لیزر لیپولیز بازو: مزایا، عوارض احتمالی، مراقبت های بعد عمل و هزینه

 1. Home
 2. /
 3. لیپولیز
 4. /
 5. لیزر لیپولیز بازو: مزایا،...
فهرست مطالب

اصطلاح «بال خفاشی» نامی است که معمولاً به انباشته‌شدن چربی(چربی بازو) در ناحیه‌ی عضله‌ی سه‌سر، گفته‌می‌شود. دلیل استفاده از نام بال خفاش این است که چربی‌های انباشته‌شده باعث شل شدن پوست زیر بازو می‌شود و این قسمت شبیه به پوست اضافه به‌نظرخواهدرسید. این مشکل بیشتر در زنان رخ‌می‌دهد، اما ممکن‌است در مردان نیز رخ‌دهد.

دلیل تجمع چربی در ناحیه‌ی بازو معمولاً افزایش سن، کندی سرعت سوخت‌وساز بدن و اضافه‌وزن است. این ناحیه، لایه‌های چربی‌ سطحی و عمیق دارد و این لایه‌های سطحی، چربی هستند که با افزایش سن، افزایش‌می‌یابند و باعث ایجاد توده‌ی چربی در بازو می‌شوند. این ناحیه‌ بازو، با کاهش وزن ناگهانی یا افزایش سن، سفتی خود را ازدست‌می‌دهد و پوست آن دچار افتادگی می‌شود. راه‌های مختلفی برای از بین‌بردن بال خفاشی یا چربی‌های بازو و یا بهبود سریع کیفیت پوست بازو وجوددارد.

تقاضا برای روش‌های جدید غیرتهاجمی برای بازو درحال افزایش است. لیزر لیپولیز، درمانی غیرتهاجمی است که چربی تجمع‌یافته در بازو را ازبین‌می‌برد و تقریباً عارضه‌ای ندارد. این روش می‌تواند نتایج زیبایی رضایت‌بخشی را در بازوها (جایی که نمی‌توان لیپوساکشن انجام‌داد)، به‌دنبال داشته‌باشد.

در این مقاله، با مزایا، کاندیدهای مناسب، پروسه، خطرات و عوارض جانبی لیزر لیپولیز بازو، آشنا خواهیدشد. باید توجه‌داشته‌باشید که برای درمان چربی اضافه با لیزر لیپولیز، باید به پزشک ماهر و مجربی که با این پروسه و کنترل عوارض جانبی آن آشنایی‌دارد، مراجعه‌کنید. این کار باعث کاهش خطرات و عوارض جانبی شده و همچنین طول دوره‌ نقاهت را نیز کاهش‌می‌دهد.

مزایای لیزر لیپولیز بازو


لیزر لیپولیز بازو مزایای زیادی دارد. برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • روشی بسیار مؤثر است.
 • روش اسکالپتینگ غیرتهاجمی است.
 • از خونریزی جلوگیری‌می‌کند.
 • بهبودی سریع حاصل‌می‌شود.
 • طول مدت بانداژ کمی دارد.
 • در کلینیک انجام‌می‌شود، که برای بیمارانی که نمی‌خواهند به بیمارستان بروند مناسب‌است.
 • شلی و ظاهر پوست بازو را بهبودمی‌بخشد.
 • باعث آسیب کمتری به بازو شده و تورم را کاهش‌می‌دهد.
 • نتایج یکدستی برای بازو به‌دنبال‌خواهدداشت.
 • ظاهر جوان‌تر و لاغرتری به بازوها خواهدداد.
 • چاقی و چربی موجود در بازو را کاهش‌می‌دهد.
 • نتایج دائمی دارد.
 • اسکار به‌جا نمی‌گذارد و نیازی به بخیه ندارد.
 • به استفاده از لباس فشاری برای مدت طولانی نیازی ندارد.
 • می‌تواند به‌راحتی برای بازوها انجام‌شود.

نحوه‌ عملکرد لیزر لیپولیز برای بازوها


نحوه‌ عملکرد لیزر لیپولیز برای بازوها

لیزر لیپولیز عمدتاً سه اثر روی بازوها دارد. پیوند غشاء سلول چربی، با اثر فوتون نور لیزر، شکسته‌می‌شود. چربی موجود در سلول به داخل ناحیه‌ی بین‌سلولی تراوش‌می‌کند. این ماده‌ی غیرچسبنده، در بدن می‌ماند تا بدن آن را جذب و دفع‌کند.

در خارج از ناحیه‌ تحت تأثیر فوتون، در رگ‌های خونی باریک، به‌دلیل تأثیر فوتوترمال، لخته‌سازی (کلاتینگ) رخ‌می‌دهد؛ درنتیجه‌ این وضعیت، در طول درمان یا بعد از آن خونریزی رخ‌نمی‌دهد که باعث عدم بروز کبودی نیز می‌شود. تأثیر محرک نوری، در خارج از ناحیه‌ای که تحت تأثیر فوتوترمال بوده‌است، ایجادخواهدشد. در این نواحی، تحریک سنتز کلاژن، باعث تشکیل بافت‌های پیوندی جدید خواهدشد. پوست درمان‌شده، به‌طور چشمگیری سفت و منقبض خواهدشد.

آیا کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز هستید؟


آیا کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز هستید؟

اگر رژیم غذایی سالم و ورزش را شروع‌کرده‌اید، اما چربی‌های سرسخت، مانند بازوهای بال خفاشی دارید، کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز خواهیدبود. لیزر لیپولیز بازو، روشی بسیار ایمن است و برای زنان در هر سنی انجام‌می‌شود. اکثر زنانی که در بازوی خود چربی انباشته‌شده دارند و از این وضعیت و شلی بازوهایشان ناراضی هستند، می‌توانند از لیزر لیپولیز کمک‌بگیرند. همچنین باید وضعیت سلامتی خوبی داشته‌باشید و 10کیلوگرم از وزن مناسب بدنتان بیشتر فاصله نداشته‌باشید. لیزر لیپوساکشن برای افرادی که بال خفاشی خفیف یا متوسط دارند، مناسب‌تر است.

لیرز لیپولیز برای افراد زیر خیلی مناسب‌است:

 • کسانی که چربی اضافی کم یا متوسطی در نواحی خاص مانند شکم یا کمر دارند.
 • کسانی که شلی پوست گردن یا نواحی صورت، کشاله‌ی ران و زیر چانه و همچنین چربی اضافی در این نواحی دارند.
 • کسانی که مشکل تعریق زیاد در ناحیه‌ی زیربغل دارند.

پروسه‌ لیزر لیپولیز بازو


پروسه‌ لیزر لیپولیز بازو

بعد از بررسی ابعاد و شکل چربی‌های بازو، این ناحیه برای مشخص‌شدن محل قرارگیری اپلیکاتور، علامت‌زده‌می‌شود. اپلیکاتور قرارداده‌می‌شود و بیمار احساس خنکی خواهدداشت. در طول 25دقیقه درمان، فرد احساس گرما یا گزگز متناوبی خواهدداشت.

مراقبت‌های بعد از لیزر لیپولیز بازو چیست؟


بعد از انجام این کار، اکثر بیماران ناراحتی کمی دارند یا اصلاً مشکلی ندارند. بسته به میزان راحتی فرد، به‌مدت 7روز، باید از یک باند فشاری ملایم برای ناحیه‌ بازو استفاده‌شود. بخیه‌ای وجودندارد و حفره‌های ریز هم خودبه‌خود بسته‌خواهندشد. اکثر بیماران کبودی خفیفی خواهندداشت که طی یک هفته الی 10روز، برطرف‌خواهدشد. افرادی که لیپوساکشن بازو انجام‌داده‌اند، می‌توانند بلافاصله راه‌بروند و حتی از دستشان هم استفاده‌کنند. برخی از افراد به کار خود بازمی‌گردند یا خودشان تا خانه رانندگی‌می‌کنند. بعد از روز اول، هر زمان که بخواهید می‌توانید به حمام بروید.

روزهای بعدی، بازوها، مانند بازوهای افراد بدنسازی، متورم‌هستند؛ اما فرد تا جایی که تحمل‌داشته‌باشد، می‌تواند از دستانش استفاده‌کند. افرادی که در کارشان از دست‌هایشان استفاده‌می‌کنند، مانند آرایشگران، باید روز بعد یا دو روز بعد از این کار، کارنکنند. کمی تورم خفیف تا 2ماه ادامه‌خواهدداشت، اما اکثر بیماران گفته‌اند که بعد از 3هفته، دیگر تورمی نداشته‌اند. طول مدت متورم‌ماندن بازوها متفاوت خواهدبود.

در طول دوران نقاهت، اگر روند بهبودی هریک از بازوهایتان متفاوت‌باشد نیز امری عادی است. برخی از افراد می‌گویند که در 2ماه اول، یکی از بازوهایشان بهتر است و ناراحتی کمتری دارد. بعد از 2ماه، معمولاً هر دو بازو حس و ظاهر یکسانی خواهدداشت. همچنین بسیاری از افراد گفته‌اند که آرنج‌هایشان تا 1-2 ماه بعد از این عمل، کمی متورم می‌ماند.

پزشکان همیشه توصیه‌می‌کنند که فرد با ورزش‌کردن و درصورت دریافت کالری زیاد، تعدیل رژیم غذایی، به ماندگارشدن نتایج حاصله کمک‌کند. ماساژ ملایم را می‌توانید 10روز بعد از لیزر لیپولیز، شروع‌کنید. این کار باعث تخلیه‌ی لنفی، کاهش ادم و افزایش نیروی پوست و درنتیجه بهترشدن نتایج، خواهدشد.

چون لیزر لیپولیز، سلول‌های چربی را نابودنمی‌کند و فقط آن‌ها را تخلیه‌می‌کند، این سلول‌های چربی می‌توانند مجدداً چربی را جذب‌کنند. رژیم غذایی متعادل، تنها راه ماندگارشدن نتایج است. پزشکان توصیه‌می‌کنند که رژیم غذایی مناسبی در خانه داشته‌باشید.

خطرات و عوارض جانبی لیزر لیپولیز چیست؟


خطرات و عوارض جانبی لیزر لیپولیز چیست؟

بعد از درمان، اکثر افراد کمی کبودی یا ناراحتی دارند که طبیعی و موقتی است. همچنین ممکن‌است که وقتی دستتان به‌خواب‌می‌رود، در ناحیه‌ی درمان‌شده، احساس سوزش یا گزگز داشته‌باشید؛ این مورد نیز موقتی است.

در موارد نادر، ممکن‌است لیزر لیپولیز، خطرات و عوارض زیر را داشته‌باشد:

 • ممکن‌است باعث بدترشدن سلولیت یا چال‌های موجود در بازو شود.
 • در برخی موارد، تورم می‌تواند باعث ناراحتی و درد شود.
 • خطر عفونت
 • احتمال سوختگی پوست

هزینه‌ لیزر لیپولیز بازو


هزینه‌ لیزر لیپولیز بازو

هزینه‌ی لیزر لیپولیز بازو، به تجربه و مهارت پزشکی که این کار را انجام‌می‌دهد، نوع روش استفاده‌شده، زمان صرف‌شده و میزان کاری که انجام‌شده و همچنین موقعیت جغرافیایی مطب، بستگی‌دارد. لیزر لیپولیز بازو، تحت پوشش بیمه نیست؛ اما برخی پزشکان برنامه‌هایی برای پرداخت هزینه‌ی لیزر لیپولیز برای بیماران دارند؛ پس حتماً سؤال‌کنید.

سؤالات متداول


آیا لیزر لیپولیز برای بازوها خوب است؟

شلی بازو با افزایش سن، امری رایج است. لیزر لیپولیز بازو می‌تواند بازو را لاغر کرده و ویژگی‌های کلی آن را بهبودبخشد. ورزش‌دادن بازوها معمولاً سخت‌است و چربی اضافی معمولاً در ناحیه‌ی پایین بازو انباشته‌می‌شود.

آیا لیزر لیپولیز باعث کوچکترشدن بازوها می‌شود؟

لیزر لیپولیز سریع‌تر از هر روش دیگری باعث شکل‌دادن و بهبود ظاهر بازوها می‌شود. افراد به دلایل زیادی لیزر لیپولیز بازو انجام‌می‌دهند که عبارتند از: داشتن بازوهای لاغرتری که راحت‌تر فرم‌می‌گیرند و کاهش ظاهر شل و افتاده‌ی بازوها، مخصوصاً پشت بازو.

بهبودی لیزر لیپولیز بازو چقدر طول‌می‌کشد؟

بعد از لیزر لیپولیز بازو، بیمار تورم و کبودی خواهدداشت. معمولاً یک آستین فشاری تا 4هفته دور بازو بسته‌می‌شود. توصیه‌می‌شود که 4-5 روز از دست‌ها استفاده‌نشود. اکثر افراد بعد از 4هفته، کاملاً بهبودمی‌یابند.

آیا لیزر لیپولیز بازو باعث شلی پوست خواهدشد؟

لیزر لیپولیز باعث تخلیه‌ی بازو شده و کمی پوست اضافی ایجاد خواهدشد؛ اما این پوست می‌تواند سفت‌شود و شکل بازوی جدید را به‌خود بگیرد. توانایی پوست بازو برای سفت‌شدن در تصاویر زیر مشهوداست.