لیفت غبغب: انواع روش های غیرتهاجمی، جراحی و لیزر، هزینه

 1. Home
 2. /
 3. لیفت
 4. /
 5. لیفت غبغب: انواع روش...
فهرست مطالب

خط گردن هموار و ظریف، حسی از پیراستگی را به تصویر می‌کشد که ظاهر کلی فرد را بهبود می‌بخشد. از طریق جراحی لیفت غبغب، جراح زیبایی می تواند به بیماران در هر سنی کمک کند تا به گردن زیبا و طبیعی که دوست دارند، دست یابند.

لیفت غبغب ظاهری محکم‌ تر، صاف‌ تر و ظریف ‌تر برای گردن و چانه ایجاد می‌ کند. حتی بدون ایجاد هیچ تغییر دیگری در صورت، بهبود ضخامت، چروکیدگی یا آویزان بودن پوست گردن می‌تواند ظاهر فرد را به طرز چشمگیری بهبود بخشد و به بیمار کمک کند چند سال جوان ‌تر یا حتی انگار که وزن کم کرده باشد، به نظر برسد.

لیفت غبغب نیز می تواند به وسیله ایجاد خط فک با ظاهر بهتر که بقیه صورت را زیبا می کند، به بازگرداندن تعادل به ویژگی های صورت کمک کند. باید به خاطر داشته باشید که این جراحی باید توسط پزشکی مجرب و ماهر انجام شود تا به بهترین نحو و بدون هیچ خطری این روش را روی گردن انجام دهد.

مزایای جراحی لیفت غبغب


مزایای جراحی لیفت غبغب

لیفت غبغب با سفت کردن پوست اطراف چانه و گردن، از جمله پوست آویزان که “فک پایینی” قرار دارد، با سالخوردگی جسمانی مبارزه می کند. ظاهری جوان به شما می بخشد و پوست اضافی گردن را نیز از بین می برد. مزایای زیادی را می توان از روش لیفت غبغب به دست آورد. برخی از آنها به شرح زیر است:

 • کاهش چین و چروک و خطوط ریز
 • سفت شدن عضلات زیرین
 • کانتورینگ خط فک و چانه
 • کاهش پوست اضافی
 • جوانسازی پوست گردن

انواع جراحی لیفت غبغب  و روش های غیرتهاجمی لیفت غبغب


انواع جراحی لیفت غبغب

لیفت غبغب مجموعه ای از روش ها برای بهبود ظاهر گردن می باشد. اینکه چه رویه یا روش های خاصی برای لیفت غبغب دارید بستگی به نتایجی دارد که به دنبال آن هستید. اغلب اگر از ظاهر صورت خود راضی هستید، لیفت غبغب را می توانید انجام دهید. روش های لیفت غبغب می تواند شامل موارد زیر باشد:

سرویکوپلاستی

در این روش پوست اضافی حذف می شود. سرویکوپلاستی یا جراحی زیبایی گردن یک عمل جراحی پلاستیک لیفت غبغب است که برای رفع مشکلات بافت نرم چانه و گردن استفاده می شود. در بسیاری از موارد، جراحی سرویکوپلاستی با پلاتیسماپلاستی ترکیب می‌ شوند تا پوست و چربی اضافی و همچنین عضلات زیرین گردن (عضله پلاتیسما) را حذف کند. برای کسانی که کاهش وزن شدیدی داشته اند، انجام جراحی سرویکوپلاستی می تواند مفید باشد. روش ‌های جراحی سرویکوپلاستی را می ‌توان با سایر جراحی‌ های زیبایی مانند لیفت صورت به منظور جوان‌ سازی بیشتر ترکیب کرد.

پلاتیسماپلاستی

این روش ماهیچه های گردن را حذف می کند یا تغییر می دهد. پلاتیسماپلاستی نوعی جراحی پلاستیک زیبایی می باشد که پوست گردن را سفت و یا حذف می کند. از آنجایی که روند پیری اغلب از یک الگوی قابل پیش بینی پیروی نمی کند، جراحی لیفت غبغب باید متناسب با نیازهای مخصوص هر بیمار باشد.

لیپوساکشن

لیپوساکشن

این روش چربی های اضافی را حذف می کند. لیپوساکشن روش جراحی می باشد که از ساکشن / مکش برای برداشتن چربی از نواحی خاصی از بدن استفاده می کند. لیپوساکشن، گردن را نیز شکل می دهد. از دیگر نام های لیپوساکشن می توان به لیپوپلاستی و کانتورینگ بدن اشاره کرد.

تزریق بوتاکس

این روش مشکلات مربوط به پری غبغب را برطرف می کند. بوتاکس در درمان موقت چین و چروک های گردن نیز بسیار موثر است. لیفت غبغب با استفاده از بوتاکس به عنوان “لیفت نفرتیتی” نیز شناخته می شود زیرا پس از درمان، گردن بیماران، بلندتر و نازک تر به نظر می رسد. در طول لیفت غبغب با بوتاکس، جراح زیبایی یا پرستار متخصص زیبایی، بوتاکس را به نوار عضلانی پلاتیسمای (عضلاتی که هنگام خم کردن گردن برجسته می‌شوند) به منظور رفع ظاهر گردن بوقلمونی و ایجاد خطوط فک مشخص تر، تزریق می‌کند. نتایج لیفت غبغب با استفاده از بوتاکس معمولا بین 3 تا 4 ماه ماندگار است.

فیلرها

فیلرهای پوستی ساخته شده از اسید هیالورونیک یا هیدروکسی لاپاتیت کلسیم را می توان به گردن و خط فک تزریق کرد تا پوست افتاده برجسته شود، چین و چروک ها پر شود و رنگ پوست را بهبود بخشد. لیفت غبغب با فیلر پوستی که به عنوان “لیفت غبغب مایع” نیز شناخته می شود، بسته به مارک فیلر، تقریباً 6 تا 12 ماه ماندگار است. از آنجایی که این فیلرها تولید کلاژن را تحریک می ‌کنند، بیماران می‌ توانند پوست گردن صاف ‌تر و جوان ‌تری را در ماه‌ های پس از تزریق داشته باشند. فیلرهای محبوب برای لیفت غبغب بدون انجام جراحی شامل Restylane و Radiesse می شوند.

تزریق کیبلا

این روش چربی های اضافی زیر چانه را از بین می برد. کیبلا یک فرمول تزریقی متشکل از اسید دئوکسی کولیک است که چربی زیر چانه و بالای گردن را از بین می برد. Kybella اغلب برای درمان افرادی استفاده می ‌شود که غبغب دارند، ناحیه‌ ای بسیار سخت که پیکرتراشی آن بدون لیپوساکشن بسیار دشوار است. مشابه لیپوساکشن، سلول های چربی که با Kybella درمان می شوند دیگر قادر به ذخیره چربی نخواهند بود، که یعنی می توانید انتظار داشته باشید که در این ناحیه هرگز دوباره چربی تجمع نمی کند . برای گرفتن نتایج مطلوب، اکثر جراحان زیبایی 4-6 جلسه درمانی با Kybella  با فاصله 1 ماه را توصیه می کنند. نتایج معمولاً 4-6 هفته پس از اولین تزریق ظاهر می شوند.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ از سوزن‌های ریز برای ایجاد خراش های ریز پوستی به منظور افزایش تولید کلاژن و الاستین و تحریک رشد سلول‌های فیبروبلاست استفاده می‌کند. میکرونیدلینگ می‌تواند به سرعت صدمات ناشی از نور خورشید، چین و چروک و موارد دیگر را در گردن و قفسه سینه در زمان کوتاهی و بدون دروه نقاهت بهبود بخشد. میکرونیدلینگ همچنین می تواند با رادیوفرکوئنسی (معروف به “میکرونیدلینگ RF”) ترکیب شود تا لایه های عمیق پوست را از طریق سوزن های پوشش دار گرم کند و کلاژن سازی و سفت شدن بافت را بیشتر تحریک کند.

اولتراپی

اولتراپی فناوری جدیدتری می باشد که برای سفت کردن پوست به انرژی اولتراسوند متکی است. وقتی اولتراپی روی گردن انجام می شود، می تواند لایه های عمیق پوست و عضلات زیرین را لیفت و سفت کند. اولتراپی یک راه عالی برای پیش بینی نتایج جراحی لیفت غبغب می باشد تا ببینید آیا می خواهید بعداً این روش را انجام بدهید یا خیر. اکثر بیماران 2 تا 3 ماه پس از درمان اولتراپی تفاوت قابل توجهی در کیفیت پوست خود مشاهده می کنند. مشابه سایر درمان‌های مراقبت از پوست که بدون جراحی هستند، اولتراپی تولید کلاژن در پوست را تحریک می ‌کند تا گردنی صاف‌ تر و جوان ‌تر داشته باشید.

درمان با لیزر CO2 فرکشنال

درمان با لیزر CO2 فرکشنال

ثابت شده است که لیزر CO2 فرکشنال کیفیت و رنگ پوست در گردن را همراه با نتایج طولانی مدت بهبود می بخشد. لیزرهای CO2 فرکشنال به دلیل اثربخشی آنها در درمان علائم پیشرفته پیری پوست، استانداردی طلایی برای بازسازی پوست در نظر گرفته می شوند. لیزرهای فرکشنال CO2 با گرم کردن پوست در عمق پوست می توانند تولید کلاژن را در گردن بدون آسیب رساندن به بافت های اطراف افزایش دهند و از آنجایی که فرکشنال است، یعنی لیزر در سراسر پوست تحت درمان به صورت ذره پخش می شود، این درمان لیزری حداقل دوره نقاهت را دارد.

جراحی لیفت غبغب برای چه کسانی مناسب است؟


جراحی لیفت غبغب برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی، افراد مناسب برای انجام لیفت غبغب عبارتند از:

 • افراد سالمی که بیماری پزشکی که روند بهبودی را مختل کند، ندارند.
 • سیگاری نیستند.
 • افرادی با دیدگاه مثبت و نظرات واقع بینانه

برخی از افراد احساس نیاز به لیفت کامل صورت نمی کنند، زیرا پوست صورت هنوز خوب می باشد. با این حال، بسیاری از بیماران متوجه وجود چین و چروک بیش از حد در پوست گردن، غبغب یا “گردن بوقلمونی” و خطوط در فک زیرین می شوند. وقتی ناحیه گردن با ظاهر صورت مطابقت ندارد، لیفت غبغب ممکن است راه حل خوبی باشد.

مشاوره به منظور لیفت غبغب


مشاوره به منظور لیفت غبغب

در طول مشاوره، اهداف خود را مرور خواهید کرد و متوجه گزینه های موجود خواهید شد. شما و پزشکتان در مورد سلامت کلی شما، هر گونه بیماری که دارید، داروها و مکمل هایی که مصرف می کنید صحبت خواهید کرد. شما باید در مورد خطرات روش های مختلف و نتایجی که می توانید در حقیقت ببینید صحبت کنید:

 • گردن بوقلمونی: جراح ممکن است جراحی با بریدگی در زیر چانه یا پشت گوش و یا هر دو برای دسترسی به عضله گردنی به نام پلاتیسما توصیه کند. گاهی اوقات، حتی ممکن است در این جراحی برخی از عضلات برداشته شوند.

روش‌ های جدیدتر به جراح اجازه می‌ دهند تا برش‌ های کوچک‌ تری ایجاد کند و از اندوسکوپ (دوربین کوچک متصل به یک لوله نازک) برای انجام جراحی استفاده کند. مطمئن شوید که تمام گزینه های خود را در طول مشاوره از جراح بپرسید.

شما و جراحتان، بسته به سطح راحتی خود، در مورد نوع بیهوشی استفاده شده در جراحی صحبت خواهید کرد. اگر می خواهید در طول عمل بیهوش باشید، باید درخواست بیهوشی عمومی کنید. در غیر این صورت، جراح می تواند از بی حسی موضعی همراه با آرامبخش استفاده کند. انتخاب این موضوع به خود شما بستگی دارد.

به جای جراحی یا علاوه بر آن، تزریق بوتاکس می ‌تواند بخش‌ هایی از پلاتیسما را که ظاهر نواری یا ظاهر غبغب مانند دارد را رفع کند. این تزریق ها را می توان در 15 دقیقه و به صورت سرپایی انجام داد، یعنی نیازی نیست که شب در بیمارستان بمانید.

 • لیپوساکشن: در حین لیپوساکشن، جراح یک برش کوچک زیر چانه ایجاد می کند و چربی اضافی را حذف می کند. به طور معمول جراحان زیبایی با لیپوساکشن شروع می کنند. پس اگر در حال انجام سایر روش ها می باشید، می توانید این موضوع را در طول مشاوره با پزشک خود بیان کنید.

اگر لیپوساکشن تنها روشی است که در حال انجام آن هستید، باید برای یک ساعت به منظور انجام آن برنامه ریزی کنید. برش ها بخیه و پانسمان می شوند. باید مطمئن شوید دستورالعمل های پزشکی را در مورد مراقبت صحیح از بخیه ها و پانسمان متوجه شده اید و آنها را انجام بدهید.

 • پوست بیش از حد در گردن: جراح قسمت هایی از پوست را برش می دهد و لیفت کرده و آن را با چسب بافت یا بخیه می بندد. بسته به پیچیدگی عمل شما، این کار حدود دو تا چهار ساعت طول می کشد. باز هم، نوع بیهوشی به سطح راحتی شخصی شما بستگی دارد. جراح پانسمان فشاری را در اختیار شما قرار می دهد که باید حداقل به مدت 1 هفته آن را استفاده کنید، مگر اینکه چیز دیگری تجویز کرده باشد.

آمادگی برای انجام لیفت غبغب


آمادگی برای انجام لیفت غبغب

جراح به شما توصیه می کند که به منظور کاهش احتمال خونریزی بیش از حد، از مصرف برخی داروها و مکمل ها قبل از جراحی خودداری کنید. در مورد هر گونه حساسیت دارویی که دارید با پزشک خود صحبت کنید. اگرچه موردی بسیار نادر است، اما ممکن است به داروی بیهوشی حساسیت داشته باشید. اگر سیگار می کشید، باید حداقل 4 هفته قبل و بعد از جراحی سیگار نکشید. سیگار نکشیدن در این دوره زمانی برای بهبودی مناسب ضروری می باشد. رژیم غذایی سالمی داشته باشید. این اعمال به ترمیم بدن کمک می کند. باید برنامه ریزی کنید که حداقل 1 هفته از کار خود مرخصی بگیرید. از پزشک بپرسید که دقیقا به چه مدت استراحت نیاز دارید. منطقه ای را در خانه برای ریکاوری ایجاد کنید. این مکان باید دارای موارد زیر باشد:

 • پک یخ
 • گاز و حوله
 • دماسنج
 • لباس راحت و گشاد (ترجیحاً پیراهن های دکمه دار یا بلوزهایی که لازم نیست روی سر و گردن قرار بگیرند) تهیه کنید.
 • وازلین و پماد آنتی باکتریال
 • تلفن باید در فاصله نزدیک به جایی که بیشتر اوقات دراز کشیده یا نشسته اید، باشد.
 • بالش هایی که این امکان را می دهد که سر خود را در موقعیتی راحت قرار دهید.
 • فردی که بتواند حداقل 24 ساعت ابتدایی بعد از عمل در کنار شما بماند.

در روز جراحی، لباس گشاد و راحت بپوشید. یک بلوز یا پیراهن دکمه دار بپوشید که لازم نیست آن را روی سر و گردن خود قرار دهید.

ریکاوری از انجام لیفت غبغب


ریکاوری از انجام لیفت غبغب

بهبودی از لیفت غبغب به زمان نیاز دارد. اکثر افراد می توانند بعد از 10 تا 14 روز به سر کار بازگردند. اگر ورزش می کنید یا از نظر بدنی فعال هستید، باید 3 هفته یا بیشتر برای شروع مجدد آن فعالیت ها صبر کنید. به خودتان زمان بدهید تا بهبود پیدا کنید و بیشترین سود را از این درمان ببرید.

خطرات و عوارض جانبی لیفت غبغب


خطرات و عوارض جانبی لیفت غبغب

در چند هفته اول پس از جراحی عوارض جانبی خواهید داشت که همگی طبیعی هستند و جای نگرانی نیست:

 • تورم و کبودی می تواند تا چند روز ادامه داشته باشد.
 • ممکن است احساس سفتی یا سوزن سوزن شدن و احساسات مختلف از جمله سوزش یا کشیدگی در گردن داشته باشید.
 • همچنین احساس بی حسی خواهید داشت.

مانند هر جراحی دیگری، امکان عفونت وجود دارد. دمای بدن خود را بگیرید و با اولین نشانه تب، با پزشک تماس بگیرید. اگر ترشحات غیرعادی مانند چرک از محل جراحی دارید، فوراً با پزشک تماس بگیرید. عمل لیفت غبغب خطرات دیگری نیز دارد، از جمله:

 • ریزش مو در امتداد برش ها
 • بی حسی دائمی
 • جای زخم
 • از دست دادن پوست، چروکیدگی یا تغییر رنگ
 • ممکن است که از نتایج نیز راضی نباشید.

هزینه لیفت غبغب


هزینه لیفت غبغب

اکثر شرکت های بیمه درمانی، جراحی زیبایی را پوشش نمی دهند. قبل از جراحی، آنچه که بیمه پوشش می دهد را مشخص کنید. به این ترتیب، متوجه خواهید شد که چه چیزی اتفاق می افتد. اگر عمل جراحی، بیماری را در شما اصلاح می ‌کند، قبل از جراحی به شرکت بیمه‌ درمانی خود اطلاع دهید. جراح می تواند نامه ای بنویسد و جزئیات مورد شما را شرح دهد. با برنامه های بیمه ای خاص، جراحی زیبایی یا پلاستیک می تواند تحت تاثیر پوشش بیمه قرار گیرد و همچنین می تواند بر حق بیمه شما نیز تأثیر بگذارد. اطمینان حاصل کنید که قبل از انجام این عمل از بیمه سلامت خود در این مورد سوال کرده اید تا بدانید چه انتظاری دارید.

پرسش و پاسخ


چه مدت طول می کشد تا از عمل لیفت غبغب بهبود بیابید؟

بهبودی کامل پس از عمل لیفت غبغب حدود 4-6 هفته است. با این حال، برخی از بیماران ممکن است تا چند ماه پس از جراحی، احساس سفتی در گردن داشته باشند. جای زخم ها به تدریج در طی شش ماه تا یک سال با کمک برنامه کنترل زخم محو می شوند.

سفتی گردن بعد از لیفت غبغب چقدر می ماند؟

ممکن است کمی سفتی و بی حسی در صورت و گردن خود احساس کنید؛ این حالت معمولا در عرض دو ماه برطرف می شود. احساس سفتی معمولاً به دلیل التهاب می باشد که با کاهش آن، پوست شل تر شده و سپس تثبیت می شود.

التهاب گردن بعد از لیفت غبغب چه مدت می ماند؟

اکثر افرادی که تحت عمل لیفت غبغب قرار گرفته‌ اند، بیان کرده اند که درد، تورم و کبودی در عرض دو هفته برطرف می ‌شود و خطوط جدید گردن ظاهر می گردند. ممکن است تا سه ماه طول بکشد تا التهاب کاهش یابد.

لیفت غبغب چقدر دردآور است؟

جراحی با آرامبخش و بی حسی موضعی یا بیهوشی کامل انجام می شود. بیماران تا دو هفته پس از جراحی، آزردگی و التهاب جزئی خواهند داشت.

بعد از لیفت غبغب چگونه باید خوابید؟

حداقل در هفته اول پس از جراحی باید در حالی که سر خود را بالاتر از بدن قرار داده اید، روی یک تکیه گاه یا با حداقل 2 بالش در پشت سر استراحت کنید. سعی کنید به صرفین صورت نخوابید و به مدت دو هفته هنگام خواب، پشت سر خود را روی بالش قرار دهید. برخی از بیماران یک بالش مانند بالش هواپیما را برای راحتی ترجیح می دهند.

بعد از لیفت غبغب چه مدت از بند چانه استفاده کنید؟

باید در دو هفته اول پس از جراحی، به جز هنگام غذا خوردن و دوش گرفتن یا تمیز کردن برش ها، به طور مداوم از بند چانه استفاده کنید. استفاده از این بند، بلافاصله پس از جراحی، به مقابله با نیروی گرانش و بهبود هر گونه التهاب کمک می کند.

آیا لیفت غبغب مفید است؟

انجام لیفت غبغب یک راه عالی برای اصلاح چربی اضافی، چین و چروک و سایر مشکلات زیبایی است که بر ظاهر این ناحیه از بدن تأثیر می گذارد. این روش بسیار سریع است و احتمالاً گردن شما برای مدت طولانی بدون تغییر و جوان به نظر می رسد.

زخم ها بعد از لیفت غبغب کجا هستند؟

در بیشتر موارد، زخم های لیفت غبغب پشت گوش و زیر چانه ایجاد می شوند. برش های جراحی لیفت غبغب کوچک هستند و پس از اتمام جراحی، دکتر با دقت آنها را می بندد تا روند ترمیم بهتر گردد. اکثر بیماران متوجه می شوند که جای زخم ها به سختی قابل مشاهده هستند.