لیپوماتیک شکم: عوارض پیکرتراشی شکم، هزینه، گن مناسب + فیلم

 1. خانه
 2. /
 3. پیکرتراشی
 4. /
 5. لیپوماتیک شکم: عوارض پیکرتراشی...
فهرست مطالب

برخی از چربی های بدن حتی بعد از کاهش وزن از بین نمی‌روند و همچنان در قسمت شکم باقی می‌مانند که معمولا ظاهر زیبایی ندارند. از بین بردن این چربی ها کار بسیار سختی است چون ماهیچه های آن قسمت صرف نظر از انجام ورزش های روزانه نیاز به تمرین های مدوام دارند. یکی از بهترین روش هایی که می‌تواند چربی های شما را از بین ببرد  لیپوماتیک است. این روش درمانی باعث کانتور بدن و ایجاد تناسبات بیشتر می‌شود. نتایج درمان لیپوماتیک ماندگار هستند.

لیپوماتیک نه جایگزین ورزش و رژیم غذایی می‌شود و نه باعث سفت شدن پوست اضافی شکم. ترکیب لیپوماتیک با جراحی پلاستیک شکم می‌تواند تغییر شکل دیواره شکم را برطرف کند.

حتما به این نکته توجه داشته باشید که برای انجام یک جراحی موفق و پیشگیری از  عوارض جانبی و همچنین کاهش دوران نقاهت باید به یک جراح با تجربه مراجعه کنید.

مزایای  لیپوماتیک شکم


مزایای لیپوساکشن لیپوماتیک شکممزایای لیپوماتیک عبارتند از:

 • لیپوماتیک باعث چربی سوزی، افزایش کلاژن کاهش افتادگی بدن و سفت شدن بدن می‌شود. با توجه به اینکه لیپوماتیک با استفاده از کانولا انجام می‌شود جای زخم برش کوچک است.
 • احتمال تورم و کبودی بسیار کم است.
 • زمان جراحی نسبت به روش های دیگر کوتاه است.
 • امکان استفاده مجدد از چربی های برداشته شده برای تزریق به قسمت های دیگر بدن وجود دارد.
 • لیپوماتیک یک روش بدون درد است چون به بافت ها و اعصاب آسیبی وارد نمی‌کند.
 • این روش باعث همگن می‌شود بنابراین بافت شکم دچار فرورفتگی و برآمدگی نمی‌شود. لیپوماتیک باعث کاهش ظاهر سلولیت های پوست می‌شود اما سایر تکنیک های تغییری در ظاهر سلولیت ها ایجاد نمی‌کند.
 • یک درمان راحت هم برای پزشک و هم برای بیمار است. دوران نقاهت کوتاهتری دارد و احتمال عوارض جانبی را به حداقل می‌رساند.

لیپوماتیک شکم برای چه کسانی مناسب است؟


لیپوساکشن لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب استلیپوماتیک برای تمام کسانی که چربی های قسمت شکمشان به راحتی از بین نمی‌رود مناسب است. این روش برای بزرگسالانی که شرایط سلامت آنها به طورکلی خوب است مناسب است اما افراد سیگاری و زنان باردار نمی‌توانند این روش را انجام دهند. این روش در بهترین حالت بیشتر از هفت درصد وزن بیمار را کاهش می‌دهد. خاصیت ارتجاعی پوست تاثیر زیادی بر نتایج درمان دارد. جوانان و اشخاصی که پوست آنها خاصیت ارتجاعی بالایی دارد نتایج بهتری خواهند گرفت چون پوست آنها بهتر و راحت تر با خطوط جدید بدن سازگار می‌شود.

افراد مبتلا به دیابت، بیماری های قلبی، مشکلات گردش خون یا سیستم ایمنی ضعیف نباید انجام دهند.

جلسه مشاوره لیپوماتیک شکم


جلسه مشاوره لیپوساکشن لیپوماتیک شکمشما باید قبل از عمل یک جلسه مشاوره با جراح خود داشته باشید تا موارد زیر بررسی شود:

 • بررسی اهداف و دلایل شما برای لیپوماتیک
 • بررسی سابقه پزشکی شما
 • بررسی وضعیت سلامتی شما
 • بررسی تکنیک های مختلف لیپوماتیک مناسب شما
 • معاینه و اندازه گیری بدن شما، همچنین ممکن است لازم باشد از بدنتان عکس بگیرید

پزشک درباره تکنیک های مختلف جراحی، مراحل آن، نتایج درمان، خطرات و عوارض احتمالی با شما صحبت میکند. ممکن است کمی مضطرب شوید که کاملا طبیعی است. شما باید تمام سوالات خود را از جراح بپرسید.

مراحل آماده شدن برای لیپوماتیک شکم


مراحل آماده شدن برای لیپوساکشن لیپوماتیک شکمقبل از جراحی شما باید یک برنامه ریزی مناسب انجام دهید. در این بخش به اقدامات لازم قبل از جراحی اشاره می‌کنیم:

 • پزشک خود را در جریان دارو ها و ویتامین هایی که به طور منظم استفاده می‌کنید قرار دهید.
 • باید حداقل دو هفته قبل از جراحی سیگار را ترک کنید.
 • اگر قرار است برای جراحی تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرید باید حداقل شش تا هشت ساعت قبل از عمل از مصرف هر گونه غذا یا آشامیدنی خودداری کنید.
 • بعد از جراحی باید کسی شما را تا منزل همراهی کنید.

اگر شاغل هستید باید سه تا چهار روز بعد از جراحی استراحت کنید.

مراحل لیپوماتیک شکم


مراحل لیپوساکشن لیپوماتیک شکمروند جراحی لیپوماتیک ممکن است بین دو تا شش ساعت طول بکشد. این زمان بستگی به محل و میزان برداشتن چربی دارد. برای انجام لیپوماتیک شکم در محل برش ها بی حس کننده موضعی اعمال می‌شود. بی حسی موضعی باعث کاهش خونریزی و آسیب و در نتیجه کاهش درد می‌شود.

سپس پزشک برش های کوچکی برای برداشتن چربی در ناحیه مورد نظر ایجاد میکند. یک کانول ارتعاشی از طریق این برش ها وارد می‌شود و با ایجاد حرکات عقب و جلو بسیار دقیق در این ناحیه باعث شل شدن چربی ها می‌شود (کانولا در واقع یک لوله انعطاف پذیر است که با قرار دادن آن در بدن می‌توان مایعات و چربی های مایع را خارج کرد). پزشک سپس با استفاده از یک کانول کوچکتر چربی های بدن را خارج میکند. یک جراح حرفه ای با مدیریت صحیح روند درمان از ایجاد توده ها و خطوط غیر طبیعی جلوگیری میکند. بعد از این مرحله جراح با استفاده از یک تیغ مناسب چربی های باقی مانده را هم خارج میکند. در نهایت برش ها بخیه میشود. لیپوماتیک یک روش بی خطر برای از بین بردن چربی های اضافی است.

دوران نقاهت لیپوماتیک


دوران نقاهت لیپوساکشن لیپوماتیکبعد از جراحی محل جراحی دچار تورم و درد خفیف می‌شود که با مراقبت های مناسب بعد از چند هفته برطرف می‌شوند. به احتمال زیاد باید در هفته های اول بعد از جراحی از لباس های فشاری مانند گن استفاده کنید. پوشیدن این لباس بعد از لیپوماتیک به پوست شما کمک میکند تا تا حالت ارتجاعی خود را بازیابد. در بهترین حالت شما باید تا شش هفته از این لباس ها استفاده کنید.

سبک زندگی شما تاثیر بسیار مهمی بر حفظ کانتور بدنتان دارد. شما باید برای همشیه از یک سبک زندگی سالم شامل رژیم غذایی مناسب و ورزش روزانه پیروی کنید.

لباس های فشرده برای لیپوماتیک شکم


لباس های فشرده برای لیپوساکشن لیپوماتیک شکم 2لباس های فشرده برای لیپوساکشن لیپوماتیک شکملیپوساشکن باعث از بین رفتن چربی هایی که بین پوست و عضله قرار دارد می‌شود. بعد از خارج کردن چربی، مایعات در این فضای خالی جمع می‌شوند. پوشیدن لباس های فشرده بر ناحیه ای که انجام شده فشار وارد میکند و از جمع شدن مایعات جلوگیری میکند. برای انتخاب بهترین لباس باید به نکات زیر توجه کنید:

 • رنگ لباس : بعد از جراحی ممکن است همچنان مایعات از بدن شما خارج شوند. این مایعات در لباس های فشرده رنگ روشن دیده می‌شوند.
 • لباس قابل شستشو: با توجه به اینکه مایعاتی که از بدن خارج می‌شوند ممکن است باعث لکه شدن لباس شوند بهتر است به این نکته دقت کنید که لباس قابل شستشو باشد.
 • سایز لباس: لباس باید محکم باشد و فشار زیادی بر بدن وارد کند. لباس فشرده باید مانند سوتین یا سایر لباس های ورزشی تنگ باشد. اما اگر احساس می‌کنید که بدن شما گزگز میکند یا گردش خون شما در حال قطع شدن است لباس بیش از حد تنگ است.
 • لباس راحت: بعد از لیپوساشکن لیپوماتیک شما باید دائما از لباس های فشرده استفاده کنید (به جز داخل حمام) بنابراین لباس شما باید راحت باشد. دقت کنید که زیپ ها یا گیره های لباس باعث ایجاد درد نشود. همچنین پوشیدن و کندن لباس باید برای شما راحت باشد در نتیجه باید زیپ ها و گیره های لباس به راحتی قابل دسترسی باشند.
 • پارچه مناسب: لباس شما باید از پارچه مناسبی دوخته شده باشد. پارچه لباس شما باید رطوبت را از پوست دور کند بنابراین از لباس هایی با الیاف طبیعی مانند پنبه استفاده نکنید. پارچه نامناسب باعث ایجاد حساسیت در پوست می‌شود.

خطرات و عوارض جانبی لیپوماتیک شکم


خطرات و عوارض جانبی لیپوساکشن لیپوماتیک شکملیپوماتیک مانند سایر روش های جراحی ممکن است خطراتی مانند خونریزی و حساسیت نسبت به بیهوشی را برای بیمار به همراه داشته باشد. عوارض احتمالی لیپوماتیک عبارتند از:

 • کانتور نامتقارن
 • تجمع مایعات
 • بی حسی
 • عفونت
 • ایجاد حفره های داخلی
 • آمبولی چربی
 • مشکلات کلیوی و قلبی
 • مسمویت با لیدوکائین

هر چقدر ناحیه تحت درمان بزرگتر باشد یا طی یک عمل از چندین روش استفاه شود خطر عوارض افزایش می‌یابد. بهتر است قبل از جراحی با پزشک درباره این عوارض صحبت کنید.

هزینه های لیپوماتیک شکم


هزینه های لیپوساکشن لیپوماتیک شکمهزینه های لیپوماتیک به عوامل زیر بستگی دارد:

 • ناحیه درمان: اندازه و تعداد نواحی تحت درمان و مقدار چربی که باید برداشته شود بر هزینه های درمان تاثیر گذار هستند. بنابراین هزینه برداشتن چربی بازو خیلی کمتر از برداشتن چربی چندین ناحیه یا نواحی دشوار تر است.
 • تکنیک مورد استفاده: نوع تکنیک مورد استفاده در هزینه های درمان موثر است. روش های جدیدتر و پیچیده تر با استفاده از لیزر و اولتراسوند معمولا هزینه بیشتری دارند.
 • تخصص جراح: تجربه و تخصص جراح بر هزینه درمان موثر است. به طور طبیعی یک جراح با تجربه و ماهر هزینه های بیشتری دریافت میکند.
 • کلینیک یا بیمارستان: کیفیت امکانات کلینیک یا بیمارستان بر هزینه های جراحی تاثیر گذار است.
 • منطقه جغرافیای: شهر و محله ای که کلینیک یا بیمارستان محل جراحی شما در آن قرار دارد بر هزینه های درمان تاثیر گذار است. شهرهای بزرگ ممکن است هزینه های بیشتری دریافت کنند.

صرف نظر از هزینه ها یکی از مهمترین مسائل تخصص جراح شما و راحتی شما با جراح است. درمان کم هزینه ممکن است در دراز مدت برای شما مشکل ساز شود. شرکت های بیمه هزینه های لیپوماتیک را پوشش نمی‌دهند.

سوالات پرتکرار


 آیا لیپوماتیک باعث کوچک شدن شکم می‌شود؟

لیپوساشکن لیپوماتیک بهتر از هر روش دیگری با کاهش چربی باعث کاهش سایز شکم می‌شود.

اگر بعد از لیپوماتیک از لباس های فشرده استفاده نکنید چه اتفاقی می‌افتد؟

استفاده نکردن از لباس های فشرده خطر زخم و کبودی را به شدت افزایش می‌دهد. فشار لباس فشرده حتی می‌تواند درد ناشی از جراحی را کاهش دهد.

ترشح مایعات از بدن تا چند وقت بعد از جراحی ادامه دارد؟

معمولا با رعایت نکات مراقبتی مانند پوشیدن لباس فشرده این ترشحات 24 تا 72 ساعت بعد از جراحی متوقف می‌شود. در صورتی که جراحی لیپوماتیک برای یک شکم بسیار بزرگ انجام شود ممکن است ترشح مایعات تا چند رور ادامه داشته باشد. بعد از اینکه ترشحات متوقف شد پوشیدن لباس های فشرده ضروری نیست.

نتایج لیپوماتیک چند وقت بعد از درمان قابل مشاهده است؟

مشاهده نتایج نهایی به میزان چربی برداشته شده بستگی دارد بنابراین نتایج نهایی بین یک تا سه ماه بعد از جراحی قابل مشاهده است.

آیا بعد از لیپوساکن لیپوماتیک ماساژ درمانی لازم است؟

ماساژ لنفاوی بعد از جراحی لیپوماتیک ضروری نیست اما برخی بیماران با انجام آن سریع تر بهبود می‌یابند.

بعد از انجام لیپوساشکن لیپوماتیک چگونه بخوابیم؟

تا سه هفته بعد از عمل باید حتما به پشت بخوابید چون خوابیدن به پهلو باعث اعمال فشار بر زخم ها می‌شود.

بعد از لیپوماتیک چگونه می‌توانم دوش بگیرم؟

در دوران نقاهت بهتر است زمان دوش گرفتن خود را به حداقل برسانید چون باید لباس های فشاری را باید حداقل چهار تا شش هفته بعد از جراحی به صورت شبانه روز بپوشید. مگر اینکه پزشک توصیه های دیگری به شما کرده باشد.

دفع مدفوع بعد از لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟

دارو های مسکن ممکن است شما را دچار یبوست کند. بنابراین بهتر است بعد از جراحی از نرم کننده های یبوست استفاده کنید. چناچه تا چند روز قادر به دفع مدفوع نبودید می‌توانید از شیاف های گلیسیرین استفاده کنید.

آیا بعد از لیوساکشن لیپوماتیک می‌توانم بنشینم؟

بعد از جراحی برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک در پوست شکم حداقل باید تا شش هفته از نشستن طولانی مدت خودداری کنید و سعی کنید هنگام نشستن پشت خود را صاف نگه دارید. همچنین باید برای یک مدت طولانی لباس های گشاد بپوشید.

بعد از لیپوساشکن لیپوماتیک در منزل چه بپوشیم؟

تا چند روز بعد از جراحی باید از از لباس های گشاد استفاده کنید. پوشیدن لباس های گشاد در دوران نقاهت به شما کمک می‌کند تا احساس راحتی داشته باشید.