لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا: پیکرتراشی پا به روشی غیرتهاجمی

 1. خانه
 2. /
 3. لیپولیز
 4. /
 5. لیزر لیپولیز ران، ساق...
فهرست مطالب

یکی از نگرانی‌های رایج بین بسیاری از زنان اندازه و سایز ران‌هایشان است. زمانی که فاصله بین قسمت داخلی ران‌ها کم می‌شود، هنگام راه رفتن ران‌ها به هم مالیده می‌شوند و احساسی ناراحتی ایجاد می‌کنند و حتی هنگام پوشیدن شلوار جین ممکن است در اثر مالش ران‌ها به یکدیگر صداهای ناخوشیندی ایجاد شود. زمانی هم که زانوها به هم مالیده می‌شوند اوضاع حتی بدتر و آزاردهنده‌تر نیز می‌شود. لاغر کردن ران و زانو با رژیم غذایی و ورزش بسیار دشوار است. در قسمت بالای ران خانم‌ها چربی‌های زیادی جمع می‌شوند. به همین دلیل برخی زنان به صورت ژنتیکی ران‌های بزرگی دارند.

لیزر لیپولیز یک روش غیرتهاجمی لیپوساکشن است که می‌تواند به حذف این نوع چربی کمک کند. این روش موثرتر از روش لیپوساکشن سنتی است و نکته مثبت آن نداشتن دوره از کار افتادگی است.

این روش چربی‌های قسمت ران، ساق پا و مچ پا را حذف می‌کند. لیزر لیپولیز مناسب افرادی است که بیشتر با چربی موجود در نواحی ذکر شده مشکل دارند. توجه داشته باشید که به منظور دستیابی به نتایج عالی و بی‌نقص، این روش باید توسط یک پزشک ماهر و باتجربه انجام شود.

لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا چیست؟


لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا چیست؟

لیزر لیپولیز از انرژی لیزر برای گرم کردن چربی بر روی یک منطقه خاص بدن مانند ران‌ها، ساق پا و مچ پا با دمای شدید استفاده می‌کند که موجب فرآیند آپوپتوز، مرگ سلول چربی، می‌شود. این عمل بدون آسیب رساندن به پوست روی چربی انجام می‌شود. این نواحی به طور طبیعی سلول‌ها را از طریق سیستم لنفاوی حذف می‌کنند و توسط بدن دفع می‌شوند. اگر چه این روش معمولا ذوب چربی نامیده می‌شود، عملا چربی را از بین نمی‌برد.

مزایای لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا چیست؟


لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا چیست؟

مزیت اصلی لیزر لیپولیز این است که چربی‌ها را بدون نیاز به جراحی، به طور دائم از بین می‌برد. تمام نواحی بدن را می‌توان به وسیله لیزر لیپولیز درمان کرد، از جمله قسمت داخلی و خارجی ران، ساق پا و مچ پا. به دلیل حرارت اعمال شده در ناحیه تحت درمان، فرد در قسمت پوست احساس سفتی نیز می‌کند.

 • 94% بیماران از نتایج راضی هستند.
 • یک سیستم خنک کننده پیشرفته برای درمان راحت وجود دارد.
 • باعث تحریک کلاژن و الاستین می‌شود.
 • پوست آسیب نمی‌بیند.
 • می‌توانید نتایج را به سرعت ببینید.
 • حداقل جذب تنها از طریق درم صورت می‌گیرد و در نتیجه سطح پوست سالم می‌ماند.
 • جدیدترین گزینه برای تکنولوژی لیزر غیرتهاجمی است.
 • این روش مزایای منحصر به فردی ارائه می‌دهد که با دیگر روش‌ها قابل دستیابی نیست.
 • لیزر به پوست نفوذ کرده و بافت زیر پوستی را گرم می‌کند، که باعث تخریب سلول‌های چربی می‌شود.
 • تنها در یک جلسه می‌توانید به فرم بدنی مورد نظر خود دست پیدا کنید.
 • عوارض جانبی به همراه ندارد.
 • این روش هم برای زنان و هم مردان قابل استفاده است.
 • در این روش چربی‌های سرسخت مورد هدف قرار می‌گیرند.
 • این یک روش لاغری نیز هست. در این روش از سری تکنولوژی لیزر دیود برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود.
 • نرخ موفقیت در این روش بسیار بالاست.

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا هستند؟


چه کسانی کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا هستند؟

زنان و مردان سالمی که در شاخص توده بدنی ایده‌آل هستند، گزینه مناسبی برای انجام لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا می‌باشند. بیماران برای دستیابی به درک درستی از روند درمان، عکس‌های قبل و بعد بیمارانی که لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا انجام داده‌اند را مشاهده می‌کنند. در صورتی که مبتلا به عارضه‌ای هستید که مانع از روند بهبودی می‌شود، کاندید مناسبی برای انجام لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا نیستید. در صورتی که انجام لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا برای شما مناسب باشد، بهترین راه مراجعه و مشورت با پزشک است.

فرد ایده‌آل برای انجام لیزر لیپولیز کسی است که بتواند به منظور حفظ نتایج، از رژیم غذایی و ورزشی درست پیروی کند. یکی دیگر از ویژگی‌های کاندید مناسب این روش این است که باید وزن اضافی زیادی برای از دست دادن داشته باشد، این خیلی بهتر از این است که فقط در نواحی خاصی دارای چربی اضافه باشد. اگر به دنبال راهی برای لاغر شدن می‌گردید، لیزر لیپولیز گزینه مناسبی برای شما نیست. در صورتی که می‌خواهید به بدن خودتان فرم دهید، اما نمی‌خواهید جراحی پلاستیک انجام دهید، لیزر لیپولیز یکی گزینه عالی برای شماست. در صورتی که باردار هستید، یا قصد باردار شدن دارید، نباید لیزر لیپولیز انجام دهید.

مشاوره شخصی برای لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا


مشاوره شخصی برای لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا

در طول جلسه مشاوره پزشک پاهای شما را بررسی کرده و توضیح می‌دهد که لیزر لیپولیز چگونه ذخایر چربی زیر پوست را از بین برده و باعث زیبایی ظاهر ران‌ها، ساق‌پا و مچ پای شما می‌شود. این جلسه مشاوره باید آموزنده و مفید باشد. بهتر است هر سوالی دارید قبل از مراجعه به پزشک یادداشت کنید و در روز مشاوره از پزشک تمام سوالات خود را بپرسید. پزشک با صبر و حوصله تمام سوالات شما را پاسخ داده و در مورد روند درمان شما را آگاه می‌کند.

آماده‌سازی برای لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا


آماده‌سازی برای لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا

قبل از درمان لیزر لیپولیز، یک سری اقدامات را جهت آماده‌سازی باید انجام دهید. برخی از این اقدامات عبارتند از پر کردن فرم، درخواست از کسی برای آوردن و بازگرداندن شما به خانه، مرخصی گرفتن از سر کار و غیره. آماده‌سازی بخش مهمی از روند درمان است. تمام توصیه‌های پزشک را به دقت دنبال کنید.

روش لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا


روش لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا

لیزر لیپولیز غیرتهاجمی شامل استفاده از یک اپلیکاتور بر روی ران، ساق پا و مچ پا توسط پزشک است. در طول درمان ممکن است احساس سرما و گرما کنید، تا زمانی که درمان به اتمام برسد و این پروسه معمولا حدود 25 دقیقه طول می‌کشد. معمولا چندین جلسه درمان مورد نیاز است و پس 6 تا 12 هفته نتایج قابل مشاهده هستند.

بهبودی پس از لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا


بهبودی پس از لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا

پس از درمان ممکن است کمی قرمزی و تورم را تجربه کنید، که کاملا طبیعی‌ است. ورم پس از 2 تا 3 روز به طور طبیعی از بین می‌رود. پزشک به منظور درمان و راحتی شما در طول دوره دوره بهبودی دارو تجویز می‌کند. پس از درمان هیچ‌گونه از کار افتادگی وجود ندارد.

بیماران پس از 1 هفته می‌توانند کار خود را از سر بگیرند، اما در صورتی که شغل آنها سخت است و نیاز به فعالیت فیزیکی زیادی دارد، ممکن است نیاز به استراحت بیشتری داشته باشند. برگشتن به روال عادی زندگی کار سختی نیست. نتایج پس از 5 تا 8 هفته قابل مشاهده هستند. اگرچه هر نتیجه‌ای متفاوت است ولی نتایج بستگی  به فرد دارد. پس از یک جلسه به نتایج قابل ملاحظه‌ای دست خواهید یافت و بسته به سیستم انتخابی، هر جلسه بین 20 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. به منظور اطمینان از خوب بودن نتایج باید در زمان مقرر برای چک‌آپ به پزشک مراجعه کنید. در این جلسات چک‌آپ می‌تواند سوالات جدید خود را از پزشک بپرسید و پزشک نیز پاهای شما را بررسی خواهد کرد.

ممکن است در طول درمان کمی احساس سوزش و خارش کنید، اما قابل تحمل است، نگران نباشید. سلولهای چربی نابود شده به طور کامل از بین می‌روند، و هرگز برنمی‌گردند. توصیه می‌شود که به طور مرتب ورزش کنید و یک رژیم متعادل داشته را دنبال کنید. زیرا در صورت داشتن رژیم غذایی بد، سلول های چربی باقی مانده ممکن است دوباره رشد کنند. بسته به میزان سوخت و ساز بدن، نتایج را مشاهده خواهید کرد.

خطرات لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا


خطرات لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا

خطرات ناشی از لیزر لیپولیز عبارتند از درد خفیف، تورم، کبودی، آسیب به پوست ناشی از گرما، بافت ناهموار و آسیب عصبی. با این حال، زمانی که درمان توسط یک پزشک آموزش دیده و ماهر انجام می‌شود، خطرات و عوارض به ندرت رخ می‌دهند.

بدن پیکرتراشی شده شما باید همانطور حفظ شود و این موضوع بدون دنبال کردن رژیم غذایی و سالم و ورزش عملا امکان‌پذیر نیست. اگر چه سلول‌های چربی تخریب می‌شوند، اگر وزن قابل توجهی را به دست آورید، بدن شما چربی را ذخیره می‌کند، بنابراین ممکن است نتایج دائمی نباشد.

همچنین باید در نظر داشته باشید که ممکن است لیزر لیپولیز بهترین درمان برای شما نباشد. گزینه‌های دیگری هم در دسترس هستند. بهترین کار این است که در مورد بهترین گزینه درمان با پزشک مشورت کنید.

هزینه لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا


هزینه لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا

عوامل متعددی بر هزینه کلی این روش تاثیر گذار هستند. هزینه عمل در هر فرد بسته به اندازه و پیچیدگی محل مورد نظر متفاوت است. معمولا هزینه لیزر لیپولیز بستگی به این دارد که کدام قسمت از ران، ساق پا و مچ پا درمان می‌شود و این نواحی چقدر بزرگ هستند. در صورتی که چندین ناحیه درمان شوند، هزینه هر ناحیه اضافی کاهش می‌یابد. علاوه بر این، هر چه پزشک ماهرتر و باتجربه‌تر باشد هزینه عمل نیز افزایش می‌یابد. پیدا کردن یک پزشک باتجربه به طور قابل توجهی در به حداقل رساندن عوارض و خطرات و دستیابی به نتایج فوق‌العاده تاثیر دارد. به غیر از هزینه‌های ذکر شده، هزینه‌های دیگری هم هستند که باید در نظر گرفته شوند، از جمله هزینه مراقبت پس از عمل، و مرخصی از سر کار. خوشبختانه کارمندان اداری می‌توانند کمتر از یک هفته پس از عمل به سر کار بازگردند (48 ساعت). به همین دلیل افراد کارمند می‌توانند آخر هفته برای لیزر لیپولیز اقدام کنند و دوره بهبودی خود را بگذرانند و دیگر نیازی به مرخصی گرفتن نیست. لازم به ذکر است که بیمه این نوع درمان را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

سوالات متداول


لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا چقدر موثر است؟

همه‌ی بیمارن پس از لیزر لیپولیز چربی قابل توجهی را از دست می‌دهند. در صورت استفاده از تکنیک درست، لیزر لیپولیز یک جایگزین ایمن و کارآمد برای لیپوساکشن در نواحی کوچکتر برای افرادی است که مخالف عمل جراحی هستند یا نمی‌توانند تحت عمل جراحی قرار گیرند.

چقدر زمان می‌برد تا اثرات ناشی از لیزر لیپولیز ناپدید شوند؟

زمانی که ناحیه دچار تورم است ممکن است بزرگتر از قبل به نظر برسد، اما با از بین رفتن سلول‌های چربی و کاهش التهاب، اکثر بیماران 6 تا 8 هفته پس از درمان نتایج را مشاهده خواهند کرد. نتایج حاصل از این روش معمولا بادوام و طولانی مدت هستند، مگر اینکه بیمار وزن اضافه کند.

آیا لیزر لیپولیز دردناک است؟

هنگامی که لیزر لیپولیز روی ران، ساق و مچ پا انجام می‌شود نباید دردی احساس کنید. احتمالا قبل از عمل به منظور بی‌حس شدن از بی‌حسی موضعی بر روی نواحی تحت درمان استفاده می‌شود.

بعد از لیزر لیپولیز ران، ساق و مچ پا چه کاری باید انجام دهم؟

پس از لیزر لیپولیز به منظور حفظ نتایج و کالری مصرفی، باید از یک رژیم غذایی سالم با کربوهیدرات کم، چربی کم و گلیسمیک کم پیروی کنید. رژیم غذایی کم چربی/ کم کربوهیدرات به سلول‌های شما کمک می‌کند تا چربی را به سمت جریان خون آزاد کنند.

بعد از لیزر لیپولیز چه کارهایی را نباید انجام دهید؟

پس از لیزر لیپولیز باید آب فراوان بنوشید و بدن را هیدراته نگه دارید. نواحی لیزر شده (ران، ساق و مچ پا ) باید به مدت 2 هفته، هر شب ماساژ داده شوند. حداقل 6 ساعت پس از درمان از نوشیدن الکل، به ویژه شراب قرمز خودداری کنید.

آیا لیزر لیپولیز احساس گرما ایجاد می‌کند؟

در طول درمان ممکن است احساس گرما یا سرما کنید، البته به دلیل استفاده از بی‌حسی موضعی نباید خیلی چیزی حس کنید.

پس از لیزر لیپولیز، بدن چقدر چربی از دست می‌دهد؟

پس از لیزر و به مدت 48 تا 72 ساعت بعد سلول‌های چربی محتوای خود را تخلیه می‌کنند، در نتیجه سلول‌ها کوچک می‌شوند. محتویات توسط سیستم لنفاوی حمل، از طریق کبد پردازش و از طریق عرق و ادرار دفع می‌شوند. تمام این مراحل بدون درد، بدون جراحی و بدون از کار افتادگی است.

آیا لیزر لیپولیز باعث مدفوع کردن می‌شود؟

لیزر لیپولیز در ران‌ها، ساق پا و مچ پا می‌تواند در طول هفته اول پس از درمان در رنگ و بافت مدفوع تغییراتی ایجاد کند. این به این دلیل است که بدن شما از چربی مایع شده خلاص می‌شود. به غیر از این، درمان معمولا باعث ایجاد عوارض جانبی نمی‌شود.

آیا لیزر لیپولیز باعث ناباروری می‌شود؟

لیزر لیپولیز بر باروری زنان هیچگونه تاثیری نمی‌گذارد. لیزر لیپولیز، ذخایر کوچک چربی را بر روی بدن هدف قرار می‌دهد و هیچ خطری برای اندام‌هایی که مسئول تولید مثل هستند یا سایر اندام‌ها ندارد.