هزینه عمل جراحی لیپوساکشن در تهران

  1. Home
  2. /
  3. لیپوساکشن
  4. /
  5. هزینه عمل جراحی لیپوساکشن...
فهرست مطالب

داشتن بدنی زیبا و اندامی خوش فرم و تراشیده‌ یکی از مهمترین دغدغه‌های هر فرد است، اما باید دید که برای رسیدن به این امر چقدر حاضرند هزینه کنند؟ مشابه سایر روش‌های جراحی زیبایی، عمل لیپوساکشن نیز هزینه واحد و یکسانی ندارد. حین تصمیم‌گیری برای دریافت این عمل، باید به فاکتورهای مهمی اعم از هزینه عمل، سطح مراقبت مورد نیاز بیمار،‌ ایمنی بیمار، میزان تجربه و مهارت جراح توجه کرد. از سوی دیگر، عوامل متعددی نظیر دستمزد جراح و دکتر بیهوشی، نوع روش لیپوساکشن و ناحیه‌ای که لیپوساکشن می‌شود، بر هزینه نهایی عمل لیپوساکشن تاثیرگذار هستند.

در این مقاله با هزینه عمل لیپوساکشن و عوامل تاثیرگذار بر هزینه این عمل آشنا خواهید شد. توجه داشته باشید که برای از بین بردن چربی‌های اضافه در نواحی مختلف بدن و دریافت عمل لیپوساکشن، فقط باید به پزشک مجرب و ماهری مراجعه کنید که بطور کامل از تمامی مراحل این عمل آگاه باشد و با مشخص کردن رویه انجام عمل، هزینه هر مرحله را با شما در میان بگذارد. از طرفی، مراجعه به پزشک مجرب و ماهر منجر به دستیابی به بهترین نتایج ممکن خواهد شد.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه عمل لیپوساکشن


اگر تصمیم بر انجام عمل لیپوساکشن داشته باشید،‌ با قیمت‌ها و هزینه‌های مختلفی مواجه خواهید شد. برای درک بهتر این تفاوت قیمت‌ها در یک رویه یکسان عمل، باید عوامل اصلی تاثیرگذار بر هزینه این عمل را بررسی کنیم. این عوامل عبارتند از:

دستمزد جراح

دستمزد جراح

حق الزحمه و دسمتزد جراح لیپوساکشن شامل هزینه مراقبت‌های قبل و بعد از عمل و همچنین هزینه جراحی می‌شود. این یعنی در یک دوره معین درمانی، براي ويزيت بعد از ترخيص یا ویزیت در طول دوره درمان نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید. جراح باید در طول مشاوره اولیه قبل از درمان، تمامی این هزینه‌ها را بطور دقیق به شما ارائه دهد.

دستمزد دریافتی جراح لیپوساکشن نیز به پزشک یا جراح مد نظر شما بستگی دارد. دستمزد جراح بسته به عواملی نظیر تخصص در جراحی لیپوساکشن، میزان تجربه و شهرت و اعتبار حرفه‌ای جراح میتواند متفاوت باشد.

برخی از جراحان معمولا بدلیل متخصص بودن در زمینه جراحی لیپوساکشن و تجربه و مهارت بیشتر خود، دستمزد بیشتری نیز نسبت به سایر پزشکان دریافت می‌کنند. انتخاب یک جراح مناسب و کارآزموده یکی از تصمیمات مهمی است که باید دقت کافی را در آن داشته باشید. از این‌رو، شما باید تنها به جراحان زیبایی دارای بورد تخصصی در زمینه جراحی لیپوساکشن اعتماد کنید. چرا که انتخاب چنین جراحی، سلامتی شما را تضمین کرده و احتمال هرگونه خطر ناشی از عمل را کاهش می‌دهد.

گاها برخی از پزشکانی که صلاحیت جراحی ندارند این عمل‌های جراحی را با هزینه‌های پایین‌تر انجام می‌دهند. از این‌رو،‌ شما باید آگاه باشید و تنها جراحان متخصص در این زمینه را برای انجام عمل خود انتخاب کنید.

روش انجام عمل لیپوساکشن

روش انجام عمل لیپوساکشن

لیپوساکشن معمولا در اکثریت نقاط بدن قابل انجام است. هزینه لیپوساکشن نواحی کوچکتر مانند چانه یا زیر بغل، به مراتب کمتر از مناطق بزرگتری مانند شکم است. به این دلیل که مناطق بزرگتر معمولا به تخلیه چربی بیشتر و همچنین روش بیهوشی گران‌تری برای انجام عمل نیاز دارد. بی‌حسی موضعی کم هزینه‌تر از بیهوشی عمومی است اما بی حسی موضعی تنها در برخی نواحی خاص بدن قابل اعمال است. اگر در بیش از یک ناحیه بدن خود مشکل چربی اضافی دارید و می‌خواهید آن را برطرف کنید، این موضوع را با جراح خود در میان بگذارید. اکثریت پزشکان و کلینیک‌ها در صورت انجام همزمان عمل برای چند ناحیه از بدن،‌ تخفیفاتی را برای مراجعه کننده در نظر می‌گیرند. پزشک نیز در مورد امکان لیپوساکشن چند ناحیه از بدن در یک جلسه، با شما صحبت خواهد کرد. لیپوساکشن چند ناحیه در یک جلسه، یک گزینه مقرون بصرفه برای افرادی است که قصد پیکرتراشی کل بدن را دارند.

تجهیزات مورد استفاده در عمل لیپوساکشن

تجهیزات مورد استفاده در عمل لیپوساکشن

آیا میدانستید که عمل لیپوساکشن به روش‌های مختلفی انجام می‌شود؟ پزشک باید در هر یک از این روش‌ها، آموزش تخصصی ببیند. هر یک از روش‌های لیپوساکشن مزایا و معایب خاص خود را دارند، بنابراین حتما در مورد روش انجام لیپوساکشن خود با پزشک صحبت کنید.

لیپوساکشن تامسنت متداول‌ترین روش و رایج‌ترین تکنیک عمل لیپوساکشن است. همچنین روش‌های دیگری نظیر لیپوساکشن قدرتی، لیپوساکشن اولتراسونیک و لیپوساکشن با لیزر نیز برای انجام عمل لیپوساکشن وجود دارد. لیپوساکشن لیزری نسبت به سایر روش‌ها آسانتر و دقیق‌تر بوده و آسیب کمتری نیز به بافت بدن میرساند، اما از سوی دیگر این روش هزینه بیشتری نیز دارد.

امکانات کلینیک

امکانات کلینیک

محل انجام عمل اهمیت ویژه‌ای دارد. هزینه عمل در کلینیک کلانشهرها طبیعتا بیشتر از هزینه عمل در شهرهای کوچکتر خواهد بود اما در عین حال،‌ کلینیک و مراکز درمانی موجود در کلانشهرها اغلب جراحان زبده‌تر و همچنین امکانات و تجهیزات بیشتری نیز خواهند داشت که تمامی این موارد در کیفیت عمل تاثیرگذار است.

گاها ممکن است جراح عمل را خارج از کلینیک و در بیمارستان انجام دهد. انجام عمل در کلینیک هزینه کمتری خواهد داشت اما ممکن است این رویه برای هر بیماری مناسب نباشد. چنانچه بیماری زمینه‌ای خاصی داشته باشید، پزشک ممکن است انجام عمل در یک بیمارستان را به شما توصیه کند.

وضعیت بیمار

حتی اگر سایر عوامل تاثیرگذار بر هزینه عمل را کنترل کنید، یکی از بزرگترین متغیرها و عوامل تاثیرگذار بر هزینه عمل لیپوساکشن، خود شما هستید. هزینه عمل لیپوساکشن شما به وزنتان و به مقدار چربی که باید برداشته شود بستگی دارد. هرچه میزان چربی که نیاز به برداشته شدن دارد بیشتر باشد، هزینه کلی نیز به مراتب بیشتر خواهد بود.

تعداد و سایز نواحی تحت درمان

تعداد نواحی و سایز مناطقی که قصد درمان آنها را دارید، بر هزینه کلی عمل شما تاثیرگذار خواهد بود. از آنجایی که اولین درمان معمولا هزینه بیشتری دارد، پس سعی کنید چندین ناحیه از بدن را همزمان درمان کنید تا هزینه کلی عمل شما کمتر باشد. در اکثریت موارد، ۲ ناحیه از یک منطقه بدن تحت درمان قرار می‌گیرد. مثلا قسمت داخلی و قسمت بیرونی ران پا و یا بازوها همگی یک ناحیه در نظر گرفته می‌شود و در یک جلسه قابل انجام است. اما مناطق بزرگتر مانند شکم و زیر شکم به چند ناحیه جداگانه تقسیم می‌شود.

موقعیت جغرافیایی کلینیک

همانند سایر جراحی‌های زیبایی، هزینه عمل لیپوساکشن هم بطور کلی بسته به موقعیت جغرافیایی کلینیک متفاوت خواهد بود. عوامل مختلفی اعم از تخصص پزشک، اجاره مطب و میزان مراجعه کننده می‌توانند در تفاوت هزینه‌ها تاثیرگذار باشند.

ممکن است شما هم در مورد عبارت گردشگری درمانی و انجام عمل‌های زیبایی در کشورهای خارجی شنیده باشد. یکی از خطرات بزرگ مرتبط با این تصمیم این است که میزان رعایت پروتکل‌های ایمنی بیمار در چنین کشورهایی ضعیف بوده و میتواند سلامتی شما را تهدید کند.

تخفیفات و نحوه پرداخت

هزینه کلی عمل لیپوساکشن شما تنها یک بخش ماجرا است. اینکه تمام هزینه را بصورت یکجا پرداخت کنید و یا بتوانید بصورت اقساطی و در چند وهله آنرا پرداخت کنید، تفاوت زیادی در مقرون بصرفه بودن مخارج عمل شما دارد.

برخی از جراحان پلاستیک با شرکت‌های بیمه برای پوشش هزینه مالی درمان با ارائه طرح‌های پرداخت بدون بهره همکاری دارند. اگر مطمئن نیستید که واجد شرایط دریافت این مورد هستید می‌توانید از پزشک خود در این باره سوال کنید.

عمل یک بار برای همیشه در برابر درمان‌های تکراری

عمل لیپوساکشن باید یک بار برای همیشه انجام شود و چربی ناحیه را کاملا از بین ببرد، بطوریکه اگر مایل باشید حین ترک مطب بتوانید به معنای واقعی کلمه چربی برداشته شده را در یک شیشه با خود ببرید. اگر چنانچه پزشک روش درمان جایگزینی بجای لیپوساکشن برای شما توصیه کند، باید برای انجام درمان‌های تکراری دوباره به مطب مراجعه کنید. یکی از مزیت‌های این نوع درمان‌ها این است که غیر تهاجمی هستند و میتوان آنها را بدون نیاز به بیهوشی انجام داد اما تکمیل جلسات این نوع درمان‌ها ممکن است برای شما پر هزینه باشد.

هزینه‌های مشاوره اولیه

هزینه‌های مشاوره اولیه

با مراجعه به جراح برای دریافت عمل لیپوساکشن، هزینه مشاوره اولیه از شما اخذ خواهد شد. هزینه این مشاوره نیز به خود جراح بستگی دارد. چنانچه قبل از انتخاب یک جراح برای انجام عمل، به بیش از یک جراح مراجعه کنید، طبیعتا هزینه مشاوره بیشتری نیز باید بپردازید.

دستمزد متخصص بیهوشی

دستمزد متخصص بیهوشی

اگر قرار باشد که عمل لیپوساکشن شما تحت بیهوشی عمومی انجام شود، به حضور یک متخصص بیهوشی در اتاق عمل نیاز خواهد بود.

دستمزد متخصص بیهوشی نیز بسته به تخصص آنها متفاوت است. گاها یک پزشک عمومی به عنوان متخصص بیهوشی در عمل لیپوساکشن حاضر می‌شود که طبیعتا دستمزد آنها نسبت به یک متخصص بیهوشی کمتر خواهد بود. دستمزد متخصص بیهوشی نیز مانند سایر متخصصان حوزه پزشکی معیار واحدی ندارد.

چرا باید بیهوشی شما تحت نظارت یک متخصص بیهوشی انجام شود؟ جراح لیپوساکشن در طول عمل عملکرد اندام‌های حیاتی شما را زیر نظر خواهد داشت. از طرفی شما به یک متخصص بیهوشی نیاز دارید تا شما را زیرنظر داشته و کارکرد سیستم قلبی و تنفسی را کنترل کرده و با بررسی پاسخ‌های بدن شما نسبت به هر تغییری بطور کامل از شما مراقبت کند. پس علاوه بر ایمنی شما، حضور متخصص بیهوشی برای اطمینان از راحتی شما در حین و بعد از عمل ضروری است.

عمل لیپوساکشن بسته به اینکه چند ناحیه بطور همزمان به درمان نیاز داشته باشند، ممکن است ساعت‌ها طول بکشد. بنابراین باید انتظار داشته باشید که دستمزد متخصص بیهوشی نیز بسته به این ساعت‌ها افزایش یابد. اکثریت جراحان از یک متخصص بیهوشی در جراحی خود استفاده می‌کنند و دستمزد این متخصصین نیز نسبت به پزشکان عمومی بیشتر خواهد بود.

هزینه‌های بیمارستان

هزینه‌های بیمارستان از مرکزی به مرکز درمانی دیگر بطور قابل توجهی متغیر است. اکثریت بیمارستان‌ها یا مراکز جراحی، بصورت ساعتی هزینه اخذ می‌کنند و هزینه‌های خدمات آنها شامل هزینه‌های سینما، بستری شدن احتمالی و سایر موارد مختلف می‌شود.

برای اطمینان از سلامتی و تضمین ایمنی خود در طول و بعد از عمل، حتما باید جراحی را انتخاب کنید که علاوه بر اعتبار و تخصص، از امکانات و تجهیزات یک مرکز جراحی معتبر برای انجام عمل شما استفاده کند. در اکثریت موارد، تنها جراحان معتبر با مراکز جراحی دارای امکانات ویژه همکاری دارند.

مورد اصلی در هزینه‌های بیمارستان، هزینه اتاق عمل است. اینکه چه مقدار باید برای اتاق عمل بپردازید، به این عامل بستگی دارد که چند ناحیه را قرار است لیپوساکشن کنید و عمل شما چقدر طول خواهد کشید. بعد از اینکه با جراح خود درباره مناطقی که می‌توانید در یک جلسه درمان کنید به توافق برسید میتوانید دید واضح‌تری از هزینه‌های بیمارستانی خود داشته باشید.

عمل لیپوساکشن معمولاً بصورت روزانه و بدون نیاز به بستری شدن بیمار انجام می‌شود. هزینه بیمارستان معمولا شامل هزینه اتاق عمل و ساعاتی می‌شود که شما تحت جراحی در آن هستید. همچنین در صورتی که تحت بیهوشی نیز قرار بگیرید، مدت زمان حضور شما در اتاق عمل بیشتر خواهد بود.

میزان بافت چربی که نیاز به برداشته شدن دارد نیز در تعیین هزینه‌های بیمارستان شما نقش خواهد داشت. اگر قرار باشد که بیش از 5000 میلی لیتر چربی یعنی بیش از ۵ لیتر برداشته شود، به مراقبت‌های بعد از عمل نیاز خواهید داشت تا علائم حیاتی و همچنین دفع ادرار شما بعد از عمل جراحی کنترل شوند. سایر روش‌های عمل لیپوساکشن را میتوان بصورت روزانه و بدون نیاز به بستری شدن انجام داد اما اگر به یک شب بستری شدن نیاز داشته باشید، هزینه شما بیشتر خواهد بود.

بستری شدن

اگر عمل جراحی لیپوساکشن شما در بیمارستان انجام شود، ممکن است به یک شب بستری شدن برای تحت نظر بودن شما نیاز باشد. هزینه بستری شدن شما نیز بسته به عواملی مانند اتاقی که در آن بستری هستید (اتاق خصوصی یا نیمه خصوصی)، وعده‌های غذایی و داروهای تجویزی در بیمارستان، متفاوت خواهد بود.

خدمات پزشکی یا کمک بهیار در منزل

اگر عمل لیپوساکشن را به روش‌ تهاجمی‌تری انجام داده باشید، ممکن است در طول دوره بهبودی به کمک اعضای خانواده یا دوستان خود در منزل نیاز داشته باشید. اگر این امر برای شما ممکن نباشد، باید بهیار یا پرستار در منزل استخدام کنید. هزینه این مورد نیز بسته به اینکه یک پرستار یا بهیار رسمی یا غیر رسمی استخدام کنید متفاوت خواهد بود.

درمان اسکار یا جای زخم

درمان اسکار یا جای زخم

از آنجایی که برش‌هایی که در عمل لیپوساکشن برای قرار دادن کانولا ایجاد می‌شوند بزرگ نیستند، در نتیجه جای زخم شما نیز معمولا بسیار کوچک خواهد بود. به مرور زمان، این جای زخم تا حدودی محو خواهد شد اما ممکن است شما بخواهید این روند را تسریع کنید. بسته به روشی که پزشک برای درمان اسکار یا جای زخم شما توصیه میکند، این امر نیز می‌تواند هزینه کلی عمل لیپوساکشن شما را افزایش دهد.

هزینه‌های جانبی مرتبط با عمل جراحی لیپوساکشن

هزینه‌های جانبی مرتبط با عمل جراحی لیپوساکشن

با اینکه تنها خرج اصلی شما هزینه عمل جراحی لیپوساکشن خواهد بود اما باید هزینه‌های جانبی آنرا نیز در نظر بگیرید. لحاظ کردن هزینه‌های جانبی این عمل کمک میکند تا دید واضح‌تر و دقیق‌تری از هزینه کلی درمان خود داشته باشید.

 هزینه‌های جانبی که می‌توانند هزینه کلی درمان شما را افزایش دهند عبارتند از داروهای مسکن، هزینه رفت و آمد به مطب و ویزیت پزشک و هزینه پرستار یا کمک اضافه در طول دوره بهبودی در منزل. همچنین باید درآمد از دست رفته در این دوره بخاطر مرخضی را نیز در هزینه کلی خود لحاظ کنید.