجه به شرایط شما بعد از لیپوساکشن، بخش اضافی پوست را نیز بردارد. دوران نقاهت پیکرتراشی از دیگر فرآیند‌های جراحی زیبایی کاهش وزن بیشتر است و عموماً همراه با دیگر جراحی‌ها مثل لیفت سینه، پروتز سینه، پروتز باسن، ابدومینوپلاستی و یا لیپوساکشن انجام می‌شود.

هزینه لاغری بازو با روش‌های غیر جراحی و جراحی

هزینه لاغری بازو با هریک از روش‌های فوق، متفاوت است و علاوه بر روش مد نظر و وسعت محل جراحی، ممکن است به تعداد جلسات و یا نیاز به بیهوشی و بی حسی نیز بستگی داشته باشد.

همچنین حجم چربی بازو، و میزان افتادگی آن بر پیچیدگی عمل و در نتیجه بر هزینه آن موثر خواهد بود. علاوه بر موارد فوق، مهارت و تخصص جراح مورد نظر شما و همچنین اعتبار کلینیک زیبایی بر قیمت نهایی جراحی لاغری بازو موثر است.

نتیجه گیری

اگر چربی ناخواسته زیادی روی بازوهای خود دارید، بهتر است از یک جراح حرفه‌ای مشاوره بگیرید. ما گزینه‌های زیادی را برای شما ارائه کرده‌ایم که نتایج دائمی را تامین می‌کند. شما می‌توانید با یک رژیم غذایی مناسب و ورزش شروع کنید، اما اگر به نتایج مطلوب نرسیدید، می‌توانید به سراغ لیزر لیپولیز، کرایولیپولیز، لیپوساکشن و پیکرتراشی بدن بروید. ما می‌توانیم وضعیت شما را ارزیابی کنیم و به شما توصیه‌ای صادقانه بدهیم که چه چیزی برای شما بهتر است. باید به داشتن یک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم ادامه دهید تا دچار افزایش وزن نشوید. برای رزرو جلسه مشاوره خود همین امروز با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا بعد از لاغری بازو با لیپوساکشن امکان بازگشت چربی وجود دارد؟

نتایج این درمان‌ها دائمی خواهند بود؛ زیرا لیپوساکشن به طور دائم سلول‌های چربی را از ناحیه حذف می‌کند و سلول‌های چربی در ناحیه‌ای که لیپوساکشن انجام شده است رشد نمی‌کنند یا تکثیر نمی‌شوند.

چه مقدار چربی را می‌توان، به کمک لیپوساکشن بازو برداشت؟

این روش به طور یک جا حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد از رسوبات چربی در ناحیه بازو را از بین می‌برد. این امر، به دلیل استفاده از روش درمانی ۳۶۰ درجه امکان پذیر است. این روش با دقت چربی بازو را از بین می‌برد تا در نتیجه‌ بازویی صاف و زیبا ایجاد کند. با این حال، نتایج ممکن است که درهر فردی، متفاوت باشد. پزشک، روش مناسب را برای شما تعیین خواهد کرد.

آیا لاغری بازو با لیپوساکشن دردناک است؟

در طول این عمل، شما تحت تاثیر داروی آرامبخش هستید. پس از جراحی، ممکن است که در عضلات بازوهای خود، احساس درد کرده و کبودی و تورم وجود داشته باشد. در چند روز اول پس از عمل، برای انجام فعالیت‌های روزانه خود در خانه، کمک بیشتری لازم خواهید داشت.

آیا لاغری بازو، با کرایولیپولیز ممکن است؟

کاملاً. چربی‌های سرسخت روی بازوها یکی از رایج ترین مناطق درمان با کرایولیپولیز (CoolSculpting) است.

چقدر چربی می‌توانم با کرایولیپولیز (CoolSculpting) کم کنم؟

اگر می‌خواهید چربی‌های ناخواسته را از ناحیه کوچکی مانند بازو، از بین ببرید، ممکن است حداکثر نیم اینچ، کم کنید.

آیا در هنگام عمل لیپوساکشن بازو بیدار هستم؟

بله، اکثر روش‌های لیپوساکشن را می‌توان با بی‌حسی موضعی یا آرام‌بخش خفیف انجام داد؛ حتی در هنگام بیداری. اکثر بیماران، در تمام طول عمل، بیدار هستند.

چه مدت بعد از لیپوساکشن بازو، نتیجه را می بینم؟

پس از ۳-۱ ماه، نتایج را مشاهده خواهید کرد.