لیفت میدفیس یا لیفت مینی فیس چیست و به چه روش هایی انجام می شود؟

 1. خانه
 2. /
 3. لیفت
 4. /
 5. لیفت میدفیس یا لیفت...
فهرست مطالب

در طی فرآیند پیری، پوست فرد خاصیت ارتجاعی و رنگ خود را از دست می‌دهد و باعث می‌شود پلک ها و گونه های پایینی در میانه صورت افتاده شوند و ظاهری خسته یا کش آمده را ایجاد کنند. ساختار ناقص گونه یا برجستگی کمتر آن می‌تواند چهره فرد را خسته، فرسوده یا لاغر جلوه دهد. لیفت صورت به طور سنتی معمولاً تأثیر کمی روی ناحیه میانی صورت از جمله برجستگی چین بینی دارد.

لیفت صورت یا گونه یک روش کم تهاجمی می‌باشد که تحدب طبیعی را به ناحیه پلک و گونه باز می‌گرداند و با استفاده از بافت های خود، چین و چروک بیش از حد یا افتادگی پوست را کاهش می‌دهد. هدف این است که مکان پوست افتاده و چربی گونه را بدون ایجاد هیچ جای زخم قابل مشاهده تغییر دهیم. علاوه بر این، با طراوت شدن گونه می‌تواند چین های نازولبیال بافت های بین بینی و گونه را کمتر کند.

نتیجه ظاهری، صورتی طبیعی تر، با نشاط تر و جوان تر را ایجاد می‌کنند. برای انجام این جراحی، پزشک مجرب و ماهر باید تشخیص دهد که آیا در واقع این عملی مناسبی برای لیفت صورت شما می‌باشد یا خیر.

مزایای مید فیس لیفت


مزایای مید فیس لیفتبسیاری از بیماران به دنبال رسیدن به اهداف زیر هستند:

 • کاهش افتادگی گونه ها و ایجاد زودهنگام غبغب
 • کاهش چین های نزدیک بینی که همان خطوطی هستند که از کناره های بینی تا گوشه های دهان امتداد دارند
 • داشتن راه حلی دائمی تری برای جلوگیری از پیری در مقایسه با روش لیفت با نخ
 • بهبود راحت تر
 • نتایج کاملا طولانی مدت

لیفت میانی صورت در مقایسه با لیفت کامل صورت


لیفت میانی صورت در مقایسه با لیفت کامل صورتمید فیس لیفت و لیفت کامل صورت روش های مشابهی هستند، اما لیفت کامل صورت تهاجمی تر است. لیفت کامل صورت را از گردن تا پیشانی هدف قرار می‌دهد. لیفت میانی صورت، فضای بین لب بالایی تا گوشه چشم را هدف قرار می‌دهد. لیفت کامل صورت برای از بین بردن چین و چروک های پیشانی و پوست شل شده گردن بهترین گزینه است، اما لیفت صورت به سفت شدن پوست اطراف گونه ها کمک می‌کند (هرچند لیفت کامل صورت نیز این کار را انجام می‌دهد).

هر دو روش نیاز به ایجاد برشی در خط مو و معمولاً در اطراف گوش به شکل S دارند. هرچند ممکن است برش در لیفت کامل صورت بزرگتر نیز باشد، اما زمان نقاهت اولیه برای لیفت کامل صورت مشابه با لیفت میانی صورت است. پس از لیفت کامل صورت، باید بتوانید در عرض 2 هفته فعالیت عادی خود را دوباره شروع کنید و در عرض 2 یا 3 ماه نتایج کامل می‌شود.

افراد مناسب برای انجام لیفت صورت


افراد مناسب برای انجام لیفت صورتافرادی که این روش را انتخاب می‌کنند از سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردار هستند و انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتیجه عمل خود دارند. بیماران احتمالی نباید سیگار بکشند یا از داروهای ضدالتهابی مانند آسپرین استفاده کنند، زیرا ممکن است باعث ایجاد عوارض در حین جراحی شوند. افرادی که مایل به لیفت صورت می‌باشند باید این روش را برای از بین بردن یک یا چند مورد از موارد زیر انجام دهند:

 • چین و چروک پلک پایین
 • چین و چروک اطراف بینی و دهان
 • افتادگی پوست گونه ها

آماده شدن برای جراحی لیفت میانه صورت


آماده شدن برای جراحی لیفت میانه صورتجراح باید دقیقاً بگوید که برای آماده شدن به منظور مید فیس لیفت دقیقاً چه کارهایی انجام دهید که معمولاً شامل اجتناب از موارد زیر می‌باشد:

 • استفاده از الکل
 • استعمال دخانیات
 • داروهای رقیق کننده خون، از جمله ایبوپروفن و مکمل های گیاهی

احتمالاً باید شب را در بیمارستان بگذرانید، پس کیفی از وسایلی که ممکن است نیاز داشته باشی، آماده کنید و برای روز بعد ترتیبی بدهید که شما را به خانه برسانند. در صورت امکان، با پوست تمیز و خشک در جلسه ملاقات خود حاضر شوید.

روش لیفت میانه صورت


روش لیفت میانه صورتمید فیس لیفت یا لیفت گونه به عنوان یک روش سرپایی با بی‌حسی موضعی و آرام بخشی عمیق انجام می‌شود که توسط متخصص بیهوشی دارای مجوز انجام می‌شود. این روش حدود 2 ساعت طول می‌کشد. تمامی مراحل عمل در مراکز جراحی کاملاً معتبر و پیشرفته انجام می‌شود. پزشک تکنیک پیشرفته آندوسکوپی (به کمک دوربین) را با گذاشتن برش‌های نامحسوس کوچک در پوست سر، پلک پایین و نواحی داخل دهانی انجام می‌دهد که همه این برش‌ها پس از بهبودی کامل، تقریباً نامحسوس می‌باشند. کل ناحیه میانی صورت و گونه تا روی استخوان بالا کشیده شده و در جهت یا سمتی زیباتر، بهتر و بالاتر قرار می‌گیرد. بافت‌ های ضخیم‌ تر گونه مستقیماً روی استخوان گونه قرار می‌گیرند و در نتیجه ناحیه میانی صورت برجسته ‌تر و بهتر می ‌شود. در صورت لزوم، پوست اضافی پلک کوتاه شده و چربی های زیر آن برداشته می‌شود.

بهبود از عمل لیفت صورت


بهبود از عمل لیفت صورتبیماران با پانسمان های سبکی که روی صورت قرار می‌گیرند، مرخص می‌شوند. به منظور به حداقل رساندن هرگونه کبودی یا تورم، در چند روز اول پس از جراحی، توصیه می شود سر را بالاتر از بدن قرار دهید. کبودی خفیف تا متوسط ​​در نواحی گونه و پلک شایع می‌باشد و معمولاً طی 5 تا 7 روز برطرف می‌شود.

بیماران به طور شگفت انگیزی به دلیل تزریق طولانی مدت بی حس کننده موضعی و مسدود کننده های عصبی، هیچ دردی ندارند. بخیه های کوچک و ظریف در عرض 5 تا 7 روز کشیده می‌شوند. اکثر بیماران می‌گویند که بعد از عمل جراحی، زودتر از چیزی که انتظار می رود حس بهبودی دارند و می‌توانند در عرض هفت روز به کار و فعالیت های اجتماعی بازگردند. ورزش سبک را می‌توان بعد از دو هفته روباره آغاز کرد.

بهبودی کامل پس از مید فیس لیفت ممکن است چندین ماه طول بکشد، اما بیشتر افراد در عرض 2 تا 3 ماه نتایج کامل را خواهند دید. تا 3 هفته پس از جراحی از انجام فعالیت های فیزیکی شدید یا ورزش خودداری کنید. جراح ممکن است به شما توصیه کند که مقداری به کمر بخوابید. احتمالاً باید حدود یک هفته پس از جراحی برای کشیدن بخیه ها نزد جراح بازگردید، مگر اینکه جراح از بخیه هایی استفاده کند که خود به خود جذب می‌شوند. برش ایجاد شده در نزدیک گوش و خط مو پس از بهبودی کامل نباید قابل دیدن باشد.

عوارض احتمالی لیفت میانی صورت


عوارض احتمالی لیفت میانی صورتاکثر جراحی های زیبایی مقدار کمی از خطرات را نیز به همراه دارند، از جمله لیفت میانی صورت. خطرات و عوارض جانبی احتمالی دارد که عبارتند از:

 • کبودی
 • التهاب طولانی مدت
 • خطرات مربوط به مواد بی حسی
 • عفونت
 • درد
 • جای زخم

اگر پس از عمل لیفت میانه صورت، درد بدتر شد یا تورم کاهش نیافت، با پزشک خود تماس بگیرید.

هنگامی که این عمل  توسط یک جراح پلاستیک واجد شرایط انجام شود، احتمال بروز مشکلات جدی پس از لیفت گونه بسیار کم می‌شود. اکثر عوارض جزئی و موقتی هستند و به راحتی با درمان سنتی و زمان برطرف می‌شوند. خطرات خاص و مناسب بودن روش لیفت گونه برای هر شخص را می‌توان در زمان مشاوره تعیین کرد. می‌توانید با رعایت دقیق دستورالعمل های جراحی، قبل و بعد از عمل، احتمال بروز عوارض را کاهش دهید.

هزینه های لیفت صورت


هزینه های لیفت صورت2هزینه جراحی، بیهوشی، داروهای تجویز شده بعد از عمل و هزینه های بیمارستان را پوشش می‌دهد. اگر بعد از جراحی عارضه ‌ای ایجاد شود، باید هزینه‌ های مربوط به آن را نیز بپردازید. بیمه درمانی، عمل لیفت میانه صورت یا هر نوع جراحی زیبایی دیگر را پوشش نمی‌دهد. چنین درمان هایی، زیبایی تلقی می‌شوند و از نظر پزشکی ضروری نیستند. بسیاری از جراحان زیبایی برای کمک به اسکان بیماران خود، طرح های پرداخت و تخفیف هایی را برای کمک به جبران هزینه های این روش ها ارائه می‌دهند.

پرسش و پاسخ


برش ها در عمل لیفت میانی صورت کجا هستند؟

برش‌ها برای لیفت میانی صورت معمولاً در چین‌های طبیعی صورت درست زیر مژه‌های پلک‌های پایین ایجاد می‌شوند و در نتیجه، جای زخم به خوبی پنهان می‌شود.

ریکاوری بعد از لیفت صورت چقدر طول می‌کشد؟

پس از لیفت صورت، کبودی و تورم خواهید داشت که حدود دو تا سه هفته طول می‌کشد. برخی افراد سریعتر و برخی دیگر کندتر بهبود می‌یابند. با این وجود که شاید در این مدت تمایلی به بیرون رفتن و بودن در مکان عمومی نداشته باشید، باید در چند روز اول پس از جراحی احساس بهتر شدن داشته باشید.

لیفت میانی صورت چه خصوصیاتی از سالخوردگی را برطرف می کند؟

اگر می‌‌خواهید به افتادگی گونه‌ ها و چروک های عمودی که در نتیجه از دست دادن چربی، افتادگی، خطوط و چروک‌ های اطراف گونه‌ ها، چشم‌ ها و خطوط افتادگی اطراف دهان به وجود آمده‌اند، رسیدگی کنید و جوان ‌تر، سرحال ‌تر و شاداب تر به نظر برسید، جراحی لیفت میانی صورت یکی از بهترین گزینه های درمانی موجود است.

لیفت میانی صورت چقدر زمان می برد؟

اگر بیمارانی که لیفت میانی صورت داشتند، پس از عمل خود، سبک زندگی سالمی داشته باشند، معمولاً می‌توانند انتظار داشته باشند که نتایج این عمل بین دو تا شش سال باقی بماند (اما نتایج کامل لیفت صورت می‌تواند یک دهه یا بیشتر ماندگار شود).

آیا لیفت میانی صورت جراحی بزرگی است؟

لیفت میانی صورت یک عمل زیبایی مهم است. این روش که معمولا بین یک تا یک ساعت و نیم طول می‌کشد، می‌تواند پوست اضافی یا افتادگی صورت، گردن و فک را که در نتیجه افزایش سن است، از بین ببرد.

آیا لیفت میانه صورت باعث تغییر حالت لبخند می‌شود؟

جراحی لیفت میانی صورت اگر خوب انجام شود روی لبخند تاثیری نخواهد گذاشت. می‌توانید با انتخاب یک جراح پلاستیک دارای مدرک بورد تخصصی برای انجام عمل خود، به اطمینان از بدست آوردن رضایت بخش ترین و قابل اطمینان ترین نتایج کمک کنید.

بهبود لیفت میانه صورت چقدر دردناک است؟

معمولاً پس از عمل لیفت میانه صورت، درد واقعا بسیار کمی وجود دارد، اما ممکن است در نتیجه تورم، احساس کبودی عمیقی داشته باشید و صورتتان سنگین به نظر برسد. بانداژی که در شب اول استفاده می‌کنید، ممکن است به نظر زیر چانه کاملاً محکم بسته شود. امیدواریم به جای اینکه احساس محدود شدن کنید، این کار احساس امنیت به شما بدهد.

بعد از لیفت میانی صورت چند سال جوانتر به نظر می‌رسیم؟

بیمارانی که تحت عمل لیفت میانی صورت قرار گرفته اند، پس از جراحی، خود را به طور متوسط ​​12 سال جوان تر می‌بینند.