عمل جراحی طراحی سیکس پک مردان

 1. خانه
 2. /
 3. لیپوساکشن
 4. /
 5. عمل جراحی طراحی سیکس...
فهرست مطالب

همه ما، رژیم غذایی سالم و ورزش سنگین و سخت را به عنوان دو اصل جدایی ناپذیر برای لاغری و تنها راه برای داشتن اندامی متناسب و زیبا میدانیم. با این حال، مهم نیست که تا چه حدی از رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی منظم پیروی کنید، چرا که چربی اضافی برخی از نقاط بدن بقدری سرسخت و مقاوم هستند که براحتی از بین نمی‌روند و چربی یک سوم میانی بدن (شکم و پهلو‌ها) نیز از این قاعده مستثنی نیست. به توده چربی جمع شده در این نواحی، چربی زیر جلدی شکم نیز گفته میشود که بدن از این لایه چربی، به عنوان لایه محافظتی برای اندام‌های حیاتی و برای جلوگیری از اتلاف گرما و محافظت در برابر هرگونه ضربه فیزیکی استفاده میکند. از آنجایی که چربی این ناحیه نقش حفاظتی مهمی برای بدن دارد، ﭼﺮﺑﻲ‌ﻫﺎی ﺯﻳﺮﺟﻠﺪی ﺷﻜمی در برابر ورزش و رژیم غذایی نیز بشدت مقاوم و سرسخت هستند.

عمل جراحی سیکس پک (پیکرتراشی شکم و پهلو)، یک روش جراحی است که طی آن چربی‌های اضافی یک سوم میانی بدن بطور حساب شده و موثر ساکشن شده و تخلیه میشوند تا فرد یک شبه صاحب عضلات خوش‌فرم سیکس پک(عضلات ۶ تکه ناحیه شکمی) شود. عمل جراحی طراحی سیکس پک، روشی ایمن و سریع بوده و همچنین نتایج آنی و موثری نیز ارائه میدهد. اگر شما هم علاقه دارید که بدانید چگونه عمل پیکرتراشی شکم و پهلو میتواند هم تناسب اندام و هم اعتماد بنفس شما را افزایش دهد، پس حتما این مقاله را مطالعه کنید.

در این مقاله شما با با مزایا، کاندیدای مناسب دریافت این عمل، روش‌های آماده‌سازی برای جراحی، رویه انجام عمل و همچنین خطرات و عوارض جانبی جراحی سیکس پک آشنا خواهید شد. توجه داشته باشید که برای دریافت عمل جراحی سیکس پک (پیکرتراشی شکم و پهلو) به روش لیپوساکشن، حتما باید به یک پزشک مجرب و ماهر مراجعه کنید که بخوبی با مراحل لیپوساکشن و نحوه مدیریت و کنترل عوارض این عمل آشنا باشد. مراجعه به پزشک مجرب و ماهر، خطرات و عوارض جانبی و همچنین دوره نقاهت بعد از عمل را بسیار کاهش می‌دهد.

مزایای عمل جراحی سیکس پک


مزایای عمل جراحی سیکس پکقبل از هرگونه تصمیم‌گیری و مراجعه برای دریافت مشاوره، بهتر است که از مزایای عمل جراحی سیکس پک (پیکرتراشی شکم و پهلو) آگاه باشید. مزایای این روش درمانی عبارتند از:

ظاهری عضلانی و اندامی تراشیده و خوش فرم

عضلات ۶ تکه ناحیه شکم یا همان سیکس پک، نشانه بازر تناسب و زیبایی اندام است. اما در واقع، دستیابی به این عضلات کاری بسیار سخت و حتی حفظ آنها مخصوصا در بزرگسالی، سخت‌تر و دشوارتر است. اما امروزه پرشکان میتوانند بوسیله لیپوساکشن نواحی اطراف عضلات شکم و با تخلیه حساب شده و موثر چربی‌های این ناحیه، عضلات شکم شما را بطور کاملا طبیعی برجسته‌تر کنند. دقیقا مانند تراش یک مجسمه سنگی، پزشک نیز در این عمل با استفاده از یک کانولا چربی‌های اضافی ناحیه شکم و پهلوها را تخلیه میکند. این امر شامل تخلیه چربی‌های سرسخت ناحیه شکم، زیر شکم و گاها پهلوها نیز میشود.

دوره نقاهت بسیار کوتاه

از آنجایی که پزشکان در این عمل از تکنیک‌های پیشرفته لیپوساکشن استفاده میکنند، دروه نقاهت بعد از این عمل بمراتب کوتاه‌تر از لیپوساکشن سنتی است. چه در لیپوساکشن به کمک سونوگرافی (پیکرتراشی و لاغری با امواج صوتی) و چه در لیپوساکشن با لیزر، تکنیک‌ها و رویکردهای مدرن و بروز مورد استفاده موثرتر و کارآمدتر از تکنیک‌های سنتی هستند و دوره نقاهت بعد از این عمل‌ها نیز طبیعتا کوتاه‌تر است.

نتایج دائمی و ماندگار

پس از گذراندن دوره نقاهت و بهبودی کامل، اصلا لازم نیست که نگران بازگشت چربی‌های تخلیه شده باشید. بافت چربی برداشته شده در این روش قابل برگشت نبوده و برای همیشه از بین رفته است. اما این بدان معنا نیست که بافت جدید چربی نمیتواند جایگزین آن شود. پس باید وزن خود را بعد از عمل همواره متعادل نگه‌دارید تا نتایج عمل دائمی و بدون تغییر باقی بمانند.

جراحی سیکس پک چگونه بر زیبایی اندام اثر می کند؟


جراحی سیکس پک چگونه بر زیبایی اندام اثر می کندعمل پیکرتراشی شکم و پهلو دقیقا مثل لیپوساکشن سنتی عمل می‌کند، اما وجه تمایز مهم و بزرگی با این روش دارد. در عمل پیکرتراشی شکم، بافت چربی که عضلات شکم را احاطه کرده معمولا با استفاده از برش‌های کوچکی در اطراف ناف، به دقت از بدن تخلیه میشوند.

زمانی که این تکنیک به دقت و با ظرافت انجام شود، پزشک می‌تواند شیارهای طبیعی بین عضلات را عمیق‌تر کرده و درنتیجه عضلات شکم را برجسته‌تر نشان دهد.

همچنین، در این روش چربی زیر شکم و پهلوها نیز برداشته میشود و این امر موجب میشود تا ناحیه میانی بدن باریک‌تر و زیباتر دیده شود. با برطرف شدن تورم و بهبودی کامل ناحیه،‌ این باریک شدن ناحیه میانی بدن بیشتر به چشم می‌آید.

کاندیدای مناسب عمل جراحی سیکس پک


کاندیدای مناسب عمل جراحی سیکس پکافرادی کاندیدای مناسب برای دریافت این عمل هستند که شاخص توده بدنی آنها از ۳۰ کمتر باشد. توجه داشته باشید که این امر در تعیین کاندیدای مناسب این روش بسیار حائز اهمیت است چرا که عمل جراحی سیکس پک به نوعی یک روش برای کانتورینگ و زاویه‌سازی بدن است و نه راه حلی برای لاغری و کاهش وزن. با این حال، این عمل تا حدودی باعث کاهش وزن و لاغری نیز میشود. زمانی که این روش با عمل لیفت یا کشیدن پوست ترکیب شود میتواند باعث شود که عضلات شکم بیشتر نمایان شوند. بطور کلی افراد غیر سیگاری کاندیدای مناسب دریافت این عمل هستند و یا اینکه باید بعد از این عمل بطور کامل سیگار را ترک کنند.

مشاوره فردی برای عمل جراحی سیکس پک


مشاوره فردی برای عمل جراحی سیکس پکپزشک ابتدا سابقه پزشکی، جراحی و داروهای مصرفی شما را بررسی میکند. این نکته برای پزشک بسیار مهم است که یک دید کلی از اهداف شما داشته باشد. بنابراین، در طول جلسه مشاوره تمامی اهداف زیبایی شناختی و نتایج مد نظرتان را براحتی با پزشک خود در میان بگذارید. زمانی که پزشک این دید کلی از اهداف شما را بدست آورد، می‌تواند شروع به برنامه‌ریزی کند. پس از آن، پزشک شکم شما را معاینه کرده و درصد و چگالی چربی زیر پوستی را ارزیابی میکند. پزشک همچنین خاصیت ارتجاعی پوست شما را نیز بررسی خواهد کرد. خاصیت ارتجاعی پوست با افزایش سن بتدریج کم میشود و این بدان معناست که بیماران مسن‌تر برای دستیابی به مطلوب‌ترین نتایج احتمالا به عمل لیفت یا کشیدن پوست هم نیاز داشته باشند. پزشک پس از بررسی و معاینه دقیق، توضیح خواهد داد که چه کاری باید انجام شود و کدام رویکرد برای شما مناسب‌تر است. در پایان جلسه مشاوره،‌ پزشک فهرستی از اقداماتی که باید تا روز عمل انجام دهید را به شما خواهد داد.

برای نتیجه‌گیری بهتر از جلسه مشاوره، می‌توانید از این چک لیست به عنوان یک راهنما برای جلسه مشاوره خود استفاده کنید:

 • آیا پزشک داراي بورد تخصصي جراحي پلاستيك و عضو جامعه جراحان پلاستيك و زيبايي ايران است؟
 • آیا پزشک بصورت تخصصی در زمینه جراحی پلاستیک تحصیل کرده است؟
 • پزشک چند سال در زمینه جراحی پلاستیک تحصیل کرده است؟
 • آیا مجوز فعالیت پزشکی یا پروانه انجام جراحی پلاستیک دارید؟
 • آیا این مرکز جراحی یا مطب تحت مجوز رسمی از دولت فعالیت میکند؟
 • آیا من کاندیدای مناسبی برای دریافت این عمل هستم؟
 • برای دستیابی به بهترین نتایج، شخصا باید چه اقداماتی انجام دهم؟
 • این عمل را کجا و چگونه انجام خواهید داد؟
 • کدام رویکرد و تکنیک جراحی برای من مناسب‌تر است؟
 • دوره نقاهت بعد از عمل چه مدت خواهد بود و در طول این مدت به چه کمک‌هایی نیاز خواهم داشت؟
 • این عمل چه خطرات و عوارضی دارد؟
 • عوارض جانبی بعد از عمل چگونه کنترل و مدیریت می‌شوند؟
 • از شکل و ظاهر شکم خود بعد از عمل چه انتظاری میتوانم داشته باشم؟
 • اگر از نتیجه پیکرتراشی شکم خود ناراضی باشم، چه گزینه‌هایی دارم؟
 • آیا عکس‌های قبل و بعد از عمل دارید که آنها را ببینم؟ و اینکه چه نتیجه‌ای برای عمل من پیش‌بینی می‌کنید؟

آماده‌سازی برای عمل جراحی سیکس پک


آماده‌سازی برای عمل جراحی سیکس پکجهت آماده شدن برای عمل جراحی سیکس پک ، رعایت نکات زیر ضروری است:

اجتناب از مصرف سیگار

پرهیز از مصرف سیگار نکته بسیار ضروری است چرا که نیکوتین نوعی ماده منقبض کننده عروق خونی است که می‌تواند بطور جدی بر روند جراحی تاثیر منفی گذاشته و همچنین روند بهبودی را نیز مختل کند.

اجتناب از مصرف مشروبات الکلی قبل و بعد از عمل

الکل می‌تواند انعقاد طبیعی خون را مختل کند که این امر در طول جراحی و در حین بهبودی منجر به خونریزی بیش از حد خواهد شد.

اجتناب از مصرف داروهای رقیق کننده خون اعم از آسپرین و ایبوپروفن

این مورد نیز مانند الکل، روند طبیعی انعقاد خون را مختل میکند. زمانی که خون بیش از حد رقیق باشد، انعقاد طبیعی خون مختل خواهد شد. این امر منجر به افزایش خونریزی در طول جراحی میشود.

برنامه‌ریزی برای برگشت به منزل بعد از عمل

شما در عمل جراحی سیکس پک تحت بیهوشی قرار خواهید گرفت، بنابراین نمی‌توانید بعد از عمل جراحی به تنهایی به منزل برگردید.

روش انجام و مراحل عمل جراحی سیکس پک


روش انجام و مراحل عمل جراحی سیکس پکعمل جراحی سیکس پک معمولا ​​حدود یک ساعت طول می کشد.

 • در حالی که ایستاده‌اید، پزشک مناطقی که باید لیپوساکشن شده و پیکرتراشی شوند را علامت‌گذاری میکند. در ابتدا احتمالا حس می‌کنید که عضلات شکم شما کشیده می‌شوند. زمانی که هم شما و هم پزشک از فرم اولیه ایجاد شده راضی باشید، دراز میکشید و آماده جراحی میشود.
 • سپس یک پانسمان فوم که با علامت‌گذاری‌های روی شکم شما مطابقت دارد بروی ناحیه کشیده میشود. بسته به صلاحدید پزشک، تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی قرار خواهید گرفت.
 • شکم شما نیز با تزریق دارو بی حس خواهد شد، چرا که پزشک برش‌هایی بنام پورت در شکم شما ایجاد خواهد کرد تا به چربی ناحیه دسترسی داشته و آنرا تخلیه کند. این کار بوسیله اسکالپل (تیغ جراحی) و کانولا (سوزنی که مایعات یا رسوبات چربی بوسیله آن تخلیه میشود) انجام میشود. پورت ایجاد شده بروی شکم تا آخر جراحی بمنظور تخلیه چربی، مایعات و خون از بدن باز خواهد بود.
 • سپس پورت‌ها (برش‌های ایجاد شده) با بخیه بسته شده و پانسمان می‌شوند. برای اطمینان از شروع روند التیامی، گن یا لباس فشرده‌سازی بروی شکم پوشانده میشود. پانسمان فوم نیز زیر این لباس باقی می‌ماند.
 • پس از تخلیه چربی و از بین رفتن اثرات بیهوشی، شما باید تا مدت زمانی که پزشک تعیین میکند (معمولا تا ۴ الی ۶ هفته) از گن مخصوص استفاده کنید.

ریکاوری و بهبودی پس از عمل جراحی سیکس پک


ریکاوری و بهبودی پس از عمل جراحی سیکس پکافرادی که مشاغل کم تحرک و پشت میز نشینی دارند، تنها به چند روز مرخصی نیاز خواهند داشت. اما افرادی که مشاغل سخت‌تر و پر تحرکی دارند باید مدت طولانی‌تری از فعالیت فیزیکی اجتناب کنند. دوره نقاهت هر فرد و همچنین واکنش بدن هر فرد نسبت به این جراحی متفاوت است. در جلسه مشاوره، پزشک بطور کامل درباره این موارد با شما صحبت کرده و زمان تقریبی برای بهبودی کامل و همچنین مواردی که باید برای دستیابی به بهترین نتایج ضروری است را به شما خواهد گفت.

اگر هزینه این جراحی را محاسبه می‌کنید، مدت زمان مرخصی خود را نیز لحاظ کنید چرا که بطور میانگین بهبودی شما ۱۰ روز الی ۲ هفته طول خواهد کشید و شما مجبور خواهید بود که مرخصی بگیرید.

با این حال، اگر شغلی دارید که بیشتر به سرپا بودن نیاز دارد یا اینکه اگر روند بهبودی شما طولانی‌تر از حد معمول شود، باید مرخصی بیشتری داشته باشید.

نتایج عمل جراحی سیکس پک


نتایج عمل جراحی سیکس پکپس از رفع شدن تورم، نتایج جراحی و شکم عضلانی و تراشیده خود را خواهید دید. پس از این جراحی، عضلات شکم برجسته‌تر دیده خواهند شد و همچنین پهلوها نیز باریکتر و زیباتر خواهند بود. عضلاتی که قبلا در پشت بافت چربی سرسخت و زیر پوستی دفن شده بودند، پس از عمل نمایان خواهند شد. اما توجه داشته باشید که برای تداوم این نتایج، باید رژیم غذایی سالم و ورزش منظم داشته باشید.

خطرات و عوارض احتمالی عمل جراحی سیکس پک


خطرات و عوارض احتمالی عمل جراحی سیکس پکعمل جراحی سیکس پک، یک جراحی کم خطر محسوب میشود اما این بدان معنا نیست که کاملا هم عاری از هرگونه خطر و عوارض احتمالی است.

رایج‌ترین عوارض جانبی عمل لیپوساکشن شکم عبارتند از:

 • آسیب دیدن عصب و عروق خونی
 • تغییر رنگ پوست
 • برآمدگی‌های پوستی یا ناهمواری پوست
 • تورم
 • تجمع مایع
 • عوارض بیهوشی یا سردرد

همچنین ممکن است ترشحات یا خروج چرک از زخم خود داشته باشید. اگر رنگ این ترشحات مایل به سبز یا زرد رنگ باشد به پزشک خود مراجعه کنید.

تب داشتن بعد از جراحی نیز نشانه عفونت است. چنانچه علائم عفونت و مخصوصا تب داشتید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

هزینه عمل جراحی سیکس پک


هزینه عمل جراحی سیکس پکعوامل خاصی موجب متفاوت و متغیر بودن هزینه هر عمل جراحی سیکس پک می‌شوند. برخی از این عوامل عبارتند از میزان چربی که نیاز به لیپوساکشن دارد، اندازه ناحیه مد نظر برای عمل، دستمزد پزشک و موقعیت جفرافیایی مطب یا کلینیک پزشک. تمامی این موارد بر مدت زمان جراحی و همچنین بر هزینه عمل جراحی سیکس پک تاثیرگذار خواهند بود.

از آنجایی که عمل جراحی سیکس پک نوعی عمل زیبایی است، بیمه هزینه آنرا پوشش نمی‌دهد. شما باید انتظار این را داشته باشید که تمام هزینه این عمل از جمله بیهوشی را نیز شخصا بپردازید.

سوالات متداول


آیا نتایج عمل جراحی سیکس پک دائمی است؟

نتایج این روش بسته به رعایت برخی موارد میتواند دائمی باشد. افزایش وزن و چاق شدن بعد از عمل می‌تواند نتایج را از بین ببرد. همچنین روند طبیعی پیری و افزایش سن نیز میتواند موجب شود که عضلات شکم به اندازه قبل برجسته و نمایان نباشند.

آیا عمل جراحی سیکس پک دردناک است؟

در حین جراحی شما کاملا بیهوش خواهید بود و عملا دردی حس نخواهید کرد. پس از عمل نیز کبودی و تورم خفیفی خواهید داشت که کاملا طبیعی است و به مرور زمان خودبخود برطرف خواهد شد.

آیا عمل جراحی سیکس پک جای زخم خواهد داشت؟

همه جراحی‌ها منجر به ایجاد جای زخم می‌شوند اما در عمل جراحی سیکس پک،‌ جای زخم معمولا در اطراف ناف و یا زیر شکم پنهان میماند و بقدری کوچک است که دیده نمیشود.

بهبودی کامل پس از عمل جراحی سیکس پک چقدر طول میکشد؟

دوره نقاهت این عمل نسبتا کوتاه است. بیماران باید تا ۳ الی ۶ هفته پس از عمل از گن استفاده کنند و فقط در حین دوش گرفتن باید گن را در بیاورند.

بعد از عمل جراحی سیکس پک چه زمانی می‌توانم دوش بگیرم؟

بعد از عمل، تورم و کبودی خفیفی خواهید داشت که با مصرف مسکن قابل کنترل است. بعد از ۱ روز می‌توانید دوش بگیرید.

بعد از عمل جراحی سیکس پک چگونه باید بخوابم؟

برای خوابیدن پاهای خود را تا 30 درجه رو به بالا نگه دارید (1یا ۲ بالش زیر پای خود بگذارید) و زانوهایتان را جمع کنید.